Приватбанк незаконно вимагає сплату ЄСВ з декретних

Nata8003 13 травня 2020, 20:09
Приватбанк НЕЗАКОННО вимагає сплату ЄСВ з декретних виплат ФОП

13 мая 2020

ПриватБанк незаконно вимагає сплатити суму ЄСВ з Моїх отриманих декретних коштів як фопа!!! Я здійснюю господарську діяльність без найманих працівників, а декретні виплати є особисто моїми соц.виплатами мене особисто як ФОПа.Чому банк сліпо не бачить норми закону та підзаконних актів та керується невнятними положеннями актів, які не мають відношення до здійснення операцій по рахунках, на яких містяться соц.виплати ФОП, незаконно прирівнюючи до інших таких операцій. Отримавши соц.допомогу у розмірі 19 550, 16 грн на свій соц. рахунок в ПриваБанку оператори чату Приватбанку не дають змогу здійснити використання цих коштів та незаконно вимагають сплату податку ЄСВ наступним чином: «для проведення платежу з призначенням » декретні « банк контроює сплату ЄСВ у розмірі 1/5 від суми платежу».

Такі вимоги суперечать вимогам закону та не відповідають правовому регулюванню здійснення банками операцій по рахунках.

Наголошую, що таке вимагання коштів є незаконним, адже ЄСВ за весь період в мене вже сплачено. Соц. страх нараховує декретну суму на основі МИНУЛИХ виплат ЄСВ, я не повинна оплачувати ЄСВ ще раз з цієї суми. Це є подвійним оподаткуванням, оскільки всі суми ЄСВ за минулі періоди мною чесно сплачені, а Копії таких сплат за минулий період, за який було нарахування декретної виплати мною надано Приватбанку та подано особисто керівнику ПриваБанку нашого регіонального відділення в Закарпатській області.Однак, у відповідь лише незаконні вимоги сплати незаконних сум.

Так, Згідно з пп. 165.1.1 НКУДоходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу:165.1.1 сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах)Письмо ГФС от 11.07.2017 г. № 1127/Р/99-99-13-02-01-14/ІПК

Правове регулювання надання допомоги у зв´язку з тимчасовою втратою працездатності та вагітністю та пологами здійснюється відповідно до норм Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105 ’Про загальнообов´язкове державне соціальне страхування’ із змінами і доповненнями.

Суми допомоги по тимчасовій непрацездатності по вагітності та пологах, отримані фізичними особами — підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену система оподаткування, не є базою нарахування єдиного внеску.Кошти мають бути виплачені в повному розмірі без подвійного оподаткування.

Враховуючи те, що ПриватБанк здійснює незаконні вимагання коштів та в разі подальшого продовження таких дій, що порушують мої права, я буду вимушена звернутись до судової інстанції для врегулювання спору не мирним шляхом.
14 травня 2020, 9:25
Доброго ранку!
Відповідно до частини 5 ст. 8 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 р. за № 2464 з 1.01.2016 року фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність (фізичні особи — підприємці), зобов´язані сплачувати єдиний внесок у розмірі 22% до визначеної ст. 7 вказаного Закону бази нарахування єдиного внеску у строки, визначені абзацами 3-5 частини 8 ст. 9 Закону № 2464. Тобто фізичні особи — підприємці відносяться до категорії страхувальників на загальних підставах і мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги відповідно до Закону України Про загальнообов язкове державне соціальне страхування від 23.09.99 р. за №1105 за умови сплати страхових внесків до Фонду.
З повагою, ПриватБанк.
Полезный комментарий
Anna Derii 14 травня 2020, 17:15
Nata8003, Вам Банк правильно написав, що Ви зобов'язанні сплатити ЄСВ за отриману Вами соціальну допомогу.
Ви сплачуєте ЄСВ з цієї допомоги, но не сплачуєте ЄСВ, як ФО-П.
Почитайте постанову Верховного Суду від 27 листопада 2019 року (справа № 160/3114/19) та від 05.12.2019 (справа № 260/358/19) та Постанову Верховного Суду від 27.04.2020 (справа №120/581/19-а).
Якщо ж, Ви сплатили ЄСВ, як ФО-П, за відповідні місяці, за які отримали соціальну допомогу, то надайте в Банк відповідне підтвердження.

Anna Derii
Anna Derii
14 травня 2020, 17:15
Корисний коментар
Ви сплачуєте ЄСВ з цієї допомоги, но не сплачуєте ЄСВ, як ФО-П.
Nata8003
Nata8003
15 травня 2020, 15:35
Банк повинен роз’яснити, яке саме підтвердження потрібно надати,що мається на увазі саме платіжні документи за попередній період,а не сплачений з сум декретних коштів!!!!

Головна / Банки України 🏦 / Приватбанк 💰 / Відгуки про Приватбанк 📝 / Приватбанк незаконно вимагає сплату ЄСВ з декретних