Неправильне відображення стану рахунку в додатку

plsmrpostman 9 травня 2020, 11:52
Виробив карту банку декілька місяців тому, всім був задоволений. До сьогоднішнього дня.
Оплатив картою покупки на суму 271 грн, після цього помітив, що на рахунку виявилось на 600 грн менше, а не на 271 грн. Пишу в службу підтримки.

Пояснюють так (цитата):

«Так як у вас були перекази у рублях, то списалась плата за конвертацію валюти, також на рахунок зарахувалась менша сума, аніж на баланс, все це, через різницю курсів. Зараховувалась на баланс сума більша, через курс на день зарахування на баланс, а на рахунок зарахувалась менша, тому що курс був вже на дату зарахування на рахунок»

Так, в мене був переказ в рублях два дні тому.
Мені два дні показують одну суму, потім кажуть «вибачте, курс змінився» і знімають гроші з рахунку без мого відома?
На моє питання «а якщо б я зразу після переказу в іноземній валюті зняв всю суму, через два дні мій рахунок би пішов у мінус?», я отримав позитивну відповіть.

Це взагалі нормальна практика? Таке враження, наче банк очікує момент коли йому вигідно і проводить якісь махінації.

p.s. причому, позавчора, коли я виводив, курс в додатку був 0.345, зараз 0.347
Виводив я приблизно 15000р.

Абсурд
12 травня 2020, 21:02
Доброго вечора, plsmrpostman. Зарахування проводились через іноземний сайт, тому операції проходили наступним чином:
1. У момент надходження коштів в SMS-повідомленні, що надходить клієнту за результатами проведення операції, вказується сума, розмір якої визначається з урахуванням комісій банку, курсу МПС та курсу банку на день здійснення операції.Тобто, ця сума є доступною для користування, але фактично сума буде зарахована протягом декількох днів.
2. Протягом декількох днів після фактичного проведення операції відбувається зарахування коштів на картковий рахунок, яке здійснюється з урахуванням комісій банку, курсу МПС та курсу банку на день зарахування коштів.
У зв’язку із різницею між датою блокуванням суми на рахунку та датою її фактичного надходження при коливанні валютного курсу можливе виникнення різниці між сумою заблокованих та зарахованих коштів. На жаль, це відбулось і в цьому випадку: при фактичному зарахуванні коштів на рахунок, сума зменшилась. Для того, щоб не виникало мінуса на рахунку, рекомендуємо зачекати фактичного зарахування коштів.
Сподіваємось на Ваше розуміння.

10 травня 2020, 7:57
Это нормальная ситуация и она практически в каждом банке аналогичная что при расчетах в валюте что при ее зачислении.
10 травня 2020, 18:47
Ок, даже если это обычная ситуация для всех банков (различие в сумме на счете и на балансе), меня же должны были как-то оповестить о том, что из-за разницы курсов такое происходит.
А то, через два я просто вижу что куда-то пропали деньги, мне никакой информации не предоставили, в выписке также ничего не указано.
10 травня 2020, 19:38
Это написано в правилах и тарифах, если вы с ними не ознакомились, то тут нет вины банка.
Комиссии и конвертация проходят по карточному счету, а уведомления идут по операциям с использованием карты, поэтому вас физически не могли уведомить — нет пока такой технической возможности. Вас уведомили, что на карту поступило 15 000 рублей, а остальное прошло согласно тарифов по счету с задержеой, выписку по которому вы всегда можете посмотреть в приложении и там указана сумма зачисления в гривнах и комиссия за конвертацию по этой операции.
12 травня 2020, 12:58
Специально проверил как это работает в другом банке (мобильный банк, думаю сразу понятно о чем речь). Да, действительно, у меня со временем слегка изменился баланс, но, мне пришло уведомление об этом (!), где было сказано сколько списано и почему. А не просто изменился баланс без объяснения причины и без уточнения курса на текущий момент.

Мне вот интересно, а если курс изменится в лучшую для меня сторону, я аналогично увижу больше чем было или такое работает только в ситуации из-за которой я и написал жалобу?)
12 травня 2020, 13:48
Я писал за технические возможности по уведомлениям в Альфа-Банке.
Относительно других банков не владею ситуацией, но принцип проведения один и тот же.
Относительно снижения курса — в Альфа-Банке сумма будет по курсу на дату проведения по счету. В зависимости от курса сумма может быть как больше так и меньше. Можете не шифровать название других банков — вы же их не рекламируете, а сравниваете.
Sense Bank
Sense Bank
12 травня 2020, 8:35
Доброго дня, plsmrpostman. Взяли до роботи, перевіряємо

Курс валют в Сенс Банк

Курс валют в Сенс Банк

Головна / Банки України 🏦 / Сенс Банк 💰 / Відгуки про Сенс Банк 📝 / Неправильне відображення стану рахунку в додатку