Пока нет оснований для повышения налога на добавленную стоимость (НДС), но не исключает, что они могут появиться в будущем. Об этом глава налогового комитета Даниил Гетманцев заявил в интервью «Українським новинам».
Рост налогов: Гетманцев не исключает, что возникнет необходимость повысить НДС
► Читайте страницу «Минфина» в фейсбуке: главные финансовые новости
«Сейчас мы видим, что нет оснований повышать НДС, но не исключаем, что они появятся в будущем… А это будущее может быть и через месяц или позже… Может, появится соответствующее предложение от правительства. Без нее мы ничего не будем делать», — сказал Гетманцев.
Он подчеркнул, что в этом вопросе власти должны исходить с позиции правительства и необходимых ему средств для финансирования армии.
«Это единственное фактически обоснование, или повышать НДС. Как ресурс, с точки зрения публичных финансов, это правильный источник и он наименее вреден из всех оставшихся на столе. Потому как ресурс мы его можем использовать. В то же время с другой стороны, нужен ли он вообще или нет — должно определить правительство», — объяснил народный депутат.
Пока позиция правительства такова, что достаточно тех изменений налогов, которые Рада проголосовала в первом чтении, добавил он.
«Но мы должны помнить не только о потребностях до конца года, но и на следующий год, где мы пока не имеем 100% уверенности в привлечении всех тех объемов внешней помощи, в которой будем нуждаться», — отметил глава налогового комитета.
Напомним
«Минфин» писал, что 17 сентября Верховная Рада поддержала в первом чтении законопроект № 11416-д об увеличении налогов.
Новый пакет налогов предусматривает:
- повышение военного сбора с 1,5 до 5%;
- установление ВЗ в размере 1% от оборота плательщиков единого налога ІІІ группы;
- повышение налогов для 1 и 2 группы ФЛП;
- авансовые взносы на АЗС;
- установление ставки налога на прибыль для банков за 2024 год в размере 50%;
- установление ставки налога на прибыль для небанковских финансовых учреждений (кроме страховщиков) на уровне 25%.
Комментарии - 20
бо це все історія до першого дзвінка тцкунів, хоча і без них банки на ура блокують рахунки людям на необмежений час і бігай доводь що ти не лось
а про те, що депозит це колись було про захист збереження коштів (аля від інфляції), а не засіб заробітку — і так ясно (на жаль не всім), але після початку повномасштабного вторгнення, де в нас дефіцит кадрів, платники податків виїхали, діра в бюджеті по середині року в 500 мільярдів — а нам кажуть, що економіка зростає і інфляція зупиняється, — ну треба бути прям максимальним, щоб в такі часи тримати гроші на депозитах (при тому що в банку не дурні, і ніхто не буде вам платити більше ніж інфляція РЕАЛЬНА, взагалі існує концепція, що якщо ОФІЦІЙНА інфляція умовно 7%, а ставка по депозитах 20%, то вітаю, РЕАЛЬНА інфляція не менше 20%, бо банки просто так дарувати гроші вам не будуть від слова зовсім ніколи
За даними правоохоронців, інцидент стався 26 вересня близько 22:00 на території паркувального майданчика столичного ЖК. Водій автомобіля Lexus, перебуваючи за кермом у нетверезому стані, перегородив проїзд іншому учаснику дорожнього руху військовому. Зі слів військового, водій Lexus спровокував конфлікт, почав кидатись у бійку та погрожував застосуванням зброї. У ситуацію втрутились поліцейські, які несли службу неподалік. Стосовно водія Lexus патрульні склали адмінпротокол за ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп’яніння. Від перевірки на «Драгері» чоловік відмовився. Слідчі вилучили у керманича Lexus пістолет та відправили на експертизу.
«1. Починаються проблеми з фінансуванням армії.
2. „Новиє ліца“ під крик „гроші на армію!“ грабують громади, підвищують акцизи та збільшують податки.
3. … в бюджет закладають збільшення фінансування ОП, Кабміна, поліції, ВР, прокуратури, митниці тощо, і найцікавіше — податкової на 39%, і ще цікавіше — збільшують на асфальт.
Добре, що українцям на „єдыному“ скажуть, що це потужна перемога, і вони продовжать радіти своїй незламності, тримаючи на своїй шиї цю шоблу.»
За даними демографів у 2023 році близько 67% українців опинились за межею бідності. Зе-здобули! Скільки буде за підсумками 2024 року?
Народ обдерти як липку — слоган слуг типу народу.
У 2025 році базовий соціальний стандарт, прожитковий мінімум, залишиться без змін.
При цьому на телемарафон у бюджеті закладено 1,5 млрд грн.
В проєкті бюджету на 2025 рік видатки плануються на рівні 3,9 трлн грн, що на 629,1 млрд грн (+19%) більше плану-2024. Пріоритетами залишаються оборона й безпека та соціальна сфера (рис. 5). Відповідно, понад 60% видатків сконцентровано у трьох міністерствах:
МВС — 438,3 млрд грн (+35,2% або +114,1 млрд грн до плану-2024, в т. ч.
— Нацгвардія отримає на 57,8 млрд грн більше,
— Нацполіція (це ті котрі картежем перші виїжджали з Покровська поперед населення і ті котрі допомагають гоблінам бусифікувати людей) — на 14,9 млрд грн,
— Прикордонна служба (котра «шляхетно» оберігає західний кордон України від тих хто захоче вирватися на волю) — на 36,2 млрд грн),
Мінсоцполітики (шо робитимуть не ясно, бо мінімалка буде заморожуватися, прожитковий мінімум теж, тому в чому «соціальна політика» до кінця не ясно, бо людям навіть немає куди евакуюватися, бо держава нічого не підготувала) — 420,7 млрд грн