знову про подвійну конвертацію та закордонні магазини

andrey tim 11 січня 2024, 19:24
здійснив оплату в польскому інтернет магазині. сума списана в гривні з карти суттєво більша ніж зазначав сайт. але є два ньюанси. по-перше коли я здійснював покупки на цьому ж сайте весною 23 то фактично з картки списувалась менша сума ніж зазначав сайт. по-друге по картці заборонена подвійна конвертація, і коли вона є то платіж відхиляється, а я отримую відповідне повідомлення, але не цього разу. ціна питання — сайт вказував 8801,36 грн. а по факту 9518,42.
Маю таке побажання. Коли клієнт банку натискає кнопку підтвердити платіж він має бачити фактичну суму в національній валюті яка буде списана з його рахунку і на підставі цієї інформації вже робити вибір- здійснювати покупку чи ні. банк не може не знати остаточну суму до списання бо списує її, а клієнт потім лише отримує повідомлення що списано стільки то злотих що дорівнює такій то сумі в грн.
дата транзакції 11.01.24 сума 976.59 PLN
11 січня 2024, 20:23
Вітаємо.
При здійсненні оплат в інтернеті або за кордоном конвертація валют проходить автоматично, без комісій. По курсу ПриватБанку конвертація проходить тільки якщо валюта картки гривня, і покупка в валюті долар, євро.
Якщо валюта покупки інша, сума покупки конвертується, зазвичай, в долар за курсом платіжної системи (Visa або MasterCard, в залежності від картки), долар списується з картки по курсу ПриватБанку.
Полезный комментарий
SergeyNina 11 січня 2024, 23:54
Заведите виртуальную карту в злотых. Иначе неизбежна конвертация гривна — доллар/евро — злотый.

andrey tim
andrey tim
11 січня 2024, 20:25
Це все зрозуміло. але це не відповідь на моє запитання та пропозицію.
SergeyNina
SergeyNina
11 січня 2024, 23:54
Корисний коментар
gudkov77
gudkov77
12 січня 2024, 13:52
К сожалению, дело в не в Приватбанке. Так работают платёжные системы, что наперёд банк не знает, сколько всё-таки будет списано. Здесь вопрос скорее к магазину. Я писал в своё время в поддержку польских интернет-магазинов, чтобы они ставили цену в злотых, т.к. это исключит двойную конвертацию. Но им по-барабану. В итоге из ситуации на покупки до 150 евро вышел путём кэш-бэков. В Монобанке, например, по Answear.ua кэш-бэк составляет 9% (до 500 грн./мес.). Т. е. этот кэш-бэк перекрывает двойную конвертацию. В Привате тоже сейчас есть кэш-бэк по одежде — 3% (то 400 грн.). Тоже в общем-то решает проблему частично. Но двойная конвертация — это коварная штука. Если платили хоть раз за границей, то сталкивались с вопросом от продавца — в какой валюте проводить списание — гривна или евро/злотый. Всегда выбираю валюту страны, где провожу расчёт, т.к., выбирая гривну, списание больше. И ни продавец, ни банк-эмитент наперёд на скажет, какая сумма по итогу будет списана. На польских сайтах валюту списания выбрать, увы, не дают.
Pumbovik
Pumbovik
12 січня 2024, 23:04
Это проблема не банка, а дропшипперских польских магазинов, двойная конвертация зло и это кривые руки программистов магазов, которые не дают выбирать валюту на сайте и в т. ч. оплаты

Головна / Банки України 🏦 / Приватбанк 💰 / Відгуки про Приватбанк 📝 / знову про подвійну конвертацію та закордонні магазини