31 січня 2020, 12:27 Читать на русском

Додатковий мільярд для Ахметова. АМКУ не дозволив скасувати пільгу для експортерів електроенергії

Антимонопольний комітет відмовився погодити проєкт постанови НКРЕКП, який ліквідовував пільгу для експортерів електроенергії. Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на джерело в урядових структурах.

Антимонопольний комітет відмовився погодити проєкт постанови НКРЕКП, який ліквідовував пільгу для експортерів електроенергії.
Фото: politeka.net

Звідки взялася пільга

Пільгу для експортерів електроенергії запровадила НКРЕКП попереднього скликання.

«При запуску ринку електроенергії 1 липня 2019 року Нацкомісія „забула“ записати в правила обов’язок експортерів платити тариф Укренерго. Відтак у другому півріччі 2019 року компанія Д. Трейдинг з групи ДТЕК не заплатила тариф Укренерго» 544,48 млн грн, — пояснюють в уряді.

Читайте також: Рада підтримала позбавлення Ахметова мільярдних пільг на ПДВ

Зазначається, що раніше голова АМКУ одноосібно погоджував подібні проєкти регуляторних актів інших відомств. Зокрема, у 2016 році він особисто погодив проект рішення НКРЕКП №289, яким було впроваджено так звану формулу «Роттердам+» на користь групи Ахметова.

Як ухвалювали рішення цього разу

Цього разу проект постанови було винесено на голосування всього складу АМКУ. У ході обговорення представники НКРЕКП та Мінекоенерго висловились за те, щоб експортери електроенергії платили тариф Укренерго. Проти виступили представники ДТЕК та деякі народні депутати.

Читайте також: Компанія Ахметова виплатила $700 мільйонів за Укртелеком

Зрештою, після колегіального обговорення рішення не було прийнято, голова АМКУ проєкт постанови не погодив, отже, НКРЕКП не може остаточно скасувати існуючу пільгу.

Раніше повідомлялося

  • Компанії групи ДТЕК наприкінці 2019 року перестали платити за послуги передачі енергії державній компанії Укренерго і станом на 10 січня накопичили борг у розмірі 544,48 мільйона гривень.
  • Тариф на передачу НЕК Укренерго використовується для того, щоб зібрати кошти для оплати зелених тарифів. Компанії ДТЕК є найбільшим власником «зелених» сонячних та вітрових електростанцій, які працюють по найвищому у Європі тарифу.
  • Щоб профінансувати цю пільгу, для усіх інших споживачів треба підняти тарифи на електроенергію на 4%. Рік існування такої пільги може принести компанії ДТЕК до 1 млрд грн.

Читайте також: Ахметов купив найдорожчу віллу у світі. Раніше нею володів король Бельгії (відео)

Коментарі - 8

+
+97
Sozdatel
Sozdatel
31 січня 2020, 12:35
#
«Нацкомиссия „забыла“ записать» - не забыла, а ее хорошо отблагодарили чтобы она усилила забывчивость.. Хорошая работа пока треть страны гниет в офисах за копейки..
+
+15
bonv
bonv
31 січня 2020, 13:23
#
Фото красномовне.
+
+67
SergS7
SergS7
31 січня 2020, 13:26
#
Це часткова компенсація Ахмету за недавно куплену у Франції віллу, яка йому обійшлась в 5,5 млрд. грн.
+
+22
3AMMuHuCTPA
3AMMuHuCTPA
31 січня 2020, 13:33
#
Получается зеленский зарабатывает на крови уже не только с коломойским но и с ахметовым? да как так то?
+
+15
MisterTvister
MisterTvister
31 січня 2020, 13:40
#
Зеля, а за тебя то люди голосовали.. а ты так.... Разгоните этот АМКУ, наберите новых, а не ахметовских шкур..
+
0
bonv
bonv
31 січня 2020, 13:45
#
Такою «боротьбою» з корупцією будуть виправдовуватися банальні бажання розпиляти чуже добро, домогтися політичного результату, вибудувати авторитарну систему.
+
+9
Cyanide Poison
Cyanide Poison
31 січня 2020, 13:52
#
Применение тарифа на передачу для экспортеров противоречит европейской практике. Об этом уже сообщил директор Секретариата Энегретического Сообщества Янез Копач. 
Экспорт для страны это благо - это валютная выручка, рабочие места и так далее. Зарабатывать сверхприбыли как на Роттердам+ уже не получится - с 01.07.2019 года в Украине работат новая либерализованная модель рынка электроэнергии, где нету «форму» на тарифы для оптовых цел. 
Что касается трансграничной торговли - то объемы экспорта и так небольшие. В Бурштынском острове работает на экспорт Бурштынская ТЕС, а это довольно старая угольная ТЕС. Себестоимость ее продукции уже не особо конкурентна на соседних рынках (Румыния Словакия Венгрия). 
В Европе есть явный тренд на снижение оптовых цен на элекроэнергию благодаря увеличению доли ВИЭ в балансе, которые уже прошли через точку окупаемости проекта. А как мы понимаем затраты на топливо у ВИЭ - нулевые. Чего не скажешь про те же тепловые станции (где затраты на топливо около 70%).
+
0
Васян Васькин
Васян Васькин
31 січня 2020, 15:27
#
Ну тут то , надеюсь , уже не Порох , виноват ? Или опять виноваты папередники ?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама