Заблокований swift переказ.

Vagant 28 жовтня 2022, 13:26
Заблокували swift переказ у євро
В підтримці сказали, що заблоковано згідно з Постановою правління Національного банку України «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» від 24 лютого 2022 року № 18 із змінами, унесеними постановою Правління від 24.02.2022 № 21.

Спочатку я надав копію посвідки на постійне проживання відправника. Але це не допомогло.
Виявилось що у реквізитах відправника була помилка. У адресі замість країни ЄС була росія. Банк відправника виправив реквізити, та відправив корегування переказу.

Після надходження коригування до Приватбанку, мені знову сказали, що переказ заблокований згідно з Постановою № 18.

Відправник проживає в країні ЄС, переказ зроблений з європейського банку, у відправника є посвідка на постійне проживання. Але в нього є паспорт громадянина росії.
Згідно з постановою № 18 забороняється здійснювати будь-які валютні операції:
1) з використанням російських рублів та білоруських рублів;
2) учасником яких є юридична або фізична особа, яка має
місцезнаходження (зареєстрована/постійно проживає) в Російській Федерації
або в Республіці Білорусь;
3) для виконання зобов’язань перед юридичними або фізичними особами,
які мають місцезнаходження (зареєстрована/постійно проживає) в Російській
Федерації або в Республіці Білорусь.

Переказ у мене в євро, відправник не проживає, та не є резидентом росії. Давно та постійно проживає у країні ЄС. Переказ не попадає під дію постанови. Але у банку відмовляються його розблокувати.
В останній розмові з підтримкою, мені сказали що окрім постанови в них є внутрішня політика банку. Я так розумію своєю політикою вони і керуються

Вирішив перевірити, що скажіть інші банки, про таку ситуацією. Чи будуть блокувати? Їх підтримка сказала, що не бачить підстав для блокування swift переказу, тому відправник може робити переказ через їх банк.
28 жовтня 2022, 17:19
Вітаємо.
На підставі Постанови НБУ від 24.02.2022 № 18 повністю закрито можливість здійснювати операції, учасником яких є юридична або фізична особа, яка має місцезнаходження (зареєстрована/постійно проживає) в Російській Федерації або в Республіці Білорусь.
За наданим документом виявлено, що відправник резидент РФ.

SergeyNina
SergeyNina
28 жовтня 2022, 14:51
Только получение перевода в другом банке после предварительной консультации с работниками банка в котором будете получать перевод чтобы точно смогли его корректно принять и выдать.
OkeyDoki
OkeyDoki
28 жовтня 2022, 15:35
Как у человека который не проживает и не является резидентом России остался росийский паспорт? Вот как он пропадет или как он официально лишится российского гражданства тогда пожалуйста получите перевод)
28 жовтня 2022, 17:59
В постанові 18, немає жодного слова про російські паспорти.
До того ж дозвіл на постійне проживання, це ще не громадянство з паспортом нової країни. Паспорт країни з якої приїхав повинен бути в наявності.
28 жовтня 2022, 18:16
Тобто для вас посвідка на постійне проживання не є доказом, що відправник проживає у країні ЄС і є резидентом країни ЄС, а не росії?
Як можна мати дозвіл на постійне проживання у ЄС і бути одночасно резидентом росії?
Jokets
Jokets
28 жовтня 2022, 18:26
А кто по вашему автор тогда? Паспорт русский — русский значит, получит документ и лишится гражданства России тогда совсем другой вопрос
Татьяна Н
Татьяна Н
9 червня 2023, 6:50
Переказ Money Gram на невелику суму, відправлений зі США, заблокований вже який день без ніяких причин на те! Звертання до Приватбанку результату не дало! Приватбанк направляє до Money Gram, а вони кажуть що все добре і ви можете отримати! Шахрайські контори!