Первое выделение средств Украине Европейским Союзом по новой четырехлетней программе Ukraine Facility состоится на следующей неделе. Об этом сообщил европейский комиссар по бюджету Йоханнес Ган, пишет Интерфакс-Украина.
ЕС выделит Украине первый транш по программе Ukraine Facility на следующей неделе — еврокомиссар
►Читайте телеграм-канал «Минфина»: главные финансовые новости
«Очень рад подготовить почву для первого выделения средств по программе для Украины на следующей неделе. Мы поддерживаем Украину и инвестируем этим в нашу безопасность», — написал он в соцсети X, проиллюстрировав пост подписанием документа.
Со своей стороны украинский министр финансов Сергей Марченко поблагодарил еврокомиссара и ЕС за поддержку Украины.
Читайте: Украина подписала соглашение с ЕС о получении 6 млрд евро помощи
Напомним
Украина подписала с ЕС документы о 6 млрд евро переходного финансирования, что позволит Украине получить 4,5 млрд евро в марте и, в случае выполнения двух условий, еще 1,5 млрд евро в апреле.
Читайте: Пышный ожидает в марте-апреле более $10 млрд. международной помощи. Откуда поступят средства
Комментарии - 9
Якщо ти винен банку 10тис. ₴, то це твоя проблема, але якщо ти винен банку 10млн. ₴, то це вже проблема банку.
Як повідомляє Reuters, це об'єднання допоможе їм вести переговори з Києвом щодо реструктуризації боргу. Офіційна група могла б розпочати обговорення напередодні весняних зборів Міжнародного валютного фонду, які стартують 17 квітня у Вашингтоні.
Зазначається, що це буде перша спроба формалізувати переговори між приватними власниками облігацій та Україною. Попередні консультації, які велися з осені 2023 року, були неофіційні.
За словами джерел агентства, український офіс з управління боргом звернувся до деяких інвесторів, щоб об'єднати їх у групу кредиторів. Туди увійдуть від восьми до 12 великих компаній з управління активами.
Поки неясно, яким чином виглядатиме ця реструктуризація, адже вона стосується економіки країни, у якій йде війна. Деякі власники облігацій сподіваються вийти з реструктуризації боргу за допомогою нових облігацій, які забезпечуватимуть виплати відсотків із самого початку. Однак це може виявитись неприйнятним для Києва, який щосили намагається зміцнити свої фінанси, щоб утримати країну на плаву.