Обдирання на конвертаціях

Vizualiti 21 червня 2022, 16:19
Завжди любив монобанк за простоту, але це просто якийсь пі пі пі… Виглядає як реальне грабіжництво :(

Здійснював покупку на японському сайті. При прямій оплаті через Віза/ Мастер японський сайт дає можливість вибрати валюту оплати (10−20 валют включно з гривня), вибрав гривню = мало списати біля 26 000 грн, а в результаті списує 29 000 грн (добре що більше не закинув грошей) — втрата близько 12 %!!!

Написав продавцю, запитав за подвійну конвертацію — відповіли, що краще використати Пайпал і в ньому можна відключити подвійну конвертацію, так і зробив. Звернувся до тех. підтримкий Пайпал, отримав відповідь цитую:

Думаю ну ок, все добре має бути і пробую платіж, тепер замість 26 000 пробує списати 29 500 — прикольно. Звертаюсь до підтримки монобанку і тут починається ПОВНА каша…
При детальному описі ситуації отримую дивні відповіді:

«Ми лише приймаємо або не приймаємо запит на списання. І в даному випадку нам надходить саме така сума до списання, через подвійну конвертацію.» — це при тому, що саппорт пайпал відповів, що конвертація йде пряма з гривні зразу в Єни …

«На жаль, саме такий запит на списання надходить нам.
Подвійна конвертація проходить саме таким чином: з єни у долар за курсом платіжної системи і потім з долара у гривню за курсом Моно» — і хто бреше ?? Пайпал який каже шо якшо карта гривнева — списує в гривнях і по своєму курсу конвертує в Єну. Чи Монобанку який каже шо підступний Пайпал виставляє рахунок в доларах, в себе конвертує долари в Єни…

І ВИШЕНЬКА на тортику))) Роблю тестово через Пайпал 2 платежі, один на 26 000 грн інший на 100 грн, результат феноменальний:

115 347 ¥JPY / Курс обмена валют PayPal: 1 UAH — 4,35177 JPY = 26 505,77 ₴ має списати з карти, натомість списує 29 627. Тобто кінцевий курс 1 UAH — 3,8933 JPY (це жесть)

Другий скрін:
472 ¥JPY / Курс обмена валют PayPal: 1 UAH — 4,35177 JPY = 108,46 ₴ має списати з карти по підрахунку Пайпал і СПИСУЄ ВОНО САМЕ СТІЛЬКИ — 108,46 ₴. 1 UAH — 4,35177 JPY.

Тобто треба оплачувати 26 000 грн по 100 грн і тоді буде норм курс)))

Раніше підтримка монобанку писала:
«PayPal міжнародна електронна платіжна система, яка надає послуги в транскордонному режимі будь-якій людині у світі, в якої є банківська картка. Оскільки цей ресурс не зареєстровано в нашій країні, операція, яка відправляється у валюті, гривня проходитиме конвертацію в долари, за курсом платіжної системи.»

Після підрахунків вище агент підтримки лконічно відповів:
«Все залежить від того, який саме запит, з якого саме терміналу надсилає запит ПейПал. На жаль впливати на ці запити, ми не маємо можливості.»

Тобто одне притирічить іншому…

Може би розібратись в цій ситуації і виправити? Не гарно на такому наживатись на людях…
monobank
21 червня 2022, 18:07
Торгова точка виставляє рахунок у гривні для вашої зручності. Безпосередньо списати суму у гривні з гривневої картки немає можливості, тому що торгова точка – закордонна, тому оплата проходить шляхом конвертації гривня (відображається на сайті) – долар (валюта платіжної системи) – гривня (валюта картки)
До нас надходить запит у доларах
Ми беремо витрати на себе у випадку, якщо сума списання до 10 доларів, тобто у вас списується саме та сума, яка вказана на сайті. Через це списання на суму 108,46 ₴ відбулося без додаткових витрат з вашого боку
Діалоги зі співробітниками підтримки ми обов'язково перевіримо та проведемо роботу
Приносимо вибачення за негативний досвід при зверненні до нас

21 червня 2022, 17:07
мало списати біля 26 000 грн

Кто тебе такую глупость сказал? Списание идёт не в гривне.

При детальному описі ситуації отримую дивні відповіді:

Ответ как раз очень простой и понятный и только твое глупое упортство не дало тебе понять суть сказанного.
21 червня 2022, 18:11
Може очі протреш трохи? Чи на це розуму не хватило?
Ти відповідь підтримки Пайпал бачив? Я нею керуюсю, а ти чим?

Чи не видно як 2 одинакові оплати проходять за 2 кретично різними курсами?
21 червня 2022, 18:18
Ти відповідь підтримки Пайпал бачив?

А словой Пайпал весит больше чем слово банка? Пайпал отвечает только за свои транзакции, банк за свои. Пайпал это вообще надстройка над карточными платежными системами и она никак не может говорить от имени платежных систем или банков.

Чи не видно як 2 одинакові оплати проходять за 2 кретично різними курсами?

Спроси у Пайпала почему он меняет курс в зависимости от суммы. Узнаешь ответ на свой вопрос.
21 червня 2022, 18:38
Ну якось Пайпал викликає більше довіри… В них робота стабільна, в нас ситауція з банками нестабільна тому, багато змін та заборон.

Я запитав в пайпал в тезефонному режимі і відповідь очевидна — вони не мають відношення до зміни курсу через зміну суми транзакції, говорять про можливу додаткову комісію зі сторони банку.

Підозрюю, що така ситуація через боротьбу з валютними баригами…
21 червня 2022, 20:22
Ну якось Пайпал викликає більше довіри…

Эмоциональная и совершенно неграмотная оценка. Прав не тот кто больше нравится, а тот кто прав. В данном случае это банк.
21 червня 2022, 18:34
Та все просто насправді. За вашою схемою з пейпалом виходить так — гривня — доллар — гривня — єни.
Чому?
Пейпал дійсно вам конвертує гривню в єни по своєму курсу (навряд адекватному, але повіримо їм). Але вони мають на увазі гривні не вашого карткового рахунку. А свого, пейпаліського. А де ж взяти гривні на пейпал рахунку? Правильно — як іноземна компанія вони відправляють запит з подвійною конвертацією вам на Моно.

Тобто найпростіше це платити в йєнах — тоді моно та ПС самі конвертнуть вам єна-долар-гривня.
21 червня 2022, 18:40
Монобанк не підтримує прямої конвертації в Єни (((

Ви не зрозуміли суть — 2 різні суми платежа проодять з 2 різними комісіями, тобто різницею більше 10% !
21 червня 2022, 19:50
Я десь написав про пряму конвертацію в Моно?) Ви ж не прочитали.
21 червня 2022, 20:24
Ну якщо Пайпал купує свої гривні бо гривні моно йому не підходять тоді все логічно, але досить абсурдно) Як я думав і як підтримка пайпалу переконує - кошти їм заходят в гривнях і вони конвертують в Єни, то ж я не розраховував шо подорозі ше купують долари… Тобто подвійна ковертація все ж таки відбувається на стороні Пайпелу ?)
28 червня 2022, 19:02
На стороні всіх
моно купляє долари в мпс, мпс передає долари пейпалу, пейпал міняє на гривню
21 червня 2022, 18:35
Відповідь банку не містить абсолютно ніякого сенсу і є шаблонною…
Я розумію, що торгова точка виставляє рахунок не в гривнях, вона його виставляє в Єнах.
Я вище писав про те, що саппорт Пайпал відповів: «Здравствуйте, Если валюта карты **** в гривне, то при оплате JPY, происходит только одна конвертация из гривны в JPY.»
Валюта карти в мене в гривні - Пайпал відповів, що овни не роблять додаткової концертації та конвертують напряму гривні в Єни!

Я вам навів приклад коли списував платіж на 472 ¥JPY — зняло 108,4 / курс 1 UAH — 4,35177 JPY
Коли я спробував оплатити всю суму покупки 115 347 ¥JPY — спробувало списати 29 627 грн /
курс 1 UAH — 3,8933 JPY

Вам не здаєтся шо так не має бути?

Щойно спілкувався з агентом підтримки Пайпал, кажут що реальний курс цей «1 UAH — 4,35177 JPY», подвійна конвертація виключена і списують вони гривні, тому платіж на більшу суму мав би пройти ідентично. А збільшена втрата коштів повязана з додатковими комісіями зі сторони банку.

Одже питання, у вас є додаткова комісія коли сума платежу перевищує якесь значення?
21 червня 2022, 20:17
Нарешті знайшовся адекватний агент підтримки монобанку який повідомив, що різниця курсів виникає через те, що коли сума подвійної конвертації до 10$ то її компенсовує банк…

Також повідомили, що по моєму платежу йде подвійна конвертація з гривні в долар, а потім з долара в гривню — логічне питання навіщо і який сенс в цьом ? Підтримка Пайпал — відповіла, що отримують гривні. Підтримка монобанку — каже що справа в терміналі торгової точки…

Сумно все (
21 червня 2022, 20:24
логічне питання навіщо

Потому что так работает карточная платежная система с базовой валютой доллар.
monobankua
monobankua
22 червня 2022, 13:02
Платежі проходять через платіжну систему
Основна валюта — долар, при платежі в будь-якій іншій валюті йде конвертація через долар
Пропонуємо розібрати ситуацію, коли у вас оригінальна сума, що ви бачите у Пейпал, відрізняється від фактичної, що списується
За приклад візьмемо операцію, яку ви вказали у відгуку:

«115 347 ¥JPY / Курс обмена валют PayPal: 1 UAH — 4,35177 JPY = 26 505,77 ₴ має списати з карти, натомість списує 29 627. Тобто кінцевий курс 1 UAH — 3,8933 JPY»

Оригінальна сума операції 26 505,77 грн
Фактична — 29 627 грн
Переходимо на сайт платіжної системи https://www.mastercard.us/en-us/personal/get-support/convert-currency.html
Обираємо як на скриншоті: http://joxi.ru/nAy7154F94vlxm
Виходить 906.03 долара
Далі беремо наш курс на 21 число 32.7 і з 906,03 доларів ми отримуємо 29 627.18 грн
22 червня 2022, 22:59
Так, все зрозуміло. Консультант не зміг доступ пояснити — це стало причиною виникнення додаткових запитань. Дякую!
aliwka3
aliwka3
22 червня 2022, 1:47
Сделайте запрос в долларах или евро и будет вам счастье

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank