8 жовтня 2020, 15:13 Читать на русском

Фіскали націлилися на закордонні рахунки та бізнес українців

Держава хоче знати всі фінансові секрети своїх громадян. Вишенькою на торті повинен стати закон про податкову амністію, після затвердження якого надбанням контролюючих органів стане інформація про закордонні активи українців.

Про те, що стоїть за податковою амністією, яка готується, в статті для «Мінфіну» розповів керуючий партнер KAC Group Володимир Гаркуша.

Вітчизняне законодавство планомірно рухається в бік посилення контролю над доходами громадян. Такий рух простежується досить чітко, якщо подивитися на свіжі закони і проекти, що готуються до розгляду:

  • закон № 2692 імплементує міжнародний стандарт MLI (контроль за пасивними доходами нерезидентів),
  • закони №322-IX та № 323-IX обумовлюють автоматичний обмін інформацією між контролюючими органами України та інших країн (CRS, FATCA),
  • закон № 466-IX регулює оподаткування контрольованих резидентами України іноземних компаній (КІК),
  • закон № 361-IX підсилює функції фінансового моніторингу
  • законопроект №1232 про податкову амністію.

Що це означає

1. Імплементація в українське законодавство повноцінної системи автоматичного обміну інформацією (CRS) дозволяє українським фіскалам отримувати як оперативну, так і ретроспективну (!) інформацію про закордонні активи податкових резидентів України. Йдеться про корпоративні права, цінні папери, банківські рахунки, рухоме і нерухоме майно.

2. Прив'язка зарубіжних бізнесів і активів до українських контролерів (бенефіціарів) через контрольовані ними іноземні компанії (КІК) та BEPS (дії щодо запобігання виведення доходів з-під оподаткування). У тому числі і з метою ув'язки українських бізнесів з КІК через єдиного бенефіціара (контролера) і вихід на контроль зовнішньоекономічних операцій в контексті ТЦО (трансфертного ціноутворення).

3. Можливість легалізувати зарубіжні бізнеси та активи через закон про нульове декларування. Проект закону 1232 планується прийняти до кінця 2020 року. А саму процедуру проходження «податкової амністії» розтягнути на 2021-2022 роки. Голова профільного комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявляє про 2021 рік, як кінцевий, після якого почнеться тотальний пошук нелегалізованих активів.

4. Подальше оподаткування доходів від легалізованих зарубіжних бізнесів і активів на рівні контролерів (бенефіціарів) в Україні. На тлі максимально розширеного тлумачення визначення «центр життєвих інтересів», коли зміна місця податкової резидентності не матиме сенсу.

Читайте також: За операції з криптовалютами ФОПів можуть виключити з реєстру

5. Законодавчо встановлений тотальний контроль над витратами. Контролери оцінюватимуть, чи співвідносяться витрати з задекларованими доходами через персональний електронний кабінет платника податків. Частково це вже реалізовано в нещодавно прийнятому законі №2524. Зміни 2020 року до Закону № 361-IX розширили не тільки базу, але функції і відповідальність суб'єктів первинного фінансового моніторингу (нотаріуси, адвокати, аудитори, банки, КУА).

6. Результатом стане створення найширшої практики застосування податкових санкцій за неподання/несвоєчасне подання/спотворення даних в численних звітах і деклараціях. При цьому — з виходом на контролера (бенефіціара), тобто на його майно, як за кордоном, так і в Україні. Як варіант тиску — обмеження в розпорядженні майном, пересуванні, кримінальне переслідування.

Амністія за принципом: «не хочеш – змусимо»

Ключовою в цьому ряду повинна стати податкова амністія. Ідеологи законодавчих новацій переконують, що вона дозволить наповнити бюджет надходженнями від амністованих активів, а також залучити інвестиції за рахунок повернутих капіталів.

За фактом мова йде про можливість не просто законно легалізувати капітали, з яких не були сплачені податки, а й відбілити активи сумнівного походження. Автори законодавчих новацій в коментарях, звичайно, уточнюють, що легалізувати «брудні» гроші буде неможливо.

Але текст самих документів говорить про зворотнє. У проекті №1232 прямо сказано: «… такі доходи вважаються амністованими без будь-яких додаткових умов,… податкова перевірка джерел походження таких доходів не проводиться».

З іншого боку, сама «добровільність» амністії, що готується, буде досить умовною. З повноцінним впровадженням автоматичного обміну інформацією ховати активи буде безглуздо і боляче, з точки зору можливих наслідків. Глобальна мета новацій, що готуються, — добровільно-примусово «вивести на світло» активи, які вже в робочому порядку оподатковувати.

Проігнорувати бажання держави буде складно. Наприклад, штраф за незадекларовану КІК складе 2 000 000 грн за штуку. Пряник — мінімальні ставки податків з легалізованих активів. Президент Володимир Зеленський, наприклад, говорив: «… якщо є нерухомість або інші об'єкти у людини, потрібно попускати, і можна нерухомість амністувати під менший відсоток, або навіть під 0%».

Читайте також: Як зберегти гроші в пандемію: 5 порад від Уоррена Баффета

Очевидно, ця пропозиція може увійти в підсумковий закон про податкову амністію. Данило Гетманцев нещодавно розповів, що основні принципи проведення нульового декларування вже визначені і зараз профільний комітет очікує президентський варіант законопроекту.

Два варіанти легалізувати закордонні активи

Поки ж в Раді зареєстровано два законопроекти на цю тему. Обидва вони передбачають декларування зарубіжних активів: законопроект профільного комітету № 1232 і альтернативний депутата Ніни Южаніної № 1232-1.

Перший дає можливість за 5% одноразово легалізувати активи як «вдома», так і за кордоном. Другий пропонує з зарубіжних активів сплатити податок за ставкою 9%. «Кеш» у першому варіанті узаконюється за 10%, у другому — під 18%. Таким чином, можна буде обілити і неіснуючі ще гроші — на майбутнє, щоб потім не виникало питань.

Вартість легалізації великих сум можна буде зменшити через розміщення їх в ОВДП. В цьому випадку потрібно буде сплатить тільки 2,5. Активи вносяться в спеціальну декларацію, яка подається до кінця 2021 року. Ця декларація передбачає не тільки легалізацію доходів, з яких не були сплачені податки, а й активів, які були придбані на такі доходи. Підтвердження джерел придбання активів не буде потрібно.

У нещодавньому своєму інтерв'ю Данило Гетманцев нагадав, що з введенням головного стандарту BEPS — CRS (автоматичний обмін інформацією) держава в будь-якому випадку виявить власника активів, які не пройшли податкову амністію, зі всіма витікаючими наслідками.

Другий варіант легалізації зарубіжних активів — використання ст.170.13' Закону № 466-IX. Вона передбачає можливість не платити податок із зарубіжних активів — контрольованих іноземних компаній, якщо вони будуть ліквідовані.

У цьому випадку теж потрібно буде подати спеціальну декларацію із зазначенням активів ліквідованої компанії, інформацією щодо неї та її фінансовий звіт з аудиторським висновком. Відповідна стаття закону не містить застереження про те, що власнику КІК не потрібно підтверджувати джерела походження активів.

Але є один нюанс: дія закону поширюється на легалізовані активи тільки в разі дотримання всіх його вимог. Тобто податкова все ж може накладати штраф на задекларовані активи, якщо, наприклад, хоч один документ буде надано невчасно.

Крім того, і законопроекти про податкову амністію, і вже діючий закон про КІК залишають без відповіді безліч питань. А це означає вже створюють потенційні конфлікти між учасниками деклараційної кампанії та податковими органами.

Читайте також: Скільки ми платимо податків насправді

Ось деякі з них. Куди подіти 1,5% військового збору у випадках з обома законами? Як оцінювати зарубіжну амністовану нерухомість при обчисленні податку? У проекті 1232 чітко йдеться про перерахування амністованих грошей з рахунків іноземних банків в українські (або в ОВДП), а в Законі № 466-IX цієї вимоги немає. Що робити з розміщеними пакетами акцій на зарубіжних фінансових майданчиках? Повертати? Куди?

