Негосударственные пенсионные фонды

Негосударственный пенсионный фонд позволяет накопить капитал к пенсии.
Пенсионные взносы НПФ инвестируются в ценные бумаги и другие финансовые инструменты. С выходом на пенсию участник НПФ получает свои накопления и полученный с их помощью инвестиционный доход.

В этом разделе эксперты отвечают на вопросы, связанные с негосударственными пенсионными фондами.
На ваши вопросы отвечают эксперты:
uainvestor
Блог «Рефлексії»

(223 ответа)
Для того чтобы задать вопрос, нужно войти или зарегистрироваться
Vidimir
Vidimir
28 февраля 2021, 15:25
Володимир, Ізмаїл
Доброго дня. З вересня місяця 2020 являюсь учасником НПФ Династія. Щомісячний мій внесок складає 400 грн. Намагаючись розібратися в роботі фонду, визначити критерії ефективності, я стикнувся з певними труднощами. Для прикладу, не можу роз'яснити на скільки відсотків збільшилися мої вклади. Опираючись на інформацію, яку я знайшов в інтернеті, я прийшов до висновку що, сумма коштів на рахунку учасника фонду помножена на чисту вартість одиниці пенсійних активів і є тим критерієм. Тобто, якщо на рахунку 2400гр *4,69 (чиста вартість одиниці пенсійних активів за січень)=11256. 11256 — 2400 =8856 це сума на яку збільшилися мої вклади. Правильно я зрозумів. Буду дуже вдячний, якщо Ви допоможете.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
1 марта 2021, 19:17
Радіймо, Володимире.
Аби розібратись у роботі НПФ, варто стати пенсійним агентом, принаймні, його неофіційним помічником. Тоді, навчаючи інших, ви все зрозумієте і для себе. Залишаючись звичайним учасником/вкладником НПФ, ви можете інколі (раз на рік) заходити у власний кабінет на сайті Адміністратора і бачити там справжні цифри своїх надбань, а не власні фантазії. Основні свої зиски ви отримаєте від податкових знижок. Свої внески робіть щомісячно та довго-довго…. В такому разі буде вам щастя, а все інше — від лукавого.
Panas07
Panas07
16 февраля 2021, 17:33
Сергій
Доброго часу доби!
Компанія «upinvest» адмініструє активи НПФ «Емеріт-Україна», учасником якого я є. На сайти адміністратора є бланк заяви на перерахування накопичень на іншу фінансову установу, на якому знизу маленьким шрифтом є примітка:
«Сума пенсійних коштів, що переводиться, розраховується адміністратором недержавного пенсійного фонду». Можливо хтось вже перераховував до іншого пенсійного фонду, скількі може коштувати ця послуга? Чи є якись обмеження?
Дякую.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
1 марта 2021, 19:27
Радіймо. Сергію.
Я робив подібні переведення. По закону це коштує 10% від переведених коштів, але не більше 50 грн. Переводити треба все, а не частину. Інших обмежень немає.
slivadima
slivadima
5 января 2021, 23:11
Дмитрий
Добрый день, я есть участник Династии, сегодня мне задали вопрос, пример: я ежемесячно перечисляю 100 грн, через 20 лет калькулятор показал что выплаты будут 1000 грн, так вот не смог ответить на вопрос, 1000 грн сегодня и 1000 грн через 30 лет смогу только мороженное купить. Как бы съест инфляция. Как правильно считать?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
12 января 2021, 15:15
Радіймо, Дмитре.

Більшість людей вважають, що НПФ збільшує наші гроші. І робить це досить помірно. А за той же час, інфляція збільшує вартість товарі значно швидше. За таким уявленням можна довго сперечатись щодо прибутковості НПФ і інший інвестиційних інструментів (банківські депозити, страхування життя, золото, валюта. нерухомість тощо). Подібних сперечок в ЗМІ безліч. Насправді, вони безглузді, бо збільшують гроші тільки невігласи. Той же НПФ теж не займається збільшенням грошей, він купляє ті ж самі товари, що з часом зростуть. Звичайно, — це не харчові продукти, а так звані Активи, що зростають не лише з причини інфляції, а в основному від того, що зростає економіка. Коли так, то сперечатись варто лише за те, які активи зростуть сильніше і які фахівці передбачать це краще. До речі, історично найбільше зростають саме акції.
Я теж учасник НПФ «Династія», але все одне, не сперечаюсь, що його фахівці кращі. Я їм просто довіряю, бо такий мій вибір. Крім того, я довіряю кільком інших НПФ, але не розмірковую, чиї фахівці розумніші і чий результат виявиться кращим. Тому я учасник не одного, а зразу кількох НПФ, і вважаю, що переграють інфляцію вони всі.
Мої щомісячні внески значно перевершують ваші 100 гривень, бо розраховую на пенсію не 1000, а більше гривень. Якщо ви, Дмитре, бажаєте отримати пораду учасника НПФ з досвідом 15 років, то зверніться до мене особисто, а не передавайте чужі безглузді питання.
aa1402
aa1402
10 ноября 2020, 13:56
Ирина, Одесса
Подскажите, пожалуйста, налоговую скидку обязательно получать каждый год или можно, посетить налоговую, раз в пять лет или по окончанию договора?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
13 декабря 2020, 11:24
Радіймо, Ірино.
Ні, на жаль, наша держава, якщо і робить щось корисне для своїх громадян, то виходить зі зручності своєї, а не нашої. Це просто властиво етатизму.
53728220
Andrej Leonov
4 октября 2020, 12:55
Andrej, Донецк
Добрый день.
С Вашего позволения, есть несколько вопросов.

1.Подскажите пожалуйста, как правильно считать % доходности? Нигде не могу найти, какие цифры выставлять при подсчете и вообще, где эти цифры брать? Информации о конкретных % я нигде не смог найти. Помогите пожалуйста разобраться.

2. Если я нигде не работаю, я смогу делать взносы?

С уважением.

Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
30 октября 2020, 20:17
Радіймо. Андрію.

Чесно кажучи, я сам ніколи не вичісляю доходність НПФ і не порівняю її з іншими інструментами (не маю такої потреби), думаю, що КУА і так роблять все можливе за мірою власного талану і стану ринку. Теоретично знаю, що треба порівнювати вартість одиниці пенсійних активів на початок і кінець періоду. Офіційно ці цифри щоквартально оприлюднює Нацкомфінпослуг на своєму сайті, а реклама може бути неточною.

Знаю, що починаючи з віку 18 років, кожна правоздійна людина може бути вкладником НПФ на свою чи рідних користь. І ніхто у неї не питає джерела цих грошей, навіть якщо вони чорні чи брудні.
alexandr112
alexandr112
24 сентября 2020, 15:44
Олександр
Вітаю
Нещодавно почав досліджувати тему про НПФ, але ще не дуже обізнаний в цьому
Хочу для початку спробувати на дрібні сумми в одному з них.
По результатам показників мені приглянувся ОТП Пенсія, але знайшов нижче ваш коментар:
«Один з НПФ надто виріс, загордився і став менш лояльним до людей, — це саме ОТП Пенсія, котрий я не перестав повагати, але осад залишився.»
Що саме це означає? Є якісь скалднощі при роботі з ним? Ви вже не радите в нього вкладатись?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
30 октября 2020, 19:50
Радіймо, Олександре.

В моєму районі є кілька продуктових супермаркетів: Варус, АТБ, Сільпо, Ашан, Фуршет. Майже всі вони створили клуби своїх покупців, роздали ім пластикові картки і почали начісляти на них невеличкий відсоток від кожної покупки (це було проявом поваги, вдячності, партнерства). Так, майже всі, але крім АТБ, бо він вважає себе найбільшою мережею в Україні, і гадає, що для народної любові цього цілком достатньо. Люди все одне в АТБ купляють, але колишня повага, а тим більше людов, випарились. Приблизно така історія з ОТП Пенсією. Ніхто з НПФ не створювали клудів пенсіонерів, це я з друзями його створив, а вони з ним співпрацюють, крім, звісно, ОТП. Тож «хай мертві ховають своїх мертвих», а я за них краще помовчу.
На кінець повторю те, що писав раніше: всі НПФ, котрі адмініструє АПФ АЦПО, надійні і доброчесні.
Atlas86
Atlas86
6 июля 2020, 9:07
Александр, Киев
Доброго дня.
Декілька тижнів назад оформлював податкову знижку. Надав все необхідне, копію договору(QR), довідку з роботи про нарахування за звітний рік, надав податкову декларацію, чеки та копії паспорта.
Прийшов лист від ГУ ДПС про відмову, де вкінці листа вказано:
«За результатами камеральної перевірки податкової декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік встановлено, що у гр. „мене“ відсутні законодавчі підстави для включення до податкової знижки суми витрат, сплачених за навчання на користь вітчизняних закладів освіти, оскільки, відповідно до наданих квитанцій фактичні витрати не підтверджено пенсійним контрактом серії „мій контракт ОТП“.
Що я не так зробив?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
6 июля 2020, 12:32
Радіймо, Олександре, дякую за питання.

Я ще раз порядів, що не податковий адвокат, а простий учасник НПФ. Ви можете найняти адвоката і засудити те ГУ ДПС, але крові з вас поп'ють.
Як на мене, то вам запустили «дурника» як у Аркадія Райкіна «Насоси і колеса»: https://www.youtube.com/watch?v=ei_dztACr14.
А ваш пенсійний контракт і не повинен відповідати квітанціям, бо в ньому вірогідно написано, що (п.3.1. а) ) розмір пенсійних внесків визнаається Вкладником самостійно на підставі власних розрахунків, а (п. 3.1. пп. б)) пенсійні внески здійснюються з переодічністю, що самостійно визначаються Вкладником.
Звичайно, завчасно ви могли попрохати АПФ записати в контракті конкретну суму і конкретні терміни пенсійних внесків, але цього майже ніхто не робить.
Я розумію ДПА (у нього план визискування громадян) і недолугу Владу (у нього ідея ліквідувати розумних людей), а вам, Олександре, співчуваю і пропоную найскоріше об'єднуватись з подібними вам і законно (!) забирати ту владу у власні руки.
33208823
Панас Петров
24 июня 2020, 18:22
Панас
Доброго дня. На колишній роботі був укладений пенсійний контракт колишнім работодавцем з НПФ «Емерит-Україна», одже маю пенсійний контракт від юридичної особи. Можливо підкажете яка різниця між пенсійним контрактом від юридичної особи та фізичної особи?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
6 июля 2020, 12:48
Радіймо, Панасе.

Я теж маю подібний пенсійний контрак, і мій роботодавець (якщо задоволений моєю роботою) робить пенсійні внески на мій пенсійний рахунок і допомогає збільшувати мою недержавну пенсію. Я йому вдячний, але не хочу повністю залежати від чужої волі, тому маю також і власний пенсійний контракт (навіть кілька). Маю можливість допомогти і вам зробити те саме.
30007555
30007555
2 апреля 2020, 19:28
РОМАН, Львів
Доброго дня.Сплачую внески у 2 нпф.
отп та приват фонд.
Я офіційно працюю на роботі сплачую усі податки.
Що з одного, що з іншого фонду приходять повідомлення про податкову знижку.
Я сенс її робити, що з цього виграєш?
І як це зробити, читаю і ніяк не можу зрозуміти як це зробити, могли б мені трішки відкрити двері?
Дякую.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
2 апреля 2020, 22:29
Радіймо, Романе, характерно, що за свої права ви знаєте менше, ніж за обов'язки.
Якими б не були ваші пенсійні внески (сумарно в обидва НПФ) у минулому році, у цьому ви отримаєте від держави приємну нагороду у розмірі (від всіх пенсійних внесків) 18% (якщо ви сплачуєте ці внески на свої пенсійні рахунки) або 9% (коли сплачуєте за своїх рідних).
В випаду, якщо ви, як і я, сплачуєте щомісячно по 500 грн. у кожний з НПФ, максимум через 60 днів після звернення до своєї податкової інспекції, на ваш рахунок надійдуть 2160 грн. зі львівського казначейства (це буде частина грошей, сплачених вашим роботодавцем з вашої ж зарплатні у вигляді податку на доходи). Можливо раніше ви, Романе, вважали. що наші податки забирають депутати, урядовці і олігархі, щоб поділити їх між собою, то видається, не всі.

З одного боку. отримувати податкову знижку нам приємно, але це не дарма, бо невдовзі з кожної пенсійної виплати, держава все-таки своє забере. Це буде або повний податок (18%+1,5%) у випадку обраної нами одноразовї пенсійної виплати, або зменшений податок (10,8%+1,5%) у випадку обраних нами щомісячних пенсійний виплат ( на термін не менше 10 років). І лише у виключеннях ( досягнення 70-річного віку, інвалідність 1 групи, смерть учасника) коли всі пенсійні накопичення видаються без податків взагалі.

Процедуру отримання податкової знижки детально пояснять (і допоможуть заповнити декларацію) податковці, а завітати до них треба до кінця 2020 року з такими документами:
— копії паспорту і коду (ІПН);
— копії пенсійних контрактів;
— платежні банківсткі документи про пенсійні внески за 2019 рік;
— довідка зі своєї бухгалтерії про помісячний розмір вашої зарплатні за минулий рік, разом з утриманими податками.
— якщо внески за рідних, то треба довести ваше з ними рідство (лише першого ступеню).

Бажаю успіху, Романе А отримані гроші, аби вони не розчинились серед іншими, варто повернути на пенсійні рахункі

