Rebel
Rebel
Зареєстрований:
27 листопада 2009

Останній раз був на сайті:
21 жовтня 2019 о 21:52
Перегляд профілю:
Сьогодні: 7
Всього: 46141
Підписчики (88):
LETOS85
LETOS85
34 года
wadoss
wadoss
киев
frollof
frollof
kingcity
kingcity
Львів
987
987
antonioban
antonioban
85764132
Леся Щербак
kiraks
kiraks
Киев
olegsh
olegsh
EEEE111
EEEE111
43507899
Bot ttt
Киев
pochemyK
pochemyK
Киев
всі підписчики

Rebel - блог

Стать:
мужской
Місто:
Київ
Місце роботи:
IT
Блог
Коментарі
Валютний форум
Відгуки
Гаряча лінія

Тендер - банк з простим кешбеком

21 жовтня 2019, 14:54   + 0 голосов 3 комментария

Власне, цікавить максимально простий варіант кешбеку — з широким покриттям торгівельних точок. Питання виникло у зв'язку із закриттям кешбеку в Конкорді (1% для всіх та 5% для закладів харчування). Банки з російським капіталом не розглядаю.

Можете щось порадити, на які банки дивитись?

 

Приват

16 жовтня 2019, 11:43   + 75 голосов 15 комментариев

Поки ліберальне товариство аплодує рішенню Лондонського суду, я продовжу давати песимістичні прогнози. Рішення суду — позитив. Але з динаміки розгляду справи для іншої сторони (олігархів) випливає очевидний висновок — перемогти в суді все ще можна, для цього потрібно змінити керівництво НБУ і здати справу (перецедентів вистачає — згадайте справу Нафтогаз vs РосУкрЕнерго). Тому мій прогноз залишається негативним. На позитивний його може змінити лише Зеленський — коли публічно визначиться, на чиїй він стороні.

 

Інвестиції, корупція, ринок (ринок землі зокрема)

15 жовтня 2019, 15:40   + 45 голосов 3 комментария

Регулярно можна чути мантру про «залучення іноземних інвестицій» яке дозволить таки досягти «світлого майбутнього». Оскільки останній раз я це почув від Гончарука (який, чомусь, вважається лібералом) — мовляв, іноземні інвестиції після відкриття ринку землі дозволять досягти небувалого росту економіки) — то вирішив написати на цю тему.

Азбука: Чого хоче інвестор?

Інвестора, в загальному випадку, мало цікавлять моральні питання, екологія і т.п. лірика. Все це може бути, але виключно у випадку, коли інвестор має певний стрижень, або на нього тисне його рідне суспільство/середовище (пацани нє паймут). Йому потрібно:
1) Прибуток від інвестицій, чим більше тим краще.
2) Гарантія прав власності на інвестовані ресурси.
3) Простота і дешевизна вкладення інвестицій та виведення прибутку.

Міф: Корупція відлякує інвесторів

Повна дурня, оскільки практика доводить протилежне: інвестори з радістю працюють з корумпованими, людожерськими та іншими режимами нетрадиційної (чи традиційної?) орієнтації.
Корупція, якщо вона контролюється центральною владою держави, дуже вигідна для інвестора. Інвестору досить домовитись з місцевим царьком, занести йому торбу грошей, і таким чином отримати гарантії ведення бізнесу по всіх 3-х пунктах. Не потрібно паритись з вивченням місцевих законів, звичаїв і т.п. — заніс гроші і працюєш. У випадку проблем — подзвонив царьку — і проблеми вже у конкурента/рейдера і т.п.
Типовий бонус роботи у таких бананових республіках — висока прибутковість.

Відлякує інвестора лише наша, децентралізована корупція — коли ти заніс гроші князьку, а виявляється, що це нічого не гарантує, оскільки є ще десяток князьків того ж розміру, які з радістю відіжмуть твій бізнес або почнуть доїти. Тому інвестклімат у Московії значно кращий (принаймні, був, до введення санкцій) — там є один цар, і тому все чітко і зрозуміло.

