18 октября 2020, 13:39 Читати українською

В Украине провели первый «янтарный» аукцион. Привлекли почти 22 миллиона

Первый в Украине открытый аукцион по продаже янтаря-сырца прошел 16 октября в Луцке. На торгах продали 627 кг янтаря на общую сумму 21,6 млн грн. Об этом сообщила пресс-служба Волынского областного совета.

Первый в Украине открытый аукцион по продаже янтаря-сырца прошел 16 октября в Луцке.
Фото: volynrada.gov.ua

Детали аукциона

На аукцион выставили янтарь, добытый коммунальным предприятием «Волыньприродресурс». Официальная добыча камня на Волыни началась только в сентябре этого года.

Всего было выставлено на торги 1 тонну 84 кг камня.

Читайте также: Стоимость спецразрешений на янтарные участки выросла в 90 раз

По результатам торгов продано 627 кг 4 г янтаря на общую сумму 21 млн 650 тыс. грн, или 763 тыс. 675 долларов.

В частности, янтарь фракции от 0 до 2 г продавался одним лотом, вес — более 18 кг 800 г. Цена стартовала от $20 за 1 кг. В результате торгов лот продан по 50 долларов за килограмм.

Теперь в Луцке планируют проводить такие аукционы ежемесячно, а в перспективе – выходить на международные рынки янтаря.

Как утверждает народный депутат Игорь Палица, проведению аукциона препятствовали правоохранительные органы и государственная власть.

«За три года, которые нам не давали работать, областной бюджет потерял пол миллиарда гривен, за которые можно было построить школы, детсады, дороги. Это два бюджета развития Волынской области», – отметил он.

Комментарии - 10

+
+82
Volshebnik
Volshebnik
18 октября 2020, 13:52
#
Порошенко же не мог за 5 лет это узаконить да? Потому что был в доле! При ЗЕ за год разобрались... выводы делайТЕ сами.
+
+101
bonv
bonv
18 октября 2020, 13:55
#
І звісно про «долю» пороха в цьому бізнесі — є офіційне підтвердження? Чи як завжди аби що ляпнути?
В психіатра:
— У вас, шановний, дах їде!
— Лікарю, дах не може їхати, в нього нема коліс!
— Ну, колеса я зараз випишу…
+
+21
preyvanamor
preyvanamor
19 октября 2020, 3:16
#
Неправильно! За 5 років хотіли «узаконити» і втягнути в долю пороша, чи когось ближчого до нього, але не вдалось підкупити. А при В.А.ЗЕЛЕН-ому швидко знайшли, кого купити і «узаконити». Тим більше сам голова офісу/адміністрації/секретаріату президента шукає способи, щоб «акуратна качать дЄньгі» і торгує держ. посадами... Ось і всі зорі зійшлись! Л - ЛОГІКА!
+
0
Sage05
Sage05
19 октября 2020, 11:11
#
При порохе- было лучше: можно было мимо кассы государственной всё возить. Дешевле- значит лучше. Он был честным: не торговал посадамы, но и не делал ничего, против того чтобы уничтожали лес и янтарь копали левачком. Какая всё-таки глупость: одни платят штрафы за вырубку леса на своей территории, и платят за ренту надр, а другие просто так- всё делают бесплатно. Ну дураки, правда?)
+
0
NetProfit
NetProfit
19 октября 2020, 14:08
#

Якщо зникне нелегальний видобуток завдяки таким аукціонам, можна буде це записати в плюси. Але він не зникне, бо:
1) аукціони покриватимуть лише частину видуботого бурштину 2) Під маркою легальності КП «Волыньприродресурс» буде видобувати в 10 разів більше заявленого 3) нелегальний видобуток, що здійснюється дрібними групами по глухих селах це аж ніяк не зупинить 4) легалізація черз аукціон — швидше за все виявиться просто медіа подією, якою будуть прикривати решту видобутку
+
+15
bonv
bonv
18 октября 2020, 13:57
#
– Неужели, все мои деньги пропали? Все, до последней копейки?
– Почему пропали?! Просто они теперь принадлежат кому-то другому.
+
+15
bonv
bonv
18 октября 2020, 14:30
#
Говорячи про компанії «АрселорМіттал», Сергій Верланов повідомив, що цей іноземний інвестор, який вклав $10 млрд, замість обіцяної інвест-няні отримав обшуки від СБУ, яка взагалі не повинна займатися економікою.
«Це сфальсифікована справа - не тільки спроба особистої помсти, а й попередження для всіх податківців в майбутньому: єдиний правильний і безпечний шлях - закривати очі на зловживання і порушення перевіряючих інспекторів і повністю ігнорувати аргументи платника. Краще викручувати руки бізнесу, тягнути його в суд і оплачувати судові витрати з державної кишені. Такі дії слідчих СБУ знищують інвестиційну привабливість України і підривають авторитет влади і віру підприємців у позитивні зміни», - пише Верланов.
На його думку, Генпрокуратура, як наглядовий орган, зобов'язана дати належну оцінку цій діяльності СБУ щодо забезпечення «хибно зрозумілих інтересів держави» і гарантувати дотримання законності в цій справі.
У своєму коментарі до цього посту в Facebook Верланова народний депутат Ярослав Железняк зазначив: «СБУ повинна забути про економіку. І ми дуже скоро їм в цьому допоможемо».
Як раніше повідомлялося, за даними Цензор.нет, СБУ готує затримання ексглави податкової Сергія Верланова прямо перед виборами, щоб показати виборцям боротьбу з корупцією і затримання високопоставленого чиновника, який працював в Кабміні Шмигаль і Гончарука.
+
0
Sage05
Sage05
19 октября 2020, 11:13
#
Ребятки на весь Кривбасс заявили что будут зп в конвертах платить, а потом удивляются откуда проверки. Ну как вам сказать :D в голове опилки, у таких ребят.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
18 октября 2020, 14:49
#
За это ЗЕ спасибо, пока друзья ЗЕ туда не добрались.
+
0
Bischof
Bischof
18 октября 2020, 15:31
#
Где-то заплакал один Розенблат...
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться
 
Реклама