Шахрайське зняття коштів

Моя мама пенсіонерка, після початку війни, у березні 2022р. була вимушена віїхати з Києва до Парижу, де проживає й досі. ЇЇ пенсія нараховувалася на рахунок банку «Аваль». Вона майже не користувалась карткою у Парижі (за винятком кількох виплат у гривнях за мобільний телефон), і планувала використати всі ці кошти для сплати боргів за квартиру після повернення додому. До особистого кабінету не заходили з січня, оскільки жодних банківських операцій не здійснювали.
Втім, 30 квітня ми увійшли до особистого кабінету в Інтнернеті і виявили, що майже усі кошти було знято через виплати валютною карткою, яку біло доєднано до рахунку моєї мами. Власник цієї картки — UNEMBOSSED (?). Жодних СМС-повідомлень ми не отримували, не кажучи вже про систему 3D-Secure (адже для всіх фінансових операцій в Інтернеті потрібно надати код, що надійшов через СМС). Йдеться про множинні виплати, у середньому на суму 40−65 доларів, на користь таких отримувачів: allwedream.com, nkdtft.com, vernsc.com, sngsftd.com, hnfgve.com, yepctfm.com, vythnd.com і т. ін. Ми одразу зателефонували на гарячу лінію банку Аваль. Інформація про незаконну картку з сайту миттєво зникла. З 2 лютого (на жаль, неможливо знайти більш давню інформацію) було знято приблизно 43 тис.грн.
Не зрозуміло, яким чином операції могли здійснюватися без підтвердження у системі 3D Secure. Що картка Unamebossed має спільного з банківським рахунком моєї мами? Чому банк не реагував на такі підозрілі перекази і не намагався зв’язатися з нами?
Райффайзен Банк
2 травня 2023, 18:52

Дуже прикро, що Ваш досвід обслуговування в нашому банку виявився негативним. Нам щиро шкода, що склалась така ситуація та що Ваші батьки зіткнулись з можливим шахрайством. Безпека наших клієнтів – найважливіший пріоритет Банку. Запевняємо, що Банк не проводить сумнівних списань, та не передає дані карт третім особам.

Хочемо зауважити, що всі списання Банк здійснює згідно запитів, які надходять — і якщо в запиті на списання було вказано всі дані картки, то ми, на жаль, не можемо «відмовити» в такому списанні. У разі відмови від операції — фіксується заявка на спірну транзакцію.

UNEMBOSSED — означає, що картка неіменна, тобто, на ній не вказується ім'я та прізвище власника. Та якщо Ваша мама звернулась до банку для оскарження операцій, які були проведені не нею, як власником рахунку, оператор має заблокувати картку, по якій відбулись ці операції — внаслідок чого вона зникає у власника картки з Райф Онлайн.

Ми хотіли б проаналізувати ситуацію та просимо Вас написати нам у приватні повідомлення та зазначити: ідентифікаційний код Вашої мами, контактний номер, за яким з Вашою мамою можливо буде зв'язатись.

З повагою та турботою,
@RaifHelp

2 травня 2023, 19:21
Не бачу у відповіді банку роз’яснень щодо 3D Secure. Все фінансові операції повинні підтверджуватися через мобільний телефон. Втім, не було жодних СМС як щодо підтверждення наміру сплати, так і щодо інформування про зняття коштів з рахунку.
Відносно додаткової інформації, відповідну скаргу було сформульовано на гарячу лінію для зверненнь з-за кордону, мейлом до банку Аваль, а також до НБУ та кіберполіції.
SergeyNina
SergeyNina
3 травня 2023, 0:39
А их и не будет, имеется ввиду подтверждений. Сайты на которых воровали ваши деньги это мошеннические сайты с использованием которых просто воруют деньги с карт. Без подтверждения, используя уязвимости в платёжных системах. Да, уязвимость должна быть закрыта. Всё решается просто полным запретом на оплату в интернете и запретом на оплату без подтверждения в приложении или кодом из смс в настройках. Я не юзер аваля, но другие банки это уже начали внедрять. Да и вероятнее всего мошенники или засунули в ваш смартфон удалённое управление смартфоном с перехватом или дубль сим карты. Я лично не верю что кто-то из сотрудников слил базу аваля или сидит и отслеживает у какого клиента что можно украсть
khvorost
khvorost
3 травня 2023, 8:32
Просто как обычно банк экономит на разработчиках ПО , зачем платить больше , клиент за все заплатит …
natashaGra
natashaGra
3 травня 2023, 11:16
Что-то ничего с безопасностью в этом банке не меняется, как было так и осталось
10Ten
10Ten
3 травня 2023, 18:23
Не знаю, есть ли в Украине еще банк, позволяющий заходить в десктопную версию интернет-банкинга только по логину и паролю… Достаточно клиенту один раз совершить ошибку и ввести логин/пароль на фишинговом сайте-подделке или воспользоваться компьютером, зараженным троянцем ворующем пароли, и плакали его денежки… После входа в интернет банк Райффайзена украсть деньги мошеннику особых проблем не составит. Для того, чтобы украсть деньги, как они были украдены у автора темы, достаточно логина/пароля от Райффайзен Онлайн. А СМС об операциях не приходили, наверное, потому что карточка была в пакете Райфкартка (без плюса), там по умолчанию СМС о совершенных операциях не приходят.
3 травня 2023, 21:46
Райфкартка + с плюсом, включена услуга СМС-информирования для всех операций от 100 грн. СМС приходили для всех гривневых операций, которые мы реально совершали. .
4 травня 2023, 8:19
СМС не приходили по другой причине. Все эти фишки про 3D Secure, 10 этапную идентификацию, СМС информирование и подтверждения работают ТОЛЬКО в Украине. При списания средств даже можно обойтись без CVV-2 кода на обратной стороне карты. У платежной системы заграницей просто свои правила.
5 травня 2023, 1:26
Я бы сказала наоборот. Нахожусь во Франции. Здесь не просто 3D Secure, а уже два года обязателен 3D Secure+. Не только СМС, но и привязка к ОДНОМУ электронному устройству (смартфону или компьютеру). При любой оплате в Интернете на него
приходит фишка от банка, где надо набрать пароль.
6 травня 2023, 20:21
Я делал покупки в интернете на иностранных сайтах, плюс тут было несколько комментариев, когда снимались деньги со счета просто по номеру карты. Видимо, Валентина, не все так однозначно
7 травня 2023, 18:32
Сайты, на которые уходили деньги, ничего не продают. Банк должен обращать внимание на столь подозрительные операции и, по меньшей мере, связаться с клиентом. Речь идет о десятках тысяч. Вот это однозначно. И, пожалуйста, не говорите, что СМС-подтверждения есть ТОЛЬКО в Украине.