lostapiv
Любомир Остапів Сімейний Бюджет
Зарегистрирован:
25 марта 2017

Последний раз был на сайте:
10 декабря 2019 в 12:03
Просмотров профиля:
Сегодня: 5
Всего: 8239

Любомир Остапів - блог

Пол:
мужской
День рождения:
22 августа 1982
Город:
Ірпінь
Место работы:
допомагаю українцям приймати розумні фінансові рішення завдяки соціальному проекту Сімейний Бюджет
E-mail:
leo.homefinances@gmail.com
Сімейний Бюджет http://simeinyi-budzhet.ua/ сторінка у Фейсбук https://www.facebook.com/simeynyybudget/ YouTube https://www.youtube.com/channel/UCFcnbBzej0nGa-uBbROmOnw?sub_confirmation=1 Любов та Бюджет http://www.yakaboo.ua/ua/review/ljubov-ta-bjudzhet.html
Блог
Комментарии
Валютный форум
Отзывы
Горячая линия

2020 Long term capital assumptions by J.P.Morgan

5 декабря 2019, 13:19   + 0 голосов Написать комментарий

Вони описують поточну ситуацію і дають прогнози на 10-15 років.

  • ця пізня фаза економічного циклу не схожа на інші в історії. Тому і наслідки можуть бути інакші. коефіцієнт Labor share of US income найнижчий за останні 70 років. Це може вести до потужних соціальних та політичних змін
  • понизили прогноз зростання глобального ВВП до 2.3% на 10-15 років. Через тренд старіння населення розвинених країн :arrow_forward: Прогноз до дохідності акцій розвинених країн на наступні 10-15 років — 5.7%. Emerging markets — 8.7%. Також вважають що серед розвинутих країн будуть кращі результати по акціям поза США
  • Прогнози по EM бондам 5-6% річних в залежності від валюти :arrow_forward: Очікувані довгострокові результати для класично 60 % US stocks / 40% US bonds портфоліо — 5.4% річних
  • Найшвидший ріст економіки очікують в Індії. А Китай хоч і знизили до 4.4% росту ВВП, але відмічають перехід від моделі експорту до моделі споживання та сервісів
  • у світі низьких процентних ставок важко знайти дохідність в надійних бондах. Тому інвесторам доводиться брати на себе більше credit risk у пошуках дохідностей
  • private equity стає ще більш привабливою опцією, прогнози 8.8%. Вибір управляючого залишається критичним фактором успіху
  • Долар мав би слабшати до інших валют у довгостроковій перспективі. Еквілібріум: EUR 1.38

Джерело

 

Книги Бодо Шефера

6 ноября 2019, 12:19   + 45 голосов 1 комментарий

Книги Бодо Шефера та Роберта Кійосакі часто перші у знайомстві українців з темою особистих фінансів.

Бодо Шефер – фінансовий консультант номер один у Європі, письменник і бізнесмен. Він є практиком в області тайм-менеджменту і по управлінню фінансами, володіє неординарним мисленням, за що і отримав широку популярність.

У молодому віці Бодо Шефер опинився у досить скрутному фінансовому становищі, хоч і мав високу заробітну плату. Всьому виною став стиль життя, який вів автор. На цьому етапі він зустрічає наставника, що згодом допомагає йому вилізти з боргів та заробити капітал.

Книги Бодо Шефера: «Шлях до фінансової свободи»

Чому варто починати з психології? Як правильно заощаджувати, не забувши про маленькі життєві радості, і як значно підвищити свій дохід?

Крок за кроком автор супроводжує читача на шляху до його фінансової свободи.

Книги Бодо Шефера: «Пес на ім’я Мані або абетка грошей»

Я рекомендую цю книгу ВСІМ і дітям і дорослим. Діткам можна читати з 10 років (+- 2 роки).

Дуже хотів би, щоб ця книга була в шкільній програмі Нової Української Школи!

Історія про дівчинку, яка знаходить песика та вирішує доглядати за ним. Невдовзі виявляється, що пес Мані вміє розмовляти! До того ж у минулого власника – фінансового консультанта – Мані навчився багатьом секретам фінансової грамотності. Так починаються пригоди Кіри та Мані.

Рецензія (БІЛЕЦЬКА НАТАЛІЯ)

У цю історію вкладено значно більше, ніж розповідь про дружбу дівчинки і собаки. Така собі «абетка грошей» для дітей, яка буде цікавою і дорослим. Складні фінансові питання викладені просто і доступно, хоча подекуди накопичення розрахунків не дуже добре сприймається. Досить актуальна тема, яка, по-перше, показує, що навчати людину розпоряджатися грошима потрібно змалечку. По-друге, пояснює, як це робити з користю, адже малеча здебільшого витрачає кишенькові гроші на солодощі і розваги, не замислюючись про щось інше, тим більше, про отримання прибутків.
А щоб книга не перетворилась на нудну лекцію про гроші, автор вклав свої поради у вуста різних заможних і досвідчених людей, як-от пан Ґольдштерн, родина Ганенкампів та пані Козир. Трохи дивно, як ці, вже поважного віку, люди стали друзями дванадцятирічної дівчинки. Хоча цю компанію розбавляють однолітки Кіри – дещо самовпевнений двоюрідний брат Марсель та добродушна подруга Моніка. Гуртом вони потрапляють у різні історії, а заодно і вчаться розпоряджатися грошима

Книги Бодо Шефера вам дуже допоможуть зрозуміти принципи поводження з грошима.

На думку Бодо Шефера, успіх – це можливість отримати те, що бажаєш. А щастя – це вміння насолодитися успіхом. Значення грошей в тому, що вони дають нам можливість вибрати поле діяльності, яке приносить найбільшу радість.

 

Фінансова свобода: рання пенсія у 30-40 років

27 октября 2019, 16:26   + 30 голосов Написать комментарий

Фінансова свобода – часто звучить гордо і «десь далеко», бо люди рідко рахують реально необхідні їм суми, а частіше придумують цифри в «10 мільйонів чи мільярд доларів», які мозок спершу не сприймає, бо за ними нема конкретики й розуміння «для чого?» і «як саме?», а далі, крім мрій, у пересічних громадян рідко щось виходить втілити, адже діяти послідовно й дисципліновано не у всіх є бажання (а це часто ключ до успіху, шановні). У світі (особливо в США) в останні десятиліття дуже жваво поширюється принцип виходу на ранню пенсію – це свідомий вибір людини активно працювати, створювати прибуток, заощадження й інвестувати певний період часу (5-7-10-20 років) задля того, щоб дещо згодом мати достатню суму капіталу, яка дозволяє жити вам і сім’ї на отримані пасивні доходи, займаючись тим, що для вас важливо й справді цікаво. Не так часто «ранні пенсіонери» кидають роботу, а, зазвичай, продовжують займатися тим що до душі, просто тепер вони самі визначають що й коли їм робити до вподоби, і ця свобода вибору й можливість творити зміни, мандрувати і смакувати життя з меншою кількістю обмежень – це і є основні рушії філософії FIRE – Financial Independence, Retire Early / Фінансова Незалежність, Рання Пенсія.

Існує безліч блогів та ресурсів, де можна багато корисного почерпнути про FIRE, до прикладу: Містер Грошовиті Вуса / Mr Money Moustache або ж 1500 днів до свободи, тематичні дописи на reddit та ін. В Україні зараз майже відсутні будь-які дописи на цю тему і культ «ширший джип = крутіший папік» важко буде викорінити для багатьох людей пост-радянських країн, але разом з моїми колегами й ентузіастами прокачки фінансової культури, невеликими кроками, проте послідовно й виважено старатимусь це робити. Оскільки усім українцям віднедавна доступні легальні інвестиції закордон, а також ймовірно, що в ближчі роки й десятиліття будуть подальші спрощення і відкриватимуться нові можливості, то сидіти у вічній бульбашці «матрац-позики-депозит» стає нудно, – рекомендую дивитись ширше.

Саме тому прагну познайомити читачів з однією із історій побудови шляху до фінансової свободи, де на прикладі й конкретних даних можна побачити що це можливо і доволі цікаво. Кожен з нас може чомусь повчитись та почерпнути лайфхаки в родини МакКаррі, навіть якщо їхній спосіб досягнення певних цілей – не для нас. А з часом будемо сподіватися, що коло людей з проактивним майндсетом, налаштованих на власну фінансову незалежність, зростатиме і набиратиметься знань й умінь. А зараз – вперед досліджувати!

Шлях Джастіна МакКаррі (Justin McCurry) – це, ймовірно, одна з найвідоміших історій раннього виходу на пенсію за власним бажанням. На жаль, матеріалів українською про такі історі покищо мало, тому будемо виправляти цей факт і знайомитимемо вас із цікавими аспектами такого рішення і способу життя.

Він пише в своєму блозі: «Завдяки продуманим заощадженням й плануванню мені вдалося накопичити достатньо коштів, щоб стати фінансово незалежним, що дозволило мені вийти на пенсію в 33 роки». Джастін та його дружина Кайзон перестали працювати у 2013 році та у 2016 році відповідно, а до середини 2019 року їхній портфель не лише не «просів», але й навпаки – зріс на 70% за 6 років зростаючого фондового ринку: в 2013 році в момент відходу на пенсію портфель складав $1,250,000, а станом на липень-2019 їх портфель становить уже $2,112,000.

https://simeinyi-budzhet.ua/familybudget/fire-life-30-40/

 

В'ячеслав Масленніков про світові фондові ринки

20 октября 2019, 19:13   + 0 голосов Написать комментарий

Інтерв'ю зі співзасновником iPlan — В'ячеславом Масленніковим.

1. Вірогідність кризи у найближчий час.
2. Два кейси формування портфеля: для підприємця, що відходить від справ та для 27 річного програміста, який планує пасивний дохід — 2 000 доларів на свій 47мий День Народження.
3. Нові фонди з низькою волатильність та їх доцільність у передкризовий період.

 

Інвестиції в нерухомість за кордоном REIT на прикладі VNQ від Vanguard

14 октября 2019, 21:17   + 0 голосов Написать комментарий

Як отримати прибуток від інвестицій у нерухомість??

REIT (Real Estate Investment Trust) — інструмент інвестицій в нерухомість у західному світі.

Кейс — VNQ від Vanguard
Дохідність інструменту 9% річних у валюті.
Набагато ліквідніший за «однушку біля метро».
Поріг входу — від 93$

 

AFA. P2P кредити бізнесу в Україні

5 октября 2019, 20:09   + 0 голосов Написать комментарий

Хочете кредитувати малий та середній бізнес?
Це можна робити напряму, а можна з допомогою АФА, компанії яка більше 10 років на ринку.

Зараз це працює так — ви даєте займ із заставою нерухомості, іпотека нотаріально оформляється на вас.
Дохід інвестора 12% річних у валюті до податків

Для інвесторів: мінімальний активний чек — 30 000 доларів(дуже рідко 10-20 000).
Для бізнесу: обов'язковою є застава у подвійному розмірі від бажаної позики.
Більше про компанію: https://afa.com.ua/

 

Як самостійно створити інвестиційний портфель з iShares ETFs?

29 сентября 2019, 14:05   + 0 голосов Написать комментарий

Ви можете зробити свій довгостроковий портфель у онлайн конструкторі від iShares за 3 хвилини https://www.blackrock.com/tools/core-... Відео швидше для ілюстрації процесу створення портфелю, але ваш індивідуальний портель має враховувати цілі інвестування, ваш ризик профіль, ситуацію на ринку, та інші фактори… СВІТ 2050 в очах PWC Emerging markets (E7) could grow around twice as fast as advanced economies (G7) on average https://www.pwc.com/gx/en/issues/econ... Добірка відео про ETF від вибору фондів, брокера до відкриття рахунку: https://simeinyi-budzhet.ua/investmen...

 

У нас дешевий газ. А у вас?

20 сентября 2019, 17:30   + 0 голосов Написать комментарий

Неочікувана акція для власників індивідуальних лічильників.https://104.ua/ua/
УВАГА «Твоя енергонезалежність» до 25 ВЕРЕСНЯ

Замовляти та оплачувати обсяги газу на жовтень-березень за ціною 5.99553 грн/куб.м можна до 25 вересня, натиснувши або на банер акції у будь-якому розділі кабінету, або на кнопку з назвою акції у розділі Мої дані, або за посиланням. За цим самим посиланням на розділ акції можна відслідковувати надходження коштів за передплачені об’єми на рахунок постачальника, а згодом – деталі використання. У розділі Розрахунки за газ передоплати за акційний газ не відобразяться, заборгованість чи переплата на поточну дату враховує тільки платежі та нарахування за газ на загальних умовах (за цінами ПСО).

Ціни
https://energy.kyivgaz.ua/ofitsijna-informatsiya/tsini-ta-tarifi-na-gaz.html

 

Інвестиції у нерухомість. Приклад Харкова

30 августа 2019, 20:40   + 0 голосов Написать комментарий

Чи варто інвестувати у нерухомість в Україні?
Яка дохідність різних типів нерухоморсті?
Як правильно знайти об'єкт?

 

Юху, у нас буде IBAN! У кожного свій рідненький))

17 августа 2019, 11:14   + 0 голосов Написать комментарий

Зустрічайте IBAN — менше помилок і простіша ідентифікація банківського рахунку! З 1 листопада 2019 стане єдиним стандартом в Україні, з 5 серпня триває перехідний період.

 
Страницы: 123456
Реклама