Не зараховують Swift-переказ, вимагають документи відправника

Vidguk 23 червня 2023, 8:42
20.06.2023 мені був надісланий міжнародний переказ з особистого рахунку, громадянином цієї країни, переказ сумою 250$ на мій валютний рахунок. Банк надіслав мені повідомлення, що переказ сумою 240$ не зараховано, необхідно надати паспорт відправника. При цьому відправник отримав повідомлення від свого банку, що переказ був успішно зарахований. Звернувшись до преміум підтримки отримала відповідь, що мені необхідно надати паспорт, або інший міжнародний документ для ідентифікації відправника. На що я відповіла, що банк має всю інформацію про відправника, так як платіж був здійснений з банківського рахунку, а я можу надати тільки власні документи, але ніяк не третьої особи. Також зазначила, що вже отримувала перекази від цього відправника і жодних вимог до його ідентифікації ніколи не було, також наголосила, що ці кошти, навіть, ніколи не виходять з банку, так як відразу я їх перевожу на гривневий рахунок для сплати комунальних послуг і комісії в 600 грн. за обслуговування карток в Приват-банку. На що мені відповіли, що питання не у подальшому використанні коштів, а у ідентифікації відправника. На мою пропозицію надати запит до банку відправника мені відповіли, що банк не робить таких запитів і що переказ надходить мені, то і документи повинна надавати я, а так як банк виступає агентом валютного контролю може здійснити запит документів у мене.
Керуючись правилами безпеки я відмовилась надати паспорт іншої особи, тому мені запропонували, щоб відправник зробив запит на повернення коштів, які я з повідомлення його банку вже отримала. Також я прочитала в коментарях нижче, що такі випадки не поодинокі і для повернення переказу, Приват-банк знов таки вимагає паспорт.
Враховуючи все це на думку спадає, що під приводом фінансового моніторингу збираються персональні дані іноземних громадян, документи, в додаток до інформації про їх банківські рахунки, з яких надходять перекази.
Мені дуже прикро, тому що я дуже давно є клієнтом банку і вперше стикаюся з проблемою, та ще й з зовсім незрозумілими і нелогічними на мій погляд вимогами.
23 червня 2023, 10:07
Добрий день. Банк не проводить збір інформації про рахунки іноземних громадян, а лише діє відповідно до чинного законодавства та вимог Національного Банку України. Перевірка та аналіз документів регулюється Постановою НБУ № 8 від 02.01.2019 «Про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції».

23 червня 2023, 12:52
Дякую, але я не бачу аргументованої відповіді. Якщо при переказі коштів платник використовує платіжну картку, тоді додатково його не ідентифікують та не верифікують Це слідує із виключення, викладеного у пп.4 ч. 18 ст. 14 закону про фінмоніторінг. Адже у банка-емітента платіжної картки є вся інформація про власника картки, в т. ч. ідентифікаційні дані, котрі підтверджені офіційними документами, які подають при відкритті банківського рахунку.
SergeyNina
SergeyNina
23 червня 2023, 20:42
Банк ищет «русский мир» если у отправителя русский паспорт то деньги просто блокируют. Да, случаев много так как отправители боятся высылать фото паспорта так как считают это глупостью
23 червня 2023, 22:11
Переказ відправлений з особового рахунку громадянина іноземної держави (яка не входить до жодної з переліку заборонених для переказів!) , банк має всю необхідну інформацію про відправника, якщо цього недостатньо, то він може надати офіційний запит до банку відправника ! Ніхто ж не проти перевірки.
25 червня 2023, 10:09
До чого тут взагалі кацапство , людина громадянин іноземної держави , який має рахунок в своїй рідній країні, неодноразово отримувала перекази, банк завжди видає мені роздруківку з призвіщем імʼям , навіть , адресою проживання !! Вже по іноземному імені та прізвищу пошук кацапства це абсурд. Переказ проходить через банки посередники, які доречі також перевіряють перекази, доходить до банку отримувача, який відправляє повідомлення банку відправника, що така то така успішно отримала переказ, а в цей час утримують його на своєму рахунку і вимагають паспорт відправника. В якому законі написано, що фізична особа повинна надавати паспорт іншоі?! Чи просто банк користується правом агента і на свій розсуд до переліку додаткової інформації додає паспорт третьої особи? І це не перший такий випадок. А ще більше підозри виникає, коли під такими скаргами залишають коментарі, хочете гроші , надайте паспорт іншої людини і все, що тут такого страшного. При цьому банк постійно нагадує не надавайте нікому персональні дані, номери рахунків і тд, щоб не стати жертвою шахрайства, а тут надайте дані ще і іншої людини іноземця.

Головна / Банки України 🏦 / Приватбанк 💰 / Відгуки про Приватбанк 📝 / Не зараховують Swift-переказ, вимагають документи відправника