Придбання держоблігацій фізособою

SUXORUK 6 жовтня 2021, 16:49
Прочитав публікації, що дохід з держоблігацій не обкладається податками вирішив придбати ОВДП як фізособа.
Кожен крупний банк пропонує в одному флаконі три послуги, які супроводжують процес купівлі/продажу ОВДП:
1. Послуги депозитарної установи- укладається з фізособою договір на облік цінних паперів (зарахування, погашення, контроль за купонними виплатами.
2. Послуги торгівця цінними паперами- купує облігації на аукціонах від мого імені.
3. Банківські послуги — списує кошти з поточного рахунку за придбані цінні папери, зараховує купоний дохід та повертає кошти за погашені облігації.
В принципі депозитарій, торговець цінними паперами та банк можуть бути різними, але навіщо?
Спочатку вибрав банки, які заявлені Мінфіном, як первинні ділери, та ті що пропонують населенню послуги з купівлі облігацій, а саме: Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Альфа-банк.
Почав порівнювати комісії за сукупністю послуг: Приватбанк відпав, тому що в нього реалізована процедура купівлі облігацій у Приват24, але занадто велика комісія.
Ощадбанк та Укргазбанк надають ці послуги лише власнику преміального карткового пакету з вартістю обслуговування 2−3тисячі.
Залишився Альфа-банк.
Вартість послуг:
1. Послуги депозитарної установи- 500 гривень за відкриття рахунку, 250грн. за кожну операцію по рахунку (купив/продав облігації, отримав купонний дохід- все 250 грн.)
2. Послуги торгівця цінними паперами- 0,25% відсотки від номінальної вартості облігацій (я купував доларові облігації- 3,5% дохід и гривнєві облігації 10% дохід все рівно комісія 0,25%)
3. Банківські послуги — безкоштовно.
Паперові справи:
1. Послуги депозитарної установи- через депозитарний відділ оформив електронний договір, потім підписав його у відділенні банку там же отримав оригинали угоди. Далі по електронці отримую рахунки за обслуговування, оплачую через інтернет, та через відділення отримую оригінали виписок (які цінні папери в мене є).
2. Послуги торгівця цінними паперами- пишу на електронку торгівцю які облігації хочу купити (коли аукціон, кількість, вартість, номер облігації). Торгівець сам оформлює від мого імені заявку, коригує та через відділення я підписую оригінали документів.
3. Банківські послуги — дуже складно пройти фінмониторинг (чотириста тисяч без проблем, а вище — надав довідки про доходи всіх членів родини за 10 років, договори продажу квартири, авто, три дні вирваних із життя).
Висновки:
1. Жоден банк хоче працювати по цій схемі, коли у клієнта менше одного млн.грн.
2. Якщо менше 350 тис.грн.- вигідніше покласти кошти на депозит.
3. Жоден торговець не буде за тебе вирішувати які облігації купувати. Я роблю так: на сайті Міністерства фінансів дивлюсь які облігації будуть продаватися у кварталі, вивчаю %, порівнюю з депозитами на відповідний термін, намагаюся вибрати первинне розміщення, за два дні до аукціону раджусь з торгівцев та коригую своє рішення.
4. Валютні ОВДП немає сенсу купувати взагалі, а от довгі ОЗДП цікава річ.

zig4free
zig4free
7 жовтня 2021, 0:36
Привет и Альфа банк на одном уровне…
Кроме банков еще есть финкомпании с меньшим порогом вхождения… Но тут загвоздка…
Все равно все операции идут через банки и тот же безопасный порог в 200тыс грн на банк применимы… Для любого капитала.

Мне непонятно как будут работать гарантии по облигациям в экстремальных условиях, когда платеж по облигациям идет через банк который в данный момент времени начинает сыпаться??? Т.е. 1милион грывен выплат по гособлигациям не превратиться в 200тыс от ФГВФО???
7 жовтня 2021, 9:04
Меня тоже волновал этот вопрос. Посмотрел депозитарный договор- там указывается счёт на который выплачиваются купоны и сама сумма за облигацию. Сначала указал один счёт в Альфабанке- с него платил за облигации. Потом сменил счёт — и купоны и сами деньги за облигации шли уже на другой счёт. Тариф за смену счёта-250грн.+ ездить в отделение переподписывать договора. Внутри банка эта операция бесплатна, а если открою счёт в другом банке- то 1% как бездоговорной платёж. Так-что вопрос сыпаться не волнует, потеряю 1%
7 жовтня 2021, 9:11
Приват ОВДП продаёт через «Приват24» там больше комиссий, чем в Альфа-банке и понятно за что: не надо подписывать море бумаг и не надо рыться в аукционах Минфина выбирая что купить. За это они деньги и берут.

Курс валют в Сенс Банк

Курс валют в Сенс Банк

Головна / Банки України 🏦 / Сенс Банк 💰 / Відгуки про Сенс Банк 📝 / Придбання держоблігацій фізособою