Украина возглавила Рейтинг прозрачности публичных закупок, который рассчитывает Грузинский Институт развития свободы информации (IDFI). Рейтинг оценивает законодательство госзакупок и прозрачность процессов во время тендеров. Об этом говорится на сайте института.
Украина возглавила рейтинг прозрачности публичных закупок
Публичные закупки государств оценивают по 64 показателям и на разных этапах:
-
перед тендером проверяют доступность информации о предстоящих закупках, подготовку к ним, уровень вмешательства государства в конкуренцию на рынке;
-
на тендерном этапе оценивают все шаги от объявления закупки до публикации решения об определении победителя, включая его обжалование. Аналитики исследуют полноту тендерной документации, открытость информации об изменениях в ней, предложения участников и выбор победителя;
-
на послетендерной стадии оценивают уровень доступа заключенных договоров, формат обнародованных данных и тому подобное.
Читайте также: Киев оказался в списке самых прозрачных столиц Европы (исследования)
Украина в этом году набрала 97,05 баллов из 100 возможных. Второе и третье место заняли Молдова (92,81) и Колумбия (91,77). Худший результат у Таджикистана — 37,88 балла.
Исследования проводят по методологии и стандартам Европейского банка реконструкции и развития, Всемирной торговой организации, организации экономического сотрудничества и развития, соответствующей директивы ЕС и стандартами открытых данных договоров.
В целом в рейтинг входят 39 стран мира.
Комментарии - 13
«Тема багатства українців в поданні чиновників загалом не нова. Я чув подібні висловлювання і в оточенні Кучми, і Ющенка, і Януковича і, звичайно, Порошенка. Не змінився вектор і зараз. Це не олігархи багаті, а селяни, які обробляють до 10 га землі. Пахне новою продрозверсткою. Хороша тема - загнати в податкові борги дрібних фермерів і сімейні господарства напередодні відкриття ринку землі», - зазначив Олексій Кущ.
Економіст розповів, що «дебютні» ідеї податківців: посилення застосування РРО для малого бізнесу, застосування механізму КІК - для середнього. Але основний акцент робитиметься на обкладенні ПДВ одноосібних фермерських господарств: на думку фіскалів, там приховано 150-200 млрд. грн. і держава планує вилучити шосту частину цих доходів.
«Як »опції«, розглядають можливе підвищення оподаткування доходів фізосіб, більш жорсткий податковий контроль за здачею нерухомості в оренду, оподаткування торгівлі на інтернет-майданчиках», - пише Олексій Кущ.
І додає: «перенесення акценту оподаткування з праці на капітал і активи (багатство) – це навіть не модний тренд, а інстинкт виживання національних економік. Тоді чому в Україні продовжують діяти з точністю до навпаки?».
Політик також вказав на факти корупції, пов'язані з топ-чиновниками: «ми всі свідки непрофесіоналізму, бажання наживи, корупційних схем, які формуються ВП і зміцнюються СБУ – з бюджету вимиваються мільярди гривень на офшорні рахунки. Це свавілля і хаос вже не можна приховати за барвистими гаслами і роликами. Ще вчора я їх називав лицедіями і клоунами, а сьогодні я їх викриваю в злочинах по відношенню до свого народу, до опозиції, до демократичних процесів і державної системи», - сказав нардеп.
Кива зазначив, що у представників влади немає ні досвіду, ні стратегії, але є «бажання врятуватися», адже їхні рейтинги стрімко наближаються до нуля.
Зокрема, позов ТОВ «ЄГАЗ» стосується непрозорого і непублічного встановлення коефіцієнтів для точок входу в газотранспортну систему, йдеться у заяві товариства.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/energetics/ukrajinska-kompaniya-yaka-suditsya-z-nkrekp-vistupila-iz-zayavoyu-sudoviy-pozov-ne-vplivaye-na-tranzit-gazu-z-rf-novini-sogodni-11113298.html
«Авторитетный» рейтинг видать...:)
Пока в стране не будут расстреливать чиновников,никакие «прозрачные» системы не остановят жажду воровать деньги налогоплательщиков.