Задним числом с карт ПРИВАТБАНКа пропадают деньги

Алексей Беловодов 3 травня 2022, 16:08
Полное описание проблемы приведено в тексте моего заявления в киберполицию, которое пока не было рассмотрено. Просто хочу предостеречь других Клиентов Приватбанка о возможных проблемах. Для себя принял решение держаться подальше от этой финансовой структуры насколько это возможно.

Текст заявления:

Шановні Господа, добрий день!

Зіткнувся із ситуацією, коли з моєї карти та карти дружини, відкритих у приватбанку зникли гроші.

Намагаюся викласти суть проблеми:

1/ Поповнення карти моєї дружини через термінал самообслуговування у магазині Таврія В в Одесі за адресою Рекордна, 23:
Операції по карті 5168ХХХХХХХХХХ6193, власник Бєловодова Ірина Віталіївна:
04.03.2022 8:03 — поповнення на 3050 грн. На даний момент за виписками ця операція не відображається
04.03.2022 8:12 — поповнення на 8050 грн. Ця операція у виписці зараз є. Наводжу її просто для прикладу

Авторизація в терміналі проводилася за допомогою карти дружини та введення пінкода

Номери терміналів: TS201035- швидше за все використав цей, але поруч стоїть ще TS204519

2/ Поповнення моєї карти в терміналі самообслуговування у магазині Таврія В, за адресою Одеса, вул.Інглезі, 3а
Операція по карті 4731ХХХХХХХХХХХХ3046, власник Бєловодов Олексій Іванович
04.03.2022 10:25:46 — поповнення на 3300 гривень. ЦЯ ОПЕРАЦІЯ У БАЛАНСІ НЕ ВІДБИВАЄТЬСЯ!

Під час з банком 07.04.22: по моїй карті така операція не зафіксована, у списку пушоповідомлень на мій обліковий запис нічого не значиться, жодних слідів операції оператор колцентру банку не бачить. Також за інформацією оператора Приват банку операції на суму 3300 проходили по Терміналу TS212554 о 10:21, та на ту саму картку о 10:29. Начебто оператор банку Жанна (розмова 07/04 о 16:47 з номера 056−797−60−10, тривалість 37м47с) сказала, що картка на яку були зараховані кошти закінчується на 57. Усього в магазині 3 термінали, але по 2 інших у зазначеному тимчасовому проміжку операції з поповнення не проводилися

Авторизація в терміналі проводилася за допомогою додатку Приват 24 за зчитуванням QRcode

Хочу зазначити наступне:
— Пуш повідомлення по зарахуванню на той момент з’явилися відразу в додатку Приват24. Чеки терміналу я не роздруковував і на превеликий жаль не зберігав.

— Можливо із затримкою у 2−5 хвилин операції через мерчант були одразу автоматично відображені у моїй бухгалтерській програмі Дзенмані, тому приводів для тривоги з поводу якийсь то питань з зарахування жодних не було

— Зникнення грошей було виявлено 06.04.22, коли після того, як я побачив, що залишки за рахунками в приват24 і в Дзенмані не сходяться і вирішив зробити звірку операцій. У ході перевірки виявив, що з прибуткових операцій за картками зникли зазначені вище суми.

— в одному та в іншому магазині, в яких я проводив операції, я запитував охорону про можливість підняти запис за вказану дату/час; на жаль, на серверах магазинів записи зберігаються максимум 1 місяць.

— під час розмови з оператором банку я попросив їх перевірити запис камер, які встановлені в самих апаратах з метою підтвердження достовірності заяви. Оператор сказала, що дані записи можуть бути підняті лише після заяви до кіберполіції.

Зрозуміло, що це може бути тільки моє припущення, але все-таки має право на життя — всередині Приватбанку існує якась банда, яка чудово розуміє, що записи із зовнішніх камер зберігаються не більше місяця, що дуже мало людей, які ведуть домашню бухгалтерію і стежать хоч якось за своїми операціями, займатимуться звірками та виявлятимуть такі факти. Маючи необхідний доступом до системі банку, заднім числом змінюють одержувачів із зарахування коштів, у своїй базi підчищаючи всі сліди у основі. Сподіваюся, що у Вашій структурі є методи, завдяки яким можна встановити достовірність за вказаними операціями та допомогти мені отримати наші гроші назад. У такий складний час для всіх українців, коли кожна копійка на рахунку, давати можливість банківським службовцям грабувати це недозвільна розкіш!

Якщо потрібна якась додаткова інформація, будь ласка, повідомте
3 травня 2022, 17:41
Банк не видаляє успішні операції з історії. Якщо б поповнення було проведено успішно на вашу картку, ця операція відобразилась би у виписці і там би залишилась. Виходячи з наданої вами інформації нами було знайдено платіж в терміналі самообслуговування. Авторизація перед проведенням даного платежу була проведена не вами, відповідно надати інформацію по платежу ми маємо змогу лише тому клієнту, під чиєю авторизацією було створено платіж.
Ймовірно, що при створенні платежу ваша дружина могла помилитись і обрати зі списку не ту картку для поповнення. Вона може звернутись в онлайн підтримку і отримати інформацію по платежу. Також радимо перевірити номер картки в квитанції за платежем. Клієнт, який авторизувався перед проведенням платежу може отримати квитанцію в архіві платежів.

Алексей Беловодов
Алексей Беловодов
3 травня 2022, 21:20
Добрый вечер!
Спасибо за ответ.
Данный ответ ничем не отличается от предыдущих комментариев, которые я получал от специалистов банка ранее в ответ на мои обращения. Такой же ответ получала моя жена, когда набирала консультанта по поводу пропавших денег с ее карты. Мы уже попрощались с нашими деньгами и понимаем, что вернуть их нам не удастся.
Ошибка при переводе на другую карту невозможна- тогда бы автоматически не отразилось проведение проводок в ДЗЕНМАНИ, не было бы привычных пуш-уведомлений, которые я уверен были после осуществления операции. Как Вы думаете, если бы проводка не была бы успешной 04.03 и потраченная для пополнения сумма не попала бы на карту, то стал бы я ждать месяц, чтобы начать разбираться в обстоятельствах пропажи денег?
Прекрасно понимаю, что для того чтобы осуществлять такие махинации, внутри банка должна быть хорошо организованная группа, с широкими полномочиями внутри системы безопасности, информационного обеспечения и т. д.
Я прекрасно понимаю, что при отсутствии чеков из банкомата, после прохождения достаточно продолжительного промежутка времени, моя доказательная база очень слабая. Пропажа 6350 грн. из бюджета моей семьи, стали достаточно дорогим уроком, что необходимо доверять свои деньги проверенным банкам. В описанной ситуации есть только мое слово против очень популярного в нашей стране банка.
Надеюсь, что мое описание произошедшей ситуации будет в общем доступе и сможет предостеречь других Клиентов Приватбанка от возможной пропажи денег.

GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
4 травня 2022, 10:39
Очень жаль что вы написали «Заявление» в такой форме! Могу сказать какой вы получите (и только через 30 дней) ответ — …ваши отношения с банком это лично ваша проблема. в которой только Суд может разобраться…
Киберполиция, действует в правовом поле и принимает от граждан заявления в установленной форме, а все остальное рассматривает как … обращение граждан…
И на будущее. если хотите что бы полиция разбиралась. а не отписывалась в «шапку» должно быть указано — Повідомлення про кримінальне правопорушення тогда кто-то будет «шевелиться» в рамках ст 214 УПК.

Головна / Банки України 🏦 / Приватбанк 💰 / Відгуки про Приватбанк 📝 / Задним числом с карт ПРИВАТБАНКа пропадают деньги