Кого це торкнеться

Вирішувати ці проблеми змушені будуть не тільки олігархи, як може здатися на перший погляд, але і сотні представників українського середнього класу. Оскільки багато хто теж володіє власністю, яка підпадає під термін «зарубіжні активи». Ось найпоширеніші варіанти:

1.Банківські рахунки в зарубіжних банках, які були відкриті особисто. Така собі заначка «про всяк випадок», яку можна використовувати при відвідуванні європейської (і не тільки) країни. На рахунку може бути і декілька сотень євро — це не важливо. Розмір сум для українського законодавства значення не має.

2. Нерухомість. Показова кількість ресторанчиків, готелів і СТО, наприклад, в тій же Словаччині, що належать громадянам України. Або кількість машин з львівськими та закарпатськими номерами біля апартаментів в хорватській Істрії, власниками яких є наші співвітчизники.

3. Торговельні інтернет-майданчики, на яких продається все, що завгодно — від американських автомобілів до квітів. Більшість з них працюють через платіжні системи в зарубіжних банках.

4. «Сервісники» з великою часткою зарубіжних споживачів. І це не тільки горезвісні IT-шники, а й ті ж аутсорсери, перш за все: дизайнери в різних сферах, маркетологи, коучери тощо. Вони задіюють системи типу PayPal і платіжні карти в зарубіжних банках.

Слід згадати, що розмір штрафів за незадекларовані вчасно зарубіжні активи і неподання за ними декларацій і звітів однакові за розміром для олігархів і звичайних громадян.

Часу для прийняття рішення про варіанти легалізації зарубіжних активів формально залишилося менше року. Одночасно доведеться замислитися і над побудовою моделі отримання легальних доходів від своїх зарубіжних активів з оптимальними податковими виплатами вже на перспективу.

Коментарі - 49

+
+200
bonv
bonv
8 жовтня 2020, 15:18
#
Податками на розкіш для середнього класу не обмежились... З часом будуть щемити і пересічного. Ціль зрозуміла:
Для себе — зарплати і премії непомірно підняти. Для народу — штрафи збільшити, податки збільшити, тарифи підняти — зе-реальність і епоха злиднів.
+
+54
brigadirius
brigadirius
8 жовтня 2020, 15:42
#
Чим сильніше тисне держава на громадян, тим вони стають злішими і хитрішими. Для середнього класу залишиться або еміграція з відмовою від громадянства України, або вчиняти акти насильства над чиновниками. Гетьманцев явно все робе для створення передумов для соціального вибуху.
+
+12
Vasililiy
Vasililiy
8 жовтня 2020, 18:22
#
У подавляющего большинства нечего декларировать. Там по закону 100к грн на человека ставка 0. Если им поднимут минималку до 10к обьясняя это выводом из тени денег среднего класса то при попытке акта насильства против правительства условные «нищие» могут устроить акт насильства против среднего класса.
+
0
yo2019
yo2019
8 жовтня 2020, 20:16
#

Vasililiy
а если 10 млн грн тогда чё делать? А, Вася?
+
+15
Vasililiy
Vasililiy
9 жовтня 2020, 10:05
#
У тебя 10 лямов и ты не умеешь читать? странно как ты их смог заработать. Декларируй и плати нулевой налог если заработал их в черную.
«По данным Фонда, депозиты на сумму более 500 тыс. грн в Украине имеют 89,8 тыс.украинцев»
«От 100 тыс. до 200 тыс. грн на депозитах находятся у 476 тыс. украинцев.»
Итого пускай 600к населения могут озаботится. И то те у кого от 100 до 200к грн просто снимут часть или переведут на счет родственника.
В то же время 86% сбережений хватит на жизнь в течении 3 месяцев. Думаете эти 86% будут переживать за ваши миллионы?
+
0
sadbuttrue
sadbuttrue
9 жовтня 2020, 12:43
#
«Декларируй и плати нулевой налог если заработал их в черную». Та ні, дорогой мой человек «заработал в черную» це як? Поясни мені на прикладі суддів прокурорів працівників відділу К і так далі. Не нульова декларація - а присісти на років 10-15 з конфіскацією. Нульове декларування мусолять зелені які вже не знають як нааповнити бюджет. Так що це все повна лажа!
+
0
Італій .
Італій .
9 жовтня 2020, 12:59
#
Не нульова декларація - а присісти на років 10-15 з конфіскацією.

Нет, указание в декларации неверных сведений не ведёт к уголовному наказанию, тем более с такими сроками.

Нульове декларування мусолять зелені які вже не знають як нааповнити бюджет.

Нулевое декларирование обсуждали и при Порошенко и кажись как раз с подачи то ли кабмина, то ли президента. А может даже и раньше при Януковиче.
+
0
brigadirius
brigadirius
9 жовтня 2020, 13:20
#
Прокурор будет возбуждать уголовное дело руководствуясь статьями уголовного кодекса, а не законом об амнистии.  Сейчас по Рашке таких случаев тысячи. Они в своё время провели амнистию, а теперь тех кто задекларировал трусят силовики.
+
0
Італій .
Італій .
9 жовтня 2020, 14:17
#
Ещё раз: за неправильное заполнение декларации нет уголовного наказания.

при чем тут вообще Рашка?

и вообще чем рашка пример? дебильное государство с царем
+
+15
brigadirius
brigadirius
9 жовтня 2020, 14:30
#
«руководствуясь статьями уголовного кодекса, а не законом об амнистии» - що тут не зрозуміло. Статью притягнуть за якийсь економічний злочин, а не за неправильне заповнення. Ну звичайно задекларована сума для кримінальної відповідальності повинна бути більша 1000 прожиткових мінімумів.
А приклад Раші для того що наші законодавці та посадовці більшість законів, інструкцій і практик тупо копіюють з російських. Совдепівська звичка дивитись на Москву нажаль нікуди не поділася.
+
0
Італій .
Італій .
9 жовтня 2020, 16:27
#
«руководствуясь статьями уголовного кодекса, а не законом об амнистии» — що тут не зрозуміло.

ты ж не читал уголовный кодекс.

Я понимаю что прислушаться к голосу оппонента который два раза сказал что такой статьи нет — это слишком низко для такого эксперта как ты.

Но раз так — называй статью которую должен применить прокурор за то что человек укажет в нулевой декларации что он заплатил все налоги, а на самом деле окажется что нет.

Мы все ждём.
+
0
brigadirius
brigadirius
12 жовтня 2020, 16:25
#
Майже кожна статья з 7 розділу кримінального кодексу, особливо ст. 209, 209-1, 210, 212-1, 213, 218-1, 219, 222, 222-1, 233. Законом про амністію звільнять від відповідальності лише по 212 статті (несплата податків). А от чи порушили ви закон при зароблянні ваших капіталів це вже для слідчих зовсім інша справа.
+
+42
yo2019
yo2019
8 жовтня 2020, 20:16
#

Vasililiy
денег нет, но люкс тачки на дорогах, люкс новостройки, рестораны забитые есть...странно?
+
+15
Vasililiy
Vasililiy
9 жовтня 2020, 10:06
#
Наличие люкс тачек на дорогах Киева не говорит ровным счетом ничего о благосостоянии среднего украинца.
+
+25
dealecito
dealecito
8 жовтня 2020, 16:27
#
«Розмір сум для українського законодавства значення не має.» Подякувати ще хочеться, що рахунки в банках з сумами в 7 тис грн заморожують «до вияснення походження коштів.» Чесно, аж плакати хочеться.
+
+89
Alpenstein
Alpenstein
8 жовтня 2020, 16:50
#
Панове журналисты, молю вас, придумайте уже другой штамп на замену вишенки на торте. Уже эту вишенку на торте даже от вахтера слышал. Цимес и тот реже упоминается. 

Вы же акулы пера. Верю в вас и ваше филологическое образование!
+
+60
lenta19
lenta19
8 жовтня 2020, 18:45
#
Насколько я знаю, FATCA направлена на то, чтобы выявить случаи увода заработанных американцами денег от налогообложения в США. Как правило это касается уклонения от уплаты существующего налога на доходы/прибыль. Именно поэтому при заполнении всяких форм W8/W9 особое внимание уделяется тому, в каких компаниях/фирмах американец имеет долю собственности. Но повторюсь, цель - заставить платить налог на прибыль у себя дома (если нет соглашений о избежании двойного налогооблажения).
И только наши изобретательные законодатели и налоговики хотят при помощи таких инструментов срубить «откатик» за всю сумму актива. Путая грешное с праведным, автомойки с жилыми апартаментами. Причем не факт, что автомойка, уплатив деньги в Словакии, должна их платить здесь. 

Как по мне, то амнистия может распространяться на легализацию собственности, которая куплена на деньги, с которых налоги не были уплачены. Поэтому это и считается легализацией. А если человек по-честному зарабатывал тут, оплачивал налоги, то извините. Халявы не будет.
+
0
Італій .
Італій .
8 жовтня 2020, 22:46
#
Причем не факт, что автомойка, уплатив деньги в Словакии, должна их платить здесь. 

Так эти либертарианцы и хотят чтобы она ещё и здесь их платила.
+
+15
brigadirius
brigadirius
9 жовтня 2020, 13:23
#
Шановний не називайте будь ласки *** поважним словом лібертаріанці. Вони такіж лібертаріанці як ви Нельсон Мандела.
+
+3
Sage05
Sage05
8 жовтня 2020, 19:28
#
Оформляешь за бугром юр лицо, желательно Гибралтар и иже с ними, платишь местные налоги, влазишь в квоту- Украине никто не передаст твои документы и инфу.
+
+30
yarg
yarg
8 жовтня 2020, 19:59
#
Да. так было лет 20 назад. А сейчас - все передадут.
+
+15
Alpenstein
Alpenstein
8 жовтня 2020, 20:42
#
К счастью наша налоговая не принимает документы на иностранном языке без нотариально заверенного перевода, мокрой печатки и личной подписи главы налоговой той страны. 
+
+15
yarg
yarg
8 жовтня 2020, 23:42
#
Вы давно с ней не общались. Я лет 5 назад был на семинаре - представители налоговой так бодро сыпали европейской терминологией и подробностями конвенций о двойном налогообложении, что аудиторы из КПМГ челюсти рукам иподдерживали.
+
+15
Sage05
Sage05
8 жовтня 2020, 22:54
#
Одна из моих контор так оформлена- никто ничего не передаёт. Вот если буду пользоваться свифтом,а не сепой, и превышу лимиты- тогда заинтересуются. Схема очень похожа на украинские фопы с их лимитами и ограничениями. И если совсем паранойя- можно перекидывать каждые пол года конторки и деньги, но нужно физ. присутствие.
+
+30
yarg
yarg
8 жовтня 2020, 23:43
#
Та да... а еще можно открыть компанию в нигерии и все расчеты проводить там же и наличными. И никто здесь ничего не узнает. Но кому это интересно - в этих копейках копатся...А как только начинаются нормальные деньги - хотябы от сотен тысяч - так сразу вся эта «таинственность» и слетает.
+
0
Sage05
Sage05
9 жовтня 2020, 16:21
#
Ну, пользоваться деньгами в системе SEPA всё-таки интереснее, Нигерии, и даже интереснее такой же отсталой страны, которая использует Простiр. Лимиты на юр лица чтобы заинтересовались- 800к евро годового вала. До 800к, при своевременной уплате- ты никому не интересен.
+
0
yarg
yarg
9 жовтня 2020, 17:25
#
Сепа - это европейский «недопростир». А европа все данные нашим налоговикам передает автоматом.
+
0
Sage05
Sage05
9 жовтня 2020, 17:41
#
:D нет, не передаёт, если не возникает вопросов по физ лицам. Напомню, печь идёт о юр лицах.
+
0
yarg
yarg
9 жовтня 2020, 18:14
#
Конечно. вам говорят что никто ничего не передает. это же конфиденциальная информация.
+
0
Sage05
Sage05
9 жовтня 2020, 20:57
#
Скажем по-другому: за последние 11 лет, у меня не возникало проблем с фин мониторингом. И выше, я объяснил почему. А вот ребяткам-фискалам, нужно объяснить, почему они в бепс не могут и не хотят. С другой стороны- и слава богу.
+
0
yarg
yarg
9 жовтня 2020, 21:34
#
Так раньше все было по-другому... И передача информации толкьо с этого года пошла толком - до этого тестировали... И бепс еще только в стадии разработки... закон по нему только летом приняли
+
0
Sage05
Sage05
9 жовтня 2020, 23:46
#
Для бепса, есть нормативные документы и акты. Взаимодействие очень простое: как только возникает интерес к человеку, как к физ лицу- посылают запрос- получают ответ. Там не такого, что круглосуточно всё население Украины мониторят во всех странах. Система не так работает.
Поэтому, когда зарегано юр лицо, и исправно платятся налоги и они вполне справляются с лимитами- такие ребятки на радар и не попадают.
+
0
yarg
yarg
10 жовтня 2020, 0:27
#
Нет. погуглите «автоматический обмен налоговой информацией».
раньше не попадали. Сейчас все изменилось.
+
+7
Sage05
Sage05
10 жовтня 2020, 12:48
#
Ладно. Не буду спорить с человеком, у которого всё в теории. Всего хорошего.
+
0
yarg
yarg
10 жовтня 2020, 13:02
#
Не спорьте. Просто не забывайте что опыт прошлых лет - уже можно выбросить и забыть. Все поменялось. Раньше и оффшорчик на кипре со счетом в Риетуму был прекрасным вариантом...
+
+7
Sage05
Sage05
10 жовтня 2020, 14:49
#
Кому-то в ЕС работать. Кому-то виртуально обсуждать. Всё верно.
+
0
yarg
yarg
10 жовтня 2020, 18:21
#
Ну такє. Как раньше говорили «жизнь научит»....
+
+41
yo2019
yo2019
8 жовтня 2020, 20:07
#
ЗЕлёный давит людей...
+
+15
yo2019
yo2019
8 жовтня 2020, 20:09
#
Куда ещё усиливать то?людей за 1 000 грн (!) блокируют. Вы в своем уме там вообще? ЗЕлёные

