Черезмірна секьюрність або захист власних коштів від себе

Ansil 18 липня 2023, 22:00
Трохи смішна ситуація:

Зробив інтернет картку для реєстрації на таких ресурсах як AWS та Oracle Cloud (хмарні провайдери) де при реєстрації з рахунку знімають та миттєво повертають 1$ для верифікації. З Oracle Cloud все прошло без єдиної проблеми але пізніше (через декілька днів) з AWS картку «Обмежили». В мобільному додатку Privat24 запропонували розблокувати цю інтернет картку відповівши на стандартні запитання такі як «Ф.І.О, адреса, чи підтверджуєте що це Ви і т.д.» на що я все відповів але останнім кроком потрібно зробити СЕЛФІ з документом та надіслати їм. Nani?! А навіщо тоді були ті кроки секьюрності щоб вберегти мене від злоумисників та зберегти мої кошти (цілий доллар…)?! Більш принципово вирішив не робити цього.
На наступний день намагався зв’язатися з оператором в онлайн чатах підтримки, де бот взагалі не пропускає. Ти йому про зв’зок з оператором, а він тобі теми на вибір. Короче, ховайся в жито, а не підтримка. Написав листа на help@pb.ua, розписав ситуацію, прикріпив скріни на що вони відповіли: «Зв'яжіться з оператором в онлайн чаті. Вони також мають право запросити у вас фото або відеодзвінок.» Ще короче, з горе навпіл зв’язався з оператором в чаті де в кінці запросили ВІДЕО ДЗВІНОК для підтвердження моєї особистості мотивуючи це тим, що вони дуже хочуть захистити кошти клієнтів (нагадую про 1$). Ну хай буде заблокована картка вічно, мені то що… З AWS та Oracle я всі питання вирішив, переніс біллінг на картку моно за 5 хвилин максимум.

Я трохи прочитав інші відгуки і моя НЕпроблема взагалі сміхотворна. Схоже привату взагалі начхати на репутацію та оцінки від клієнтів. Прикро, але колись був просто ТОП банк.
19 липня 2023, 9:10
Вітаємо.
Процедура направлена на протидію шахрайства.
Бувають ситуації, коли шахраї отримують доступ до мобільного шляхом перевипуску сім-картки і в цьому разі смс не є перешкодою для них.
Відмова від перевірки операцій і підтвердження особи клієнта, або не проходження верифікації наражає на ризик втратити свої кошти.
Просимо проявити терпіння і розуміння необхідності в операції верифікації.

KotletaDollarov
KotletaDollarov
18 липня 2023, 22:31
Дело не в 1$. Данные ресурсы используются для ДДОС/ ботнетов/ рассылки спама и т. д. Данные карт продаются мошенниками пачками. После верификации карта подвязывается к аккаунту. Вся фишка в том, что вам счет за услуги придет в конце месяца, и не удивляйтесь, если AWS спишет с карты несколько тыс дол в лучшем случае, т.к. аккаунт насилуется по максимуму, пока не заморозят за подозрительную активность, абузы или чрезмерное использование ресурсов. Поэтому такие строгие требования к проверке. Если я не ошибаюсь, амазону плевать даже на неверный cvc
18 липня 2023, 22:43
Такие как афтар ССЗБ…
18 липня 2023, 23:41
Та ладно, далеко не перший раз юзер AWS, Oracle, GCP і НІКОЛИ не заморожували чи блокували картки банки. НІКОЛИ не приходили рахунки на тисячі долларів (це не корпоративне використання ресурсів). В цих провайдерів теж захист норм. За порушення правил використання — бани йдуть на рівні провайдерів.
Розкажи як взламати рута з MFA маючи доступ до його банківської картки?

«Если я не ошибаюсь, амазону плевать даже на неверный cvc» — помиляєшься.
18 липня 2023, 22:41
Интересны цели для которых афтар отзыва зарегался на АВСе и Оралке.
18 липня 2023, 22:45
Сервисы которым АМ пользоваться пытается ушлые — успешно умеют списывать больше чем в ценнике.
18 липня 2023, 22:46
Банки в шоке от сабжа и законов Украины — проще отказывать в обслуживании в таких условиях…
18 липня 2023, 23:44
Мало повідомлень. Давай ще.
19 липня 2023, 0:04
Автор, дело не в долларе. Сам юзал подобное. Дело в том что после регистрации карта привязывается к аккаунту и через месяц с неё списывают деньги. Даже если вы не очень сильно юзали эти сервисы с карты могут списать сотни и даже тысячи долларов завысив цены на услуги. Поэтому банк перестраховывается если вы делаете регистрацию на подобных сервисах. Моно все равно, как спишут с вашей карты больше вы это не сможете оспорить никак
19 липня 2023, 1:14
Дивно, але за 4−5 років більше 0.5$ в місяць за Route53 не знімало. Чули про таке як MFA або біллінг аларми? Івенти по цим алармам? Та взагалі в Free Tier норм ліміти, а в тому GCP взагалі 300$ credit дають на 90 днів… це якщо ми не про взламування аккаунтів. Хз як треба користуватися цими сервісами і встрять на бабки.

Ще в мене є запитання:
— чому раніше не було таких приколів з блокуванням/верифікацією в приваті?
— чому з Oracle все пройшло на ура, хоча там можна творити не менше чим на AWS?
— тоді виходить для моно взагалі все одно на клієнтів?

Припустимо я розблокував карту за допомогою селфі чи відео, пішов на AWS та десь закинув в коді свої креденшили (aws_access_key_id, aws_secret_access_key, ви то знаєте що це таке), якийсь хацкер запарсив їх та почав використовувати по повній програмі… мені в кінці місяца приходить пару тищ. $ рахунок — при чому тут банк взагалі?
Тепер що, до всіх клаудів тільки через селфі? :D
19 липня 2023, 0:09
Дело не в секьюрности, а в том что эти сервисы списывают с карты больше чем вы предполагаете. Потом клиент банка пытается оспорить платёж вот и начинаются селфи и подтверждения. Да и эти сервисы сливают данные
19 липня 2023, 1:15
Задумайтесь, чому саме інтернет картка, а не основна.
Будь ласка.
FenixUA
FenixUA
19 липня 2023, 8:54
Немає різниці. і інтернет карту можна загнати в мінус, якщо фото запитали — це означає на питання що питали не так відповіли. це ж логічно.
marina190471
marina190471
3 квітня 2024, 4:56
О какой «процедурі направленій на протидію шахрайства» они тут всем впаривают, если шахрайство в их приватдурдоме просто процветает???

Головна / Банки України 🏦 / Приватбанк 💰 / Відгуки про Приватбанк 📝 / Черезмірна секьюрність або захист власних коштів від себе