Власти Киева планируют разместить облигации на сумму до 1,1 млрд грн, международное рейтинговое агентство Fitch Ratings присвоило предстоящему выпуску ожидаемый долгосрочный рейтинг «B (EXP)». Об этом сообщает Интерфакс-Украина.
Киев готовит выпуск муниципальных облигаций на 1,1 миллиарда
Что известно
По данным Fitch, Киев планирует осуществить выпуск внутренних облигаций объемом до 1,1 млрд грн тремя частями: один транш на 300 млн грн и два транша по 400 млн грн «с единовременным погашением по наступлении окончательных сроков погашения данных траншей в период между 2024 и 2026 годами».
Читайте также: Муниципальные облигации заменят дешевеющие депозиты и ОВГЗ
Предполагается, что поступления от облигаций пойдут на финансирование инвестиций в инфраструктуру.
«Рейтинг облигаций Киева находится на одном уровне с его долгосрочным рейтингом дефолта эмитента (РДЭ), поскольку облигации будут представлять собой приоритетные необеспеченные обязательства города, и будут являться равными по очередности исполнения с его другими приоритетными необеспеченными обязательствами», — пояснило агентство.
Читайте также: Сколько можно заработать на облигациях украинских городов — эксперт
В чем минусы
Как сообщал «Минфин», у муниципальных облигаций есть несколько недостатков.
Налогообложение. По муниципальным облигациям нет никаких льгот и за доход по ним следует заплатить налог с доходов физлиц по ставке 18% и военный сбор 1,5%.
Сроки размещений. Краткосрочных размещений муниципальных облигаций, на 1−2 года, совсем немного. Превалируют выпуски на 3−10 лет.
Читайте также: Сколько можно заработать на облигациях разных стран
Неразвитый рынок. Нет ликвидного вторичного рынка облигаций. То есть их непросто перепродать по первому требованию, если вдруг потребуются деньги.
Комментарии - 9
Хотя некоторые НОПФ частенько «балуются» муниципальными облигациями (до 10%).
В Україні сьогодні все залежить від однієї людини − від Зеленського. Одноосібна влада має безліч наслідків, серед яких не просто корупція, а втрата державності.
«Неодноразово говорять, що керівник ОП Єрмак тісно пов’язаний з Росією. Відповідно, якщо Росія захоче натиснути на Єрмака або на самого Зеленського, то в Україні не буде жодних інституцій, аби зупинити Президента, які могли б протистояти цьому», — наголосила Загребельська.
В Антимонопольному комітеті нам так і говорять: як скажуть із Банкової, так ми й зробимо. І так відбувається в багатьох інших держорганах.
«Сьогодні на „Великому будівництві“ оточення президента розкрадає мільярди гривень, і Зеленський про це знає. Ці кошти йдуть у партійну касу, а потім використовуються для підкупу депутатів, для зйомки президентських відеороликів і так далі», − зауважила Агія Загребельська.
Вона додала, що, попри таке свавілля, немає куди подавати заяви про це, адже кожен орган контролюється Офісом президента, тому «виходить, що ми скаржимось у Банкову на те, що Банкова краде».
«Ситуація, яку ми зараз бачимо по Кличку, вона носить абсолютно політичний підтекст. І в цій країні всі, хто розбирається в політиці, розуміють, що Офіс Президента, Зеленський, Єрмак, „Слуга народу“ хочуть заставити Кличка публічно відмовитись від президентських амбіцій. Я не є в команді Кличка, я представляю іншу політичну силу. Але мені особисто, як людині демократичних поглядів, яка стояла на Майдані, категорично не подобається, що чинна влада створює терор Київській міській раді. Кожен тиждень десятки обшуків. При чому, ви розумієте, як це робиться. Там рік нічого не було, а потім натискається в Офісі президента кнопка і починається шквал оцих всіх процесів», — зазначив Гузь.
Народний депутат наголосив на тому, що законопроєкт «Слуг народу», який скорочує повноваження мера столиці, є тиском на Віталія Кличка.
Гузь публічно звернувся до «Слуги народу» і закликав припинити незаконні дії.
«Я хочу, щоб „Слуги народу“ знали, що такі речі рано чи пізно, особливо за півроку до виборів — парламентських чи президентських — як пружина зіграють проти Зеленського, проти партії. Треба шукати інші інструменти, ніж заставляти ховатися в кутку. Ви повинні розуміти, що сьогодні дуже багато людей дивляться на цю ситуацію. Якщо ви хочете поставити в стойло мера столиці, повірте, маса людей, органів місцевого самоврядування дивляться на цю ситуацію. І рано чи пізно ця пружина вилетить проти вас», — підсумував він.