Шахрайські дії

Яна Кондратюк 10 серпня 2024, 12:43
Добрий день,31.07.2024 року мною були виявлені шахрайські дії в моєму онлайн банкінгу Приват 24.
Близько 15 години мені на телефон прийшло сповіщення, що мої картки заблоковані.Оскільки наразі я перебуваю на території Іспанії, в мене стоїть іспанська сім картка.Після отримання даного сповіщення я вставила сім карту Київстар зі своїм номером, але виявилося що отримувати дзвінки і смс я не можу, хоча телефон бачив сім.
Я звернулося по допомогу до оператора Приват банку.Оскільки шахраї змінили усі мої пороті, зайти не виходило.Згодом вдалося на короткий час отримати доступ до застосунку.Тоді і виявилося, що кошти вкрадені.
Шахраї зробили віртуальну картку від мого імені і з моєї валютної карти було переведено 9999$ на цю віртуальну карту.
Потім із цієї віртуальної карти вони знов перевели кошти на мою вже гривневу карту, а тоді із неї почали частками відправляти гроші на свої картки.
Перевод грошей розпочався о 15.42.
Останній раз коли я користувалася картою це 31.07.2024 близько 11 ранку у магазині Muller, списали приблизно 5€.
Більше ніяких оплат картами я не робила.
Карти не губила,інформацію щодо карт не передавала нікому, за посиланнями не переходила.
Банк оповістили про шахрайські дії, але банк відмовляється щось робити.В мене сповіщення про блокування карток прийшло раніше, аніж шахраї вкрали всі гроші.В той чай коли я спілкувалася з оператором, шахраї крали, невже це незрозуміло, якщо я не можу зайти до застосунку і в той же час роблять переводи грошей, то відбувається щось незаконне.
Прошу Приват банк розібратися в даній ситуації і відшкодувати мені цю крадіжку.
Б
10 серпня 2024, 13:49
Вітаємо.
Нам дуже прикро, що виникла така ситуація. Виходячи з описаної ситуації, попри все бажання захистити та вберегти своїх клієнтів від шахраїв, Банк обмежений у своїх можливостях. Пошук і затримання зловмисників, разом із проведенням розслідувань за випадками шахрайства є обов'язком правоохоронних органів та згідно із законодавством, знаходяться поза юрисдикцією банку. Водночас зауважимо, що правоохоронці можуть отримати всю необхідну інформацію за оформленим, відповідно до чинного законодавства, запитом. Ми завжди радимо клієнтам бути уважними та слідувати простим правилам. В деяких ситуаціях, на жаль, клієнти випадково потрапляють на гачок шахраїв та щоб такого не сталось ми розмістили на нашому сайті декілька дієвих порад:

12 серпня 2024, 12:15
Випадок жахливий, та може стосуватися кожного.
Тому хочу дещо прояснити для себе.
«в мене стоїтьіспанська сім картка.Після отримання даного сповіщення я вставила сім карту Київстар зі своїм номером, але виявилося що отримувати дзвінки і смс я не можу
1. Шахраї змінили фін. номер з Київстар на Іспаніястар.
Тоб-то, задіяна іспанська сімка. Виходить шахраї в Іспанії.
Питання: чи був Київстар контрактним?
12 серпня 2024, 17:15
История жесть. А банк в своем репертуаре. Мне заблокировали все доступы без всяких шахрайских дий, а тут нет — берите все. Учитывая, что потерпевшая в Испании, вернуть деньги — такая себе задача. Банку наплевать, отправят в полицию.
Яна, а Вы оплачивали приватовскую страховку?
14 серпня 2024, 13:26
К сожалению, страховку не оплачивала (
Банк никак не реагирует, заявку на обжалование мошеннических действий не создает.
Полиция говорит решайте с банком.
Замкнутый круг.
Даже не знаю куда обращаться, усложняется все тем, что я с ребенком нахожусь в Испании.
Может кто-то сталкивался уже с такой ситуацией и подскажет как действовать, потому что для меня это огромная сумма, украли в общей сложности 9999$ и 13000 грн
14 серпня 2024, 15:05
«кто-то сталкивался уже с такой ситуацией и подскажет как действовать» — дивна позиція.
Автор ігнорує уточнюючі запитання, але сподівається на допомогу.
Можливо, невдовзі завітає провидець та допоможе.
Бажаю повернути кошти та покарати злочинців.
14 серпня 2024, 16:31
Киевстар был неконтрактным,обычный номер,которому уже 21 год. Финансовый номер уже был изменен мной на испанский,это было сделано по совету оператора Приват24.
15 серпня 2024, 1:04
Сочувствую, Яна. К сожалению, мне неизвестны варианты, как гарантированно вернуть деньги:(((. Учитывая, что инфа о блокировке была раньше, чем увод денег с карты, банк проявил халатность ((
15 серпня 2024, 14:10
Шановна! Не марнуйте час. Повернути гроші та покарати злочинців цілком можливо. Але це потребує чималих зусиль. Основні шахрайські схеми описані.
Дуже схоже, що маємо випадок з дублікатом італійчської сім-карти.
Шахраї з вашого найближчого оточення в Італії. Ось опис подібної схеми:
Телефон-зрадник. Чи можна себе захистити від шахрайства з сім-картою
Денис Нєнов

07:00, 04.02.22
Всі ваші банківські операції, соціальні мережі, месенджери, електронна пошта, сервіси таксі та доставки — фактично все зав’язано на особистий телефонний номер. І поміркуйте, у кого він є: близькі, друзі, приятелі, колеги, клієнти, потенційні клієнти, робочі контакти, знайомі… Тобто, це вже давно не щось справді приватне. Тому крадіжка сім-карти може бути навіть більш небезпечною, ніж втрата паспорта.
Як вона відбувається? Способів багато. Зазвичай, шахраї збирають інформацію про людину в інтернеті, де особистими даними часто ділимося ми самі, та звертаються до мобільного оператора за перевипуском сім-карти, посилаючись на викрадення або втрату телефону.
Не гайте час. Тут вам можуть лише повідати свою плаксиву історію та скласти скаргу до НБУ,
Критерій простий — чи може допомогти людина, яка НЕ змогла вирішити свою власну проблему?