Kamienczanka Blacky 30 вересня 2021, 18:49
23 вересня, починаючи з 10−42 ранку хтось почав робити несанкціоновані покупки з моєї картки на сервісі apple.com (в ITunes конкретніше). Купували весь день (кожні 10−20 хвилин) — і продовжили це робити ранком 24 вересня. Жодних смс-сповіщень про паролі чи списання коштів мені не надходило.
Коли я 26 вересня подивилася баланс карти і побачила зникнення величезної (як на мене) суми коштів, звернулася до оператора онлайн. В неділю ввечері додзвонитися до живої людини, схоже, взагалі неможливо. Оператор обнадіяв, що такі справи часто закінчуються поверненням коштів.
Але далі все було не так райдужно. Оператором було відкрито заявки на повернення коштів — але не всіх (!). Дивна ситуація: співробітники з 44 шахрайських операцій взялися оскаржувати лише 35, бо начебто існує ліміт на повернення коштів за покупки — і це 35 транзакцій. Те, що покупки робила не я, а шахраї, що у мене немає жодного гаджета від Apple, здається, взагалі працівниками банку не враховується.
Більше того, мені прислали дику відписку: «Нам дуже шкода, але провести оскарження в рамках правил платіжної системи не є можливим. Це викликано тим, що сума платежу не підлягає оскарженню».
Хоча за їхніми ж правилами, «2.1.4.10.2. Сторони узгодили, що Банк проводить претензійну роботу щодо оскарження операцій за умови, що розмір спірної операції становить більше, ніж 155 грн.»
А кожна з покупок була на значно більшу суму, 155 гривень (!!!).

Я звернулася до поліції (талон-повідомлення єдиного обліку № 11777) та до кіберполіції (звернення № 153788). Направила верифікований запит Голові правління банку.
Подала запит на опротестування транзакцій також у відділенні Apple Україна. Профіль шахрая на Apple.com заблочили — і це поки все, що зробив Applе, що ганебно мало.
Збираю документи на чарджбек по цій ганебній ситуації. Сподіваюся, ситуація вирішиться справедливо — і незаконно зняті кошти будуть повернені.
30 вересня 2021, 19:17
Добрий вечір!
Оскарження проводиться за правилами встановленими міжнародною платіжною системою, котрі діють для всіх гравців на ринку. По деяким заявкам, на жаль, ми не маємо змоги провести претензійну роботу, так як існує обмеження на кількість заявок зі сторони платіжної системи. Закриті лише ті заявки, котрі перевищують даний ліміт, а по іншим заявкам вже ведеться робота. Зі своєї сторони ми зробимо все, щоб оскаржити списання коштів.

30 вересня 2021, 20:11
Талон-повідомлення єдиного обліку № 11777
============

С ним можно в одно место сходить…
Вас должны признать потерпевшей и в течении суток внести данные в ЕРДР в соответствии с КПК.
Иногда приходится добиваться этого через суд.
zig4free
zig4free
30 вересня 2021, 20:19
А толку? Полиция бездействует, я вот свои 3000грн еще с начала лета жду…
30 вересня 2021, 20:49
Полиция бездействует
=======

А с чего ей работать? Талоны-уведомления статистику не портят. Нет тела, нет дела. Сначала нужно доказать, что вы жертва мошенничества, а не сами у себя деньги списали, а теперь требуете вернуть. Без этого в полиции рассмотрят ваше заявление в соответствии с ЗУ «Об обращении граждан» и никто ничего делать не будет. Работать ментов нужно заставлять, сами они не способны. Ёж птица гордая, пока не пнёшь, не полетит.
1 жовтня 2021, 23:09
Дякую за підказку, звернусь в поліцію і запитаю про це.
1 жовтня 2021, 15:48
Если вы не способствовали своими действиями или бездействием краже средств и своевременно оповестили об этом правоохранителей и банк, то ответственность за сохранность средств на счетах лежит на банке.
Информация к размышлению на данную тему:
efess
efess
1 жовтня 2021, 19:05
Кто должен доказывать факт действия/бездействия, способствующего краже средств? Сам клиент? Банк? Полиция? 😊
Mindent
Mindent
1 жовтня 2021, 20:49
Это вообще недоказуемо)
2 жовтня 2021, 14:09
Підкажіть тоді, будь ласка, як правильніше бути з закритими заявками — їх 9, це солідна сума в гривнях.
4 жовтня 2021, 17:58
При краже средств со счетов ответственность за сохранность средств лежит либо на клиенте, либо на банке. Если клиент не способствовал своими действиями или бездействием краже, то ответственность несет банк. Естественно банки всячески пытаются уйти от ответственности и переложить ее на клиента. Следовательно возникает спорная ситуация, которую разрешить может только суд. В суд обращается тот, кому нужны украденные средства, и доказывает там свою позицию. Вторая сторона имеет право опровергать доводы первой стороны. Решение за судом. В случае кражи средств с банковских счетов, клиенту следует незамедлительно (желательно в течение суток) официально (письменно) обратиться в полицию и в банк. Доказательства обращений обязательно сохранить.

Головна / Банки України 🏦 / Приватбанк 💰 / Відгуки про Приватбанк 📝 / Шахраї купили на всі гроші з картки музику в ITunes. Приват відмовив у деяких запитах на повернення коштів.