Ощадбанк наживається на вкладниках пенсіонерах

Pasha Chernihiv 14 грудня 2022, 15:14
Відділення за адресою: Чернігів, пр-т Миру, 89
В жовтні 2016 року у відділенні Ощадбанку розмістила депозит на 9 місяців з пролонгацією. (Номер депозитного договору 35783625) З моменту відкриття вкладу відсоткова ставка при автоматичному продовженні договору постійно зменшувалася. З лютого 2022 по жовтень 2022 банк за договором депозиту банк сплачував 5,5%. Через бойові дії я змушена була виїхати з міста в сільську місцевість де і проживаю до цих пір. В думках весь час було: 31 жовтня в день закінчення договору депозиту зателефонувати на гарячу лінію банку і розірвати договір. Через відсутність світла і зв’язку подзвонила в банк на наступний день вже 01.11.22. При цьому депозит автоматично продовжився ще на 9 місяців, але вже під 3,5%. Прохання на гарячій лінії розірвати договір депозиту результату не дали, оператори постійно плуталися в свідченнях і не розуміли, як так можна було, що при дійсній процентній ставці в 14%, мені продовжили лише під 3,5% на 9 місяців до 31.07.2023 р. Просила змінити відсоткову ставку на реальну, ринкову. Мені обіцяли дати відповідь протягом місяця, але до цих пір чекаю на листа чи дзвінок від банку.
Скажіть, шановні, вам не соромно знущатися над пенсіонером 1951 року народження?
Я віддала вам свої 12000 грн з надією зберегти кошти і отримувати дохід з якого купуватиму ліки. Скажіть мені, отримуючи 27,79 грн доходу, що за такі гроші, що можна придбати?
В чергове прошу вас змініть відсоткову ставку до 14%, або поверніть мені кошти.
В разі нульової реакції на моє звернення, телефонуватиму зі скаргою в Нацбанк.
Світлана Б.
14 грудня 2022, 15:50
Добрий день. Оскільки у Вас відкритий депозитний вклад, який більше не відкривається, то по таких депозитах діють базові ставки для пролонгації. Згідно договору комплексного банківського обслуговування пункт 3.1 (ст. 107):
«Якщо в останній день строку розміщення Депозиту, з врахуванням кожного автоматичного продовження строку розміщення Депозиту, Банк має технічну можливість надавати цю послугу і в Банку діють умови залучення обраного Вкладником Депозиту. Вкладник самостійно відслідковує на Сайті Банку інформацію щодо наявності/відсутності в Банку умов залучення обраного ним Депозиту».
Інформацію по відсотковим ставкам можна переглянути на сайті за посиланням https://www.oschadbank.ua/deposit/my-deposit. Внизу сторінки знаходиться інформація з документами. В даному випадку Ви можете відключити автопролонгацію депозиту в додатку Ощад 24/7 або написавши заяву у відділенні банку, та на наступний робочий день після закінчення терміну депозиту, він автоматично зарахується на картковий рахунок.

Pasha Chernihiv
Pasha Chernihiv
14 грудня 2022, 16:08
Відписку, яку ви мені надали, відправте в особисте повідомлення Голові Правління Банку, який за вересень отримав 1 079,9 млн гривень зарплати. Нехай він пояснить, чи задовольнило б його, отримувати 27,79 грн, або 3,5% замість 1 079,9 млн. Очевидно звідки в керівництва Держбанку такі доходи.
Олександр Саєнко
Олександр Саєнко
14 грудня 2022, 20:20
Була аналогічна ситуація в Обухівському відділенні. Написав заяву на дострокове розторгнення з метою оформлення на інший термін, але з більшою ставкою. Дівчатка зробили все за один день!
OkeyDoki
OkeyDoki
15 грудня 2022, 20:47
То есть гений ты нашел сайт минфина.
1) Но при этом не мог банально зайти в приложения отключить пролонгацию и после того как депозит выплатится. Оформить в том же приложении новый деп под лучшую ставку…

2) Договор депозитный прочитай который ты подписал и взял копию надеюсь. Что там написано насчет пролонгации депозита и форс мажоров? С чем ты пойдешь в НБУ. С тем что ты банально читать договора не можешь. А ну да ты же давить будешь что ты несчастный пенсионер. Да, да забываю,…

Головна / Банки України 🏦 / Ощадбанк 💰 / Відгуки про Ощадбанку 📝 / Ощадбанк наживається на вкладниках пенсіонерах