Идея налогообложения посылок из-за границы до 150 евро должна быть отвергнута, поскольку она может привести к неоправданному повышению расходов государства на таможенно-налоговые процедуры и логистическому коллапсу, сообщил совладелец «Новой почты» Владимир Поперешнюк.
Налогообложение посылок приведет к росту расходов и логистическому коллапсу — совладелец «Новой почты»
► Читайте страницу «Минфина» в фейсбуке: главные финансовые новости
«Думаю, этих причин достаточно, чтобы отвергнуть идею налогообложения посылок как бессмысленную и вредную для всех», — написал он в фейсбуке в субботу.
Поперешнюк отметил, что на фоне катастрофического для экономики роста налогов и новых регулировок идея обложить собранием международные посылки — самая плохая из всех, которые можно было бы придумать.
«Государство тратит больше средств на таможенно-налоговые процедуры, чем получает их из налогообложения посылок. Причина в соотношении себестоимости таможенных процедур и стоимости самих посылок. И это еще речь идет о „дорогих“ посылках от 150 евро. После снижения налогового порога к таможенному конвейеру попадут еще более дешевые посылки, поэтому ущерб для бюджета возрастет», — написал совладелец «Новой почты».
Также, по его словам, введение инициативы может привести к логистическому коллапсу.
«Сейчас мы растамаживаем лишь 2% посылок, хотя на таможенные процедуры приходит каждая посылка, так что потери времени достигают почти суток. Не надо быть провидцем, чтобы увидеть логистический коллапс и огромные задержки доставки, если под налог попадут все посылки», — написал Поперешнюк.
Он также предположил, что инициатива вызовет недовольство у большинства украинцев.
«До сих пор все налоговые инновации касались только бизнеса. Но с момента внедрения новых налогов на посылки, все прелести налогового сервиса на своих спинах почувствуют миллионы физических лиц. Что добавит государству к финансовым убыткам еще и электоральные», — написал Поперешнюк.
Читайте: Налогообложение международных посылок стоимостью до 150 евро планируется вернуть — Гетманцев
Он также предположил, что инициатива приведет к увеличению тени, контрабанды и коррупции.
Поперешнюк призвал увеличить доходы бюджета, повысив беспошлинный порог для посылок до 1 тыс. евро и упростив таможенные процедуры.
Напомним
Ранее «Минфин» писал, что в комитете Верховной Рады по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики завершают подготовку законопроекта по налогообложению посылок из-за границы на сумму до 150 евро, которые не облагаются налогом.
Комментарии - 19
Вигодонабувач тут тільки місцевий рітейл в обличчі Вагіфа Алієва і інших бізнесменів. В мінусі - українські громадяни, бо закриється можливість десь зекономити. Також — українська економіка, бо частина купівельної спроможності громадян буде осідати маржею в карманах нашого рітейлу, а могла ж бути витрачена на продукти, або щось інше.
Громадян треба стимулювати витрачати кошти на українського виробника, а не навпаки економити, бо тепер він буде 3 рази зважувати чи потрібна йому та чи інші річ, бо його витрати зросли.
Когда же предлагают заплатить в бюджет таможенную пошлину — тут сразу истерика и мантры о том, что все пропало…
В чем собственно проблемы, ведь то, что раньше стоило на Али один бакс с бесплатной доставкой теперь будет стоить максимум два бакса и все равно будет дешевле, чем в Розетке или на ОЛХ.
Возможно при перепродаже будет меньший доход, но это не повод для истерики.
Надеюсь, что «все пропало» не коснётся посылок внутри Украины, ведь цены на их доставку с 1 октября уже подняли и дополнительное бабло в карманы владельцев НП течёт рекой, а нормы о налогообложении посылок из-за рубежа ещё не приняты и формально озвученный армагеддон возможно никогда и не наступит.
Це якийсь lose-lose для всіх сторін окрім великого рітейлу. Податок ще отримає держава швидко «компенсується» зниженням економічної активності. Закони екстрактивної економічної моделі в дії, фінальна стадія.
Заплатили податки та мито - ці кошти йдуть до бюджету на потреби ВСУ
Нова Пошта підняла тарифи на 20% - «ці кошти зникають з економікі
і осідають десь у карманах великого бізнесу.»
На потреби ВСУ — це погано
Співвласнику «Нової пошти» Поперешнюку - це нормально
З чим згоднi — невже з тим, що додатковi 20% росту тарифу НП нiяк не вплинуть на логистику, але збiльшать статки Поперешнюка.
1. Коштів на армію не вистачає. Гадаю це всі розуміють.
Тому об*єктивно потрібні додаткові надходження для фінансування зарплат та зброї.
2. Існуюча модель, коли комерційні обсяги товарів (одяг, електроника і тд), з метою уникнення від оподаткування в Україні, відправляться до нас через посилки та поштових операторів, — призводить до збитків бюджету та викривлює конкуренцію на ринку. Бо хтось завозить в Україні фуру товару та сплачує з неї 20% ПДВ, а хтось на вигадані ПІБ відправляє такі ж товари з-за кордону і не сплачує ніякі податки.
3. В ЄС до липня 2021 року ліміт на посилки був 22 євро, все що вище цього ліміту — платиш ПДВ, а якщо більше 150 євро, то ще й мито. Після липня 2021 року цей ліміт знизили до «0», тобто, зі всього, що заїжджає в ЄС з Алі Експрес, Ебей і тд — з усього треба платити податки та ноповнювати бюджет.
В Україні, на скільки мені відомо, поки не йде мова про зниження ліміту з 150 до 0.
Скоріш за все буде десь 50 євро.
Щодо колапсу на митниці, то це спірна теза. Всі процеси можна налагодити, як в тому ЄС, було б бажання та політична воля.
Крім того існують моделі роботи маркетплейсів, коли ціна за товар вказується вже зі сплатою податків в країні призначення
Пропоную скасувати всі зарплати: всі гроші автоматом реквізувати на потреби оборони, а їжу та одяг громоданям буде надавати держава.
Також треба відібрати всі автомобілі і продати їх, а отримані гроші знов таки відправити на потреби оборони.
От тільки нацкешбек та експедицію в Антарктиду скасовувати ніяк не можна, ЗСУ обійдется без ціх грошей.
Це нагла і непрекрита брехня. Всі ці Стілуси і Ябки провозять товар через хабарі на митниці. Просто декларують як одне, а ввозять інше, а перевіряючі закривають очі. Хто по-меньше і не має зв’зків, той наймає людей для транспортування і вони перевозять товар у валізах. Хто більш нахабний, той як цигарки набиває айфонами ніші в автобусі і знову ж таки, через хабарі митниця не помічає.
Всі великі поштові оператори вже давно світять посилки на митниці і навіть брухт з Алі проходить переоцінку.
ЄС — це величезна безмитна зона на купу країн і там присутній будь-який рітейл на любий смак. Україна — це місце де всілякі крахобори типу MTI блокують заход на ринок навіть брендів одежі і взуття. У нас мажорні дистрибьютори і великий рітейл повністю монополізував ринок імпортних товарів.
«По дрібних пакетах ми вже досягли домовленості з USPS. Стосовно ж посилок,
я розраховую досягти результату до 1 січня. Мені хотілося б, щоб у 2025 році
ця угода вже працювала», — заявив Смілянський.
«Багато отримали, коли вводили безмитний ліміт 100 євро?»
при вартості посилок до 100 євро — нуль