5 серпня 2020, 13:04 Читать на русском

Чому США перестаралися із заходами підтримки економіки

За результатами другого кварталу ВВП США скоротився на 32,9%. Такого обвалу економіка Америки не пам'ятає вже понад півстоліття.

У той же час загальні доходи американців досягли історичного максимуму. Чому так відбувається, звідки у громадян США гроші і до чого може призвести ця ситуація, «Мінфіну» розповів аналітик ІГ Універ Михайло Федоров.

Американці багатіють

За даними за другий квартал, у США дуже сильно зросли персональні доходи американців. У річному обчисленні вони склали $20,34 трлн, тоді як раніше вони не перевищували $19 трлн. Ці цифри можна побачити у таблиці, взятій з офіційного релізу щодо ВВП США.

Це означає, що незважаючи на коронакризу, загальний дохід американців дуже значно зріс. А сучасна економіка сьогодні орієнтована на споживача. «Сильний» споживач нині є джерелом для зростання, розвитку і сили економіки, і коронакриза, згідно з даними, взагалі не нашкодила споживчому потенціалу американців.

Читайте також: За якого президента США інвестори заробляли найбільше

Всім, звичайно ж, зрозуміло, що це зростання доходів американців повністю базується на заходах підтримки влади США. І це легко можна розгледіти у таблиці, в графі отриманих трансфертів, які в другому кварталі зросли до $5,6 трлн у річному вимірі, порівняно з $3,2 трлн у першому кварталі поточного року.

Гроші — у зростання

Збільшення доходу американців поки що не трансформувалося у збільшення споживчих витрат. Воно вилилося поки що в збільшення норми накопичення, збільшивши обсяг депозитів і залишків грошей в банках США. Але все це майбутній відкладений попит, який, так чи інакше, рано чи пізно буде використаний.

Зростання доходів американців на тлі «кризи» можна назвати як завгодно, навіть сюрреалізмом. Але тим не менш, це є фактом, який потрібно враховувати. Якщо доходи американців у сукупності зросли, то це означає, що заходи підтримки економіки США з боку влади перевищили збитки, завдані корона-кризою. А якщо це так, то в зростанні фондового ринку США немає нічого дивного.

Читайте також: Коли настане час купувати акції Tesla

Влада США перестаралася із заходами підтримки економіки у другому кварталі. Але незважаючи на це, зараз в Конгресі США обговорюється вже новий пакет заходів допомоги, також на дуже значні суми. І, з огляду на те, що в листопаді в Америці будуть вибори президента США, ці заходи як частина передвиборної боротьби будуть все ж прийняті владою США, а тоді і в третьому кварталі доходи американців так само перевищать рівень минулих періодів. А в цих умовах не буде дивним, якщо фондовий ринок США на цьому знову зросте.

Коментарі - 10

+
0
krv77
krv77
5 серпня 2020, 13:49
#
То есть этим предполагается всплеск инфляции в самом прямом смысле этого слова? Большее количество денег — возросшие траты — повышение цен? И по кругу?
И соответственно падение доллара по отношению к корзине мировых валют?
+
+60
busypit
busypit
5 серпня 2020, 17:46
#
Так ведь траты не растут, растут лишь доходы, растет золото в цене (которого в корзине товаров для расчета инфляции нет), растет фонда ... а инфляция не растет. Альтернативные мировые валюты не растут (тоже печатают дабы не пострадали экспортёры), и все это на фоне перекредитованности, все это на фоне нулевых процентных ставок. Похоже на кризис фиатных денег вообще.
+
+30
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
6 серпня 2020, 7:10
#
Сферс послуг закрита, тому трат менше, плюс невизначеність, скільки ще чекати. Ось відпустить зараза і підуть америкоси штурмувати магазини.
+
+5
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
6 серпня 2020, 7:08
#
В США так не працює. Збільшення витрат не підігріває інфляцію, або впливає на неї слабо. Просто купують більше, їдять жирніше, шмотки купують нові, а це рухає виробника, авін платить зарплати і податки, і податки з зарплат. То у нас при підвищенні мінімалки моментально ростуть ціни.
+
0
Vasililiy
Vasililiy
6 серпня 2020, 10:04
#
Доллар используют не только а США, а и в большинстве международных торговых операциях. Общее количество долларов в мире около 80 триллионов, потому вброс 5% сверху вряд ли вызовет значительную инфляцию (тем более в период кризиса).
+
+52
Alpenstein
Alpenstein
5 серпня 2020, 15:22
#
Честно говоря хотелось бы более глубокой аналитики.

Правительство раздало американцам много денег, фондовый рынок растёт... Хм.. А если это так, то в росте фондового рынка США нет ничего удивительного. 
А вот скоро будут приняты еще меры по раздаче. А в этих условиях не будет удивительно, если фондовый рынок США на этом вновь вырастет.

Это всё, конечно, правильно, но немножечко очевидно.
Расскажите, пожалуйста, хотя бы какие отрасли и компании больше других росли, где потенциал для роста, какие тенденции по дивидендам.

+
+30
BexOne
BexOne
6 серпня 2020, 8:08
#
«Аналитика каждый может обидеть» и «Я аналитик, я так вижу» ))
+
0
irakez
irakez
6 серпня 2020, 14:23
#
Если где-то стало больше, значит где-то стало меньше. За чей счет банкет?
+
0
krv77
krv77
6 серпня 2020, 14:51
#
Этого стало больше по количеству, но меньше по качеству...
А вообще - тут незамкнутая система, поэтому энтропия только растёт.
+
0
glebbest
glebbest
1 вересня 2020, 15:08
#
Меньше стало бумаги и пластика, из которых производят деньги.
Меньше стало остатков товаров на складах, которые ничего не стоят, пока их не купят, и производство большинства которых стоит копейки по сравнению с конечной ценой на полке и ценой доставки на «последней миле».

Именно поэтому пара-тройка процентов возросших доходов американцев практически никак не повлияла на экономику(инфляцию?) в США.

В гигантской экономике, производящей и потребляющей товаров/услуг на $17+ триллионов в год и товарно-денежные буфера, скрадывающие десяток процентов изменений - тоже гигантские.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама