Перевели гроші з кредитної карти

Blotska 17 лютого 2022, 18:43
13 лютого з моєї картки ввечері було переведено 25600грн на невідомий номер карти.
Того ж дня я звернулась до відділення поліції і написала заяву про зникнення грошей.
14 лютого звернувшись до відділення банку мені відмовили у прийнятті заяви аргументуючи це тим що вони цим не займаються.А хто займається?
Поясніть будь-ласка куди я можу звернутись за допомогою?
25 березня даний кредит потрібно закрити.Як заморозити його на період розслідування?
І ще питання -до січня місяця цього року на картці був ліміт 15000грн.Без попередження його підняли до 50000грн.Кредитну карту я тільки змінила.Я вже зверталась з питання шахрайства вашими співробітниками.На це питання відповіді внятної не отримала.
17 лютого 2022, 20:19
Добрий вечір!
За вашим зверненням було створено заявку на опротестування платежу, яка буде розглянута згідно правил міжнародної платіжної системи. За результатом розгляду ми додатково вас проінформуємо.
Пошук і затримання зловмисників, разом із проведенням розслідувань за випадками шахрайства є обов'язком правоохоронних органів та згідно із законодавством, знаходяться поза юрисдикцією банку.
Ми завжди радимо звертатись до правоохоронних органів у подібній ситуації та зі своєї сторони надаємо всю необхідну інформацію для проведення розслідування. Якщо ви вже звернулись до правоохоронців із заявою про шахрайство необхідно очікувати завершення розслідування та рішення суду на основі якого банк матиме підстави та можливість здійснити перерахунок заборгованості.
Що ж до кредитного ліміту, банк підняв його раніше проаналізувавши історію користування картки та інші фактори. Збільшення ліміту банком передбачено умовами договору і за бажанням його можна зменшити самостійно в особистому кабінеті.

Станислав Косовцов
Станислав Косовцов
18 лютого 2022, 13:49
«А хто займається?» — шахрайством та крадіжками займається не банк, а поліція. Банк тільки допомогає їй, якщо їй це потрібно.
«Поясніть будь-ласка куди я можу звернутись за допомогою?» — ви вже звернулися до правоохоронних органів. Банк вам не зобов'язаний шукати крадіїв. Але він забов’язаний повернути те, що було на вашаму рахунку, якщо ви своїми діями або бездіяльністю не сприяли крадіям. Тобто свої гроші ви маєте право вимагати від банка повернути вам.
«Як заморозити його на період розслідування?» — ніяк. Це ж не морозиво. :)
«І ще питання…Без попередження його підняли до 50000грн.» — банк має право змінювати КЛ на свій розсуд у будь-який час, як в більшу так і в меньшу сторони. Тут, взагалі, немає ніякого питання. Це треба знати! :)
Ще раз нагадую.
Якщо ви не сприяли своїми діями чи бездіяльністю крадіжці коштів та своєчасно сповістили про це правоохоронців та банк, то відповідальність за збереження коштів на рахунках лежить на банку. Повідомляти потрібно офіційно письмово зі збереженням доказів того, що ви це зробили.
Інформація для роздумів на цю тему: