Украина должна внедрить опыт стран Европы, где средняя ставка по ипотеке колеблется от 0% до 6%. Об этом написал в фейсбуке президент Конфедерации строителей Украины Лев Парцхаладзе.
От 0% до 6%. Какие ставки и условия ипотечного кредитования в Европе
Условия ипотеки в европейских странах
«Сегодня 6 миллионов украинцев нуждаются в улучшении жилищных условий. И именно ипотечное кредитование может помочь решить это», — отметил Парцхаладзе.
Он рассмотрел несколько «ипотечных» кейсов европейских стран.
Дания – 0,65%. В Дании уже начали выдавать беспроцентные кредиты на жилье, для тех кто берет большую сумму на короткий срок — до 20 лет, или 0,6 % — на 30 лет. Недавно стали выдавать кредиты с минусовой ставкой, то есть вернуть финучреждению нужно будет меньше — чем взяли в кредит. Это первый такой случай в мировой практике.
Читайте также: Доступная ипотека от Привата. Банк снизил годовую ставку на «первичку» до 14,9%
Финляндия – 1,5%. В Финляндии кредиты выдают на 20-35 лет. Дают людям до 60 лет. Платить можно ежемесячно или ежеквартально. Квартиру может купить и иностранец, но нужно немало документов, которые подтвердят финансовое положение.
Швейцария – 1,7%. В Швейцарии купить жилье может как резидент, так и иностранец. Кредитование от 2 до 100 лет, так сказать – пожизненно. Далее деньги выплачивают дети, только если этого не делают – жилье изымают.
Словакия – 1,9%. В Словакии срок кредитования — от 1 до 30 лет. Предоставляют кредиты людям — от 21 до 65 лет. Ипотеку могут дать и без подтверждения доходов, но условия будут несколько другие.
Германия – 1, 9%. Размер первого взноса должен быть примерно 40%. Нужно иметь счет в немецком банке и обязательно жить в стране.
Чехия – 1,9%. Чехи перед выдачей ипотеки будут смотреть доходы всей семьи. Для иностранцев ставка зависит от того, есть ли документы на проживание.
Читайте также: В НБУ объяснили, почему банки пока не могут удешевить ипотеку до 10% годовых
«Это яркие примеры того, что и мы должны создать маршрутную карту запуска ипотечного кредитования. Чтобы каждый украинец, который нуждается в жилье – имел возможность его приобрести», — добавил Парцхаладзе.
Что известно о внедрении ипотеки в Украине
- Недавно президент Владимир Зеленский заявил, что ставки по ипотеке снизят до 10% годовых уже в сентябре 2020 года:
- «Правительство и Нацбанк уже работают над снижением процентной ставки. На сентябрь ипотека может быть 10%. Это очень трудная задача, но уже реальная», — заявил Зеленский.
- Ранее премьер-министр Алексей Гончарук также заявлял, что в текущем году вполне возможно добиться снижения ставки по ипотеке до 10-11% годовых.
- По итогам 4 квартала 2019 года банки снизили ставки для потребительских кредитов и кредитов на покупку авто, в то же время ипотека подорожала.
- Средние ставки по кредитам для физических лиц в банках сейчас составляют около 35% годовых, для предпринимателей — 15-19% годовых. Ставки по ипотеке на начало 2020 года составляют 18-25% годовых.
Комментарии - 31
Приходиш в банк з наміром купити квартиру і взяти кредит.
Банк готовий надати кредит, але в заставу просить цю ж квартиру.
Щоб легше було розрахуватися за кредит, треба внести перший внесок – 20 - 30%.
В результаті: грошей – нема, квартира належить банку і все життя ще винен.
І все законно!
«Навіть якщо зараз говорити про ринок іпотеки, то він недоступний... Не знаю, наркотиками треба, напевно, зброєю торгувати для того, щоб виплачувати таку іпотеку. Іпотека під 10% у 2020 році – одне з наших головних завдань. Якщо банки дешево будуть кредитувати економіку, це дасть можливість і ресурс розвиватися, вкладати гроші в реальний сектор», – сказав Гончарук.
Якщо та коли... Популізм.
Единственный аргумент - что там арендованная квартира на длительные период ваша, а не до момента когда хозяка захочет повысить стоимость аренды в полтора раза. Но и ипотека там приятная.
А новобудови там під чистову в більшості. Часто навіть з меблями продають.
І подорожують ті ж американці не за їх шалену пенсію. А за проданый выплачений іпотечный будинок. Купують собі кондомінімум, а решту спускають на себе.
А той хто вічно арендував, і далі арендує тільки вже в значно гірному місці. І в кармані пусто.
В нормальних містах и місцях - ціни не просіли на стільки. А в великих містах ціна на ліквідні квартири продовжують рости.
Ми починали розмову за аренду/іпотеку квартир, а це зазвичай 1-3 кімнатні квартира. На які завжди був попит. В великих містах. Щось я не чув, шо квартири в Нью-Йорку чи в Хьюстоні ціна впала в 4 рази.
Чи хочете сказати, що зп впали в американців в 4 рази? І вони не можуть оплатити решту іпотеки? Ні вони її або продали і отримали хоч щось на руки, або реструктуризували на довший період. Чи ціна аренди впала в 4 рази? Ні ринок далі росте, зрізавши надпотреби. Впали ціни на неліквід. Туди їм і дорога.
Квартири - іпотека і оренда, різниця в 200 баксів. Більшість орендує і не париться.
Це у нас привикли будувати на сотні квадратів будинки а потім ні продати, ні утримувати не можуть..
Ми українці просто привикли, обов"язково мати своє житло..
Чому німці на час зими їдуть в теплі країни? Здешевити свої витрати..
Хоча звісно кожному своє...
Велика кількість працівників переїзджає зі штату в штат або і іншу країну разом зі своїми сім"ями - з філії на філію, чи просто в пошуках кращої роботи/життя. Своє житло їх тільки сковує.
Я ж не кажу що таких людей немає з 1 млн до 250тис. Просто це не надто розумні люди.
Ніхто не знімає будинок на 450кв. Тобто це різні категорії. Їх не можна розглядати в контексті «аренда/іпотека».
Там де це економічно обгрунтованана іпотека - не було падіння в 4 рази.
Як і в нас на нормальні квартири після падіння гривні в 3 рази - ціна впала тільки на третину. А на старі панельки більше.
Тільки більшість має можливість таку ліквідну нерухомість, з виплаченою навіть на 50% іпотекою продати за кеш, і потім на впавшому ринку купити шось менших розмірів.
Про неліквід я мовчу. Якшо ціна впала на 4 рази - то це не від падіння економіки. А від падіння попиту на конкретний вид житла.
А арендатори просто всміхаються, не маючи за спиною нічого.
Ті хто орендує мають спокій і кошти. І завжди можна переїхати. До речі, - без меблів. Вже давно повний фулл...
Я кажу про квартири в хороших місцях. Новобудови, які в 2014 коштували 110, а зараз 80.
Те шо так можна робити(зі штату в штат переїжджати) - не означає, шо так роблять хочаб 5% працюючого населення. А якшо цифра менша, то це не критично.
Ви ще скажіть про працювати в Тайланді. Так це на слуху, але це мізерні цифрі.
- тут залежить від того, яка кінцева мета.
Якщо мета «накопичити побільше», то краще відмовляти собі зараз, накопичувати, щоб отримати багато потім.
Якщо ж мета «пізнавати себе і світ», то стратегія оренди дозволить пожити в різних місцях, містах і навіть країнах, що більше підходить для кінцевої мети, ніж стратегія накопичення і життя в одному місці.
Нам это не грозит,во всяком случае пока на рынке под названием «жильё» будут продавать «сараи-недострои».
Ипотеке может подлежать только ГОТОВЫЙ к потреблению продукт.