Мінфін - Курси валют України

Встановити
Оновлено 28.11.2023, 16:00

Monero

xmr
Вартість
$165.45
+0,38 %
Рейтинг
#27
Капіталізація
$2,997,272,366.00
Обсяг продажів за 24 години
$64,162,900.00
Обсяг в обігу
18 147 800

Конвертер валют XMR/USD

Що таке Монеро? (XMR)

Monero (XMR) — це однорангова цифрова валюта, розроблена анонімною та невідстежуваною. Створена у 2014 році розробником або групою розробників під ніком Nicolas van Saberhagen. Його/ їхнє справжнє ім’я наразі невідоме.
Транзакція в блокчейні Monero не може бути пов’язана з конкретним користувачем, оскільки криптовалюта є взаємозамінною. Так, наприклад, біткоїн, куплений у даркнеті, можна відрізнити від біткойна, купленого на легальний криптовалютній біржі за допомогою аналізу трансакцій блокчейну. В той же час монети Monero, придбані і в даркнеті, і на біржі, неможливо відрізнити.
Це робить Monero досить непопулярною валютою з великою кількістю обмежень з боку фінансових регуляторів, оскільки вони не можуть відстежувати платежі XMR або збирати дані про своїх користувачів.

Як працює Monero?

Щоб забезпечити конфіденційність і анонімність, Monero керується двома важливими концепціями: прихованими адресами та кільцевими підписами.
Приховані адреси дозволяють відправнику генерувати одноразову публічну адресу від імені одержувача для кожної окремої транзакції. Однак одержувач все ще може використовувати єдину публічну адресу для отримання всіх своїх платежів, як і біткоїн. Кожен користувач Monero генерує приватний ключ перегляду та приватний ключ витрат. 
Приватний ключ перегляду дозволить користувачеві бачити всі транзакції, пов’язані з його обліковим записом, тоді як приватний ключ витрат подібний до закритого ключа Bitcoin – він використовується для авторизації платежів.

Ринок Monero: капіталізація, як розвивається

Наразі XMR має в обігу 18 147 820 монет. Monero має загальний обсяг у 18,4 мільйона XMR, який за планом мало бути вичерпано у травні 2022 року. Тим не менш, виявилося, що справжньої максимальної пропозиції немає, оскільки після травня 22-го Monero продовжила випускати 0,6 XMR, щоб стимулювати майнерів живити мережу.

Де придбати Monero?

Рекомендуємо купувати криптовалюту тільки на білих, перевірених криптовалютних біржах, таких як Binance, Kuna.io, Coindesk тощо. Також перед тим, як інвестувати кошти в Monero, зважте всі можливі ризики: інвестиції можуть призвести як до здобутку, так і до втрати прибутку.