Шахрайське списання коштів.

Prostak11 30 жовтня 2022, 13:13
Ситуація яка сталася сьогодні. Дві картки зарплатна та мій конфорт з лімітом з повним доступним кредитним лімітом. Картками користувався для оплат, переказів. Ну як звичайно. Сьогодні в 10.32 на телефон прийшло декілька сповіщень від Ощадбанку про якісь рухи на картках. Десь через 10 хвилин я відкрив СМС та побачив, що йдуть перекази за рахунок кредиту на зарплатну карту декілька раз і зразу переказ з зарплатної на карту іншого банку. Поки я входив в додаток та пробував блокувати картки, потім набрав гарячу лінію, то все вже було списано. Гаряча лінія — «нічого не знаємо, у нас все добре. Йдіть в поліцію.» Я ніяких кодів не підтверджував та нічого не вводив. Телефон нікому не передавав. Це в когось був доступ до ще одного додатка?
Чіткго порядка дій оператор не надав. Все списано і все. Як таке могло статися? В шоці від того, що сталося та від допомоги банку.
31 жовтня 2022, 10:27
Добрий день. Якщо ви нікому не передавали коди підтвердження операцій, які надіслані в смс, третім особам, то ніхто не може скористатися вашою картою. Рекомендуємо перевипустити карту у відділенні банку, або ж зателефонувавши до контакт центру за номером 0-800-210-800, та здійснити нову реєстрацію в ощад 24/7 для уникнення шахрайства в подальшому. Також рекомендуємо звернутися до правоохоронних органів для написання заяви про вчинення шахрайських дій по вашій карті.

30 жовтня 2022, 13:50
В СМС приходили цифрові коди на підтвердження списання. Я їх нікуди не вводив, в додаток не входив. Як вони підтвердились в банку? Невже такі дирки в системі безпеки ?
31 жовтня 2022, 18:14
Їх перехоплювали шахраї, можливо дублювання вашої сім карти, рекомендую придбати інший номер. Подайте заяву на оскарження платежів, але шанси невисокі бо було введено код з смс. Шанс на повернення коштів невисокий бо зі сторони банку код з смс введено вірно. Якщо попадуться компетентні співробітники ощадбанку які швидко оформлять заявку в платіжну систему шанс на повернення коштів високий
30 жовтня 2022, 15:36
Подаю до поліції. Шахрайство.
30 жовтня 2022, 15:45
Банк передзвонив. Кажуть гарно сплановане шахрайство.
efess
efess
30 жовтня 2022, 18:51
Где-то раньше была скомпрометирована ваша карта:((((
30 жовтня 2022, 19:11
Ні. Тут не про те.
31 жовтня 2022, 15:06
Прийшло п’ять кодів. Коли я взяв телефон в руки, то кошти вже було списано.
31 жовтня 2022, 18:16
Якщо це було швидко (до 5−10 хвилин) значить хтось дублював вашу сім карту або має доступ на рівні оператора зв’язку.
1 листопада 2022, 7:59
Менше 5 хвилин.
Але Київстар пише «Ні, ваш номер захищений від відновлення на новій сім-карті, один номер може працювати тільки на одній сім-карті, дублювання бути не може. Також відсутня можливість переадресації смс на інші номери.»
Андрій Давіденко
Андрій Давіденко
9 листопада 2022, 13:21
Доброго дня.
Банк має обов’язок ідентифікації Вас як особи, уповноваженої на надання розпорядження банку щодо списання грошових коштів.
Факт виконання/невиконання такого обов’язку можна встановити в суді в ході розгляду Ваших вимог про повернення безпідставно списаних коштів.