lostapiv
Любомир Остапів Сімейний Бюджет
Зарегистрирован:
25 марта 2017

Последний раз был на сайте:
20 сентября 2018 в 13:57
Просмотров профиля:
Сегодня: 12
Всего: 2781

Любомир Остапів - блог

RSS блога
Пол:
мужской
День рождения:
22 августа 1982
Город:
Ірпінь
Место работы:
допомагаю українцям приймати розумні фінансові рішення завдяки соціальному проекту Сімейний Бюджет
E-mail:
leo.homefinances@gmail.com
Сімейний Бюджет http://simeinyi-budzhet.ua/ сторінка у Фейсбук https://www.facebook.com/simeynyybudget/ YouTube https://www.youtube.com/channel/UCFcnbBzej0nGa-uBbROmOnw?sub_confirmation=1 Любов та Бюджет http://www.yakaboo.ua/ua/review/ljubov-ta-bjudzhet.html
Блог
Комментарии
Валютный форум
Отзывы
Горячая линия

переказ США Україна через Пейпал (Paypal)

19 сентября 2018, 16:15   + 15 голосов Написать комментарий

Минулого тижня на український інтернет прогриміла стаття що Пейпал почав працювати з Україною. Через дочірню компанію Xoom можна легко, швидко і навіть з мобільного відправити долари в Україну, отже переказ США Україна стає простим і надійним як Пейпал. Ця стаття буде корисною для українців в США, які допомагають рідним і близьким в Україні.

Любомир (українець з рахунком в США)

Я трохи погравсь з сумами, вийшло що 100 дол слати геть не вигідно, а от для 199 дол комісія 7.99/199 = 4% так сяк. Якщо слати 999 доларів, то 12.99999 = 1.3%, що вже прийнятно. Для порівняння Western Union на сумі 999 дол. зжере 49 комісії, «почуствуйте разницу в 4 раза».

Ліміти Xoom на Україну – 2999 на добу, але не більше 6000 за 30 днів. Для допомоги батькам має вистачати)

pasted image 0

Справа ясна річ потребує американського рахунку, тут і знадобився мій Bank of America. Так, так, вже можна чесно зізінатися що він в мене є)

Xoom ймовірно ще тримає нові аккаунти які шлють в Україну гроші в зоні ризику, бо спочатку в мене по електронній пошті попросили документи, а потім ще й довелося позвонити і відповідати на купу питань. Одне з них «Яка ціль переказу» ледь не завело мене в «тупік», але замість підозрілою відповіді «протестити ваш сервіс» я зорієнтувався з «personal loan to a friend in Ukraine». Однак сподіваюсь це була разова дія.

Після верифікації за 1 робочий день переказ США Україна пройшов і далі настала черга отримувача.

Василь (Україна)

Нещодавно на електронну скриньку прийшов цікавий лист, в якому йшлося, що Любомир надіслав мені 199$ через Xoom, дочірню компанію Пейпал. В листі також містилася вся необхідна інформація для отримання переказу: номер транзакції, ім’я отримувача та сума в дол. США. Лист, написаний англійською, але його значення інтуїтивно просте, тому ніяких трудностей не мало би виникнути навіть в людей без базового знання англійської.

oom

На даний момент отримати переказ можна на відділеннях наступних банків: Ощадбанк, Приватбанк, Кредобанк, Укргазбанк, Банк Південний, Універсал банк, ВС банк, Правексбанк, Індустріалбанк, Айбокс банк, Кредит Дніпро, Акорд банк, Банк Восток, Глобус та Українська фінансова група.

Банків багато, тому стояти в черзі за переказом не доведеться. Мій вибір впав на центральне відділення Ощадбанку.

Для того, щоб отримати кошти, я показав касиру з екрану телефону номер переказу (Xoom Transaction Number) та надав для ідентифікації Паспорт громадянина України. Мені довелося здійснити купівлю 1 доллара, тому що в касі не було достатньої кількості дрібних банкнот. Тому, якщо і у Вас сума переказу не кругла, варто мати при собі певну суму в національній валюті.

Можемо зробити висновок, що перекази США Україна через Xoom справді швидкий та зручний. Але це тільки перший крок Пейпал в Україні, впевнений далі буде…

 

Kyiv Invest Meetup 2 - підсумки

17 сентября 2018, 19:13   + 0 голосов Написать комментарий

13.09.2018 в Unit.City ми (спільнота приватних інвесторів, 70 учасників) поговорили про інвестиції, та послухали про важливість фінансового плану, інвестиційні фонди ICU, брокерську платформу EXANTE, та швейцарський фінтех банк Swissquote.

Учасники хочуть продовжувати, тому:
– проводимо мітап щоквартально, у грудні, березні, червні та вересні.

– обираємо на наступні мітапи теми:

Будемо раді вас бачити серед учасників та партнерів!

 

Сімейний Бюджет - Все про Домашні Фінанси

7 августа 2018, 13:07   + 0 голосов Написать комментарий

Готуємо заявки на гранти для Сімейний Бюджет — Все про Домашні Фінанси, адже тільки моїх часу та грошей недостатьно щоб вийти на десятки тисяч активної щомісячної аудиторії.

Проект має стати sustainable у фінансовову плані, тому окрім грантів я ще запускаю google ads, пожертви та кеш бек лінки у серпні.

А тим часом я зібрав на одній сторінці все що вдалося за 4 роки


 

Кружечки або диверсифікація інвестицій

2 августа 2018, 10:48   + 15 голосов 4 комментария

Недавно знайома запитала, чому я не продовжив вести блог Перший Мільйон Найважчий з новою ціллю мільйон доларів. Я здивувався.

По перше ціль «перший мільйон» це PR, наразі ті гроші більшою мірою пішли на покупку комфортного житла для родини. Справжні життєві фінансові цілі родини звучать «житло», «здоров’я і медицина», «фонд освіти дитини»…

По друге, вже почавши працювати з iPlan клієнтами я переконався, що часто мільйону доларів і не потрібно, якщо планувати жити в України.

Однак мені видається, що читачам буде супер корисно зробити вправу, яку рекомендуємо в iPlan робити поквартально.

Клієнти люди як і всі ми, тому по факту хтось робить раз на півроку, хтось на рік. Але ж роблять! Бо одна з ключових ролей фінансового радника – аналіз портфелю і диверсифікація інвестицій. Диверсифікація інвестицій – це я так доречі креативно перекладаю Asset allocation.

Отже вам знадобиться проста табличка Капітал (диверсифікація інвестицій). Я виступаю по всій Україні, і розповідаю що на певному етапі ця табличка найважливіша, а записи бюджету можна і нерегулярно робити.Ні, класного софта я не зайшов. Ви вільні скористатися моїм автоматизованим гугл шаблоном, де я поставив ілюстративні цифри і графіки:

Отже диверсифікація інвестицій має бути щонайменше в трьох напрямках:

Валюта: про гривню і курс ви самі знаєте. Все в доларі теж дивно, борг США вже більше за їх ВВП, що було лише раз в історії в післявоєнні роки.Валюта інвестиції повинна залежати від валюти фінансової цілі. Наприклад, на вищу освіту дитини в Польщі сформуйте портфель в євро, у Великобританії або США, у фунті або доларі відповідно.

Країна: прийде Вона і в Україні все буде на шару для населення (газ, транспорт і т.д). Але хтось же має за все заплатити! Куркулі-інвестори?

Клас активів: найважче, бо багато вибору.Все в депозити – погано, бо ж в кращому випадку покриють інфляцію.Все в нерухомість – сумнівна дохідність. Плюс ризик ДНР чи іншого форс мажору.

Все в бізнес в Україні – пан або пропав. Гігантський ризик.

Ось приклад як я аналізую наші сімейні активи на кінець кварталу:

Висновок:

Забагато ОВДП (збалансований ризик), наступну інвестицію запланувати на малий бізнес!

Фін інвестиції (високий ризик) – це історично Мотор Січ. Їх зараз і не продаси.

В Пенсійному Фонді гроші в IB, Exante, НПФ, лайфова. Потрібно окремо виділити гроші на освіту Ярослава і перенести їх в фін інвестиції з вищим ризиком.

Не вистачає нерухомості, замалий портфель.

Висновок:

Все зрозуміло, явно нездоровий перекос в грн.

ОВДП було гарним рішенням в кінці минулого року, але як і всі порядні інвестори в серпні частково вийду з ОВДП в грн на користь ОВДП в дол.

Не вистачає євро, замалий портфель.

Висновок:

Довгострокова стратегія для іноземних інвестицій сформована: 255 бонди (в основному США і ЄС), 25% – S&P 500, 25% – Китай, 25% – Індія. Почав з бондів, і треба збільшувати частку іноземних активів.

Скільки має бути в українські активи – це дискусійне питання. Приходьте на Kyiv Invest Meetup, послухаємо різні думки на цю тему.

Крипти немає, але думаю про це як аналог золота в портфелі.

Оновлювати таку табличку, міркувати, обговорювати з дружиною займає 1-3 години на квартал. Впевнений що ви справитесь)))

І насамкінець диверсифікація інвестицій від Motifinvesting

 

як поповнити мобільний без комісій

28 июля 2018, 10:29   + 15 голосов 2 комментария

1) сайт оператора 2) Монобанк 3) Портмоне картка аба місячна підписка

 

Типи фінансових радників в Україні: Інвестиційний менеджер (asset manager)

24 июля 2018, 13:21   + 15 голосов 3 комментария

Серія 2: Інвестиційний менеджер

Як і обіцяв, продовжую щотижня розповідати про типи фінансових радників.

«Много предлагающих но мало избранных» – це про інвестиційних менеджерів в Україні. Справжніх професіоналів одиниці, хоча коментар одного з них знайдете внизу.

