Европарламент одобрил новый закон о борьбе с отмыванием денег, в частности, запрещающий анонимные транзакции из кастодиальных кошельков. Об этом заявил депутат Европарламента Патрик Брейер.
ЕС запрещает анонимные криптоплатежи
► Читайте страницу «Минфина» в фейсбуке: главные финансовые новости
Подробности
Запрет распространяется на:
- наличные платежи на сумму более 10 000 евро;
- анонимные наличные платежи на сумму свыше 3000 евро;
- анонимные криптовалютные платежи через кастодиальные кошельки без всякого порога.
Брейер отметил, что большинство главных комитетов Европейского парламента одобрили новые законы о борьбе с отмыванием средств 19 марта.
Согласно последним изменениям в законодательстве, криптовалютные платежи, осуществляемые через неидентифицированные криптокошельки, фактически незаконны в Европейском Союзе.
В документе говорится, что запрет не распространяется на поставщиков аппаратного и программного обеспечения или поставщиков некастодиальных кошельков, поскольку они не имеют доступа или контроля над криптоактивами.
Когда запрет начнет работать
Ожидается, что новое законодательство заработает в полном объеме в течение трех лет после вступления его в силу. Однако ирландская юридическая фирма Dillon Eustace считает, что законодательство заработает раньше. Об этом сообщает Cointelegraph.
Следует отметить, что Брейер является одним из двух членов Европарламента, проголосовавших против запрета анонимных криптовалютных платежей. Гуннар Бек из партии «Альтернатива для Германии» также голосовал против запрета.
В пресс-релизе после того, как ведущие комитеты одобрили закон, Брейер объяснил, почему он выступает против запрета.
По словам Брейера, новый закон ставит под угрозу экономическую независимость и финансовую конфиденциальность. Он сказал, что считает возможность производить анонимные транзакции фундаментальным правом.
Криптосообщество получило неоднозначную реакцию на регуляторные меры ЕС. Некоторые считают, что новые законы о борьбе с отмыванием средств необходимы, а другие опасаются, что они могут нарушить конфиденциальность и ограничить экономическую деятельность.
Комментарии - 42
готівкові платежі у сумі понад 10 000 евро;
анонімні готівкові платежі на суму понад 3000 євро;
Менше, без проблем:)))
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/194232/
Цивілізовані країни сплять та бачать, як криптунам рахунки ввідкривать для обналу. Спробуй спочатку десь рахунок відкрити бкз дозволу на проживання =)
А щодо п2п, вже зараз багато банків ведуть моніторінг та призначають маркери ризику клієнтам, що паляться в навколобіржевих п2п.
Пробували? Особливо в оміряних країнах англосаксонського парадізу типа ГБ, Канади, США.
А Пайонір взагалі то не банк, а фінтех сервіс
Так і думав, що ви теоретик =)
Завжди знайдуться люди, котрим треба буде вивести гроші і люди, котрим треба буде їх завести. Платформа — це питання другорядне. Головне, попит. І він буде.
Ну, продаси ти трохи крипти за готівку. Будеш під матрасом зберігать?
Бо в разі заборон більшість банків почнуть вимагати документи про походження грошей (зараз теж вимагають але при значно більших сумах і не так активно) та збирати дані для встановлення критеріїв блокування з дозволу держави.
І допоки ти не зможеш розплатитися за пакет з їжею, за бензин або за медичне обслуговування криптою без фіата — це все вологі мрії про прекрасне майбутнє.
Чисто теоретично, будь які справи з фіатною валютою — це територія держави, де вона може зробити що заманеться.
Не тільки уявляю, я з цим працюю. По-перше, давайте не з'їзджати на фінмон, ви писали, що не отримаєте фіатний кеш. Так он, отримаєте.
По-друге, фінмон не проблема при існуванні у вас легального доходу. Наприклад, цінні папери, купонні виплати від облігацій, дохід від бізнесу. Whatever.
Ну і цікаво, що ви одразу завели про відмивання доходів через інші джерела… Дуже сумлінно
Варто лише порахувати вартість електроенергії, споживаємої біткоїном, обладнання та порівняти з ціною транзакції. І одразу постає питання — а звідки взагалі скільки транзакцій, що окупають функціонування, якщо платити за товари їм практично ніде.
Це зараз можна відкрити в банку тимчасовий рахунок або комірку, закинути туди кешем надцять тисяч доларів та купити квартиру або машину. А якщо банки почнуть відмовляти та блокувати такі надходження без купи паперів?
І відчуваю огиду до схематозників.
Мало того, що відмив, так щей й оптимізація.
Заборонити крипту не можна, можна зробити щоб на межі крипти та фіату у вас земля горіла під ногами.
Будете жити в бутік-готелях, а харчуватись кисневими смузі, бо тільки за таке є шанс заплатити криптою напряму))))
Я ще раз переконуюсь, що ви теоретик, який жодного разу не стикався з банківськими системами інших країн =)