Sonvik75 7 березня 2024, 11:43
У квітні 2019 року АТ КБ «Приват банк» звернувся до суду із позовом про стягнення заборгованності. Рішенням суду від 04.03.2020 року в задоволені позовних вимог АТ КБ «Приватбанк» про стягнення заборгованості за кредитним договором б/н від 17.09.2014 року — відмовити. Апеляційна скарга не подавалася. 31.01.2024 року рекомендованим листом було направлено копію вищезаначеного рішення на адресу АТ КБ «Приватбанк» (отримано 06.02.2024). Неодноразово телефонувала на гарячу лінію банку та подала заявку на розгляд питання щодо розгляду рішення суду (№ заявки 105157091). Вищевказану заяву загубили: неопрацювали, тому прийшлося знову телефонувати та подавати заявку (№ заявки 108569995). Відповіді не було. І знову прийшлося телефонувати на гарячу лінію де мене перенаправили на інший відділ та повідомили що в мене досить висить заборгованість. Станом на зараз АТ КБ «Приватбанк» вимагає оплату заборгованості. Коли ж буде офіційна відповідь та чому Приватбанк не приймає до уваги рішення суду України? Та коли ж нададуть відповідь з законним поясненням? Сьогодні зателефонували спеціалісти Приватбанку та повідомили, що мій запит вирішується. Але як тільки поступили кошти на зарплатну карту, то списали кошти навіть більше чим озвучували. Приватбанк це націоналізований банк в Ураїни і має виконувати і дотримуватися Законів України. А не обдурювати людей. Згідно зі ст. 1071 Цивільного кодексу України, банк має право списувати кошти з рахунку клієнта виключно за його розпорядженням. У іншому випадку гроші можуть бути списані на підставі рішення суду, що вступило в законну силу. Але за рішенням суду не може списуватися більше 50% від суми зараховується на рахунок зарплати (це передбачено законом). Верховний суд заборонив банкам за власною ініціативою списувати гроші з рахунків боржників, у яких не погашений платіж по кредиту. Таке рішення ВСУ затвердив при розгляді справи № 6−301цс15.
Банк постійно послається на його Умови і правила але будь-яке розпорядження або наказ приватбанка щодо впровадження спрощеної форми укладення договорів не є законодавчим чи іншим підзаконним нормативно-правовим актом, а тому не надає підстави приватбанку, як одній із сторін при укладенні кредитних договорів, недодержуватись встановленої законом обов’язкової форми для даного виду правочинів. Тож виходить, що Приватбанк відмовляєтья визнавати рішення суду та повернути неправомірно стягнені кошти.
7 березня 2024, 13:18
Вітаємо.
Ваше питання вже розглядають спеціалісти. Ми прагнемо вирішити його у найкоротший термін. Про результати вас одразу повідомлять. Дякуємо за розуміння.

Головна / Банки України 🏦 / Приватбанк 💰 / Відгуки про Приватбанк 📝 / Приватбанк це націоналізований банк в Ураїни і має виконувати і дотримуватися Законів України