Президент Владимир Зеленский хочет отказаться от соглашения, согласно которому американские компании получают приоритетное право на добычу редкоземельных металлов в Украине. Об этом заявил президент США Дональд Трамп, пишет Reuters.
Трамп: Зеленский хочет отказаться от соглашения о редкоземельных металлах

► Читайте телеграмм-канал «Минфина»: главные финансовые новости
Что известно
«Он пытается отказаться от соглашения по редкоземельным металлам, и если он это сделает, у него будут проблемы, большие, очень большие проблемы», — сказал Трамп.
Он отметил, что Зеленский хочет, чтобы Украина стала членом НАТО, однако, по его словам, этого не произойдет. Зеленский понимает это.
Читайте также: Текст соглашения США и Украины о редкоземельных металлах ужасен и не в нашу пользу — Железняк
Предыстория
Как писал «Минфин», 24 марта Трамп выразил надежду на скорейшее подписание соглашения о полезных ископаемых.
Позже заместитель председателя Налогового комитета
🕵️ Мы создали небольшой опрос, чтобы узнать больше о наших читателях.
💛💙 Ваши ответы помогут нам стать лучшими, уделять больше внимания темам, которые вам интересны.
🤗 Будем благодарны, если вы найдете минутку, чтобы ответить на наши вопросы .
Комментарии - 17
як не іпсо, так роспропаганда, тільки чомусь на західному кордоні України гелікоптер літає і з гучномовця просять людей не тікати з України
Це особливо кумедно, на фоні того, як нам з піною у рота доказували що «розвиток і видобуток рідкісноземельних металів в Україні може виявитися не рентабельним по відношенню до залучених коштів» :)
Був би не рентабельний видобуток рідкісноземельних металів — то підписав би і забув, а так бідолага боїться що без нього попилять)0)))))
зє сам загнав і себе і всіх нас в цю пастку…
дитина не може посилати батьків, котрі її годують, вдягають, захищають, бо ця дитина не самостійна одиниця, ну фактично може послати, але це може закінчитися непрогнозованими наслідками, від того що батьки фінансово кисень перекриють, віддадуть в дит.будинок або взагалі поб`ють, варіантів багато і жоден не на рахунок дитини, думаю не треба пояснювати в ролі кого зараз українці знаходяться.
«Це документ про експропріацію. Немає жодних гарантій, жодних оборонних пунктів, США нічого не пропонують. Американці можуть вийти з угоди, українці — ні. Я ніколи раніше не бачив нічого подібного», — зазначив експерт з енергетичного права Атлантичної ради Алан Райлі.
У виданні зазначили, що текст угоди не залишає сумнівів у тому, що головна мета Трампа — включити Україну в провінцію нафтової, газової та ресурсної промисловості Америки.
У новому проєкті зазначено, що Інвестиційний фонд реконструкції Сполучених Штатів Америки контролюватиме українські «важливі корисні копалини та інші корисні копалини, нафту, природний газ (включаючи зріджений [sic] природний газ), паливо або інші вуглеводні та інші матеріали, що видобуваються».
Охоплено всі важливі матеріали, перелічені в Законі США про енергетику, включаючи рідкоземельні елементи та 50 інших мінералів, таких як літій, титан, кобальт, алюміній і цинк.
Трьох із п’яти членів правління нового фонду оберуть США. Він матиме акції «А» та золоті акції. Америка отримуватиме всі роялті, доки Україна не виплатить Сполученим Штатам щонайменше 100 мільярдів доларів військового боргу з додаванням 4% відсотка — менше, ніж 350 мільярдів доларів, запропонованих раніше паном Трампом, але це становить половину ВВП України, і вона не підлягає виплаті.
Україна має лише акції «B» і отримає 50% роялті лише після погашення заборгованості.
США мають першочергове право відмовитися від усіх проектів. Інвестиційний фонд має повноваження перевіряти книги та рахунки будь-якого українського міністерства чи відомства, коли захоче в робочий час.
США можуть накласти вето на продаж українських ресурсів іншим країнам, що може означати заборону на продаж рідкоземельних елементів Китаю, але також може обмежити продажі в Європу.
«Це несумісне з членством в ЄС, і, можливо, це є частиною мети», — зазначив професор Райлі.
США не сплачують інвестиційний капітал, зараховуючи свій внесок минулою військовою допомогою. Гарантія безпеки не надається.