Новая власть планирует уменьшать нагрузку на фонд оплаты труда в перспективе трех лет. Об этом в интервью ЭП заявил Даниил Гетманцев, который возглавит комитет Верховной Рады по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики.
Власть хочет уменьшить нагрузку на фонд оплаты труда
«Мы собираемся говорить о нагрузке на фонд оплаты труда, а не только о ЕСВ.
Мы собираемся ее уменьшать, но в среднесрочной перспективе, в перспективе трех лет. Мы не планируем это делать одномоментно, потому что нам необходимо покрывать текущие расходы и нести багаж долгов», — отметил депутат.
«Мы очень ограничены в возможностях менять налогообложения фонда оплаты труда как в сторону увеличения, так и уменьшения. Второй момент — наша ставка ЕСВ одна из самых низких в Европе. Это факт», — добавил он.
На вопрос, о каких масштабах снижения ЕСВ идет речь, Гетманцев ответил:
«Я не могу вам назвать конкретные сроки и конкретные цифры. Некоторые экономисты в нашей команде считают, что в течение десяти лет от ЕСВ можно будет отказаться вообще. Однако мы понимаем, что сейчас на наши налоговые ставки государство не предоставляет тот сервис, который предоставляется в ЕС на такие же или более низкие ставки.
«Мы должны не устраивать здесь оффшор, а подтягивать государственный сервис: суды, правоохранительные органы, инфраструктуру. Еще одна оффшорная зона в Европе точно не пройдет.
Украину нужно превращать в нормальную, цивилизованную, европейскую юрисдикцию, где есть умеренное налогообложение и комфортные условия для людей и бизнеса», — добавил он.
На вопрос о налогообложении высоких зарплат депутат ответил, что «умеренная прогрессия в НДФЛ имеет право на существование. Не доводить, конечно, ставку, как это было во Франции или США, до 70%. Даже до 30% не надо доводить, но поставить умеренную прогрессию, хотя бы плюс 5%, было бы уместно и справедливо. Однако этот вопрос дискутируется».
Комментарии - 31
Это делать нельзя потому,что в таком случае это будет налогообложение доходов ФИЗ-лица,а не фонда оплаты труда ЮР-лица.
То есть вся налоговая нагрузка ляжет на плечи наёмных работников,а не собственников предприятий.
Ігорь, ЕСВ сплачує робітник а не роботодавець. Ю.О. є лише єдиним налоговим агентом, який виконує технічну функцію відрахування ЕСВ. В цьому і біда що люди не знають скільки вони сплачують податків, тому і не вміють вимагати від влади звітності по витраті бюджету. Тому що нам нав"язують хибну думку що основні податки в державі сплачують олігархи.
Дайте відповідь на питання: Якщо в компанії не буде найманого працівника, то чи буде сплачено ЕСВ по ньому?
Тобто найманий працівник несе подвійне податкове навантаження на свої доходи у вигляді ЕСВ та ПДФО,в цей час юридична особа такого податкового навантаження на свої доходи не має.
По-перше,не може бути компаній без найманих працівників,по-друге,якщо не має найманого працівника - це може бути тільки ФОП,і ЕСВ по ньому має бути сплачено.
То хто є платником ЕСВ, робітник з своєї ЗП через единого податкового агента-роботодавця чи роботодавець?
Бухгалтерию тоже будет вести ФОП-аудитор по договору, как и оказывать услуги по уборке территории будут ФОПы дворники, а мыть туалет ФОП-уборщица.
Охрана территории и складов с готовой продукцией будет доверена охранной фирме.
Так что в штате такого предприятия может остаться всего один директор, да и тот на пол-ставки.
Отже, при наявності офіційно влаштованих працівників (навіть одного на пів ставки), не в залежності форми власності підприємства чи ФОП з найманою робочою силою - платником ЕСВ є працівник через посередника в вигляді роботодавця, як єдиного налогового агента.
В США обов"язок сплати аналогічного податку покладають безпосередньо на працівника, тому й американці вимагають владу звутувати за кожну витрачену копійку з бюджету. Бо вони знаючть що значну долю його вони формують його як платники податків.
«платником ЕСВ є працівник через посередника в вигляді роботодавця, як єдиного налогового агента.»
Склонен с вами как всегда не согласиться.
Ведь при ошибках в начислении этого самого ЕСВ штрафуют не наёмного работника, а бухгалтера или директора предприятия - значит плательщиков является так или иначе, но юридическое лицо, которое наняла на работу наёмного сотрудника и это формально налог на юрлицо за право найма работника и он пропорционален начисленной зарплате.
Я остановлюсь на варианте - плательщик ЕСВ - работодатель...
Тому я і підтримую щоб у нас зробили як в США — робітник сам робить всі відрахування. Тоді у нас люди будуть знати скільки вони сплатили податків і відповідно запитувати у держави як вони витрачаються.
Читайте внимательнее Законы Украины где черным по-белому написано о том что плательщик ЕСВ — «работодавець».
Игорь Коляда вам даже процитировал часть текста из ЗУ.
Розділ II. ПЛАТНИКИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ, IX ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ
Стаття 4. Платники єдиного внеску
1. Платниками єдиного внеску є:
1) роботодавці:
До того ж, ЕСВ — це єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) – консолідований страховий внесок, при цому роботодавець виступає страхувальником , а найманий працівник — застрахованою особою.
А пенсійний фонд виступає як одна з державних структур,на які покладено обов*язки забезпечення страхових випадків.
Мова йшла про те ,що саме роботодавець,як юридична особа, є платником ЕСВ,а не найманий працівник,фізична особа.
І ці виплати не мають йти з фонду оплати праці,а з додаткової вартості,яку створює юридична особа в процесі виробництва.
дышат чистым воздухом, а норовят выдыхать всякую гадость...
У відповідь на запитання, що може стати причиною дострокових парламентських виборів, Коломойський сказав: «Тільки одне - якщо »слуги народу« почнуть бл..дувати. А вони будуть точно бл..дувати, питання в масштабах. І це нормальний людський процес усвідомлення, навіщо ви прийшли в парламент».
Разом з тим олігарх упевнений, що «є група ризику, але більша частина »Слуг народу« все-таки не за гроші зайшли, а з бажанням щось змінити, і це буде сильним фактором впливу».
Він допускає, що під ризиком виходу з найбільшої парламентської фракції близько сотні людей.
«Паршивими вівцями» будуть перш за все бізнесмени", - прогнозує Ігор Коломойський.
За його словами, якщо з фракції «Слуга народу» вийде сто нардепів, «тоді через рік в Україні будуть нові вибори - тільки вже на базі повністю пропорційної системи».
Если у нас «хлебное перемирие», или мир с ЛДНР — то военный сбор надо отменять.
А то на словах — у нас мир с ОРДО, а по факту одни убивают воинов ВСУ,
а другие начисляют военный сбор.
Физкульт-привет!
Вы из какого общества?
«Трудовые резервы»!
А что «Динамо» бежит?
Все бегут!
© кф «Джентльмены удачи»