Шахрайський псевдобанк з жахливою службою підтримки

romancherevko 10 липня 2021, 12:01
Перш за все, «Монобанк» не має банківської ліцензії, а тому не є банком, хоча в рекламних та інформаційних матеріалах називає себе «банком без відділень», «мобільним банком», «банком в телефоні», на сайті є розділ «Про банк» тощо. Ніде не зазначається, що термін «банк» використовується виключно в маркетингових цілях, тому у користувача складається враження, начебто це дочірній банк «Універсал Банку», тоді як насправді це його «фінансовий продукт». Структура цього фінансового продукту непрозора: незрозуміло, хто ним керує, хто за що відповідає, спілкуєшся з повністю анонімними людьми.
Далі, хоча ідея дистанційного відкриття рахунку цікава, на сайті немає чітких інструкцій, тому потрібно витратити зайвий час, щоб розібратись. Є якісь точки видачі, але ніде не вказано, для чого вони, чи можна картку отримати в них замість «Нової пошти». Та ще й серед цих «партнерів» є дуже сумнівні, такі як «КредитМаркет».
Після отримання картки довелось витратити майже годину на реєстрацію в додатку: то ракурс фото неможливо підібрати, то форма вводу електронної пошти глючить, то номер картки невірно розпізнано (мабуть, чорний колір — не найкраще рішення).
Одразу після реєстрації, разом з листом-підтвердженням та анкетою, приходить лист від якогось кредитора. Тобто «Монобанк» зливає особисті дані стороннім особам, у чому знову довелось переконатись після звернення у службу підтримки через месенджер, коли почав приходити спам.
Сам додаток здався незручним: щоб щось знайти, потрібно довго «свайпати», замість того щоб все було в загальному меню на одному екрані. Та й відсутність браузерної версії — великий мінус, адже проводити фінансові операції з комп’ютера набагато зручніше і безпечніше, ніж зі смартфона.
Але на все це можна було б махнути рукою, якби не наступна історія. 22 червня на мій рахунок було відправлено переказ системою SWIFT. Щоб було зрозуміло: офіційний платіж за договором, а не якась «допомога» від фіктивних «родичів» (та й для такого є зручніші, швидші й дешевші способи); разова виплата, не пов’язана з підприємницькою діяльністю; сума трохи більша, ніж мінімальна зарплата. 23 червня мене попросили надати договір та додаткові пояснення, що я зробив у лічені хвилини. Після цього сказали чекати, поки інформацію перевірять. Оскільки жодної додаткової інформації у мене не запитували, я зробив висновок, що наданої мною інформації достатньо. Окрім того, в епоху цифрових баз даних будь-яку додаткову перевірку можна здійснити за декілька годин. Згідно п. 4.3.12.5 Умов та правил «Монобанку», «не пізніше наступного робочого дня після дня отримання від Клієнта документів, достатніх для підтвердження джерел походження його коштів, та/або пояснень щодо суті і мети операцій, Банк здійснює зарахування коштів на поточний рахунок Клієнта». Але кошти я не отримав не тільки до кінця наступного робочого дня, а й за два тижні. Жодних підстав чи причин такої затримки мені не повідомили. Більш того, служба підтримки з питань SWIFT-переказів просто перестала відповідати. Станом на сьогодні три листи залишились без відповіді. Зникли з моїми грошима, як професійні шахраї! Не кажучи вже про якість обслуговування і підтримки.
Не набагато кращий сервіс у загальної служби підтримки. Не отримав чіткої відповіді на жодне з поставлених запитань. Лише шаблонні фрази: «займаємось вирішенням питання», «нам дуже шкода» тощо. Жодної «людяної служби підтримки» та «живих людей, які заради вас зі шкури вилізуть» немає і близько. Та й навіть ці «живі роботи» не можуть свої шаблонні відповіді хоча б грамотно давати. Також повна неповага до клієнта та безвідповідальність: операторка каже, що їй потрібно більше часу, і зникає; коли пишу за годину, підключається вже інша і починається все з самого початку.
Схоже, співробітникам начхати на клієнтів, оскільки знають, що їхньому псевдобанку недовго залишилось (якщо вивчити загальний інформаційний фон, то це стає зрозумілим). Нікому не раджу мати справу з цими злодіями!

P. S. Після написання цього відгуку, який спочатку було опубліковано у Фейсбуці, можна додати ще наступне:
1) служба підтримки відправляє на swift@monobank.ua, стверджуючи, що це єдиний спосіб комунікації з цим відділом, але з цієї адреси вже два тижні взагалі не відповідають, ігноруючи будь-які запити;
2) оператор Сенипостол Ілля зухвало порушує Закон про забезпечення функціонування української мови як державної та Умови та правила «Монобанку»;
3) відмовляються надати інформацію про своє керівництво;
4) спам від кредиторів «Монобанк» пояснив тим, що всі фінансові організації обмінюються інформацією через бюро кредитних історій, але інформація явно потрапила не тільки бюро кредитних історій.
monobank
monobankua 10 липня 2021, 19:16
monobank — це проект всередині Universal Bank з зручними банківськими сервісами для власників смартфонів.
Ми створили крутий мобільний додаток, щоб ви могли завжди мати доступ до ваших коштів в будь-який час і в будь-якій точці світу. Ми не плануємо розробляти веб-версію додатка. Користування додатком на одному девайсі підвищує безпеку користування.

Банки і фінансові організації обмінюються інформацією через бюро кредитних історій, звідси могли побачити, що ви цікавилися картою і вирішили пропонувати вам свої послуги.

Щодо питання по Свіфт переказу, воно ще на розгляді.
Комунікація відбувається виключно на пошті swift@monobank.ua.
Відповідальні співробітники обов'язково нададуть вам відповідь на всі ваші запитання та сповістять вас про результати перевірки вашого платежу.
Також ми передали ваше звернення в службу підтримки на перевірку якості проведення діалогу і приймемо відповідні заходи.

10 липня 2021, 12:52
Мне непонятно только одно — если автор отзыва такой умный, что знает о работе Монобанка без банковской лицензии — зачем он вообще ввязался в эту авантюру с получением карты Монобанка…
Обслуживайся в любом из более чем 70 укрбанков и радуйся, нет же черти попёрли именно в банк без лицензии.
Зато отзыв может получить первую премию из-за самого большого количества букв, ведь наличие смысла в тексте не предполагается…
10 липня 2021, 13:05
===Зато отзыв может получить первую премию из-за самого большого количества букв, ведь наличие смысла в тексте не предполагается…

Я откопал там смысл. Хотя тоже не ожидал его найти.

У автора платеж попал под финмон, он достал службу поддержки своими претензиями и та перестала на него реагировать.

10 липня 2021, 17:28
Человека тоже можно понять, он очевидно выполнил свою часть договора и рассчитывал получить деньги, предоставил документы по первому требованию и тишина, это не правильно, поддержка она на то и поддержка что бы отвечать и помогать, им за это деньги платят, и не плохие деньги. А человек возможно сидит без денег и не введении того что происходит. Есть конечно для нас нюансы такие к примеру с кем договор, возможно с организацией в ЛДНР, но это бред конечно. Кстати компетентность поддержки иногда удивляет, особенно ответ «мы проверяем все суммы», надо же хотя бы отдавать себе отчёт кому ты это говоришь, ведь они видят всю информацию о клиенте, и возможно клиент ждёт чего то большего, к примеру в случае попадания суммы под финмон вам понадобятся следующие документы для подтверждения а не «вот как попадёт они вам всё и скажут», как дал бы в рыло. Но это не только в моно, это во всех банках, поколение тик-ток рулит.
10 липня 2021, 20:29
«он очевидно выполнил свою часть договора и рассчитывал получить деньги»

Финмониторинг тоже можно понять, ведь украинцы привыкли вести коммерческую деятельность через счета физлиц без регистрации, что противоречит действующему законодательству…

10 липня 2021, 21:16
Согласен, но ведь разъяснить человеку это можно, обозначить примерные сроки можно? Можно, даже с учётом того что почти 4 000 000 клиентов зададут по 5 вопросов в день, всё равно можно. И это мог быть разовый договор и разовые услуги с которых в свою очередь уже уплачены налоги.
JareJare
JareJare
12 липня 2021, 10:31
Аффтар же указал, что с предпринимательством перевод не связан. Значит, ищут концы, с которыми связан.
10 липня 2021, 13:02
О боже, в 2021 году делать «открытие» что Монобанк не является самостоятельным банком. Ну не является, и что?

* У Универсалбанка лицензии есть? — Есть.
* Депозиты в Моноабанке подпадают под фонд? — Да

Что ещё надо чтобы спокойно пользоваться Монобанком?
SievaNiklas
SievaNiklas
12 липня 2021, 15:22
Наличие репутации владельца, которой Тигибко не обделен. Хотя… Каждый себе выбирает на свой вкус и взгляды.
10 липня 2021, 13:04
====цифрових баз даних

Херассе. Это такой коньяк греческий.
10 липня 2021, 17:45
Monobank (рус. монобанк) — украинское приложение для интернет-банкинга, запущенное в 2017 году. Работает по банковской лицензии «Универсал Банка». Исходя из прочитанного я так понял, человек решил стать клиентом монобанка и нашёл 1001 причину почему монобанк плохой, только почему-то остальные клиенты с лёгкостью зарегистрировались, у них всё получается с регистрацией, использованием и не возникает никаких проблем. Может тогда причина не в монобанке, а в самом клиенте.
Андрюха Луганський
Андрюха Луганський
10 липня 2021, 18:16
//у користувача складається враження, начебто це дочірній банк «Універсал Банку», тоді як насправді це його «фінансовий продукт». //

У многих, если не у большинства, как раз изначально верное понимание, что это не отдельный/новый/дочерний банк или не банк, а именно финансовый продукт Универсалбанка.
И именно поэтому и без переживаний открыли карты и пользуются.

Остальной поток даже комментировать не хочется.
corsww
corsww
10 липня 2021, 22:30
Автору. Вы столько лжи вывалили вначале своего отзыва, что дальше стало даже не интересно читать.
xenium777
xenium777
11 липня 2021, 0:26
«Сумнівний» Кредит Маркет — це структура Тігіпка, так само, як і Універсал банк. Все логічно, що там видають карти Моно.
OldJew
OldJew
12 липня 2021, 2:23
Какой-то надуманный отзыв. Автор пересмотрел Рен-ТВ
Jokets
Jokets
13 липня 2021, 0:13
РЕН-ТВ?! вы что щас автора напишет в СБУ что вы смотрите РУССКИЕ каналы, вы сепаратист и т. д. пд
13 липня 2021, 17:54
Ахахахахахах
GavrylenkoIgor
GavrylenkoIgor
16 липня 2021, 9:50
Не читал полностью этот отзыв, уже понял что это полное дно)

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank

Головна / Банки України 🏦 / monobank 💰 / Відгуки про monobank 📝 / Шахрайський псевдобанк з жахливою службою підтримки