Нацбанк не зобов’язує банки приймати електронні документи з Дії !!!

14.06.2023 р. вирішив розмістити депозит в Радабанк і завітав до відділення по вул. Левка Лук’яненка, 21, Київ. Обслуговувати мене взявся дуже молодий працівник. Надав йому паспорт, копію РНОКПП, пенсійне посвідчення. Йому не сподоболася якість наданої копії РНОКПП і він попросив оригінал. Пояснив йому, що оргигінал видавався в 1999 році і перебуває на окупованій території, запропонував підтвердити надану йому копію із Дії. Він пішов радитися до завідуючої відділення. Завідуюча роздивлялася копію (хоча всі цифри там гарно видно, до того ж я його предявляв і в інших банках і органах) і нічого не говорила. Працівник сказав, що Дія йому не підходить, підходить тільки ID картка. Намагався пояснити, що дані, які є в ID картці є й в закордонному паспорті. Проте такі аргументи ні на нього ні на завідуючу віддлення не подіяли. Забрав документи, сказав, що в них дуже «цікавий» банк, та звернувся до іншого, де й розмістив депозит. При відвідування даного відділення Радабанку склалося враження, що працівники так, з барського плеча, можливо і дозволять тобі співпрацювати з ними, якась зверхність до клієнтів.
Дуже розчарований, що наш віцепремєр-міністр Федоров на всіх міжнародних майданчиках рекламує ДІЮ, а в нашій країні, з дозволу Національного Банку України (бо Нацбанк в своїх нормативних документах не зобов’язує банки згідно Законів України вважати паспорт та РНОКПП в ДІЇ таким же чинними документами) багато Банків (особисто зіткнувся з Укрсиббанк та Радабанк) не розглядають документи з Дії і вимагають тільки паперові документи. В державі склалася цікава ситуація: Уряд намагається цифровізувати багато сфер, а Нацбанк немовби і іншій країні.
Пишу не голослівно: перед війною в мене була ситуація, коли в м.Херсоні звернувся до Укрсиббанку отримати 200 грн через касу, а т.я. паспорта не було — запропонував показати його з Дії. Мені відмовили. Я через декілька днів зателефонував на гарячу лінію Нацбанку щоб зясувати, чи правомірно мені відмовили. Працівник гарячої лінії пояснив, що за нормативними документами Нацбанку банки самі встановлюють собі правила, в т. ч. і за використання документів з Дії.

16 червня 2023, 21:49
Потому что дия это цифровой фейк, аутентичность доков обеспечивает некое ДП «Дія», а в живых доках это защищенная казенная бумага для старых паспортов и крипточип в ИД-картах, который не взламывается от слова никак. Оба вида паспортов подделать нельзя, а кто держит хостинг дии и писал ее софт хз, все шито-крыто. Поэтому ее можно использовать где нет особой строгости к идентификации личности
16 червня 2023, 21:57
Как не вспомнить знаменитую цитату цифрового трансформатора Федорова «Роль кибербезопасности немного преувеличена». С таким отношением к софту, удостоверяющим личность, и на все просьбы пройти его аудит он съезаал с темы или отшивал
17 червня 2023, 0:37
Увы, сейчас для того чтобы стать клиентом банка банк может запросить оригиналы документов, дия не проходит, стать клиентом по копии ид кода не выйдет в серьёзных банках, только оригинал в бумажном виде. Увы, если сотруднику банка хоть раз скормили фейковые доки для открытия счета то будут требовать оригиналы и никакой дии увы
11 серпня 2023, 12:43
SergeyNina

«Дия» единственный актуальный способ борьбы с мошенниками,
открывающими банковские счета на украденные паспортные документы
с переклеенной фотокарточкой, а изготовить фейковую печать налоговой
может любой пользователь интернета при наличии желания и пары сотен
гривен для закупки материалов.
Ни один укрбанк не проверяет достоверность инн-кода по базе ГНАУ,
а также действительность паспортных документов по существующей
базе недействительных и утерянных паспортов МВД.
Экономисты всех укрбанков не владеют навыками
определения подделок паспортных документов…

Головна / Банки України 🏦 / Радабанк 💰 / Відгуки про Радабанк 📝 / Нацбанк не зобов’язує банки приймати електронні документи з Дії !!!