Не дружній до користувача

35361322 11 грудня 2020, 1:48
Для користування як просто картою оплати дрібних витрат — ок.

Так сталося, що я потрапив у пастку до шахраїв і дані моєї карти стали їм відомі. З карти було знято 10 000грн, у Марокко. Банк відповідає, що їм дуже жаль прямо аж дуже, але… звичайно я розумію свою провину у ситуації, тільки дуже турбує один нюанс. Чому банк не зацікавили транзакції, які відбувалися за тисячі кілометрів від власника карти? Як у Марокко знімали кошти, шістьма платежами по 1500, то ок, а коли я у Вільнюсі купляв собі піцу, то вони перевіряли чи це дійсно я. Таке от, зверніть увагу
monobank
11 грудня 2020, 17:10
Нам дуже шкода, що сталася така ситуація
Ми намагаємося максимально убезпечити наших клієнтів і постійно аналізуємо різні фактори, за допомогою яких могли б оперативно реагувати на подібні ситуації
Дозвольте, будь ласка, детально все перевірити
Написали вам в особистому повідомленні

11 грудня 2020, 5:51
В Марокко пользуются украинской гривной? В банкоматах? Иначе как объяснить что снимали такими круглыми числами?

Запрет на снятие наличных был включен? Запрет на использование при несовпадении геолокация был включен?
11 грудня 2020, 20:55
Я отримавши лист, типу від укрпошти, необачно вніс дані карти, як виявилося, шахраям. Зранку я зателефонував в Укрпошту, де мені прямо сказали, що це фішинг. Я після цього встановив у мобільному додатку динамічний cvv код, думаючи, що це мене врятує від шахраїв. Запит на підтвердження місцезнаходження не рятує. Так мені сказали представники гарячої лінії. Типу я «добровільно» надав дані і шахраї через Google pay провели оплати і банк думав, що це роблю я. Оплати були здійснені у Марокко на якісь заправці. Монобанк не насторожило, що це відбувається на іншому континенті, шістьома транзакціями. Банк на звернення реагує типовими бюрократичними відписками. В заяві, яку вони мені надіслали для звернення в поліцію прямо вказано, що я власноручно переказав кошти, на моє зауваження, що це не так, відписали, що таки да - дійсно некоректно. Висновок: динамічний cvv код не рятує, запит на підтвердження місцезнаходження також. Якщо помітили якісь нюанси - відразу блокуйте карту. Після цього випадку я всерйоз задумався, що усе таки краще мати справу з банками, які мають фізичні відділення. В поліцію ще не звертався, оскільки почитавши форуми дійшов висновку, що толку буде мало. Типу сам надав дані і тд і тд. Якщо знаєте як вирішити ситуацію допоможіть, будь ласка.
11 грудня 2020, 21:09

ОК, тоесть ты признаешь что передал данные карты мошеникам. После этого заявление «Для користування як просто картою оплати дрібних витрат — ок.» выглядит странно, если не сказать более прямо и жестко.

Почему? Детали ниже.

шахраї через Google pay провели оплати і банк думав, що це роблю я

В отзыве ты писал о снятии наличных, теперь пишешь об оплате с использованием Google Pay. Тут ты уже не на эмоциях, а сознательно искажаешь информацию о проблеме.

При оплате через Google Pay не делаетя проверка на геолокацию. Как и пи оплате на сайте. Проверка на геолокацию делается при физической оплате картой.

Ты так возмущаешься недальновидностью банка. Но простой вопрос: почему ты не заблокировал карту? Ведь ты знал что отдал данные мошеникам. Тем более что в Монобанке можно легко сделать вторую гривневую карту или она уже есть.
11 грудня 2020, 21:39
Культурні, незнайомі люди ведуть бесіду на Ви. У відгуку немає слів про зняття у банкоматі готівки. При оплаті Google pay повинна була б перевірятися ip адреса пристрою. Помінявши cvv код я був впевнений, що карта у безпеці. Я свої помилки визнаю і приймаю, у своєму дописі я нічим не возмущаюся, просто хочу, щоб і інші користувачі знали про те, що усі заходи безпеки нівелюються при оплаті Google pay. Не всі такі грамотні і просунуті користувачі банківської галузі як ви, якщо не сказати більше прямо і жорстко. Дякую за увагу. Якщо надумаєте ще щось писати попрошу більше конструктиву
iromanyshyn
iromanyshyn
13 грудня 2020, 11:29
Ви не праві. Якщо дані картки потрапили до третіх осіб і ви це точно знаєте — блокуйте карту і дзвоніть у банк негайно. У випадку з Монобанком ви потім просто замовляєте нову картку і за 5 хвилин забираєте її у відділенні Justin наприклад. Для чого зайвий раз ризикувати? А зміна CVV коду, на мою думку, не врятує, якщо карту до того вже встигли прив'язати як засіб оплати у якомусь сервісі.
14 грудня 2020, 17:25
Я, після багатозвилинних розмов з операторами Монобанк, зрозумів, що я дуже неправий. В основному моя неправота була в тому, що думав, що це серйозний банк з адекватною системою захисту. Якщо вагу карту кудись прив'язали, то зміна cvv коду не рятує, а порівняння місцезнаходження діє тільки тоді, коли у вас на телефоні увімкнутий GPS, якщо ж він вимкнутий або тел розрядився - все, банкові до вас немає діла
11 грудня 2020, 11:35
Много непонятно. Как снимали? Если через карту , клонировали? Или как? Что говорят в монобанке? Если снималось через инет то я вам за десять минут такую цепь построю что вам скажут что я нахожусь в созвездии Альфа Центавра. Любопытно пояснение киберполиции.
11 грудня 2020, 20:57
Я декілька разів телефонував на гарячу лінію і оператори говорять різні речі. Оплата була через Google pay. Їх цілком влаштовує, що я сам надав дані, а тому коштів банк відшкодовувати не зобов'язаний. Те, що їхня система захист так собі, то вже друге питання
11 грудня 2020, 21:10
Их система защиты вполне ОК. Но любую систему защиты может развалить клиент который не умеет пользоваться картой.
11 грудня 2020, 21:45
Пан Італій . працівник, який відстоює інтереси банку пишучи неконструктивні коментарі, таким чином нівелюючи суть проблеми? Система ок тоді, коли банк бачачи шахрайські дії блокує транзакції і рахунок, а зняття коштів малими сумами на інших континентах протягом трьох - чотирьох хвилин і є такими діями. Будь ласка якісь конструктивні поради.
11 грудня 2020, 17:23
Да лучше закрыть у них карты все, и не мользоваться услугами этих мошенников.
Для монобанка их клиенты - на последнем месте.
11 грудня 2020, 17:48
Не неси те бред. Смешно
11 грудня 2020, 21:02
Ну, як карта для дрібних оплат досить зручна, але сума повинна бути мінімальною. В основному кешбек підкупляє, при правильному плануванні і купівлі у їхніх магазинах партнерах виходить непогана економія. Сервіс хороший, але коли постає питання захисту ваших коштів - якось корявенько вийшло.
14 грудня 2020, 0:17
Згоден, було би страшно переводити на їх сервіс свою зарплату, наприклад. Максимум по 500 грн на сільпо закидувати на карту.

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank