Multi від Мінфін
(8,9K+)
Оформи кредит — виграй iPhone 16 Pro Max!
Встановити
4 червня 2026, 11:28

Угорщина скасувала вето на вступ України до ЄС

Угорщина офіційно зняла своє 17-місячне вето, яке блокувало євроінтеграцію України. Рішення нового угорського премʼєра Петера Мадяра дозволяє розпочати предметні переговори про вступ України та Молдови до ЄС уже 15 червня, повідомляє Financial Times.

► Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси

Що відомо

На першому етапі обидві країни розпочнуть адаптацію національного законодавства до норм ЄС у межах першого з шести переговорних кластерів, які охоплюють 33 сфери політики.

За даними FT, Будапешт погодився підтримати євроінтеграцію України в обмін на укладення комплексної угоди про розширення мовних, освітніх, культурних і політичних прав угорської меншини на Закарпатті.

Домовленість стала результатом кількох тижнів переговорів між Києвом, Будапештом і Брюсселем, а також дипломатичних зусиль інших країн ЄС, які закликали новий угорський уряд розблокувати процес розширення.

Заступниця міністра у справах Європи Кіпру Марілена Раона назвала рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою історичним як для країн-кандидатів, так і для самого ЄС.

Паралельно новий очільник угорського уряду підтвердив цю позицію у своїх соцмережах. Вітаючи співвітчизників із Днем національної єдності, Петер Мадяр написав у Facebook: «Боже, благослови кожного угорця… Радий, що в майбутньому наші співвітчизники на Закарпатті також повернуть свої мовні, освітні, культурні та політичні права».

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга подякував Кіпру, який головує в Раді ЄС, а також державам-членам і європейським інституціям за підтримку просування України до членства в Євросоюзі.

Він також відзначив конструктивну позицію Угорщини та заявив про початок нового етапу у відносинах між Києвом і Будапештом.

Увечері 3 червня кіпрське головування повідомило, що найближчими днями в Раді ЄС триватимуть консультації щодо формального відкриття першого переговорного кластера.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 20

+
0
Олександр Савчук
Олександр Савчук
4 червня 2026, 12:22
#
В черзі помийок перша — рф.
+
+68
TattiReuven
TattiReuven
4 червня 2026, 13:06
#
Ага. Теперь Польша наложит вето
+
0
kadaad1988
kadaad1988
4 червня 2026, 13:42
#
Вот только мадьярское *** заявило, что не поддерживает ускоренное вступление Украины в ес. Это *** сказало, что лет через 10−15, если Украина выполнит, на сегодня, какие-то 33 хотелки гейсоюза, то тогда, может быть. Украину и примут… Ну как там с морковкой майдауна 2014-го???
+
+62
Svyrydenkoa
Svyrydenkoa
4 червня 2026, 15:02
#
Ти визначся — то ти розумієш про продажний майдаун, то в європу хочеш прискорено скакати)
+
+22
lider2000
lider2000
4 червня 2026, 16:28
#
Не может определиться человек, он умньій или красивьій))
+
+40
Унилий Бетменцев
Унилий Бетменцев
4 червня 2026, 15:42
#
Про безвіз те саме казали. А за «майдауна» тебе б у бан.
+
+15
Exba
Exba
4 червня 2026, 16:27
#
Это не хотелки, а стандартные условия присоединения, через которые проходили много других стран
+
+9
kadaad1988
kadaad1988
4 червня 2026, 14:33
#
Еше приколы про договорняк с этой кучкой помоев! Теперь этой кучке помоев можно учится и сдавать экзамены на мадьярском, можно подавать документы в гос учреждения на мадьярском, а миллионам русско-язычным украинцам нельзя!!! Прикольно!!!
+
0
Skeptik777
Skeptik777
4 червня 2026, 14:39
#
Під угорців прогнулися двічі… то факт, прикрий факт. Але раху каленим залізом потрібно випалювати.
+
+45
Svyrydenkoa
Svyrydenkoa
4 червня 2026, 14:58
#
Поки тільки українців вирізають, посилають нх по всіх інстанціях (
+
+45
Svyrydenkoa
Svyrydenkoa
4 червня 2026, 14:59
#
Знову ці казки про євроінтеграцію, як ви вже задовбали. Перестаньте красти і знижувати економіку, а не казки розповідати
+
+7
Romanenkas17
Romanenkas17
4 червня 2026, 15:35
#
Пусті непотрібні розмови. Офіційно сказали — ніякої європи, але вимоги постійно нам навішують (нові податки на товари, ріст податків для бізнесу, підвищення тарифів)…
+
+7
lider2000
lider2000
4 червня 2026, 16:30
#
Даже если возьмут в ЕС ето что манна небесная? Посмотрите на Болгарию, вот скорее наш путь, а не Польша. Болгария по сути такой же совок как и Украина, с сильно совковьім мьішлением.
+
+15
TattiReuven
TattiReuven
4 червня 2026, 16:39
#
Ну во всяком случае, поездки по Шенгену без проверок на границах . В Грецию туда сюда в течение дня можно съездить на прогулку и за продуктами. Как выходные и праздники, вереница авто в направлении Греции И с продуктами удобно. В Метро клубника Болгария 3.5 евро 500гр.болгарская, 2.5 евро 500 гр.греческая. Берём Грецию Много итальянских супермаркетов Немецких и прочее. А и с Нового года в евро все. Что радует. Так что не все так плохо в Болгарии
+
+15
lider2000
lider2000
4 червня 2026, 17:07
#
Я не спорю, но в Украине пока границьі закрьітьі и когда откроют вопрос большой)))
+
0
kadaad1988
kadaad1988
4 червня 2026, 16:32
#
Європейська комісія наразі не може підтвердити інформацію про розблокування Угорщиною 6,6 млрд євро з Європейського фонду миру (European Peace Facility), які призначені на військову підтримку України.
+
+30
Lesya31
Lesya31
4 червня 2026, 16:57
#
Такої інформації тут не скажуть, тут тільки рожеві казки про «добрих європейців» які безкоштовно дають гроші на знищення україни.
+
0
neverice
neverice
4 червня 2026, 17:41
#
Відкриття першого кластеру — це вже офіційний старт процесу вступу в ЄС. Все що було до цього — то різного рівня технічні та проміжні рішення. І навіть «країна-кандидат» це фактично теж технічне рішення. Що, правда, не робить їх менш важливими.
А от з відкриттям кластеру, навіть одного — ми переходимо на принципово новий етап — процес офіційного вступу до ЄС. І заблокувати цей процес вже куди важче. Очікуємо виття на болотах і нові методички для ботів.
+
0
kadaad1988
kadaad1988
4 червня 2026, 17:54
#
Надежды юношей питают, а в старости про это и не вспомните…
+
0
IrishRepublican
IrishRepublican
6 червня 2026, 18:55
#
Хроніки розвиненого карго-культу, як нічого не робити, кудись вступити і все мати
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися