Відмова у видачі депозиту

Valentina1994 1 жовтня 2020, 13:50
Доброго дня!
Звернулась до банку з проханням розірвати депозитний рахунок, оскільки виникла така ситуація, коли дійсно потрібні гроші. У чому мені було відмовлено, посислаючись на те, що депозит є «строковим» і гроші можуть повернути тільки по закінченню терміну дії депозиту, при чому працівник банку розмовляв зі мною грубо і так, щоб я від нього відчепилась.
Я все розумію, але дійсно, виникають життєві ситуації, коли необхідні кошти. Вони у тебе є на рахунку, але віддати їхне можуть, посилаючись на умови договору, хоча статті 1060 (ч.2) та 1075 ЦКУ говорить зовсім інше…
Раніше Приват був моїм улюбленим банком, але ця ситуація розчарувала зовсім.
1 жовтня 2020, 14:30
Ми розуміємо ваше невдоволення та разом з тим хочемо звернути увагу, що оформлюючи депозитний вклад ви погоджуєтесь з умовами договору згідно яких банк нараховує вам відсотки за більшою ставкою, ніж у випадку коли відкривається звичайний, не строковий депозит. В своїй діяльності банк керується діючим законодавством та нормами НБУ, згідно яких має право відмовити у достроковому розірванні вкладу, що був відкритий клієнтом як «строковий».
Щодо коректності поведінки співробітника, ми перевіримо ситуацію детальніше та зв'яжемось з вами.

denysdid
denysdid
1 жовтня 2020, 14:14
Ну вы и сами ссылаетесь на закон, который запрещает вернуть вам депозит потому что он «срочный» и не может быть возвращен раньше срока, указанного в договоре.
1 жовтня 2020, 16:57
Утверждение не совсем корректное. Закон не запрещает банку вернуть вклад, он просто не дает право вкладчику требовать вернуть его досрочно. Но по обоюдной договоренности сторон можно это сделать, внеся соответствующие изменения в договор. Тут всё зависит от доброй воли банка. :)
1 жовтня 2020, 16:15
То на что вы ссылаетесь (статьи ГКУ) четко расписывают два случая - «вклад на вимогу» и «строковий вклад».

Статья 1060 (ч.2): "За договором банківського вкладу на вимогу банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника."
Статья 1060 (ч.3): "За договором банківського строкового вкладу банк зобов’язаний видати вклад та нараховані проценти за цим вкладом із спливом строку, визначеного у договорі банківського вкладу.
Повернення вкладникові банківського строкового вкладу та нарахованих процентів за цим вкладом на його вимогу до спливу строку або до настання інших обставин, визначених договором, можливе виключно у випадках, якщо це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу.
"

Статья 1075, вообще, не относится к договору банковского вклада. Эта статья относится к договору банковского счета.
2 жовтня 2020, 12:52
«можливе виключно у випадках, якщо це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу.» - т.е. внимательно читаете свой договор и находите, что там сказано про досрочное расторжение.
2 жовтня 2020, 13:06
Не встречал случаев, чтобы банк шел на ДР. Как вариант, можно просить кредит с обеспечением суммой срочного депозита. Лишь взаимо выгодные преговоры имеют успех. Качать права — не тот случай. ИМХО.
2 жовтня 2020, 18:00
Согласен. Нужен компромисс на взаимовыгодных условиях.
Lolo31
Lolo31
3 жовтня 2020, 0:13
Напишите им письмо, отправьте укрпочтой. Опишите ситуацию, приложите какие то документы об этой ситуации, доказывающие сложность. Адрес узнайте на сайте для кореспонденции, и ждите ответ 30 дней
hasan331
hasan331
4 жовтня 2020, 20:52
Никогда не размещал средства на срочный депозит, так как может случится такая ситуация как у автора (Слава Богу ситуаций не было) но не понимаю жалоб автора… условия рассказывают сотрудники при оформлении, автор пошел на поводу жадности и открыл вклад на более высокий процент но без возможности расторгнуть его до конца срока. У Привата есть вклады не срочные… по крайней мере были когда открывал вклад ранее. Так в чем жалоба на банк? в том что клиент не интересуется условиями договоров?
anatoliiukr
anatoliiukr
6 жовтня 2020, 17:36
Возьми кредит под тело депозита