Нацбанк в случае принятия решения о возвращении к политике гибкого курсообразования своими валютными интервенциями будет компенсировать структурный дефицит валюты на рынке, создавая ситуацию, чтобы курс мог колебаться как в одну, так и в другую сторону. Об этом на брифинге рассказал заместитель главы Нацбанка Сергей Николайчук, передает Интерфакс-Украина.
Возвращение к гибкому курсу: НБУ обещает сдержать валютные колебания
► Читайте страницу «Минфина» в фейсбуке: главные финансовые новости
Курсовые колебания
«При этом, особенно на первых стадиях курсовой гибкости, мы будем существенно ограничивать эти курсовые колебания», — сказал замглавы НБУ.
Николайчук подчеркнул, что дизайн будущей курсовой политики НБУ должен обеспечивать курсовую устойчивость.
В свою очередь глава Нацбанка Андрей Пышный отметил, что функционирование валютного рынка в условиях достаточно жестких административных ограничений и фиксированного курса создает дополнительные риски и ограничивает экспортный потенциал.
«С учетом того, что Украина все труднее справляется с внешними, внутренними вызовами, которые могли бы гораздо качественнее абсорбироваться в условиях, когда функционировали бы рыночные элементы функционирования валютного рынка», — пояснил глава НБУ.
Комментарии - 181
Ну і усі, хто купував валюту під час війни, і так уже в збитках (https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/201333/) і щоб їм хоча б зрівнятись з результатом тих, хто використовував гривневі інструменти, курс має зрости вище 41.8. Просто більшість населення України має низьку фінансову грамотність і тому й справді вважає, що в плюсі від купівлі долару. Але це лише через те, що вони не вміють правильно рахувати фінансовий результат. Це показував на прикладі:
Курс був 26, через рік став 27, процентна ставка гривневих інструментів 10% «чистими». При неправильному підрахунку людина, яка купила долари по 26 вважає, що вона зробила вірно (адже курс став на 1грн більше), при правильному підрахунку вона розуміє, що використовуючи гривневі інструменти за рік 26 перетворилося б у 26*1.1=28.6, що є на 1.6грн більше, ніж у варіанті з простою купівлею долару по 26.
Вони просто дивляться «було 5 стало 8, було 26 стало 37, значить долар рулить!!!», а на ділі ніхто просто не рахував правильно і бере лише крайні вигідні точки. Наприклад, порівнюють з тими, хто купив і не купив долар по 8 у 2012 році. Але чомусь не порівнюють з тими, хто так зробив у 2010 році чи по 27−29 у 2016 році. Тому найперше і найголовніше — навчитись правильно рахувати фінансовий результат. Над цим і працюю, щоб пояснити це людям)
Ну а зараз ми маємо завищений курс військового часу, після перемоги він впаде нижче 33 і плюс від гривні лише значно збільшиться, навіть не зважаючи на те, що зараз він невеликий через девальвацію, яку влаштували олені своєю купівлею валюти (чим лише зробили собі збитки).
Тобто ви регулярно відкриваєте нові і нові депозити/облігації і рахуєте сумарний результат стратегії вцілому. І оскільки з часом доходи зростають, то вийде, що у 2013 році людина купила облігацій на 1000, а у 2017 уже на 2000 і це піднімає фінальний результат ще вище)
Отут у другій частині моєї беззбиткової стратегії розбирав: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/194087/
Вам говорят не о «заставлять» — а о выгоде. Не умеете ее получать — ок , сидите в долларе , какие проблемы. Все пенсионеры в долларе сидят и не чирикают. И вы сидите.
Вы видимо не читали НАШЕГО украинского законодательства . Деньги — это только гривна . Остальное это валютные ЦЕННОСТИ . Гривня ценностью не явялсется , по нашему законодательству .
Там еще много прикольно ржачного взятого из ссср и не только . Но могут подумать что оскорбляю кого-то . Но это дурость прописана в законах .
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2473−19#Text
4) валютні цінності — національна валюта (гривня), іноземна валюта та банківські метали;
ну и да, ничего общего с законодательством ссср в нашем нет. вообще. выбирайтесь из выдуманного мира в реальный.
>100 баксів завжди 100 баксів…
З тією ж логікою можна сказати, що 100грн завжди 100грн, і що? Головне не це, а купівельна спроможність. Було 420грн, стало $100, що тепер 380грн, а могло бути 470грн, якби людина була фінансово грамотніша (https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193952/). Це прямі збитки і пряме падіння купівельної здатності через совкове мислення. Розумію, що вам хочеться виправдати якось свої фінансові втрати від купівлі долару, але ні.
Но что делать когда у тебя 5 лет подряд баксы обесцениваются.
И надо ждать нового падения.
Большинство услуг с 2015 выросли в гривне в 3 раза, а в долларе в 2. Как это покрывать?
Головне купівельна спроможність, а у тих, хто використовував гривневі інструменти, вона вища. І ті, хто використовував гривневі інструменти замість купівлі долару під час війни, мають на 10% вищу купівельну спроможність: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/201333/
Про валюту і валютні операції» ни на какие мысли не наводит ?
ну да , теперь новая эра . Но разница в том что с 1996 все пытались фиксировать курс , а с 2015 он был рыночным ± . Для расчетов неудачно брать отдельно взятые выборочные периоды . Чем больше покрывает статистика тем лучше .
Я могу взять вам индекс s&p500 за три года и доказать что рост может быть коллосальный . Но это будет не правда . Или взять за этот год , +25% . Типа инвестиция дает 25% годовых . Но умный человек спросит — а за 10 лет ? А за 20 , а за 30 . Но вы не умный человек .
— Якщо у тебе є можливість купувати валюту — купуй.
Всі 32 роки воно працювало завжди. Немає сенсу спорити за ті ± 5%, у кінці хто купував валюту завжди виграють у тих, хто цього не робив.
Ну не шмогла я, не шмогла! ©
мы пока доллары не печатаем .
А почему с нашими банками так не работает ? Ну пошли бы взяли бы кредит и не отдавали бы …
Вообще какие фантастические истории не придумывают .
А ваш патриотизм в товарах ну он очень заразителен , вы просто берете и покупаете в душ себе украинский сток и чистите его раз в три дня , или покупаете чешский и о боги — раз в пол года . Я просто прозрел в определенный момент . До этого покупал «как у всех» . то что в пакетиках и дешевле . ну типа какая разница .
Саме так, якась необгрунтована віра у долар, через що його нагрібали і обвалили курс, через що усі українці стали біднішими, економіка занепала, ми втратили більше територій та людей. Але звісно ж в уяві людей в усьому винна влада, а не що вони особисто нагрібали валюту.
А то что делает власть — лучше не заикаться . Если вам упали крохи , то им упало очень жирно , нбу отдавал 25% в гривне … с фиксированным курсом .
А если вы пекетесь о богатстве украинцев — то пропосите НБУ занимать не по 4 млрд ежемесячно , а по 10 и раздавать украинцам установив курс 20 например . Требуйте .
А лучше сделайте то же самое для своей семьи , пойдите в банк , наберите кредитов и купите всем по айфону . В момент когда вы будете раздавать они будут радоваться как вы сейчас фиксированному курсу .
капитализм предполагает возвратность инвестиций и кредитов
Я как раз понимаю как это устроено . А вы дитя своих совковых родителей , которое думает что любые бабки это халява . Бери сейчас , потом спишут . НЕА , не спишут . Я писал как-то статью «как жить на 3%» , о том как выданные кредиты западом окупаются многократно . Себестоимость в фактическом выражении — 3% от всей суммы. Но никто их не списывает .
Вы можете показать хоть 1 случай когда Украине списали кредит ?
Просто ответьте на этот вопрос .
https://www.bbc.com/ukrainian/ukraine_in_russian/2015/08/150827_ru_s_ukraine_debt_restructurisation
Никто ничего не списал . Было 100 кредиторов , 100 кредиторов и осталось . Просто им предложили более выгодные условия . Они забирают проценты ОТ ВСЕГО ВВП Украины . И вот поверь что среди этих кредиторов — 300% много друзей порошенко . Почитай наш налоговый кодекс — там и проценты не облагаются налогами и инвестиционная прибыль , и этот обмен . Отдельно все прописали .
При том что они дали всего 15 ярдов в долг (15% от валового долга) , а будут брать процент со всего ВВП страны (со 100%) .
Ты иногда вникай в то что происходит . Почему ты не можешь купить эти бумаги, а они могут .
1. Якщо економіка країни у звітному році зросла менш ніж на 3% (включно), то виплати не проводяться. .
2. Якщо ВВП зростає на 3−4%, то розмір виплат становить 15% від суми зростання понад 3% ВВП.
Наприклад, якщо ВВП зріс на 3,5%, то сума виплат розраховується від 0,5% ВВП (3,5% мінус 3%) і становить 15% від цієї суми, тобто 0,075% ВВП за звітний рік.
3. Якщо показник зростання ВВП перевищує 4%, то розмір виплат становитиме 40% від суми зростання понад 4% плюс виплати за приріст ВВП від 3 до 4%.
Я не тарился «дорогим долларом» . И не мародерю проценты как вы с бюджета .
Ага, дорожче 26 не купував, зрозуміло)) По тому, як ви верещите через тих, хто більш вигідно вклався, одразу видно, що ви добряче влетіли і хочете підвищення курсу, шоб хоч трохи зменшити збитки :)
вам показалось что если курс сделать плавающим — то государству деньги и не понадобятся и долг рости не будет ?
Вообще странно браться за дискуссии не понимая азов . Как это работает .
Вам же не пытаются фиксировать завышенный курс где наоборот нужны интервенции по покупке доллара . Вам держат субсидированный курс .
заняли 4 ярда , за месяц потратили чтоб курс не рухнул 2,5 — 3,5 , радостно рассказали о том что ЗВР выросли , а вот о госдолге забыли сказать что заняли для этого 4 ярда под проценты .
Экспорта у нас сейчас нет и не предвидится. Импорт — есть и растет. Курс роли не играет.
стране нужно 500 000 тонн бензина — значит НБУ все равно будет продавать 2 миллиарда долларов для их покупки. хоть по 38 — хоть по 48.
даже если будет курс 200 — бензин все равно будет нужен. Водителям будут платить компенсации , пенсия будет 50000 гривен и т. п.
Рыночного механизма — сейчас нет и курс не регулирует ничего. Вы это не понимаете.
Просто установится рыночный курс черного рынка на который и продолжат покупать импорт .
стране нужно виски по 700 гривен ?
А вот вы — пострадаете. потому что импортного товара не будет и за деньги , валюту у вас конфискуют «для нужд обороны» и будете сидеть на харьковских макаронах в холодной квартире. и думать «нафиг мне тот курс был нужен»
И не нужно пугать конфискациями, это НИКАК не связано с курсом, хотят конфискуют как у бени. Почему вы говорите курс = конфискация. Как у вас это в голове привязалось. Не придумывайте страшилки.
причем здесь беня ? стране будет нужна валюта и конфискуют ее у вас , а не у бени какой-то… просто потому что другого выхода не будет. другого источника — не будет.
Беня при том что для того чтоб конфисковать — рыночный курс не нужен , захотели и конфисковали , это ОТДЕЛЬНОЕ событие . Вы пытаетесь меня как бабушек стращать , только я не бабушка .
Якщо місцеві підприємці не можуть побудувати ефективний конкурентоздатний бізнес, щоб мати собівартість дешевше, ніж закордоном + логістика, то це лише каже про недолугість самих підприємців і курс тут ні до чого.
импорт вам дешевый ? а ваш коллега в соседней теме рассказывает что цены в Украине в долларах выше европейских в пару раз.
и в 2016 — уже был плюс
а в 2017 +20% …
это не работает в тот же год .
а упал он потому что просто оттяпали территории . не спекулируйте — куча заводов перестали быть украинскими .
у вас как-то странно получается , оккупировали территории , забрали предприятия , города , население , а виноват курс .
А ответ простой — экспортеры просто положили сведхприбыли себе в карман. Купили по новой яхте. А производители новый курс не выдержали и умерли. Обнищало и население (а вслед за ним все что на населении завязано). И исправилась ситуация только после резкого роста доходов в гривне, которое исправило деформацию.
зарплаты «арбузова» 2000 гривен ушли в историю, нормой стало 10−15 тысяч — и тогда пошел рост экономики.
И сейчас за девальвацию (прикрываясь рыночным курсом) — топят экспортеры, которые надеются за пару месяцев «срубить бабла», пока подтянутся цены и зарплаты… И что это как не мародерство?
экспортер с доходом 1000 долларов получит не 37000 гривен а 200 000. И купит у местного производителя не 5 килограммов сахара а 10. Да, будет ходить месяц сытый и толстый.
