Блокування рахунків іноземців з порушенням Українського законодавства

Kogart 30 березня 2022, 18:43
Доброго дня.
Маю ситуацію, коли в банку повністю зникли (!) всі мої карткові рахунки в т. ч. зарплатний, зникли всі кошти з рахунку та наразі видається повідомлення, що в мене відсутні будь-які картки та рахунки в цьому банку.
На моє запитання, що сталося, Альфа-банк відповів, що рахунки заблоковані згідно постанови НБУ № 18 від 24.02.2022, оскільки я є громадянином РФ, незважаючи на наявність посвідки на постійне проживання.
В мене постає питання компетентності співробітників юридичного відділу Альфа-Банку. Оскільки у вказаній поставі зазначено, що блокування саме видаткових операцій передбачено окрім вилпат на спецрахунки НБУ, ЗСУ та уряду, оплату комунальних послуг, соц. допомоги. Блокування навість цих виплат (як мімнімум) вже є грубим порушенням умов зазначеної постанови.
Банк наполегливо повідомляє, що блокувати вони повинні рахунки громадян РФ та РБ в т. ч. тих, що мають ПМЖ та ВНЖ в Україні. То вкажіть мені, будь ласка, де в постанові НБУ № 18 зазначені слова чи тлумачення «громадянин РФ або РБ» особливе де вказано про ВНЖ та ПМЖ в Україні.
Також хочу підказати шановному Банку, що набрав чинності закон України від 3 березня 2022 року № 2116-IX «Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», в якому чітко визначається у статті 1 п. 1 закону термін «резидент» Російської Федераці. Увага спойлер: мова йде виключно про юридичні особи та жодного згадування про фізичних осіб громадян.
Рекомендую Альфа-банку все ж діяти за законами України, а не загарбницькими і войовничими принципами країни агресора та спершу отримувати роз’яснення від компетентних органів, а не робити як заманеться. Поки Банк відмовчується.
31 березня 2022, 15:01
Ми діємо за законами України і цей випадок не виключення. На даний момент ми очікуємо на уточнення від НБУ з приводу даного пункту постанови. Якщо отримаємо відповідь, що обмеження з вашого рахунку потрібно зняти, то обов'язково одразу це зробимо.

Запевняємо, що навмисно незручностей вам завдавати не хочемо🙄

1976ANDREI
1976ANDREI
30 березня 2022, 18:57
Этот банк наносит вред не только Украине, но и другим государствам.
Sergei380
Sergei380
31 березня 2022, 1:14
Реально подрывная деятельность на территории Украины! Причем Альфа Банк делает всё, чтобы не принимать такие заявления, и автор прав в пунктах НБУ вообще нет строчки про ПМЖ!
31 березня 2022, 12:07
Маю схожий випадок.
Я є резідентом України з 2009 року. Маю годувати дружіну та дітей 2 р. та 7 міс.
Знаходжусь в Україні. Пішов до відділення, але досі нічого не зроблено.

Вивчів Постанову НБУ та дополненя.
Там е пункт:
15. Зупинити здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій за рахунками
резидентів держави, що здійснила збройну агресію проти України.

Тож вони повинні блокувати рахунки резидентів, але не громадян Росіі та Білорусі. Але блокують по позначці «громодянство» в своеі сістемі.
31 березня 2022, 13:30
Що каже банк у листуванні:
«Банк діє згідно вказівок НБУ, саме тому ми заблокували всім задля перестрахування.»

Вони ПЕРЕСТРАХУВАЛИСЯ!
Я надав копії документів до відділення вчора, тож я перебуваю в Україні та НЕ перебуваю у Росіі/Білорусі, є резидентом України.
Sense Bank
Sense Bank
2 квітня 2022, 12:52
Рахунки громадян РФ і РБ, які при цьому резиденти України будуть розблоковані автоматично протягом 2х днів.

Нам дуже шкода, що завдали вам незручностей. Пробачте, будь ласка, за це 😢
Тарас Адвокат
Тарас Адвокат
24 серпня 2022, 22:43
Блокировка не распространяется только на счета тех граждан Беларуси и РФ, у которых есть ПМЖ в Украине. Если нет ПМЖ в Украине, а есть только ВНЖ, то единственным способом разблокировки счетов на данный момент является обращение в СБУ для проведения проверки и включения в Перечень резидентов РФ/РБ, на которых не распространяются ограничения, предусмотренные Постановлением НБУ № 18 от 24.02.2022. Эти Перечни СБУ передает НБУ, а НБУ направляет в банк. В случае позитивного решения счета будут полностью разблокированы, а все операции будут происходить без ограничений.
Если кому-то интересно, то я в своем блоге https://minfin.com.ua/blogs/advokattaras/192937/ рассказываю как подготовить и подать такое обращение.

Курс валют в Сенс Банк

EUR 45 45.8

Курс валют в Сенс Банк

EUR 45 45.8
Головна / Банки України 🏦 / Сенс Банк 💰 / Відгуки про Сенс Банк 📝 / Блокування рахунків іноземців з порушенням Українського законодавства