sksobol
sksobol
23 марта 2020, 23:45
Олег Вікторович
Добрий вечір. Маю два контракти з НПФ. ОТП і Династія. Подивився сьогодні виписку і був в шоці. Вартість одиниці за 3 тижні впала на 7%. Як це може бути, коли портфель на 100% в гривні? І майже на 100% це депозити і облігації. Це те саме що відкрити депозит на початку березня на 1000грн., а сьогодні побачити, що баланс вже 930грн. А якщо врахувати курс долара, то це повний капець.
Можете якось це пояснити?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
25 марта 2020, 16:59
Радіймо, Олеже Вікторовиче, вітаю вас і ваше питання.
Як подібний до вас учасник НПФ (в тому числі ОТП і Династії), я вважаю, що не маю (ні права. ні бажання) пояснювати результати діяльності цих чи інших НПФ, а вам варто адресувати своє обурення Адміністратору чи Управляючому (всі контакти на сайті https://acpo.com.ua/). І я навіть здогадуюсь, яку відповідь отримаєте: мовляв, ви інвестували на власний розсуд і ризик, і повинні були розуміти, що взяли на себе і підвищений прибуток, і можливі коливання значень тієї ж ОПА (це всім інвестиціям властиво і притаманно). А коли вам чи комусь пообіцяли, що зростання буде постійним і значним, то ними не могли бути посадовці ні Адміністратора, ні Управляючого, котрі мають на цей рахунок законодавчу сувору заборону. А конкретний ваш випадок пояснюється коливанням гривні відносно долара. Бо коли гривня зростала, як на дріжджах і ОПА Династії та ОТП демонстрували чудеса росту, то це нікого, і вас в тому числі, не хвилювало, проте хвилювались учасники Соціального стандарту і Соціальної перспективи, що ввійшли у долар Тепер же status qua просто відновився, а з часом все кінцеве зрівняється. До речі, зовсім не хвилювались ті (і я з ними), хто мали у своїх інвестиційних портфелях обидві пари НПФ, — їхній грошовий баланс, попри всі коливання, витримувався постійно. Це таж певний урок для нас, невігласів на майбутнє.
madein80ss
madein80ss
23 марта 2020, 21:09
Andrii, Львів
Доброго вечора Сергій.
Я вже понад пів року є вкладником НПФ Династія. Перш за все хотів подякувати за Ваші поради в цьому блозі. Вони мені допомогли остаточно прийняти рішення спробувати інвестиційний інструмен НПФ. Планую з часом відкрити ще декілька рахунків і можливо спробувати попрацювати з СК. Питання моє полягає в наступному: Як ви оцінюєте розвиток і загалом безпеку інвестицій в тій ситуації, яка зараз складається у світі та зокрема в Україні? Наразі виглядає на те, що криза тільки збільшуватиметься. Чи відомо вам, як саме перестраховуються НПФ для збереження інвестиційного доходу і грошового фонду загалом? І останнє питання: Чи варто зараз ризикувати і відкривати наступні рахунки, чи все ж краще перечекати? Складається стійке враження, що ця криза прийшла не одна і затягнеться надовго. Дякую.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
27 марта 2020, 12:55
Радіймо. Андрію, дякую за питання.
Ваші питання досить розлогі, ще більш розлогим виявиться моя відповідь. Але я хочу бути лаконічним, тому вимушений стримувати політ своєї думки (хіба що у великій статті), тож спробую писати короткими сентенціями.
Чи дуже загрозливою буде криза у Світі і Україні, чи буде їх низка або одна велика, — не так важливо, головне наше ставлення до події, явища, — якими будуть наші думки. Так все для нас і повернеться. Кожний сам собі віщує і формує майбутнє. За кризу можна не думати взагалі або осміювати її, ставитись з гумором. Це стане кращою відповіддю на будь-які зовнішні загрози.
Загальна система захисту інвестицій існує у Світі, є вона і в Україні, і у кожній фінансовій компанії. Десь вона більш ефективна, а десь слабкіша, але нам, приватним інвесторам, майже немає до того діла. Ми їх враховуємо, але наша головна справа – це заходи задля безпека саме власних інвестицій. Основним серед тих заходів є диверсифікація. Тому, Андрію, коли плануєте відкрити нові пенсійні рахунки в НПФ або придбати чергові страхові програми в СКЖ, то мова йде не про збільшення суми інвестиції, а про альтернативи тим інвестиційним інструментам, котрі ви вже маєте. На перший вигляд вам здається, що це ризиково, а насправді, ваші ризики знижуються. Чим довше ви перечекуєте якісь кризи чи інші несприятливі події, тим більша загроза вашому достатку, а саме з причини низького рівня диверсифікації своїх інвестицій.
Проте, збільшення кількості пенсійних рахунків – це не лише захист, але і зручність, і гнучкість. Я, наприклад, маючи шість таких рахунків (переважно, під адмініструванням АЦПО), зізнаюся, що нещодавно закрив один з них, і далеко не найгірший, а той, що досяг майже вершини прибутковості серед інших НПФ. Закрив я його швидко, просто і заткнув тим самим небезпечну неочікувану дірку у сімейному бюджеті. До того, я збирався не раніше досягнення 70-річного віку, об’єднати всі рахункі в одному з НПФ і одержати досить значні щомісячні пенсійні виплати на строк не менше 10-20 років. Що ж, доведеться обережно переглянути попередній план і змінити конфігурацію окремих інструментів на полі різноманіття інвестицій (але не збіднити, а скоріше, доповнити і ускладнити).
Андрію, нащо вам моя оцінка зовнішніх впливів на ваші рішення? Аби вас заспокоїти чи навпаки насторожити і перебрати на себе вашу відповідальність? Я думаю, що це зайве; мій вплив на рішення не повинен перевищувати ваш власний. Виробляючи свої рішення, ви виходите в першу чергу з почуттів і знань власної душі (і аж ніяк не моєї), а також з міркувань свого розуму, що оперує тими ж самими фактами, як і мій. Єдине, чим я можу допомогти, — це своїм практичним досвідом, а в цьому я завжди щирий (був, є і буду).
Таким чином, мій досвід свідчить про необхідність пошуку порозуміння між власними душею і розумом, — це головне і єдине. Коли розум вже виробив певне рішення, варто спитати у душі, чи відчуває вона внутрішній комфорт від отриманого результату ( їй він уже відомий), і чи досягнете ви щастя. Звісно, душе абстрактно мислити і говорити не вміє, але дасть вам можливість відчути або спокій, або занепокоєння (таким буде її відповідь). У подібному випадку, душа іншої людини може дати протилежну відповідь. І до чого тут моя думка або Марії чи ще якогось іншого експерта, аналітика, високого посадовця?
milastankevich
milastankevich
26 февраля 2020, 18:30
пані Людмила
Мої вітання! Запитання до пана Сергія. На сім'ю із 3 чоловік (ще син 14 років і чоловік) вже є 2 договіра на убезпечення життя в компанії PZU-Україна.Але складені вони недавно і терміном на 25 років(а мені вже 47!!).Є бажання довірити пенсійне питання НПФ.Хочу укласти згоду на себе і сина. Чи варто це робити в одній компанії, чи є сенс розділити на 2 різні?
І ще одне-де можна отримати професію песійного консультанта?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
28 февраля 2020, 20:21
Радіймо, пані Людмило.
Я вітаю ваше рішення щодо НПФ. Вибрати не один. а 2-3 завжди корисно, — закон у них один. але стратегії різні. Одне питання — порівняня, а друге — гучкість (до пенсії можна об'єднати кошти або ж навпаки: закривати окремо у потребні часи. Продавати пенсійні контракти легше за страхові програми, а доходи навпаки. Розумно продавати і перше, і друге, а для того варто стати учасниками обох напрямків. Я залюбки вас навчив би, коли б ви бували у Дніпрі. Певною школою можна вважати мій блог «Сімейний капітал»: http://pensioneriya.blogspot.com/, а майстерності продаж вас вже навчили в ПЗУ.
Знаєте. як я став пенсіним консультантом? Коли дізнався, що з'явились НПФ, то просто знайшов координати АПФ і приіхав до офісу в Києві: і собі зробив контракт. і іншим людям допоміг. Тоді це було просто, і наразі буде не складніше. За нагодою розповім.
Думаю, сину краще почекати до 18 років і початку роботи, чому саме так. поясню окремо. А поки хай почитає книжку Бодо Шефера «Пес на ім'я Мані, Абетка грошей». Як не знайдете в бібліотеці, то я подарую, як не встигну роздати бібліотекам у Дніпрі.
finance787
finance787
13 февраля 2020, 17:53
Вопрос к Сергею и mary27.Как вы думаете, почему банки не предлагают услугу длинных депозитов?
5-7-10 лет.Если боятся фиксировать ставку, могли бы что придумать типа плавающей, с привязкой к какому нибудь Libor.
Был бы себе такой Депозит пенсионный с возможностью пополнения и без возможности снятия.И есть ли такие депозит в соседних странах?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
15 февраля 2020, 22:32
Радіймо, finance787, варто було би поставити ваші питання не нам з Марією, а собі (підсвідомості, душі, внутрішній частині Творця чи як ви це називаєте).
Я перехворів цією темою років з 15 тому, коли мав подібні депозити у банку «Фінанси і кредит». а тепер знаю, що НПФ вигідніші.
Думаю. і сьогодні банки радо запропонували би нам довгі пенсійні депозити, але без дозволу НБУ не ризикують.
У сусідів. депозит — це інструмент збереження, а не зростання. За них платить не банк. а вкладник, тому вони мають бути.
В цілому, finance787, ви роздумуєте стратегічно (майже. як і я самий), і це мені подобається.
А тут нам краще пошукати перспективи для учасників і вкладників НПФ.
KostyantinSh
KostyantinSh
13 февраля 2020, 14:07
Константин, Одесса
Здравствуйте, Сергей.
Больше года назад наткнулся на ваш блог и вдохновившись, решил все сам попробовать, в итоге я уже вкладчик 5 НПФ на свои пенс.счета и 2 НПФ на жену. Уже разобрался как это все устроено, теперь собрался оформить налоговую скидку на пенс.взносы за 2019г. Первый поход в центр админ.услуг оказался неудачным – работник–«консультант» сказала, что нет скидки на пенс.взносы в налоговом кодексе, наверное я первый в нашем городе обратился с таким вопросом. Сейчас, я уже начинаю разбираться в этом, и появились вопросы на которые, возможно у Вас есть ответы или ссылки на эти темы:
1.Суммируются ли свои пенс.взносы и пенс.взносы на жену (я вкладчик)? В налоговую декларацию вписывается общая сумма моих взносов?
2.Я все платежи проводил через интернет-приложения банков. Почти по всем есть электронная копия квитанции, обязательно ли распечатывать всё на бумаге? Т.к.у меня получится по 7платежек на 12 мес. – это 84 квитанции.
3.Надо ли предъявлять выписку за 2019г по инд.пенс.счету от АПФ в налоговую, заменяет ли она банковские платежки?
4.Возможно ли сдать все документы на оформление налоговой скидки в электронном виде?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
16 февраля 2020, 15:10
Радіймо, Костянтине, дякую за питання.
Якщо ви читаєте мій блог «Пенсійний капітал» (за що моя окрема вдячність), то там вже існують всі відповіді на ваші питання (уважно перегляньте). Я теж його іноді перечитую з користю, а тут просто поділюсь своїми нинішніми враженнями.
1. Так, сумують, але внески за рідних варто рахувати у половииному вігляді, бо за власні внески повертають 18%, а за внески за рідних, — лише 9%. Якщо ваша дружина офіційно працює, то вам більш вигідно зробити їй пенсійні контракти «Сам за себе». Правда, в такому разі, їй теж доведеться разом з вами відвідувати податкову адміністрацію.
2. Так, всі квітанції треба друкувати.
3. Ні, виписка від АПФ не потрібна і вона не замінює друковані платежки. Хоча, одного разу виписка мене виручила, коли я наплутав у внесках до різних НПФ і на різні імена.
4. Ні, на жаль
AnyKey1
AnyKey1
31 января 2020, 14:13
Здравствуйте. Хотелось бы получит комментарий на счёт нфп freeflight и его валютной стратегии для уменьшения риска от девальвации? За ранее спасибо)
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
2 февраля 2020, 22:22
Радіймо, AnyKey1, я радий будь-якому питанню, але справки — то не моє. Як учасник НПФ, можу разом з вами розмірковувати. але не більше.
Я не учасник НПФ ВПФ «ФріФлайт» і не збираюсь ним стати. На мою думку, — це рекламний хід у розрахунку на неврівноважену частину населення, що обожнює інвалюту і зневажає власну. Нічого надзвичайного у валютній стратегії я не вбачаю, — рівно ті самі мождивості має кожна КУА, більш того, вона не обмежена надуманими деклараціями, до того ж, їй ніхто не заважає долати ситуаційну девальвацію за допомогою повного арсеналу і гривнєвих, і валютних активів.
Таким чином, на мій погляд, так звана «валютна стратегія» — штучна і не має будь-якої переваги над іншими цілком природними стратегіями решти НПФ. У разі ж ревальвації, така стратегія стає заручником власних нерозумних зобов'язань, що наочно і демонструє той самий ФріФлайт.
У разі, коли Рада НПФ «ФріФлайт» таки виробила особливу «революційну» валютну стратегію. то у неї варто і спитати, а у мене такого бажання досі не виникало.
sergey001234
sergey001234
28 января 2020, 20:33
Сергей, Київ
Вітаю. Я клієнт НПФ «Причетність» (Сопричастность) з 2008р. Останній два роки мій фонд звітує про збитки. Приведу свої цифри за 2019р (нажаль, повну картинку причепити неможливо):
Сума пенсійних коштів у гривнях та одиницях пенсійних активів, накопичених на користь учасника фонду:
— на початок облікового періоду (вхідне сальдо) — 24050,43 грн
— на кінець облікового періоду (вихідне сальдо) — 26250,59
Фінансовий результат — 2200,16
Чистий фінансовий результат — (-399,84)
За рік я сплатив 2600,00грн
Питання: чи все я правильно розумію про результати діяльності та чи є сенс переходити до іншого НПФ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
2 февраля 2020, 21:13
Радіймо, Сергію, дякую за питання.
Можливо, думка такого ж як ви учасника НПФ, стане вам у нагоді. Не питаю, чому ви обрали саме цей НПФ, а напишу краще за свій досвід.
З давних часів (ще СРСР) я розумів, що коли ми хочемо мати певний товар або послугу, то нам варто працювати, принаймні, бути ближче до сфери обігу (рос. обращения) саме цього товару чи послуги. Іноді достатньо було мати знайомого з тієї сфери, а потім, за вічним принципом «ти — мені, а я — тобі», — так жили численні люди.
Оскільки за природою я максималіст, то завжди шукав кращого (відомо, що кращий — ворог гарного). Саме так, облишивши власний бізнес, я вирушив працювати у найкращу в Світі і України страхову компанію життя «Alico AIG», де придбав кілька накопичувальних програм заради першої в житті власної недержавної пенсії. Потім. коли я дізнався, що в Україні з'явились НПФ, то знайшов найкращого в Україні АПФ «АЦПО», і приїхав прямо до його офісу, де щиро розповів за свої бажання. Так я поступово став учасником п'ятьох НПФ, котрі адміністрував АЦПО. Виявилось, що вельми корисно мати у власному кабінеті кілька різних за стратегією НПФ. Потім я постійно рекомендував новичкам придбавати не менше 2-3 НПФ. А чому під адмініструванням саме АЦПО? Тому, що вважав і досі вважаю його найбільш фаховим і доброчесним Адміністратором, якому я просто довіряю у багатьох фінансових питаннях. Тепер я кажу, що якщо певний НПФ обрав на ринку АПФ саме АЦПО, а він прийняв на адміністрування той чи інший НПФ, то можна бути впевненим, що цей НПФ працює законно, правильно і йому можна довіряти свої пенсійні накопичування.
А учасником вже шостого НПФ «ПриватФонд» я став, коли запросив директора його керуючого адміністратора «Паритет» на засідання дніпропетровського клубу інвесторів, де він справив на всіх нас велике враження своїм виступом.
Таким чином, я особисто знаю адміністраторів (а іноді і управляючих активами) своїх НПФ, чого і іншим колегам бажаю.
А ви, Сергію, хоча би ставили доречні питання посадовим особам своєї «Причетності»? Я впевнений, що вам пояснили би свої негативні результати. Якщо задовольнить вас їхні відповіді, то радіймо, Сергію, і доведеться вам терпіти, бо за одного битого дають двох небитих, і з часом все виправиться (навіть донецька нерухомість піде вгору). А як відчуєте нещирість, відмовки, то недовго і змінити свій НПФ на інший (а краще зразу двох). Наприклад виберіть «Соціальний стандарт» і «Династію», бо стратегії у них майже протилежні: коли сьогодні один ставить на гривню. то інший — на долар (тому і тимчасові прибутки у них різні).
З переводом пенсійних накопичень можу допомогти, — це буде швидко і недорого.
До речі, навіть у ПФУ щомісячно вносять по 22% від зарплати, і та державна пенсія нікого не задовольняє. Тому на власний пенсійний рахунок варто вносити ніяк не менше, ніж в ПФУ. Інакше, ні я, ні решта учасників вас не зрозуміємо: нам теж не вигідно і не корисно, аби ви не просто пасли задніх, а залучали більше своїх рідних, друзів, колег, бо пенсійний фонд наш спільний.
33208823
Панас Петров
16 января 2020, 23:50
Панас
Вітаю, можливо питання не на тій гілці, але маю питання щодо контракту з НПФ. Подав заявку через минфин на контракт з «Династією», зі мною зв язався агент, який запропонував підписати заяву на приєднання, прислав повідомлення про відкриття індивідуального пенсійного рахунку, що я і зробив. Заяву на приєднання разом із копією паспорта, кода відправив агенту на АЦПО. Не можу отримати відповідь від агента стосовно процедури підписання контракту. Як повинна відбуватись процедура подписання контракту, дякую.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
18 января 2020, 22:21
Радіймо, Панасе, дякую за питання (подібне раніше вже було).
Варто знати, що всі відносини з учасниками НПФ веде адміністратор, а в деяких випадках, управляючий адміністратор. Для НПВ «Династія» це АЦПО: https://acpo.com.ua/index.php Природно, що НПФ, не покладаючись лише на адміністратора, урізноманітнюють і спрощують канали пошуку учасників. Працездатність одного з таких новітних каналів ви, Панасе, випробували на собі. Якщо ви незадоволені своїм агентом, то саме адміністратору варто ставити будь-які питання. Можливо, виясниться, що ніякого повноважного агента і не було, а з вами спілкувалась автоматична программа, тобто, робот, на кшталт автовідповідача. То який же допит з магнітофону?
Як досвідчений учасник і вкладник НПФ, я вважаю за краще звертатись напрямо до адміністратора (того ж АЦПО) або до його представникам (агентам), указаних в
контактах.

finance787
finance787
13 января 2020, 19:24
Династия показала доходность за декабрь 32.76% годовых.
При этом средние портфельные по ОВДП 11.96, облигации 20.50 а депозиты 17.04
За счет чего общая доходность выше 32?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
15 января 2020, 9:47
Радіймо, finance787, варто було би поставити ваше питання самому НТ ВПФ «Династія», принаймні, його КУА чи АПФ. А ми з вами. як пересічні учасники НПФ, інсайдерської інформації не маємо, а здатні лише розмислювати.
По-перше. звідки ваші цифри? Коли з саморезельтатів Династії, то чи впевнені ми, що точно розуміємо їх значення? Особисто я не впевнений, то в табличці бачу і інші цифри: 19,04% за 1 рік, 6,7% за 3 місяці, 2,73% за 1 місяць. Тут я розумію, що дохідність за 2019 рік. — саме 19,04%, а не 32.76%. як зазначили ви. До речі, той же порядок цифр у сусіднього НТ ВНПФ «Взаємодопомога» (а невдовзі заявлять за себе і інші НПФ)
Мабуть,finance787, ви праві у тому, що нам варто було би правільно читати такі звіти. Але ми не вміємо і тому невігласи. Залишається звертатись до АПФ «АЦПО» (слава Творцеві, він загальний для всіх зазначений НПФ) з проханням, аби наступні звіти про дохідність стануть для нас зрозумілішими.
З позиції ж НПФ, ці звіти. просто містифікація і легенька облуда, Зрозуміти можна. а виправдати навряд.
ViktorMe
ViktorMe
9 января 2020, 22:23
Виктор, Киев
Чи можна скористатись податковою знижкою, якщо я ФОП 3 групи та сплачую внески ЄСВ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
14 января 2020, 18:29
Радіймо, Вікторе.
Деколи бував і я у вашому положенні, і тех не користувався податковою знижкою, бо весь її сенс (принаймні. з точки зори законодавців) у тому, що надається він тим найманцям (як більш незахищених у державі), що сплачують саме ПДФО (з нього ж і повертають їм частину у вигляді знижки), і аж ніяк не ЄСВ.
Тож вам, Вікторе. залишається лише тішитись тим, що ви середній клас, що і так непогано заробляє. Або ж, паралельно організуйте собі невеличку роботу за наймом, навіть з мінімальною оплатою (навряд ви стільки вносите в НПФ, вкупі з СКЖ і Вишами).
Чи справдливий, на мій погляд. такий розподіл? Ні, не рівний, але в принципі, справедливий, бо кому дано більше можливостей, у того більше обмежень.
Що ще можна зробити? Хай за вас офіційно роблять пенсійні внески ваші рідні — платники ПДФО (хоч половину, тобто, 9% отримують), а гроші на внески заробляйте ви. Задля цього потрібні додаткові пенсійні контракти, де ви учасник, а рідні (кожний окремо) — вкладники.
Якщо ж, альтернативну пенсію захочуть і вони, то зробіть навпаки: і учасником, і вкладником буде, наприклад, ваша дружина, вона і отримує податкову знижку, а гроші на внески давайте ви. Це ще один вияв справедливості у сім'ї.
VlaDonUa
VlaDonUa
3 января 2020, 9:11
Владислав, Днепр
Добрый день.
Что скажете по Лигу Пенсию? Какие на ваш взгляд у них перспективы, есть ли смысл сейчас с ними подписывать договор? У них пока не видно никакой отчётности.

Что скажете по итогам 2019 года по НПФ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
5 января 2020, 22:58
Радіймо, Владиславе, дякую за питання, що на кінець мене потішило. Як і більшість читачів, ви настирливо підштовхуєте мене до аналітики, в той же час, як я лише учасник деяких альтернативних пенсійних систем України: https://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/125781/ Тим не менш, ви все одне пишіть, як хочете, а я стану відповідати, як хочу сам (і всі будуть задоволені).

На мій погляд, будь-яку аналітику можна, як не спростувати, то принаймні, поставити під сумнів. Тож я намагаюсь не слухати її, а думати самостійно або ж звертатись до свого внутрішнього Творця і душі. Думаю, не буває чогось гарного чи поганого взагалі (для всіх), а стосується певної людини у конкретні час і місце.
Доречно згадаю жарт від свого військового товариша Віктора Адкіна: «Щодо даного питання, у мене є власна думка, але я з нею не згодний». А згадав я Вітю, аби підтримати його у змаганні з серйозною хворобою, і впевнений, що це допоможе.

Це була передмова, а тепер відповідаю.
На моє власне враження, ТОВ «Ліга Пенсія», як заснований ним ВНПФ «Взаємодопомога», так і її материнська ГК «Ліга», виглядають вельми симпатично. Настільки симпатичними, що я готовий допомагати цій команді майже безкорисливо і самому стати вкладником/учасником НПФ «Взаємодопомога». В останньому кроці є певний ризик, але я пам’ятаю за обережність. Так, я буваю романтичним, але і розважливим.
Якщо Рада НПФ «Взаємодопомога» обрала на ринку АПФ «АЦПО», а він прийняв на адміністрування поряд з іншими зірками ринку також і ВНПФ «Взаєиодопомога», то для мене це найкраща гарантія того, що у цьому фонді все правильно і до ладу (і законно, і легально, і доброчесно). Після такого аргументу я більше не сумніваюсь у цьому НПФ.
Чи є перспектива? Саме у подібних компаніях вона і є. І тут я говорив би ширше, а не лише з погляду на поточний дохід. Взагалі, мене тішить, що до НПФ звернувся (повернувся) відповідальний і доброчесний бізнес.

Щодо результатів НПФ у 2019 році, то їх ще немає у точному сенсі. Сам я задоволений, і взагалі, і власними результатами від НПФ, а порівнювати їх між собою, не вправі (хай аналітики порівнюють, — у них така воля, а моя інша).
Страницы: 123456