Мінфін - Курси валют України

Встановити
Оновлено 24.06.2024, 18:59

Bitcoin

btc
Вартість
$60,600.00
-1,06 %
Рейтинг
#1
Капіталізація
$1,201,959,305,184.00
Обсяг продажів за 24 години
$30,541,700,000.00
Обсяг в обігу
19 716 100
Купити

Конвертер валют BTC/USD

Що таке Біткоін? (BTC)

Bitcoin (BTC) — це перша фактично створена криптовалюта. Далі детальніше розкажемо про те, хто її створив та чому вона залишається найдорожчою криптовалютою в світі.

 

Історія створення Bitcoin

 

Біткойн вперше був представлений громадськості в 2009 році анонімним розробником або групою розробників на ім'я Сатоші Накамото. 

 

Біткойн — це перша віртуальна валюта, чия передача захищена за принципом криптографії (звідси і назва криптовалюта). Монета емітується завдяку майнінгу: це процес, під час якого майнери віддають потужності своїх процесорів та отримують винагороду у вигляді криптовалют. 

 

Таким чином криптовалюта водночас нікому не належить і не контролюється однією особою або країною.

 

Вперше Bitcoin-ом розплатилися 22 травня 2010 року: це був програміст Ласло Ханеч із Флориди (США). Він придбав дві піци за 10 тисяч біткоінів. На той момент 1 BTC коштував менше за один цент. Наразі вартість одного біткоїна коливається на відмітці більш ніж 22 тис доларів США.

 

Як захищений Bitcoin

 

Згідно із задумом Сатоші Накамото, вся інформація про транзакції з біткоїном відкрита, тобто завжди є можливість відслідкувати рух BTC від адреси до адреси. В той же час, інформація про власників цих адрес відсутня, що відповідає принципам анонімності. Криптовалюта також захищена від злому і копіювання за допомогою криптографічних (шифрувальних) методів захисту.

 

Ринок Bitcoin: загальний обсяг, як розвивається

 

Всього існує обмежена кількість біткоїнів: їх не може бути більше 21 мільйона. Останній біткоін видобудуть орієнтовно 2140 року. Обмеженість ресурсу впливає на його ціну: таким чином, біткоїн залишається однією з найдорожчих криптовалют.

 

Де можна купити Bitcoin?

 

Біткоїн популярна валюта, тому її можна знайти майже на будь-якій криптовалютній біржі: Binance, Huobi, Kuna.io тощо. Детальніше про роботу криптобірж в Україні читайте у нашій статті.

 

Також криптовалюту можна придбати в криптоматах та офлайн-обмінниках. 

 

А поточну ціну біткойна завжди можна знайти на сайті Мінфін.

ГоловнаКурс валют 📈Курс криптовалют 💰