закон № 361-IX усиливает функции финансового мониторинга
+
0
fff fff
fff fff
8 жовтня 2020, 20:49
#
Только налоги в Украине выше чем в США давайте нормальную налоговую систему сделайте (даже для Украинцев в США меньше налоги чем для украинцев в Украине)
+
+8
fff fff
fff fff
8 жовтня 2020, 21:22
#
Давайте налог на воздух  к 21 проценту добавьте пожалуйста (чтоб работать на заводе до гроба. )
+
+23
fff fff
fff fff
8 жовтня 2020, 21:36
#
Я  не хочу как мой Дед до 70 лет работать на электростанции без нормальной пенсии (пока у него на работе ноги не отказали ) боюсь что и  я всю  жизнь проработаю ( платя 20 процентов ) и не получая никакой пенсии
+
+60
zzel
zzel
8 жовтня 2020, 21:57
#
Так оно и будет не сомневайтесь, шанс был у нас но мы выбрали коррумпированного клоуна
+
+33
Італій .
Італій .
8 жовтня 2020, 22:44
#
Зе либерализация от зе либертарианцев
+
+62
Юра Пролкин
Юра Пролкин
9 жовтня 2020, 0:27
#
Зеля со своих оффшоров точно ничего не заплатит, как и слуги с зарплатами в конверте и беня, который разграбил вклады.
Решили ободрать весь народ. 3 тыщи баксов только иметь можешь (половина месячной зарплаты в США), больше - уже богач и делись с бандюками, которые устроили тотальную коррупцию на таможне, в медицине, везде и выводят миллиарды в оффшоры.
Особено в карантин, когда эта недвига одни убытки принесла, всех обложить данью. А с бабками, вообще, подари 9% от того, что накопил, еще и расскажи, где деньги лежат (это анекдот?). А дальше что конфисковать будут? Задание путина спровоцировать революцию? Люди, которым уже будет нечего терять после этого террора, пойдут на многое и будут защищать свое имущество любыми путями.
Заставлять доказывать отсутствие своей вины и наказывать за то, что не доказано (а вдруг, действительно, ожерелье по наследству перешло или царские червонцы грамм на 500 золота, да и родители если пахали в конце 80-х или в 90-х, то тоже никакой закон не позволяет стягивать налоги 30-летней давности, еще и с другого человека), это беспредел.
А если, к примеру, купил золото в 2001-м году и продал сейчас (оно сейчас в гривнах дороже в 35 раз, а доллар дороже в 6 раз чем стоил еще в 2008-м), то тоже никакой закон не позволяет обкладывать налогом эту разницу, если речь о физических лицах. И задним числом это поменять невозможно, закон обратной силы не имеет. Плюс срок давности по НДФЛ 3 года!
+
0
brigadirius
brigadirius
9 жовтня 2020, 13:28
#
С прошлого года срок давности по НДФЛ подняли до 7 лет.
+
+15
Юра Пролкин
Юра Пролкин
9 жовтня 2020, 0:28
#
На Прямом был опрос, 83% считают, что все граждане не должны декларировать свои доходы, потому что они - не гос. служащие.
Речь не о чинушах, а об обычных людях, которые априори не имеют доступа к взяткам и бюджетным деньгам, в прошлом году, вообще, говорилось, что чинуш этот закон не коснется, для них якобы будет какой-то отдельный. Если у тебя есть доступ к взяткам и бюджетным деньгам, то понятно, объясни, где взял, не украл ли и не набрался взяток, но если ты обычный грузчик или работал им 10 лет назад или 20 и что-то заработал, или твои родители пахали в 90-х на рынке, когда такие керманычи как сейчас разграбили страну и выгнали их на улицу с завода, и подарили тебе деньги и ты на них что-то купил, или купил доллар по 5 и сдал по 30, и т.д., то кому и как и на каком основании ты должен еще что-то башлять?
Вот слова гетьманцова в августе прошлого года.
«Жилье внутри страны в общем-то легализировано, так как по нему официально оформляется договор купли-продажи. Из недвижимости легализировать можно, скажем, ваши заграничные апартаменты.», - отмечает Гетманцев.
+
0
Юра Пролкин
Юра Пролкин
9 жовтня 2020, 0:28
#
«Легализация капиталов будет сугубо добровольной и охоты на тех, кто не заполнит »нулевую декларацию« государство не планирует.»
По итогу, зачем легализовать денежные средства? Например, вы хотите купить много земли, рынок вот-вот откроется, вы без всяких финмониторингов и мороки, делаете вклад на любую сумму с одновременной оплатой 5-9 процентов налога по амнистии и получаете готовые белые деньги для покупки земли."
Он противоречит сам себе? И что мы видим, они продолжают толкать законопроект, который не имеет ничего общего с этими словами?
+
+22
Юра Пролкин
Юра Пролкин
9 жовтня 2020, 0:31
#
И озаботились бы сперва, куда идут те налоги, когда медицины нет - издевательство за свои же деньги (вон уже с вирусом этим заставляют людей покупать фуфломицын по 18 000 гривен за 1 флакон), менты людей не защищают, а на пенсию рассчитывать зась. Не на зелины оффшоры, маму коболева и гетьманцова, на которую он все переписал? Не на те ванты, оплаченные с бюджета, что эти ворюги возят туда-сюда, пока Троещина ждет метро?
Если держава не может платить по рахункам, то коболев не переводит маме в Америку сотни миллионов, президент не прячет деньги в Омане, премьер не работает на олигарха и не гробит в его угоду атомные станции, гетьманцов не переписывает все имущество на маму и т.д.
И до такого даже павлов не додумался. Купил Жигули - заплати еще 9% от его стоимости?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама