Закон об оплате свыше 5 тыс грн

fop3004 30 квітня 2020, 18:22
Добрый день, я являюсь ФОПом с 2012 года. И сегодня столкнулась с тем, что попросту мне не дают нормально работать. С 28 числа вступил в силу законопроект № 2179 про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. и там четко сказано что для перечисления сумм более 5 тыс грн нужно идентифицировать клиента. Я выписала счет клиенту на оплату 30 тыс грн. Клиент пришел в банк, простоял очередь, взял с собой паспорт и ИИН и что в итоге, оплатить услугу он не смог. Потому что не является клиентом ПриватБанка. Т.е. паспорт и ИИН не подошел для идентифицирования клиента, как об этом сказано в законе. На запрос в службу тех поддрежки сказали пусть платит с кассы своего банка, я спросила а если МоноБанк, на что ответили тогда со своей карты пусть платит. Я просто в шоке от происходящего. И так воздух «перекрыли» в такое тяжелое время, и еще и человек который платит налоги не может получить деньги за предоставленную услугу. Конечно сделка сорвалась, клиент явно не будет 6 дней подряд, чтобы оплатить услугу, ездить в город из поселка в карантин. Так вот вопрос к ПриватБанку, где в законе написано что человек для оплаты свыше 5 тыс должен быть клиентом банка, в котором оплачивает??? И с каких пор паспорт и ИИН не является документом для установления личности плательщика?
30 квітня 2020, 20:03
Добрий вечір.
Для операцій в касі, терміналі ПриватБанку на суми понад 5 000 грн готівкою платник повинен бути ідентифікований. Для ідентифікації існуючих клієнтів досить авторизуватися (увійти за допомогою) свого фінансового номера телефону або ж картки ПриватБанку. Не клієнти банку зможуть створити такий платіж тільки після ідентифікації в банку з паспортом та ІПН, оформивши у менеджера безкоштовну картку, яка і є потім ідентифікатором клієнта в касі/терміналі.

30 квітня 2020, 19:37
«являюсь ФОПом с 2012 года. И сегодня столкнулась» - за 8 лет это первый клиент.? Что за редкостная такая услуга по 30 тыс грн, за штуку?

30 квітня 2020, 19:46
За 8 лет столкнулась с проблемой не оплаты счета
FenixUA
FenixUA
30 квітня 2020, 22:29
Услуга которую еще и нельзя оплачивать с карты/счета. только наличные)
30 квітня 2020, 19:50
Вопросы я снимаю. Был не внимателен.
Автор повествует историю, которая произошла не с ней лично, т.е. ею выдумана.
30 квітня 2020, 20:44
З 28.04.2020 вступив в силу Закон України 361 Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення. Зміни впливають на порогові суми, при яких банку необхідно встановити відправника (ідентифікувати) при створенні платежу / переказу. На зарахування успішно відправленого переказу це ніяк не впливає. Зміни стосуються: 1. Створення платежів понад 5 000 грн готівкою. Це означає, що для операцій в касі, терміналі ПриватБанку готівкою платник повинен бути ідентифікований. Для ідентифікації існуючих клієнтів досить авторизуватися (увійти за допомогою) свого фінансового номера телефону або ж картки ПриватБанку. Не клієнти банку зможуть створити такий платіж тільки після ідентифікації в банку з паспортом та ІПН. Аналогічно для платежів від імені 3-их осіб. 2. Створення платежів (в т.ч. міжнародних). Ліміт на одну операцію без ідентифікації та відкриття рахунку збільшився (був до 14 999 грн став до 29 999 грн). Оскільки всі існуючі клієнти ПриватБанку ідентифіковані, істотних змін при переказах для них не відбудеться
Dartwerder
Dartwerder
30 квітня 2020, 21:48
Вам пишут о навязовании услуги..заставляют оформить карту или платите в другом банке