9 октября 2019, 16:30 Читати українською

Коболев: «Газпром» может возобновить прямые поставки газа с 1 января

Глава НАК «Нафтогаз Украины» Андрей Коболев считает, что «Газпром» с 1 января 2020 года может начать прямые поставки газа украинским потребителям в случае подписания договоров о присоединении по европейским нормам. Об этом сообщает Интерфакс-Украина.

Глава НАК «Нафтогаз Украины» Андрей Коболев считает, что «Газпром» с 1 января 2020 года может начать прямые поставки газа украинским потребителям в случае подписания договоров о присоединении по европейским нормам.
Фото: biz.liga.net

Что это значит

«Как только у нас будут подписаны договоры о присоединении, и как только мы внедрим европейские нормы работы рынка газа, „Газпром“ сможет прийти на украинский рынок и поставлять газ потребителям в таком количестве, как они пожелают.

Более того, они могут делать это достаточно эффективно, если их ценовая политика будет дешевле, чем в европейских поставщиков», — отметил Коболев.

Он добавил, что Газпром отказывается выполнять нынешний контракт с НАК через политический подтекст, и по истечении этого контракта компания может вновь выйти на украинский рынок.

Читайте также: Газпром инициировал новый арбитраж против Нафтогаза

Также Коболев заявил, что не видит смысла и выгоды для страны продолжать транзитный контракт с российским «Газпромом» на действующих условиях.

Что известно

  • Ранее президент РФ Владимир Путин заявил, что «Газпром» подпишет контракт на транзит газа с Украиной, если она до конца года имплементирует европейское законодательство. В противном случае «Газпром» готов продлить действующий контракт на прокачку газа.
  • Во время последнего раунда трехсторонних переговоров в сентябре Украина, РФ и ЕС согласовали в принципе, что будущий контракт будет базироваться на законах и правилах ЕС. По длительности контракта, объемам и тарифам договоренности пока нет.
  • Украинская сторона и ЕК предлагают России транспортировать по 60 млрд кубометров газа ежегодно в течение 10 лет. В свою очередь Россия настаивает на продлении срока действия существующего соглашения на год с прокачкой 10-15 млрд куб. метров. Срок действия текущего контракта заканчивается 31 декабря.
  • Следующий раунд трехсторонние переговоров запланирован на 28 октября.

Комментарии - 20

+
0
bonv
bonv
9 октября 2019, 16:34
#
Та зрозуміло що росія хоче постачати газ Україні. І тому буде просувати контракт на прямі поставки разом із транзитом...
+
+92
QGS
QGS
9 октября 2019, 16:38
#
Стесняюсь спросить а до этого чей газ мы покупали эти 5 лет;)
+
+15
bonv
bonv
9 октября 2019, 16:45
#
Газ є не тільки на росії...
+
+83
Kanarej
Kanarej
9 октября 2019, 16:48
#
Да их же, только через европейского посредника :)
+
+123
proot
proot
9 октября 2019, 17:09
#
Байдуже чий газ ми купували весь цей час. За остані 5 років ми забули що то таке «гра краником» взимку  і борги які невідомо звудки з'являються. Чи ви думаєте, що повернути передноворічну ТВ програму «атключім хахлам газ» це те що дійсно потрібно зробити?

Колись був план про те що ми готові займатися транзитом газу до Європи і купувати теж на пряму, але за умови коли Європа буде купувати газ на кордоні поміж Україною та Росією. Тобто нуль схем і нуль можливостей ставити там ціни такі як вони собі надумали. Є реальна ціна енергоресурсу, то чому його не купувати за реальну вартість? Чи так важливо знову влізти в те лайно від якого тільки відшкрябались?
Якщо у вас ностальжі по потітичній вартості газу і тому до чого це призводило раніше, просто погугліть фразу «украина замерзнет».
+
+18
alex859
alex859
9 октября 2019, 17:57
#
Пару раз за последние 5 лет были призывы «прикрутить» отопление, так как некоторые лица не желали закачивать заранее достаточное количество газа.
+
+36
proot
proot
9 октября 2019, 18:10
#
Це правда. однак це було по весні. і наскільки я розумію це не було критично. вбільшості основний призив прикрутити опалення прийшов одночасно з більш менш зрозумілою вартістю газу. ті хто платить без субсидій, як я, наприклад, розуміють що різниця поміж 21м і 23рьома градусами в оселі це декілька сотень гривень (приватний будинок).
Але це лірика. Я веду до того, що нас перестали ставити ультиматуми. І не тому що вони не хочуть цього робити бо щось переоцінили в своїй поведінці, а тому що ми забрали у них змогу це робити.

