Приватбанк вирішив що вся Нікосія тепер ТРСК

oleg081 21 вересня 2023, 19:45
21.09.2023 я зі здивуванням виявив, що не можу розплатитися карткою Приватбанку в магазині Alphamega в місті Нікосія (Республіка Кіпр, член ЄС), не можу зняти гроші в банкоматі Bank of Cyprus і не можу поповнити номер телефону мобільного оператора. Ще 17.09 я знімав гроші в цьому ж банкоматі і платив карткою в цьому ж магазині, ще 20.09 я оплачував онлайн замовлення на сайті цього ж магазину. З 21-го числа все стало блокуватися з відпискою, що з метою безпеки транзакцію заблоковано. На спроби розібратися в тому, що відбувається, мені почали відповідати, що я перебуваю на невизнаному Північному Кіпрі й тому мені все блокують відповідно до постанови НБУ № 8, пункт 11. Унаслідок кількагодинної суперечки, один із кількох операторів погодився, що якщо я перебуваю на території Республіки Кіпр («південний Кіпр»), то транзакції повинні проходити, обмежень бути не повинно, і зробив заявку. За якийсь час я отримав відповідь, що вразила мене: «Нікосія здебільшого розташована саме на території ТРПК, тому це місто також потрапляє в блокування». Опускаючи всякі «неточності», що якраз таки вона розташована здебільшого не на окупованій частині Кіпру (згідно з вікіпедією, всього 24% населення живе на північній частині) і що це все-таки столиця європейської країни, мене дуже вразила логіка цього рішення. Мабуть, усьому світу потрібно заблокувати всі операції з Україною, керуючись тим самим принципом: раз частина країни окупована, то заблокуємо її всю, нам ліньки розбиратися, що там за транзакція була. Що робити людям, які опинилися в такій ситуації, — банку начхати, далі йде відписка що, мовляв, «а що ми, ми виконуємо рішення НБУ». Я б дуже хотів подивитися на офіційний папір НБУ, де йдеться про те, що вся Нікосія тепер вважається частиною ТРПК і буде заблокована, але мені, на жаль, такого посилання на документ не дали, тому доведеться робити звернення до НБУ з мого питання і питати його там.
22 вересня 2023, 8:54
Вітаємо.
Вже перевіряємо, чим можемо зарадити в цій ситуації. За результатом додатково з вами зв`яжемось.

oleg081
oleg081
29 вересня 2023, 10:40
Не знаю що саме вплинуло на банк, але станом на 29.09.2023 проблеми більше немає

Головна / Банки України 🏦 / Приватбанк 💰 / Відгуки про Приватбанк 📝 / Приватбанк вирішив що вся Нікосія тепер ТРСК