Совет ЕС утвердил финансовую поддержку в размере 87,4 млрд евро для 16 государств-членов. Они получат кредиты в рамках программы по снижению рисков безработицы в период кризиса с covid-19. Об этом сообщается на сайте Европейского совета, пишет Лига.
ЕС потратит на поддержку стран-членов в их борьбе с коронавирусом 87 миллиардов. Список стран
Страны-члены ЕС смогут профинансировать резкое увеличение государственных расходов на поддержку граждан, потерявших доходы, а также некоторых мер, связанных со здравоохранением.
Кто получит помощь
Самые крупные кредиты получат Италия и Испания.
- Бельгия — 7,8 млрд евро
- Болгария — 511 млн евро
- Хорватия — 1 млрд евро
- Кипр — 479 млн евро
- Чехия — 2 млрд евро
- Греция — 2,7 млрд евро
- Италия — 27,4 млрд евро
- Латвия — 193 млн евро
- Литва — 602 млн евро
- Мальта — 244 млн евро
- Польша — 11,2 млрд евро
- Португалия — 5,9 млрд евро
- Румыния — 4,1 млрд евро
- Словакия — 631 млн евро
- Словения — 1,1 млрд евро
- Испания — 21,3 млрд евро.
Читайте также: Борьба с коронавирусом. Правительство Италии выделяет бизнесу 400 миллиардов евро
Напомним
SURE – один из трех элементов системы социальной защиты в условиях пандемии covid-19 стоимостью 540 млрд евро, который был одобрен лидерами ЕС для защиты рабочих, предприятий и государственных служащих.
Ранее сообщалось
Евросоюз выделяет более 15 млрд евро на помощь странам-партнерам в связи с пандемией коронавируса, из них 190 млн евро получит Украина.
Следите за интересными и эксклюзивными материалами о влияние пандемии на экономику в телеграм-канале «Экономика и коронавирус».
Комментарии - 17
Жозеп Боррель - це головний в ЄС щодо України. Верховний представник ЄС з питань закордонних справ.
Грошей немає, але ви тримайтеся. Хоча ні. Гроші є. І багато. Але вам поки не дамо, тому що ви вкрадете.
Короткий переклад із дипломатичної: поки ви не почнете поводитися пристойно, не відновите програму МВФ, не проведете судову реформу, не припините атаку на антикорупційну реформу, грошей не буде.
І так, адепти «послати Захід» можуть говорити, що підступний ЄС хоче взяти судову систему України під контроль. Тільки ось вони так і не вигадали відповідь на запитання - навіщо це ЄС. І в ЄС немає конфлікту інтересів за відсутності верховенства права в Україні. А в українських олігархів і їхніх посіпак є. У цьому то і вся суть. ЄС хоче, щоб в Україні вибудували систему правосуддя. І це їхній єдиний інтерес. Іншого просто не придумаєте. А українським олігархам і чиновникам це не подобається. Тому що їм і так добре.
Дилема українського корупціонера. І боротися з корупцією не хочеться. І висіти на березі не хочеться. Раніше їх рятував Путін. Але тепер якщо візьмеш гроші у нього, то теж можна опинитися на березі.
Вибору немає. Треба робити реформу. Але так не хочеться. І завжди здається, що, може, минеться. І вони ставлять на кін економіку України, бо не хочуть, щоб Захід заважав їм красти. А українці їм плескають. Мазохісти, не інакше. Українці, не чиновники. І не олігархи.
Загалом, грошей найближчим часом не буде.
Сергій Фурса
«Мне просто интересно, что чувствуют украинские чиновники»
Что думают - неизвестно никому, хотя можно предполагать с определённой долей вероятности.
А вот то, что говорят в Европе и делают в Украине - это по факту совершенно разные вещи.
В ЕС видят всю эту муть - вот и не спешат сорить деньгами в Украине.
Як я вже сказав президенту, ЄС не є благодійною організацією або банкоматом. Найкращий спосіб підтримати Україну для нас – це допомогти у реформуванні країни. Але лише українці власноруч можуть втілити ці реформи. Найкращим способом стабілізувати наш регіон сусідства є стабільна, заможна і демократична Україна«, - йдеться у статті високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля »Олігархи, корупція та Covid-19: про що я говорив із президентом Зеленським".
«Останніми місяцями криза, спричинена Covid-19, погіршила соціально-економічну ситуацію в Україні, як і будь-де в інших країнах світу. У другому кварталі поточного року ВВП України впав на 11,4%. Однак не всі чинні труднощі в Україні пов'язані з Covid-19», - наголосив він.
Олігархи досі зберігають значний вплив. Вони володіють більшістю національних телеканалів.
«Свобода інформації є киснем демократії, а незалежні медіа мають вирішальне значення в зусиллях України щодо забезпечення стійкого інформаційного простору та активного громадянського суспільства», - зазначив дипломат.
Румыния — 4,1 млрд евро
Это как они считают? В Румынии больше ж заболевших.
У ЕС свой особый калькулятор...
https://www.youtube.com/watch?v=cML2ftEPdDk
но тоже работают над этим