Мінфін - Курси валют України

Встановити
14 травня 2018, 16:54

Банкіри спрогнозували курс гривні до осені

Курс гривні до початку осені може перебувати в межах 25,7-26,3 грн/$1.

Курс гривні до початку осені може перебувати в межах 25,7-26,3 грн/$1.
Фото: sibdepo.ru

Такі дані містяться в опитуванні банкірів, яке провело «Інтерфакс-Україна».

«За відсутності внутрішніх і зовнішніх шоків коридор курсу гривні на травень-серпень становитиме 25,8-26,3 грн/$1», — сказав директор казначейства банку «Кредит Дніпро» Олег Курінний.

Як зазначив експерт, в українській відкритій економці головним фактором впливу на курс гривні є динаміка надходжень експортного виторгу, яка, в свою чергу, залежить від сезонності і кон'юнктури сировинних товарних ринків. Навесні-влітку ці фактори, а також сезонне зниження потреби в енергетичному імпорті, як правило, надають підтримку курсу гривні.

Серед додаткових факторів впливу на курс гривні Курінний назвав перспективи подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), рівень інтересу фінансових інвесторів до ринку українських цінних паперів, волатильність долара на світових фінансових ринках, співвідношення попиту і пропозиції на готівковому ринку, а також вектор подальшої монетарної політики НБУ і активність його дій на міжбанку.

Читайте також: Що загрожує гривні найближчими днями

Аналогічної точки зору дотримується і директор департаменту казначейства Ідея Банку Ярослав Кабін.

Головний економіст Альфа-Банк Україна і Укрсоцбанку Олексій Блінов також вважає, що значних коливань курсу гривні в травні-червні не буде.

«На сьогодні валютний ринок України збалансований з переважанням пропозиції іноземної валюти над попитом, цьому сприяє й традиційний сезон низького імпорту. Ми не очікуємо значних коливань курсу гривня/долар у травні-червні. Невелике ослаблення валютного курсу може розпочатися наприкінці літа із завершенням сезону низького імпорту. У довшій перспективі динаміка обмінного курсу залежатиме від того, наскільки успішно Україні вдасться забезпечити рефінансування виплат за зовнішнім державним боргом», — сказав він.

У свою чергу, голова правління РВС Банку Владислав Кравець вважає, що гривня найближчим часом повернеться до тенденції повільної девальвації.

«Курс гривні до кінця травня може знизитися до 26,4 грн/$1, до середини літа — до 27 грн/$1, а до кінця року він може перебувати на рівні, близькому до закладеного до держбюджету (до держбюджету-2018 закладено прогноз середньорічного курсу гривні 29,3 грн/$1 — ІФ)», — сказав банкір.

Як вважає Кравець, враховуючи фактори ризику зростання інфляції і, відповідно, девальвації гривні, НБУ утримуватиме облікову ставку на нинішньому рівні в 17%.

Банкіри прогнозують зниження курсу гривні до кінця року до 27-30 грн/$1 за сприятливої економічної і політичної ситуації.

Коментарі - 8

+
+51
AleksandrBank
AleksandrBank
14 травня 2018, 17:48
#
««При отсутствии внутренних и внешних шоков коридор курса гривны на май-август составит 25,8-26,3 грн/$ 1», — сказал директор казначейства банка «Кредит Днепр» Олег Куренной.» — ошибочно считать что на 30-31 августа курс будет ниже 26,3.
Другие игроки если и дают прогноз то май-июнь, потому как давать такой смелый прогноз на август не стоит. Действительно с МВФ непонятка, и в августе и в сентябре большие суммы возвратов.

«Банкиры прогнозируют снижение курса гривны до конца года до 27-30 грн/$ 1 при благоприятной экономической и политической ситуации.» — прогнозы в 3 грн, и приставка «ДО» — неуместны для ТОП-банкиров
+
0
Pablito
Pablito
15 травня 2018, 10:13
#
Согласен. Крайне некомпетентный «прогноз».
+
0
AnnaGerman
AnnaGerman
15 травня 2018, 10:43
#
А не эти ли финансовые гуру прогнозировали курс $1 -30грн. к апрелю 2017 года?
+
+22
Revolt
Revolt
15 травня 2018, 11:26
#
Мне кажется рано радуются и любители перемоги и зрады. Правильный ответ, что курс гривны непредсказуем. Точнее сезонность сработает осенью и гривна снова будет падать. Далее начнется эпопея с долгами. С другой стороны из страны все больше уезжает квалифицированный персонал. ВВП от этого деградирует, но вот гривне хорошо, т.к. они будут перечислять валюта из-за рубежа. Какой фактор иммиграционный или долговой выиграет большой вопрос. Коллапса с дефолтом скорее всего не будет. Его в быстром виде не ждет ни S&P, ни Fitch. Однако они пишут, что наша зависимость от сотрудничества с МВФ ключевая, т.к. без МВФ будет перезанять очень сложно. На мой взгляд очень наивны и зрадофилы и переможцы. Очень много факторов влияют на гривну: долги, заробитчане, интриги МВФ, политическая нестабильность. В Великобритании до сих пор не отменили закон об сожжении на костре предсказателей погоды. Я бы ввел наш закон для сжигания предсказателей курса гривны. Все они ошибаются постоянно.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
15 травня 2018, 11:32
#
Курс у нас всегда будет зависим от многих факторов, пока мы не настроим нормальные механизмы по инвестициям и законам, а также правила. У нас в Законе — обойти можно все, и плевать на любые почти права.
Если у нас инвестиции будут не 0,3 млрд.дол., и то не от дочек банков, а от реальный инвесторов на уровне 15-20 млрд.дол, то курс сам по себе успокоится, и гос-во сможет на залазить в долги, в скупать излишки валюты, при этом плавно давая доллару просесть, при этом пополнять запасы и выплачивать долги.
Все.
+
+29
Revolt
Revolt
15 травня 2018, 11:39
#
Инвестиций никаких особо и не будет. За столько лет их не было и нет причин, чтобы они взялись. Давайте не будем строить иллюзии. Зачем тому же поляку инвестировать в Украину и платить наши взятки, если он может построить завод в Польше и украинцы сами к нему приедут? Вопрос сейчас не в радужных мриях, а в реальности. Реальность в том, что не очень понятно превысят ли перечисления тех самых иммигрантов из Польши долговые выплаты правительства или нет. Курс гривны сейчас зависим именно от этого.
+
0
yurii2016
yurii2016
15 травня 2018, 21:33
#
Низкие налоги
ты сильно заблуждаешься насчет инвестиций. ты даже не представляешь насколько они выросли.
также очень сильно заблуждаешься насчет професионалов которые выезжают.

практически одни заблуждения
+
+15
Revolt
Revolt
16 травня 2018, 1:11
#
Ваши «выросшие инвестиции» наличкой в чемоданах носят через румынскую границу как Остап Бендер? Я просто не вижу никаких особых инвестиций в балансе составленном НБУ. Если вычесть рефинанс иностранных банков и покупку лицензий на 4G там слезы, а не инвестиции. Хотя кому-то вероятно и $5000 инвестиции.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися