Блокування картки, підтвердження походження коштів

kravchenkob 27 липня 2024, 15:09
У мене була карта з кредитним лімітом від Абанку, якою я користувався і все було добре. Станом на минулий місяць заборгованість складала приблизно 80тис, тож щоб не переплачувати відсотки я вирішив попросити про допомогу свого батька, який є громадянином США і проживає там. Через PayPal він перевів мені кошти (2000$), які я без проблем вивів на свою картку від Абанку і таким чином закрив заборгованість по кредитній картці. Після цього майже місяць все було добре і ніяких питань не було.
Але вчора, коли намагався розплатитися карткою на заправці банк відхлиив транзакцію, а у додатку з’явився напис, що моя карта заблокована і потрібно показати походження коштів.

Далі починається найцікавіше, телефоную на гарячу лінію, де хамовитий оператор після пояснення усією ситуації каже мені наступне, «Для того щоб ми розблокували карту, вам потрібно надати підтвердження походження коштів. Якщо Ваш батько перевів Вам кошти, Ви маєте надати ЙОГО довідку про доходи або податкову декларацію»
На питання яким чином вимоги банку іншої країни можуть стосуватися громадянина США, оператор відповів мені що це вимога не до нього, а до мене. А на питання передачі персональних даних 3 м особам, оператор відповів «Вам же потрібно розблокувати карту, якщо Ваш батько заробляє гроші, то яка проблема надати інформацію про джерела доходу», тобто виходить маніпуляція, що це потрібно мені і я маю цю інформацію надати.

Не дуже зрозуміла і приємна ситуація, і особливо дуже цікаво, якими нормативно-правовими актами керується банк, коли потребує довідку про доходи іншої людини, ще й громадянина іншої країни. Особливо, коли це стосується закриття кредитного ліміту по карті, щоб не платити відсотки.
Не зовсім розумію, як з цієї ситуації вийти і вирішити ії, адже усім зрозуміло, що вимога банку іншої країни надати довідку про доходи зовсім недоречна.
абанк
Підтримка àбанку 27 липня 2024, 18:56
Банк діє згідно ст. 7, 11 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», тому змушений запитувати необхідні документи та аналізувати фінансові операції Клієнтів з метою виявлення фінансових операцій фінансового стану та/або змісту діяльності Клієнта.

Для зняття даного обмеження прохання надати запитані підтвердження на підставі постанови НБУ №110. Для пришвидшення розв'язання питання прохання надання повної інформації про дійсне джерело надходжень. Якщо переказ відбувається від родича, прохання додати підтвердження родинного зв'язку, тощо.

Ми перевіримо всі Ваші звернення до служби підтримки для уникнення таких ситуацій у майбутньому

natashaGra
natashaGra
27 липня 2024, 16:33
Решать такую ситуацию скорее всего должны правоохранительные органы- данные третьих лиц без их согласия нельзя передавать. Даже если это родственники. Наверное, вашему отцу надо о такой ситуации уведомить и тот банк, откуда был перевод. А вам проконсультироваться у юриста
Дашутка Плохая
Дашутка Плохая
27 липня 2024, 20:29
Выводите деньги с этого мошеннического банка, закрывайте счет и радуйтесь жизни.
SergeyNina
SergeyNina
29 липня 2024, 0:05
Это требование нбу. Теперь главное чтобы банк принял справку о доходах отца и подтверждение родственных связей.
kravchenkob
kravchenkob
31 липня 2024, 16:14
Сьогодні банк зв’язався зі мною, і повідомив, що проблема вирішена. Дякую.

Курс валют в абанку

EUR 45 45.9
USD 41 41.6

Курс валют в абанку

EUR 45 45.9
USD 41 41.6
Головна / Банки України 🏦 / абанк 💰 / Відгуки про абанку 📝 / Блокування картки, підтвердження походження коштів