Потом производитель поднимет цену на сахар, потом подтянутся остальные цены — и экспортер опять вернется к 5 килограммам в месяц, а скорее и к 4. но пару месяцев — он пограбит соседей и пожирует.
Вот в этом вся суть рассуждений о девальвации.
у вас попутаны причино следственные связи .
Так, згідно з озвученими прогнозами, гривня перетне позначку 41 грн за долар.
Зокрема, в уряді передбачають на 2024 рік курс 41,4 грн за долар. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко.
„Нас турбує зміцнення гривні. Це мінус, про який ми комунікуємо з НБУ та МВФ. Це мінус для експортерів На наступний рік передбачаємо курс 41,4 грн/$1“, — сказав він.
Марченко уточнив, що йдеться про прогноз Мінекономіки та інших уповноважених структур, на які Мінфін орієнтується.
Це приблизно відповідає очікуванням бізнесу. Як зазначають в Європейській бізнес асоціації курс гривні в наступному році сягне 41 грн за долар.
У держбюджеті-2024 планується закласти курс долара на рівні 41,4 гривні. Про це йдеться в інструкції щодо підготовки бюджетних запитів на наступний рік, яку раніше оприлюднило Міністерство фінансів.»
Думаю, що приблизно так і буде. Для цього і планують відпустити курс.
P. S.: долару по 40−41 не набирався.
А все что волнует все эти правительства — это ВВП , ВВП . Сколько произведено и заработано . Уровень экономического развития .
Видимо министрам страны кандидата ЕС это кто-то подсказал и они вдруг начали это транслировать .
Курс должен быть РЫНОЧНЫМ .
ну хоть по половине реального. Хоть по десятой части реального курса. Но нет. только продавать все хотят. Вот такой он — реальный курс
:)
НБУ берет и ПРОДАЕТ доллары для поддержания курса .
Азы .
от я «мародер», який допомагає країні, купуючи військові облігації і отримуючи гарний дохід від цього, навіщо мені бігти в обмінку якщо курс якимось дивом зросте до 40? Якщо замість купівлі долару по 40 я куплю ще Сімферополя, то за рік це дає еквівалент курсу 40*1.19=47.6. Навіщо мені фіксувати збитки, просто купивши долар по 40 і втратити через рік 7.6грн з долару, а то й більше, коли курс впаде нижче 38? Поясните в чому логіка чи ви все-таки лише теоретик без розуміння практичного аспекту ситуації?
вы можете делать что угодно . остальным не советуйте .
Якщо замість купівлі долару по 40 я куплю ще Сімферополя, то за рік це дає еквівалент курсу 40*1.19=47.6. Навіщо мені фіксувати збитки, просто купивши долар по 40 і втратити через рік 7.6грн з долару, а то й більше, коли курс впаде нижче 38?
Якщо замість купівлі долару по 40 я куплю ще Сімферополя, то за рік це дає еквівалент курсу 40*1.19=47.6. Навіщо мені фіксувати збитки, просто купивши долар по 40 і втратити через рік 7.6грн з долару, а то й більше, коли курс впаде нижче 38?
Вы говорите помогаете государству — а на самом деле кровососите … Оно вам платит за «помощь» .
Вам никакой логике покупать ничего нет . У вас свой придуманный мир . Вы боитесь рыночного курса , но при этом говорите что он будет меньше .
Алексей Яковлев
15 сентября 2023, 11:42
#
Еще раз — сейчас НЕТ рыночного курса , НБУ отказался от рынка в пользу фиксированного , как только появится рыночный курс — я вам гарантирую очереди в обменниках .
Alex2006
15 сентября 2023, 11:59
#
А чому їх зараз нема, чому зараз не купують, хто не дає? Хочуть дочекатись загону, щоб їх постригли як оленів рік тому по 40+?
Алексей Яковлев
15 сентября 2023, 12:02
#
Потому что есть способы заниматься мародерством на умирающем государстве, дешевле . все идет по принципу альтернатив .
Я вам навів практичний приклад, який розбиває ваші теоретичні домисли. То ви визнаєте, що не розбираєтесь у ситуації і просто ляпнули не подумавши, чи можете пояснити в чому логіка мені купувати долари? Нагадаю ситуацію:
Якщо замість купівлі долару по 40 я куплю ще Сімферополя, то за рік це дає еквівалент курсу 40*1.19=47.6. Навіщо мені фіксувати збитки, просто купивши долар по 40 і втратити через рік 7.6грн з долару, а то й більше, коли курс впаде нижче 38?
То може ви б закликали їх не купувати долар, а купувати військові облігації? Так і мародерства не буде і вони будуть у гарному плюсі, що скажете?
ну сколько раз повторять…
Вы мне напоминаете СБУ ,которое заявило что кто-то пытался продать армии танковый двигатель «по цене вчетверо превышающей рыночную» . А на вопрос «а где у нас рынок танковых двигателей» — обижено надулось и замолчало.
для рынка нужны спрос и предложение. Нет у нас предложения валюты. предложение делает НБУ только.
НБУ может предлагать по 38 , 48 , 58… но рынком от этого — это все не станет. Альтернативы нет.
15 сентября 2023, 13:59
#
Нет, если вы патриот то вы должны просто донатить и все. Не просить ничего в замен, Тем более оплаты. Ни валюты покупать. Просто работать и тратить, излишки — донатить.
То ви можете пояснити свою позицію чи ні? Ви там незадоволені «мародерами», які купують валюту по фіксованому курсу на депозит, чого ви не закликаєте їх не купувати валюту під час війни? Давайте закликати їх? Тоді і «мародерства» не буде, як вам така ідея?
А тими, хто купує готівковий долар і обвалили курс з 29 до 37 ви задоволені? То ви будете закликати людей не купувати долар? Тоді і «мародерства» не буде, усе як ви хочете. Давайте?
что значит обвалили ? курс объективно в тех условиях вырос .
рынок наличного — копейки .
Еще раз — я не против роста курса или его падения . Это вы почему-то мародерите в гривне, а заработать хотите в долларе . Я за РЫНОЧНЫЙ курс .
Продавать ниже рынка за счет будущего моих детей = ПЛОХО . Продавать по рынку каким бы он не был = ХОРОШО .
Розбирав це тут: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193412/
>рынок наличного — копейки .
Можете надати якісь цифри на підтвердження?
>Продавать ниже рынка за счет будущего моих детей = ПЛОХО
Хто сказав? Є 2 варіанти:
1. НБУ знімає усі обмеження, олені на паніці задирають курс до 200, економіка розвалена, населення стало жебраками, бізнеси масово закриваються, люди втрачають роботу, донати на фронт катастрофічно падають і купити нічого вже не можуть, ми програємо у війні
2. НБУ контролює ситуацію, зливаючи гроші Заходу, які не треба буде віддавати, на кінець війни курс так і залишається 37, після перемоги олені заспокоєні і не гребуть валюту, курс падає до 33, люди можуть дозволити собі купити все більше, економіка розквітає.
То який варіант кращий для ваших дітей?
>1. НБУ знімає усі обмеження
дальше следует вами придуманная история-пугалка которая не соотвествует жизни .
вы в 2015 году — шла война — курс был рыночным — вы стали «жебраками» ?
Якраз усе відповідає. Чи маєте щось оскаржити? Не соромтесь.
>вы в 2015 году — шла война — курс был рыночным — вы стали «жебраками» ?
Звідки він був ринковим якщо НБУ гасив так само попит оленів? Усі тоді стали біднішими, але тоді ще був «жирок» після попередніх періодів. Тепер «жирок» є далеко не у всіх і при черговому панічному загоні оленів більшість вже стануть виживати, а не жити. Навіщо ви цього хочете, ви так і не відповіли?
До речі, а як ви називаєте тих, хто нагрібав валюту під час війни через що обвалив курс і ми отримали величезну інфляцію і втратили більше територій та людей?
украинцы стали «жебраками» , да или нет ?
Але знову ви намагаєтесь відійти від теми. Ви там «гарантували» черги в обмінках і називали «мародерами» тих, хто зараз купує долари на МБ або військові облігації. Що робити, щоб це «мародерство» зменшити, я вам сказав — треба, щоб населення не купувало долари і щоб купувало військові облігації, тоді їх дохідність впаде і державі треба буде менше витрачати коштів, в результаті в плюсі усі. Чим вам не подобається така ідея? Вона цілковито вирішує ваші незадоволення «мародерством».
До речі, а як ви називаєте тих, хто нагрібав валюту під час війни через що обвалив курс і ми отримали величезну інфляцію і втратили більше територій та людей?
А я помню что были олени .
может хватит придумывать ? лично вам не выгодно — понимаю , у марадерства есть лимиты . А стране будет норм . Никто не умрет .
Ви там «гарантували» черги в обмінках і називали «мародерами» тих, хто зараз купує долари на МБ або військові облігації. Що робити, щоб це «мародерство» зменшити, я вам сказав — треба, щоб населення не купувало долари і щоб купувало військові облігації, тоді їх дохідність впаде і державі треба буде менше витрачати коштів, в результаті в плюсі усі. Чим вам не подобається така ідея? Вона цілковито вирішує ваші незадоволення «мародерством».
До речі, а як ви називаєте тих, хто нагрібав валюту під час війни через що обвалив курс і ми отримали величезну інфляцію і втратили більше територій та людей?
В любом случае решение уже принято , а больно будет только вам .
І відповідь буде? Чому ви зливатесь, соромно за ганьбу? Ви там «гарантували» черги в обмінках і називали «мародерами» тих, хто зараз купує долари на МБ або військові облігації. Що робити, щоб це «мародерство» зменшити, я вам сказав — треба, щоб населення не купувало долари і щоб купувало військові облігації, тоді їх дохідність впаде і державі треба буде менше витрачати коштів, в результаті в плюсі усі. Чим вам не подобається така ідея? Вона цілковито вирішує ваші незадоволення «мародерством».
«война все спишет» — не работает .
что мешает рыночному курсу во время войны ? все западные страны во время всех войн имели рыночные курсы .
вы странные , вы думаете что запад хочет вам покупать дешевый сыр и дешевый виски и другие деликатесы ?
Если надо покупать для фронта , то запад дает 1 млрд долл , этот 1 млрд долл берется и на него покупается . Гривна здесь не нужна . И тем более субсидирование дешевого виски . Валюта расходуется ТОЛЬКО для фронта . Остальным — по рыночному курсу .
Но вы то тут причем ? При чем тут для вас мародеров дешевый виски ?
полное изьятие валютной выручки у экспортеров (дада и с зарубежных счетов тоже. и с багамских «галер» , все давно описано и посчитано)
и продажа валюты под виски — по другому курсу чем под коптеры.
мне нравится.
Инфляция в гривне . Банка кабачковой икры в магазине — 80 гривен , помогло удержание курса остановить рост цены того что производится полностью в Украине ?
я бы даже одобрил.
но
завтра военные скажут что 100 000 зарплаты на передке при таком курсе это копейки. Нужно 500 000. Пенсионеры скажут что пенсия 3000 гривен — ниочем. нужно минимум 25000 гривен. Понадобится индексация сумм выданных кредитов …
минимальная зарплата станет 30−40 тысяч. Все это потребует новых налогов , печатанья гривны , пойдет полная разбалансировка бюджета — никаких заложенных расходов не будет хватать для расходов…
И ради чего весь этот бардак ? Чтобы мальчик Вася продал свою 1000 долларов и получил не 38 000 гривен , а 200 000 ?
и купил за них не 100 литров бензина , а 80 литров ? Но попонтовался , потому что его сосед пенсионер купит меньше.
А потом поплакал ,потому что заправка закроется при таких ценах — и заправлятся он будет ездить на польскую границу из своей полтавы.
ВНИКНИТЕ, ОДИН РАЗ, РЫНОЧНЫЙ КУРС. НЕ 300, не 500, не 50, никакая конкретная цифра. А РЫНОЧНЫЙ.
И тогда будет все сходиться.
И пенсионеры бензин не покупают. Нет таких марок авто которые можно обслужить на украинскую пенсию.
Еще раз ПОМОЩЬ = БЕЗВОЗДМЕЗДНО . То что платно и возвратно = кредит .
И тогда будет все сходиться.»
та не будет ничего сходится.
Если в страну поступает 20 миллиардов долларов , а уходит из нее 60 миллиардов — курс роли не играет. баланса все равно не будет. Вам кажется что импорт уменьшится ?. нет , не уменьшится. просто пойдет гривневая инфляция не 10 % как сейчас , а 200 % .
И не нужно всем сейчас ездить на личном авто когда нужно заправлять танки . В войну и карточки вы хотите ввести , а тут катастрофен — в маршрутке нужно будет ездить .
по вашим теориям — страна должна залится отечественным виски , прочими продуктами. Экспортеры получили дикую фору. внешнеторговый баланс должен был сразу исправится.
Что получилось в реальности — напомнить ?
Так вот сейчас будет еще хуже.
15 сентября 2023, 13:27
#
В чем помощь ? Гривну мог и НБУ отпечатать .
Це емісія, яка також в перспективі вплинула б на інфляцію і усі стали б біднішими. А коли населення купує облігації - додаткової гривні на ринок не надходить.
То ще раз, при підвищенні курсу буде гірше усім українцям (навіть тим, хто нагрібся долару по 40+ і мріє про девальвацію, щоб хоч трохи зменшити свої збитки), навіщо ви цього хочете? Ви анти-майданщик?
я охриневаю …
вы мародер , стригете проценты с окровавленной страны …
То ще раз, при підвищенні курсу буде гірше усім українцям (навіть тим, хто нагрібся долару по 40+ і мріє про девальвацію, щоб хоч трохи зменшити свої збитки), є що оскаржити у цьому твердженні?
Люди типа вас обложили государство данью …
а есть те кто покупают субсидированный доллар , якобы волонтеры должны выиграть , а выигрывают они .
Невірно. Державі потрібні гроші, у неї є кілька варіантів — взяти ці гроші в борг всередині країни або ззовні. Всередині країни населення не хотіло давати державі гроші в борг, а замість цього нагрібало валюту (зробивши усіх біднішими, розваливши економіку та призвівши до більших втрат територій та людей), тому ставки по облігаціям зросли з 12% до 20%. Якби населення замість купівлі валюти купувало облігації, то і державі довелося б сплачувати усього лише 12% замість 20%. Чим більше попиту — тим нижчі відсотки. От зараз попит на облігації вищий за пропозицію і через це ставки вже впали з 20% до 19% і далі падають. Тобто усі, хто купують облігації, навпаки допомагають державі платити менше відсотків. Тому щоб не було «мародерства» як ви кажете, населення повинно замість купівлі доларів купувати облігації, тоді і валюти продавати треба буде менше, і ставки по облігаціям впадуть до 12%, через що державі буде легше, і усі будуть у виграші. То давайте закликати до цього чи у вас є заперечення? Які ваші пропозиції що робити з «мародерами»?
что сложного понять . вы считаете что вы помошник , а я считаю что ваша «помощь» нихрена себе оплачивается с МОИХ налогов , и МОИ налоги вместо того чтоб идти на армию идут вам в карман .
Якби не моя допомога, то з ваших податків забиралося би ще більше на це. То ще раз, ви готові закликати не купувати долар, а купувати облігації? У такому випадку «мародерства» буде найменше, є що оскаржити?
может хватит откровенно ВРАТЬ ?
еще раз — почему вы якобы помогаете , а я должен оплачивать вашу «помощь» ? Это не помощь . Это кредит . А вы наживаетесь .
Ще раз, якби усі українці замість купівлі долару купували військові облігації, ставка була б 12% і усім було б краще. Ви готові закликати не купувати долар, а купувати облігації? У такому випадку «мародерства» буде набагато менше, ніж зараз, є що оскаржити? Ви не відповіли.
они имели карточки на продукты , принудительное изьятие драгметаллов у частных лиц и тюрьму за иностранную валюту (немецкие марки).
Вот перестал НБУ продавать валюту — курс стал 200.
Вы работник автосалона. В чем польза для вас ?
Работника автосалона — мобилизовать если ему нет применения .
Повторяю вопрос — что вы выиграете ?
и не прикрывайтесь танками — они на рынке не продаются и для их получения деньги не тратятся вообще.
даже если вы работник чисто экспортно предприятия (тот же *** айтишник-галерщик) — то вы поймите — не даст вам никто заработать на росте курса. будут повышенные налоги , конфискации и прочее. просто потому что экономика умрет и всех кормить будете только вы. сидя в разоренном и пустом городе.
Вы наверное еще не слышите . Я не за повышение курса , я за РЫНОЧНЫЙ курс .
Кількість куплених танків не зміниться, їх куплять однакову кількість незалежно від курсу, бо на це дадуть кошти Захід. Треба купити танків на $1млрд — дадуть $1млрд. Дестабілізація, яку ви хочете влаштувати, на це ніяк не впливає.
подьем курса это ликвидация потребительского рынка и производства. Это толпа пенсионеров с долларовыми заначками , которые ездят на 2 гнилых бусиках за едой для всего села в польшу. Все.
ваш коллега говорит что курс упадет .
с чего курсу падать ? предложения нет , спрос есть.
не упадет ни курс ни цены. Цены его опередят и очень сильно.
При этом как я говорил — я не против целевых денег или валютных аукционов . Но не на виски это точно .
а карточки — это будет последствие вашей политики.
Да или нет ?
«26 июля Конгресс возрождает Бюро регулирования цен (Office of Price Administration).
Бюро было создано при Федеральном агентстве по управлению в чрезвычайных ситуациях указом президента Франклина Д. Рузвельта от 28 августа 1941 г. Оно стало независимым агентством в соответствии с законом о чрезвычайном контроле над ценами от 30 января 1942 г., принятие которого было вызвано войной. Бюро могло ограничивать цены и нормировать поставки на автомобили, обувь, нейлон, сахар, бензин, мазут, кофе, мясо и полуфабрикаты. На пике его деятельности почти 90 процентов розничных цен на продукты были заморожены.
В 1946 г. производители товаров и продавцы вели активную лоббистскую деятельность против Бюро, в конце июня его закрыли.
Ваши мама и папа из ссср ? Вы хотите туда вернуться ?
Что будет если ограничить цены на картошку по 3 гривны ? Просто — ее не будут сажать . Чтоб справиться с этой проблемой придется ставить автоматчика возле каждого колхозника . И все равно будет как в ссср .
Впрочем о чем можно вообще разговаривать с человеком который всего этого не понимает и хочет карточек . На оккупированных территориях ваше счастье , там выдают на месяц бутылку масла , три банки рыбных консерв , киллограмм риса — это вам лучше .
просто все поняли глупость затеи , им хватило 5 лет , вам не хватило 70 лет истории ссср .
И перечень того что ограничивали … они не весь рынок ограничивали . Не доллар делали субсидированным .
Я не хочу карточек. Я утверждаю что ваша политика неизбежно к ним приведет. Это 2 большие разницы.
По вашей логике при отказе от газа РФ евросоюз должен был замерзнуть . Спрос есть , предложения нет . 30%рынка газа отрубили за раз . Цены скакнули . Надо было наверное талоны и карточки вводить . А они подождали и рынок сам отрегулировал — цена сейчас даже ниже чем с рф .
рынок сам себя вытягивает за уши . не нужно его бояться . я много историй слышал в ссср — вот спекулянты скупят всю сгущенку и все будет плохо . Есть у вас сейчас проблема со сгущенкой и спекулянтами ?
просто все поняли глупость затеи , им хватило 5 лет , вам не хватило 70 лет истории ссср «
вы просто забыли что случилось в 1946. закончилась война. И через год — регулирование цен отменили. Потому что победили , ане потому что «поняли глупость затеи».
серьезно ?
я молчу что сейчас война и никакого производства до ее конца не будет — это нормальным людям и так понятно. Но вы же сами рассказывали что курс гривны падал с 1996 года с 1.7 до 38 гривен за доллар. И где же рост производства , вызванный этим ? Его даже в мирное время небыло.
В США просто дают деньги тем кто нуждается, а не снижают цены для всех .
Война закончилась — все отменили. и экономика вернулась к саморегулированию.
А вы это никак не поймете.
ну что за бред ???
как вы это определили ? Курс доллара США субсидировался как-то ?
Наприклад мій на Новий рік — 40−41, на літо 43−45 🤷
Бо все що написано це якби лірика 🙈, а факт остається фактом гривня всю свою історію дешевшала, а тоді коли дорогшала
це оберталося ще різкішими падіннями 🙀
Усе згідно прогнозу ще з жовтня минулого року, нічого кардинально не змінилось: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/195102/
Думки з приводу більш гнучкого МБ напишу потім)
>Наприклад мій на Новий рік — 40−41, на літо 43−45 🤷
Дякую, зафіксували тут: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/195782/#com4530454
>а факт остається фактом гривня всю свою історію дешевшала, а тоді коли дорогшала
Ні, було падіння з 29 до 23.5, з 42 до 37. Ну і у будь-якому випадку гривневі інструменти далеко попереду девальвації. Просто треба вміти рахувати правильно (за методологією як тут https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/201333/), тоді це однозначно видно.