Міф: Потрібні іноземні інвестори, без них ніяк, бо ми дуже бідні, тому потрібно іноземців цілувати в дупу, створювати спеціальні економічні зони і т.п.

Знову дурня. Народ (не олігархи, а саме величезна кількість людей з невеликими та середніми заощадженнями) сидить на (сумарно) величезному капіталі (а капітал це не лише гроші — це нерухомість, рухоме майно, знання і т.п.). Все що має зробити держава — створити умови для реалізації цього капіталу, щоб всі ці ресурси поперли в економіку. Простий приклад: є інвестори в нерухомість, тобто люди, які крутять гроші у (житловому) будівництві — купили кілька квартир на стадії котловану, продали готову квартиру кінцевому власнику — а держава має створити умови, щоб вони могли заробити на фондовому ринку, наприклад, та ще багато різноманітних варіантів для вкладення грошей.

Отже, гроші всередині держави (навіть не враховуючи олігархів) є.

Тепер щодо фокусування на іноземцях.
З одного боку, створення «спеціальних економічних зон» — метод антиринковий, антиконкурентний, оскільки надає перевагу одним підприємцям проти інших — у даному випадку іноземним проти місцевих. Отже, надавати їм спец. умови не потрібно, але ...
З іншого боку, іноземний бізнес часто володіє технологіями, які випереджають нас на десятиліття. І от для такого, передового та високотехнологічного (для нас, принаймні) бізнесу справді потрібно створювати спеціальні умови — просто тому, що у нас такого бізнесу нема — нема ні бізнесменів, ні менеджменту, ні спеціалістів, ні обладнання, нема навіть простих виконавців.

Міф: після відкриття ринку землі, її скуплять іноземці, скуплять задарма

Ще одна дурня. :)
Перше питання до тих, хто в це вірить: а чому іноземні інвестори не скупили заводи, офісні будівлі, ТЦ, Укртелеком, НПЗ, АЗС? Та все тому ж — нема у нас потрібних умов для інвестицій. І тому нема черги іноземних інвесторів на все перелічене вище, і не буде її на скупку землі.
Вся ця байка вигадана олігархами, і черех олігархічні канали (а інших у нас нема) постійно вкладається в голови глядачів та слухачів. Для чого вигадана? Олігархи хочуть відсіяти конкурентів і поділити землю між собою. Чим більше потенційних покупців, тим вища ціна на товар. Тому землю таки скуплять задарма — але не іноземці, а «громадяни України» — і ви навіть знаєте прізвища цих «громадян», їх не так багато. Єдиним іноземним гравцем буде (через підставних осіб) Московія — для проведення диверсійної (економічної чи не лише економічної?) діяльності — для чого раніше скуповувались НПЗ, банки, і т.п., а тепер дійде черга і до землі. Від жодного з цих покупців не варто чекати продуктивної роботи та росту економіки.

 

Прогноз негативний

11 жовтня 2019, 12:26   + 74 голоса 4 комментария

Це продовження попереднього допису, внаслідок появи нової інформації.

Судячи з відповідей Зеленського на питання журналістів (в т.ч. по МВФ), я бачу, що ми повертаємось на звичний маршрут. Якщо взяти за точку відліку останню кризу, то виглядає все це так:
Криза (2013Q4-2015Q1: Майдан, окупація Криму, активні бої за Донбас) -> прихід більш-менш адекватної (тобто прозахідної = цивілізованої) влади -> накопичення жирку (2015-2019) -> прихід популістів (конкретно зараз — популістів-малоросів, одягених у західні костюми, але з ординською ментальністю) -> накопичення жирку по-інерції (поки популісти ще не всюди залізли своїми брудними немитими руками) -> проїдання жирку і пробуксовка економіки -> криза.

Для того, щоб зійти з цього маршруту, має статись диво (яке саме диво — теж описано у попередньому дописі).

P.S. Описаний вище маршрут — не новий, все це вже було, і не один раз, в тій чи іншій формі та в різних часових рамках.

P.P.S. У маршруті мало враховані суто політичні питання (існування та цивілізаційного шляху України), але вони корелюють з економічними підходами — монголо-московський вектор vs західний вектор.

 

Прогнози

7 жовтня 2019, 21:15   + 89 голосов 1 комментарий

Прогнози наразі не мають жодного сенсу, оскільки саме зараз вирішуються глобальні питання:

1) Чи готовий Зеленський здати Україну Московії. Народ не готовий, і вчора було попередження. Якщо до Президента це попередження не дійде, тоді буде як завжди. Один з імовірних сценаріїв — тимчасового співпадіння інтересів патріотів та малого бізнесу (який хочуть зафіскалити по самі помідори) достатньо аби у Ростові поселився ще один український Президент.

2) Зеленський з олігархами, чи проти них. Якщо за — прощавай МВФ, західна допомога, привіт девал. Якщо проти — хтось із олігархів має сісти, бо політика «підкопу» Порошенка тут не пройде — занадто все всім зрозуміло, і занадто велику перемогу отримала «маладая каманда» у ВР. Дії мають відповідати ситуації.

Поки Зеленський намагається пройти між краплинами дощу, так як він це робив під час передвиборчої кампанії. Але реальність обдурити неможливо. Можна надурити лише інших або самого себе.

 
 

Відставка Данилюка

2 жовтня 2019, 11:15   + 30 голосов 3 комментария

Думаю, всі вже читали, що сказав Данилюк про Приват.

Від таких людей мені стає сумно. Він сприяв перемозі Зеленського на виборах. Але абсолютно не розумів, що відбувається і кого він тягне до влади. Чим такі люди, які нічого не розуміють у політиці займаються там? Маєш або працювати над собою, або йти в іншу сферу.

До речі, там є ще одна людина, яка була рекламою Зеленського для наших західних партнерів — Абромавічус. Як думаєте, він теж скоро втече (через конфлікт з умовним Кононенко-2 з кварталу 95)?

 

МВФ

25 вересня 2019, 11:48   + 89 голосов Написати коментар

Схоже, поки викреслюємо позитивний фактор МВФ. Явно виглядає, що МВФ приїхав, позитивно поговорив з (поки ще незалежним) головою НБУ. Але поїхав, не отримавши чіткої відповіді по Привату.

 

Інфляційний паритет

24 вересня 2019, 17:42   + 75 голосов 15 комментариев

На форумі згадали, що ціни не падають, хоча курс просів з початку року суттєво. Боротьба з цінами — то для бідних. Бідних на інтелект, якщо хто не зрозумів. Бо боротись потрібно за високі реальні ЗП.
Але у мене допис не про те. :)
Пригадалась мені тема про інфляційний паритет. За часів «крєпкіх хозяйствєнніков» курс був стабільним, інфляція помітно вища за доларову в Штатах, і накопичений дисбаланс закінчувався девалом.
Так от, наразі маємо ситуацію, коли інфляція вища за доларову, а курс не стоїть на місці, а навпаки гривня росте — тобто дисбаланс накопичується ще швидше. Висновок оголошувати не буду, все й так очевидно.
Якщо я помилився десь у побудові логічного ланцюжка — пишіть.

 

Нові правила для всіх

16 вересня 2019, 11:18   + 60 голосов 1 комментарий

Зеленський сказав, що «домовився з Коломойським про нові рівні правила гри для всіх». Нагадаю, що олігарх №1 це Ахмєтов + є декілька менших олігархів. І коли відбуваються домовленості, то домовлятись потрібно з усіма, або, принаймні з більшістю. Або вести «війну» проти більшості, з якою не домовився. Буде цікаво.

 
Сторінки: 123456