ЗАХІД:

В США AUM (Assets under management) домінуюча модель роботи фінансових радників. Клієнт сплачує +-1% від своїх активів на рік.

Стратегія має враховувати цілі клієнта, його ризик профіль, податки і багато чого. І величезні мастодонти і незалежні консультанти працюють таким чином. Ми з Славою теж для iPlan.ua клієнтів активно використовуємо ETF продукти двох світових лідерів BlackRock (6+ трлн дол під управлінням) та Vanguard (%+ трлн.). У кожної з компаній цікава філософія, однак зараз не про них.

Також в США завдяки міленіалам ростуть робоедвайзори Betterment (0.25%), Weathfront (0.25%) Wealthsimple (0.5%). Я тестував софт деяких з цих компаній, він просто фантастично простий і зручний. Можу повірити, що «кухарка зможе успішно управляти інвестиційним портфелем».

Однак багато пишуть, що сам по собі робот без радника не оптимальне рішення. Бо людина тільки в старій економічній теорії діє раціонально. А насправді люди сильно переоцінюють своб здатність приймати виважені інвестиційні рішення без емоцій. Тому є гібридні моделі комплексні моделі софт+радник як то Personal Capital (0.5-0.8%).

УКРАЇНА:

Все непублічно і гіперконфіденційно. Якісні послуги доступні тільки дуже багатим людям, умовно «доларовим мільйонерам». Під вивіскою Private banking в банкам продають продукти свого ж банку, бо їм так вигідно.

Надія звичайно є, адже є послуга управління добробутом в відомій компанії Capital Times. І є незалежні управляючі, як Юрій Ковальов.

Його думка “после того, как клиент решает отдать управление консультанту, основной дилеммой становиться пользоваться ли услугами стороннего/независимого консультанта или специалиста приклепленного к банку/брокеру.

Второй вариант может иметь риск действий, нацеленных на генерирование банковских/брокерских комиссионных, не всегда в интерасах клиентов. что касается тарифов – я бы сказал диапазон 0.5-3% за управление.

Ценность также состоит в том, что независимый консультант как правило помогает согласовать самые выгодные тарифы с банком, упростить комплаенс и держит в курсе рыночных изменений. а также может консолидировать счета, если их несколько”

 

Фінансові радники в Україні: Страховий агент

17 июля 2018, 18:40   + 15 голосов 1 комментарий

До кінця літа буду раз в тиждень розповідати про різні типи фінансових радників і яку хто користь приносить клієнтам

Фінансовий радник – СТРАХОВИЙ АГЕНТ – модель найпопулярніша в Україні на сьогодні. Базується на комісійних від продажу.

Дві великі мережеві структури OVB та Starlife продають страхові продукти Metlife, Uniqa, PZU, Vienna Insurance group, тому багато з вас уже знають таких фінансових радників.

Хоч продажі часом агресивні, але самі продукти несуть цінність – захист родини від форс мажорів. Страхують не тільки життя, а й втрату працездатності, критичні хвороби, дома, квартири, машини, параходи))

про Insurance Tech ніхто у нас поки не чув, все у ручному режимі з купою паперів.

Є і міжнародні медичні плани аля Allianz care по кількасот євро/міс щоб в разі чого лікуватися в Ізраїлі/ЄС. Але попиту і відповідно досвіду з ними не було

 

як оформити допомогу при народженні дитини онлайн

15 июля 2018, 21:01   + 0 голосов 5 комментариев

як оформити допомогу при народженні дитини онлайн?? Все просто і займає 7-10 хв. Погодтесь це краще ніж кілька годин на орган соц захисту!

Так потрібно ЕПЦ, але його дуже просто безкоштовно отримати, і теж можна зробити онлайн!

мін соц політики, не мін юст)) e-services.msp.gov.ua

 

5 супер книг про фінансову грамотність

10 июля 2018, 10:53   + 30 голосов 4 комментария

Я прочитав дуже багато книжок про персональні фінанси та інвестиції, отже сподіваюсь моя добірка зекономить вам багато часу.

Часто інвесторам-початківцям радять книжку «The Intelligent Investor» by Benjamin Graham, адже це вчитель самого Ворена Бафіта. Однак якщо й справді почати читати цю фундаментальну книгу, то «редкая птица долетит до середины Днепра».

Мені більше подобаються книжки, де, окрім принципів і сухих цифр, є історії.

Thomas J. Stanley «The Millionaire Next Door»Douglas P. McCormick «Family Inc.: Using Business Principles to Maximize Your Family’s Wealth»Carl Richards «The One-Page Financial Plan: A Simple Way to Be Smart About Your Money»Владимир Савенок «Как составить личный финансовый план и как его реализовать»Сергій Біденко «Як розповісти дітям про гроші. Книга для батьків: 100 домашніх ігор і практик»
 

Як заплатити ПДФО карткою

9 июля 2018, 22:40   + 0 голосов Написать комментарий

ПДФО 2017 — Строк сплати задекларованого податку – до 1 серпня 2018.

Портмоне і так всі знають))

 
Страницы: 123