+
+19
squeez
squeez
9 октября 2019, 22:26
#
У сырья нет национальности, а покупали мы у Польши + Словакии и Норвегии. Если вас так это интересует
+
0
Григорий П
Григорий П
25 октября 2019, 3:03
#
«Стесняюсь спросить а до этого чей газ мы покупали эти 5 лет;)» А в крані в тебе вода сьогоднішня, чи вчорашня? Як ти розризнятимиш російський газ та американський, якщо їх закачують в одне й те саме сховище?
+
+87
Public Середа
Public Середа
9 октября 2019, 16:41
#
Я тоже не вижу смысла и выгоды для страны продолжать платить полляма зарплаты в месяц Коболеву и его маме с Америки!
+
+119
proot
proot
9 октября 2019, 17:15
#
Та хоть тату з Америки. Це значно дешевше аніж платити зайві мільярди долларів «мьіжебратьям». Ефективний менеджмент вартує нормальної оплати. А ваші 500К грн це 20К долларів. Тепер будь ласка подивіться на досягнуті результати і на рівень доходів на аналогічних посадах в інших країнах.
Нам варто відходити від ідеї «атнять и поделить». Все має свою вартість і вона не може бути такою як комусь хочеться, бо це не справедливо. Точніше може, але тоді буде історія з відкатами, про яку ви вже певно забули.
+
+15
Public Середа
Public Середа
9 октября 2019, 20:18
#
Ви б краще самі подивилися на рівень зарплат німецького вчителя і менеджера і яке в них співвідношення. В Україні вчитель отримує 5k а менеджер Коболєв 500k! Де я не прав?
+
+15
proot
proot
10 октября 2019, 0:31
#
Окей, ця дискуссія починає мені подобатись, далі буде багато літер, прошу прочитати вас їх до кінця, тому що моя позиція буде аргументованою.

Ось оригінал зі статті щодо зарплат вчителів в ЄС, а саме абзац по Німеччині, думаю для вас не буде проблемою по цьому тексту знайти оригінал за допомогою Google:

A look at the OECD’s annual overview of worldwide developments in 34 major industrial nations reveals that German teachers are in the upper third in terms of remuneration. The starting salary for a primary school teacher is USD 46,456 per annum, while the OECD average is only USD 28,523. Based on the OECD country overview , the highest salary that a primary school teacher in Germany can earn is USD 61,209 per annum, while the OECD average is USD 45,100

Далі, нам потрібно розібратися хто і чим рулює, для мене це доволі складно, але я спробував. В інтернетах пишуть, що в Німеччині рулить RWE (нім. Rheinisch-Westfälisches Elektrizitätswerk), це великий холдинг який чим тільки не займається, але більш схожий на наші реалії саме ось цей підрозділ - RWE Supply & Trading. По пошуковому запиту «RWE Supply & Trading salary average» в тому ж гуглі  ми знаходимо табличку де
Head of Sales = 151к євро
Leiter Risk Controlling = 152к євро
і так далі

тоді як у випадку з Коболєвим, ми говоримо про посаду CEO (Chief Executive Officer)
тобто про посаду, яка м'яко кажучи вища. Нажаль знайти її мені не вдалося, окрім не підтвердженої по США в цій компанії, там вона Range: $122K - $309K
+
+15
proot
proot
10 октября 2019, 0:46
#
Йдемо далі, я обіцяв багато літер.
зараз ви маєте апелювати до того щов піку 62к долларів у вчителя це і нехай 300к долларів у CEO, це різниця у 5 разів, а не у 100.
Що ж, у мене є декілька аргуменів щодо цього:
1. Ви і близко не сказали про максимальну зарплату вчителя з усіми надбавками, стажем, категоріями і тд, знаєто чому? тому що там далеко не 5, і не 10, і не 15к. Ми ж говоримо про максимальні зарплати вірно?

2. У нас нема, від слова зовсім, енергетичного ринку. У нас він тільки намагається зародитись на відміну від країни яку ви навели в приклад.

3. Ви маніпулюєте однією персоною, наразі ваще порівняння виглядає як дитина що пішла до дитячого садочку і людина яка закінчує магістратуру.

4. Зарплата має відповідати займаній посаді. Лише тоді можна еффективно замінювати кадри на не менш, а інколи  - більш, якісні.

---
Я апелюю до того що потрібно зважено підходити до оцінок які ви ставите тим чи іним персонам і докладати зусиль щоб це не перетворювалось на ярлики. Більш того, не потрібно забувати про маніпуляції і фактор соціальної не справедливості які так полюбляють роздмухувати наші ЗМІ саме тоді коли їм це вигідно. Дуже часто за цим слідує «поставити свою 100500% чесну людину».
---
Ну і я був би не я, якби не нагадав обіцянку зарплати в 4000$ для наших вчителів.
---
Якщо ви дочитали до цього моменту - дякую. Буду радий продовжити з вами аргументовану дискуссію. Якщо ні, нажаль я повторю фразу якою, знову нажаль, мотивується більшість: «атнять и поделить»


+
0
Public Середа
Public Середа
10 октября 2019, 11:38
#
Про ефективний менеджмент Коболєва, підняти ціну на газ це може зробити і дурень!
+
+12
proot
proot
10 октября 2019, 12:17
#
Що ж, це гарний аргумент. На зразок - вода тече.
Давайте повернемося на 6 років назад.
Газ доступний кожному, всі можуть його оплатити. В квартирах опалення таке що ми регулюємо температуру фіранкою, бо душно.
Хм, чому? Газ дешевий? Зима спекотна? - ні.
Тому що у нас контракт бери або плати. Тобто взяли чи не взяли  - платити забов'язані. Є політична ціна на газ, раджу вам погуглити які були ціни на кордоні з україною і як вони змінювались вже на шляху до населення.
Суть цієї політичної ціни була в тому що «Нафтогаз» завжди був збитковим, грошей нема, мільярдні борги, і так завжди. Здавалося б, нафіга тоді його і як це можу працювати. А дуже просто, поперше нам диктували умови  - що де як і коли робити, по друге над нами потішалися і нас принижували. І що найголовніше, ніхто не дбав про оселю, не було плюсів від утеплення від слова зовсім.

Зараз у нас ринкова ціна. І нема тих проблем що були раніше. Люди почали економити. Утеплюються, на що мають пільгові теплі кредити, оновлюють котли на більш економні, батареї, перероблюють системи опалення. Хтось опалює вугіллям чи дровами ціни на які є значно нижчими чим на газ.
Тобто почався рух. Але якби у нас не було «розумних» людей, то можливо ми б пройшли цей шлях 10 чи 15 чи 20 років тому. Але ж всім було пофіг, вірно?

Зараз логіка просто - не можеш платити - не бери. Шукай альтернативи чи дохід який покриває твої розходи або мерзни.  До наших людей тільки зараз доходить що потрібно жити «по средствам»

+
0
proot
proot
10 октября 2019, 12:25
#
А ви, без образ, нагадуєте мені людину яка застрягла в країні якої вже доволі давно нема, в країні одним із лозунгів якої було «от каждого по воспожностям, каждому по потребностям» і сюди одразу потрібно додати картинку (можете знайти самі) про черги за туалетним папіром і пусті полиці в магазинах. і про дефіцитні товари, якими було майже все.
От скажіть мені, шановний, від того що ви «обсосали» чужу ЗП вам стало легше жити? це якось вплинуло на умови вашого буття?
Зміни потрібно починати робити з себе. і до речі, якщо чесно, я не підтримую Коболєва, він мені не імпонує, але на данний момент все що було зроблено заслуговує поваги і тому я розділяю свої оцінки як щодо людини так і щодо працівника яким він є. Напевне саме тому мені глибоко пофіг, що він робить зі своєю ЗП, рівно так як байдежу що ви робите зі своєю ЗП. Мені такий підхід здається цілком нормальним, а вам?
+
+12
proot
proot
10 октября 2019, 12:27
#
І ще одне питання, то де ж аргументи з вашої сторони?
чи ви просто будете закидувати мене тезами з вашого улюбленого телеканалу?
то я тєлік не дивлюсь,  вже майже 5 років. якщо аргуменів нема, то ретранслювати ТВ сигнал в коментарі не обов'язково.
+
+41
bonv
bonv
9 октября 2019, 17:17
#
Голова «Нафтогазу» каже, що передав увесь свій заробіток за період з середини січня та до середини вересня благодійним фондам.
«Станом на 1 жовтня я передав на благодійність 8 млн 589 тис. грн. Це увесь мій заробіток в Нафтогазі за період з середини січня та до середини вересня. Зокрема, кожному з фондів »Повернись живим«, »Таблеточки« та »Народний тил – Реабілітація« передав по 2 млн 773 тис. грн. Фонду »Благомай« — 270 тис. грн», — зазначив Коболєв.
Він зауважив, що всі ці кошти фонди спрямували на допомогу нашим захисникам та на їхнє навчання, реабілітацію та підтримку сімей загиблих військових, лікування онкохворих дітей, підтримку та профорієнтацію дітей-сиріт.
«Наприклад, »Таблеточки« за перераховані мною гроші купили більше 12 тисяч упаковок різних препаратів – дуже хочу, щоб всі вони подіяли та допомогли дітям якнайшвидше та повністю одужати», — поділився голова правління «Нафтогазу».
+
+86
AnnaGerman
AnnaGerman
9 октября 2019, 17:28
#
Покупать что-либо у чекистов из «Газпрома» или ещё откуда бывает выгодно. Как и покупать валюту в подвортне.
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться
 
Реклама