1 жовтня 2020, 14:39 Читать на русском

Обережно! Фонд гарантування повідомив про шахрайство з боку фінкомпаній

Фонд гарантування вкладів фізосіб виявив чергові фінансові компанії, які публікують на своїх сайтах копії підроблених документів, зокрема свідоцтва учасника Фонду.

Фонд гарантування вкладів фізосіб виявив чергові фінансові компанії, які публікують на своїх сайтах копії підроблених документів, зокрема свідоцтва учасника Фонду. Про це йдеться в повідомленні Фонду.

Що відомо

На своїх веб-сторінках фінкомпанії Mobil Box та Online Terminal опублікували скан-копії свідоцтва учасника Фонду гарантування.

«Дивним чином у цих документів збігається номер та реєстраційний номер, а також дата видачі, які відповідають справжньому свідоцтву, що належить існуючому банку-учаснику Фонду», — обурені там.

В опублікованих документах ці фінкомпанії також використовують кілька назв юросіб: ПАТ «Mobil Box – Україна», ПАТ «Mobil Box», ПАТ «Mobil Box ua»; ПАТ «Online Terminal – Україна», ПАТ «Online Terminal», ПАТ «OOnline Terminal ua».

Читайте також: У НБУ розповіли, скільки шахраї вкрали з платіжних карт українців

В одній із опублікованих скан-копій документів вказано один і той самий ідентифікаційний код юрособи, за яким відомості про компанії у ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні.

При цьому інтерфейси та текстове наповнення сайтів цих компаній ідентичні.

Компанія Mobil Box також розсилає SMS-повідомлення, в яких сповіщає клієнта, що він начебто одержав перемогу в незалежному відборі, а нагорода становить 200 тис. грн. Для отримання додаткової інформації компанія пропонує «переможцю» звернутися за вказаними телефонними номерами.

«Це вже не перший випадок шахрайства з використанням підроблених скан-копій свідоцтва учасника ФГВФО, про які ми повідомляли. Тому Фонд закликає всіх користувачів фінансових послуг бути пильними і перевіряти документи тих компаній, яким плануєте довірити свої кошти», — зазначає він.

Читайте також: 13 шахрайських схем, які дозволили вкрасти в українців 362 мільйона

Актуальний перелік учасників Фонду доступний за посиланням.

Нагадаємо

Раніше, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб попередив про шахрайські дії окремих компаній, які обіцяють прискорити повернення коштів кредиторам неплатоспроможних банків.

Фінансові компанії не можуть бути учасниками Фонду, оскільки, згідно зі ст. 17 закону про систему гарантування вкладів фізосіб, цього статусу набувають тільки банки (окрім Ощадбанку), тобто зареєстровані Нацбанком юридичні особи, що мають банківську ліцензію та в назві яких, згідно зі ст. 15 закону про банківську діяльність, є слово «банк».

Читайте також: Коронавірусні «трюки» від карткових шахраїв

Коментарі - 6

+
+44
bonv
bonv
1 жовтня 2020, 15:20
#
Мы вновь открыты! Мавроди представляет новую пирамиду — «Дай денег и пошел на***». Вкладываемся!:)))
+
+75
SergS7
SergS7
1 жовтня 2020, 15:44
#
Випадково побачив в інтернеті відгуки про номер 0800507477. Пишуть, що шахраї. Вирішив їх потролити. Набрав їх, кажуть компанія «Сємь желаній», ваш номер телефона виграв 340 000. Я їм сам подзвонив і вже вони знають, що я виграв:). Попросили поштову адресу, сказали що пришлють посилку, у ній документи для отримання грошей і подарунок. Оплатити треба буде 160 грн. за пересилку документів. Сьогодні йду на пошту, є посилка, до сплати 460! грн. Я звісно ж не забирав. Кинув лохотронщиків хоча б на 100 грн. пересилки туди і назад. Підозрюю, що в посилці якийсь непотріб за 20 грн. і папірець, на якому написано, що для виграшу треба замовити ще якийсь товар.
+
0
zzel
zzel
1 жовтня 2020, 16:27
#
Если новая почта нужно было посылку открыть гляну б
+
+9
yurahist
yurahist
1 жовтня 2020, 17:22
#
- Доктор, когда я кончиком языка дотрагиваюсь до комочка фольги, в котором до этого пекли картошку, у меня покалывает за ухом. Что это значит?
- Что у Вас слишком много свободного времени!
Ви випадково не на пенсії?))))
А раптом там вже були гроші, хоча б частина?)))
+
+15
SergS7
SergS7
1 жовтня 2020, 22:28
#
Це Укрпошта, вони не дозволяють відкривати посилку до оплати.
Мого сусіда, пенсіонера, ці виродки кілька років розвродили на гроші. А він свято вірив, що таки виграє:)
А давайте замовимо 10 000 посилок з різних номерів і не заберемо. Кляті шахраї заплатять за пересилку 1 000 000 гривень, покаються, покинуть свою злочинну діяльність і підуть працювати на завод
+
0
bonv
bonv
1 жовтня 2020, 17:57
#
Приколіст:)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама