Негосударственные пенсионные фонды

Негосударственный пенсионный фонд позволяет накопить капитал к пенсии.
Пенсионные взносы НПФ инвестируются в ценные бумаги и другие финансовые инструменты. С выходом на пенсию участник НПФ получает свои накопления и полученный с их помощью инвестиционный доход.

В этом разделе эксперты отвечают на вопросы, связанные с негосударственными пенсионными фондами.
На ваши вопросы отвечают эксперты:
uainvestor
Блог «Рефлексії»

(219 ответов)
Для того чтобы задать вопрос, нужно войти или зарегистрироваться
53728220
Andrej Leonov
4 октября 2020, 12:55
Andrej, Донецк
Добрый день.
С Вашего позволения, есть несколько вопросов.

1.Подскажите пожалуйста, как правильно считать % доходности? Нигде не могу найти, какие цифры выставлять при подсчете и вообще, где эти цифры брать? Информации о конкретных % я нигде не смог найти. Помогите пожалуйста разобраться.

2. Если я нигде не работаю, я смогу делать взносы?

С уважением.

alexandr112
alexandr112
24 сентября 2020, 15:44
Олександр
Вітаю
Нещодавно почав досліджувати тему про НПФ, але ще не дуже обізнаний в цьому
Хочу для початку спробувати на дрібні сумми в одному з них.
По результатам показників мені приглянувся ОТП Пенсія, але знайшов нижче ваш коментар:
«Один з НПФ надто виріс, загордився і став менш лояльним до людей, — це саме ОТП Пенсія, котрий я не перестав повагати, але осад залишився.»
Що саме це означає? Є якісь скалднощі при роботі з ним? Ви вже не радите в нього вкладатись?
Atlas86
Atlas86
6 июля 2020, 9:07
Александр, Киев
Доброго дня.
Декілька тижнів назад оформлював податкову знижку. Надав все необхідне, копію договору(QR), довідку з роботи про нарахування за звітний рік, надав податкову декларацію, чеки та копії паспорта.
Прийшов лист від ГУ ДПС про відмову, де вкінці листа вказано:
«За результатами камеральної перевірки податкової декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік встановлено, що у гр. „мене“ відсутні законодавчі підстави для включення до податкової знижки суми витрат, сплачених за навчання на користь вітчизняних закладів освіти, оскільки, відповідно до наданих квитанцій фактичні витрати не підтверджено пенсійним контрактом серії „мій контракт ОТП“.
Що я не так зробив?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
6 июля 2020, 12:32
Радіймо, Олександре, дякую за питання.

Я ще раз порядів, що не податковий адвокат, а простий учасник НПФ. Ви можете найняти адвоката і засудити те ГУ ДПС, але крові з вас поп'ють.
Як на мене, то вам запустили «дурника» як у Аркадія Райкіна «Насоси і колеса»: https://www.youtube.com/watch?v=ei_dztACr14.
А ваш пенсійний контракт і не повинен відповідати квітанціям, бо в ньому вірогідно написано, що (п.3.1. а) ) розмір пенсійних внесків визнаається Вкладником самостійно на підставі власних розрахунків, а (п. 3.1. пп. б)) пенсійні внески здійснюються з переодічністю, що самостійно визначаються Вкладником.
Звичайно, завчасно ви могли попрохати АПФ записати в контракті конкретну суму і конкретні терміни пенсійних внесків, але цього майже ніхто не робить.
Я розумію ДПА (у нього план визискування громадян) і недолугу Владу (у нього ідея ліквідувати розумних людей), а вам, Олександре, співчуваю і пропоную найскоріше об'єднуватись з подібними вам і законно (!) забирати ту владу у власні руки.
33208823
Панас Петров
24 июня 2020, 18:22
Панас
Доброго дня. На колишній роботі був укладений пенсійний контракт колишнім работодавцем з НПФ «Емерит-Україна», одже маю пенсійний контракт від юридичної особи. Можливо підкажете яка різниця між пенсійним контрактом від юридичної особи та фізичної особи?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
6 июля 2020, 12:48
Радіймо, Панасе.

Я теж маю подібний пенсійний контрак, і мій роботодавець (якщо задоволений моєю роботою) робить пенсійні внески на мій пенсійний рахунок і допомогає збільшувати мою недержавну пенсію. Я йому вдячний, але не хочу повністю залежати від чужої волі, тому маю також і власний пенсійний контракт (навіть кілька). Маю можливість допомогти і вам зробити те саме.
30007555
30007555
2 апреля 2020, 19:28
РОМАН, Львів
Доброго дня.Сплачую внески у 2 нпф.
отп та приват фонд.
Я офіційно працюю на роботі сплачую усі податки.
Що з одного, що з іншого фонду приходять повідомлення про податкову знижку.
Я сенс її робити, що з цього виграєш?
І як це зробити, читаю і ніяк не можу зрозуміти як це зробити, могли б мені трішки відкрити двері?
Дякую.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
2 апреля 2020, 22:29
Радіймо, Романе, характерно, що за свої права ви знаєте менше, ніж за обов'язки.
Якими б не були ваші пенсійні внески (сумарно в обидва НПФ) у минулому році, у цьому ви отримаєте від держави приємну нагороду у розмірі (від всіх пенсійних внесків) 18% (якщо ви сплачуєте ці внески на свої пенсійні рахунки) або 9% (коли сплачуєте за своїх рідних).
В випаду, якщо ви, як і я, сплачуєте щомісячно по 500 грн. у кожний з НПФ, максимум через 60 днів після звернення до своєї податкової інспекції, на ваш рахунок надійдуть 2160 грн. зі львівського казначейства (це буде частина грошей, сплачених вашим роботодавцем з вашої ж зарплатні у вигляді податку на доходи). Можливо раніше ви, Романе, вважали. що наші податки забирають депутати, урядовці і олігархі, щоб поділити їх між собою, то видається, не всі.

З одного боку. отримувати податкову знижку нам приємно, але це не дарма, бо невдовзі з кожної пенсійної виплати, держава все-таки своє забере. Це буде або повний податок (18%+1,5%) у випадку обраної нами одноразовї пенсійної виплати, або зменшений податок (10,8%+1,5%) у випадку обраних нами щомісячних пенсійний виплат ( на термін не менше 10 років). І лише у виключеннях ( досягнення 70-річного віку, інвалідність 1 групи, смерть учасника) коли всі пенсійні накопичення видаються без податків взагалі.

Процедуру отримання податкової знижки детально пояснять (і допоможуть заповнити декларацію) податковці, а завітати до них треба до кінця 2020 року з такими документами:
— копії паспорту і коду (ІПН);
— копії пенсійних контрактів;
— платежні банківсткі документи про пенсійні внески за 2019 рік;
— довідка зі своєї бухгалтерії про помісячний розмір вашої зарплатні за минулий рік, разом з утриманими податками.
— якщо внески за рідних, то треба довести ваше з ними рідство (лише першого ступеню).

Бажаю успіху, Романе А отримані гроші, аби вони не розчинились серед іншими, варто повернути на пенсійні рахункі

sksobol
sksobol
23 марта 2020, 23:45
Олег Вікторович
Добрий вечір. Маю два контракти з НПФ. ОТП і Династія. Подивився сьогодні виписку і був в шоці. Вартість одиниці за 3 тижні впала на 7%. Як це може бути, коли портфель на 100% в гривні? І майже на 100% це депозити і облігації. Це те саме що відкрити депозит на початку березня на 1000грн., а сьогодні побачити, що баланс вже 930грн. А якщо врахувати курс долара, то це повний капець.
Можете якось це пояснити?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
25 марта 2020, 16:59
Радіймо, Олеже Вікторовиче, вітаю вас і ваше питання.
Як подібний до вас учасник НПФ (в тому числі ОТП і Династії), я вважаю, що не маю (ні права. ні бажання) пояснювати результати діяльності цих чи інших НПФ, а вам варто адресувати своє обурення Адміністратору чи Управляючому (всі контакти на сайті https://acpo.com.ua/). І я навіть здогадуюсь, яку відповідь отримаєте: мовляв, ви інвестували на власний розсуд і ризик, і повинні були розуміти, що взяли на себе і підвищений прибуток, і можливі коливання значень тієї ж ОПА (це всім інвестиціям властиво і притаманно). А коли вам чи комусь пообіцяли, що зростання буде постійним і значним, то ними не могли бути посадовці ні Адміністратора, ні Управляючого, котрі мають на цей рахунок законодавчу сувору заборону. А конкретний ваш випадок пояснюється коливанням гривні відносно долара. Бо коли гривня зростала, як на дріжджах і ОПА Династії та ОТП демонстрували чудеса росту, то це нікого, і вас в тому числі, не хвилювало, проте хвилювались учасники Соціального стандарту і Соціальної перспективи, що ввійшли у долар Тепер же status qua просто відновився, а з часом все кінцеве зрівняється. До речі, зовсім не хвилювались ті (і я з ними), хто мали у своїх інвестиційних портфелях обидві пари НПФ, — їхній грошовий баланс, попри всі коливання, витримувався постійно. Це таж певний урок для нас, невігласів на майбутнє.
madein80ss
madein80ss
23 марта 2020, 21:09
Andrii, Львів
Доброго вечора Сергій.
Я вже понад пів року є вкладником НПФ Династія. Перш за все хотів подякувати за Ваші поради в цьому блозі. Вони мені допомогли остаточно прийняти рішення спробувати інвестиційний інструмен НПФ. Планую з часом відкрити ще декілька рахунків і можливо спробувати попрацювати з СК. Питання моє полягає в наступному: Як ви оцінюєте розвиток і загалом безпеку інвестицій в тій ситуації, яка зараз складається у світі та зокрема в Україні? Наразі виглядає на те, що криза тільки збільшуватиметься. Чи відомо вам, як саме перестраховуються НПФ для збереження інвестиційного доходу і грошового фонду загалом? І останнє питання: Чи варто зараз ризикувати і відкривати наступні рахунки, чи все ж краще перечекати? Складається стійке враження, що ця криза прийшла не одна і затягнеться надовго. Дякую.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
27 марта 2020, 12:55
Радіймо. Андрію, дякую за питання.
Ваші питання досить розлогі, ще більш розлогим виявиться моя відповідь. Але я хочу бути лаконічним, тому вимушений стримувати політ своєї думки (хіба що у великій статті), тож спробую писати короткими сентенціями.
Чи дуже загрозливою буде криза у Світі і Україні, чи буде їх низка або одна велика, — не так важливо, головне наше ставлення до події, явища, — якими будуть наші думки. Так все для нас і повернеться. Кожний сам собі віщує і формує майбутнє. За кризу можна не думати взагалі або осміювати її, ставитись з гумором. Це стане кращою відповіддю на будь-які зовнішні загрози.
Загальна система захисту інвестицій існує у Світі, є вона і в Україні, і у кожній фінансовій компанії. Десь вона більш ефективна, а десь слабкіша, але нам, приватним інвесторам, майже немає до того діла. Ми їх враховуємо, але наша головна справа – це заходи задля безпека саме власних інвестицій. Основним серед тих заходів є диверсифікація. Тому, Андрію, коли плануєте відкрити нові пенсійні рахунки в НПФ або придбати чергові страхові програми в СКЖ, то мова йде не про збільшення суми інвестиції, а про альтернативи тим інвестиційним інструментам, котрі ви вже маєте. На перший вигляд вам здається, що це ризиково, а насправді, ваші ризики знижуються. Чим довше ви перечекуєте якісь кризи чи інші несприятливі події, тим більша загроза вашому достатку, а саме з причини низького рівня диверсифікації своїх інвестицій.
Проте, збільшення кількості пенсійних рахунків – це не лише захист, але і зручність, і гнучкість. Я, наприклад, маючи шість таких рахунків (переважно, під адмініструванням АЦПО), зізнаюся, що нещодавно закрив один з них, і далеко не найгірший, а той, що досяг майже вершини прибутковості серед інших НПФ. Закрив я його швидко, просто і заткнув тим самим небезпечну неочікувану дірку у сімейному бюджеті. До того, я збирався не раніше досягнення 70-річного віку, об’єднати всі рахункі в одному з НПФ і одержати досить значні щомісячні пенсійні виплати на строк не менше 10-20 років. Що ж, доведеться обережно переглянути попередній план і змінити конфігурацію окремих інструментів на полі різноманіття інвестицій (але не збіднити, а скоріше, доповнити і ускладнити).
Андрію, нащо вам моя оцінка зовнішніх впливів на ваші рішення? Аби вас заспокоїти чи навпаки насторожити і перебрати на себе вашу відповідальність? Я думаю, що це зайве; мій вплив на рішення не повинен перевищувати ваш власний. Виробляючи свої рішення, ви виходите в першу чергу з почуттів і знань власної душі (і аж ніяк не моєї), а також з міркувань свого розуму, що оперує тими ж самими фактами, як і мій. Єдине, чим я можу допомогти, — це своїм практичним досвідом, а в цьому я завжди щирий (був, є і буду).
Таким чином, мій досвід свідчить про необхідність пошуку порозуміння між власними душею і розумом, — це головне і єдине. Коли розум вже виробив певне рішення, варто спитати у душі, чи відчуває вона внутрішній комфорт від отриманого результату ( їй він уже відомий), і чи досягнете ви щастя. Звісно, душе абстрактно мислити і говорити не вміє, але дасть вам можливість відчути або спокій, або занепокоєння (таким буде її відповідь). У подібному випадку, душа іншої людини може дати протилежну відповідь. І до чого тут моя думка або Марії чи ще якогось іншого експерта, аналітика, високого посадовця?
milastankevich
milastankevich
26 февраля 2020, 18:30
пані Людмила
Мої вітання! Запитання до пана Сергія. На сім'ю із 3 чоловік (ще син 14 років і чоловік) вже є 2 договіра на убезпечення життя в компанії PZU-Україна.Але складені вони недавно і терміном на 25 років(а мені вже 47!!).Є бажання довірити пенсійне питання НПФ.Хочу укласти згоду на себе і сина. Чи варто це робити в одній компанії, чи є сенс розділити на 2 різні?
І ще одне-де можна отримати професію песійного консультанта?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
28 февраля 2020, 20:21
Радіймо, пані Людмило.
Я вітаю ваше рішення щодо НПФ. Вибрати не один. а 2-3 завжди корисно, — закон у них один. але стратегії різні. Одне питання — порівняня, а друге — гучкість (до пенсії можна об'єднати кошти або ж навпаки: закривати окремо у потребні часи. Продавати пенсійні контракти легше за страхові програми, а доходи навпаки. Розумно продавати і перше, і друге, а для того варто стати учасниками обох напрямків. Я залюбки вас навчив би, коли б ви бували у Дніпрі. Певною школою можна вважати мій блог «Сімейний капітал»: http://pensioneriya.blogspot.com/, а майстерності продаж вас вже навчили в ПЗУ.
Знаєте. як я став пенсіним консультантом? Коли дізнався, що з'явились НПФ, то просто знайшов координати АПФ і приіхав до офісу в Києві: і собі зробив контракт. і іншим людям допоміг. Тоді це було просто, і наразі буде не складніше. За нагодою розповім.
Думаю, сину краще почекати до 18 років і початку роботи, чому саме так. поясню окремо. А поки хай почитає книжку Бодо Шефера «Пес на ім'я Мані, Абетка грошей». Як не знайдете в бібліотеці, то я подарую, як не встигну роздати бібліотекам у Дніпрі.
finance787
finance787
13 февраля 2020, 17:53
Вопрос к Сергею и mary27.Как вы думаете, почему банки не предлагают услугу длинных депозитов?
5-7-10 лет.Если боятся фиксировать ставку, могли бы что придумать типа плавающей, с привязкой к какому нибудь Libor.
Был бы себе такой Депозит пенсионный с возможностью пополнения и без возможности снятия.И есть ли такие депозит в соседних странах?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
15 февраля 2020, 22:32
Радіймо, finance787, варто було би поставити ваші питання не нам з Марією, а собі (підсвідомості, душі, внутрішній частині Творця чи як ви це називаєте).
Я перехворів цією темою років з 15 тому, коли мав подібні депозити у банку «Фінанси і кредит». а тепер знаю, що НПФ вигідніші.
Думаю. і сьогодні банки радо запропонували би нам довгі пенсійні депозити, але без дозволу НБУ не ризикують.
У сусідів. депозит — це інструмент збереження, а не зростання. За них платить не банк. а вкладник, тому вони мають бути.
В цілому, finance787, ви роздумуєте стратегічно (майже. як і я самий), і це мені подобається.
А тут нам краще пошукати перспективи для учасників і вкладників НПФ.
KostyantinSh
KostyantinSh
13 февраля 2020, 14:07
Константин, Одесса
Здравствуйте, Сергей.
Больше года назад наткнулся на ваш блог и вдохновившись, решил все сам попробовать, в итоге я уже вкладчик 5 НПФ на свои пенс.счета и 2 НПФ на жену. Уже разобрался как это все устроено, теперь собрался оформить налоговую скидку на пенс.взносы за 2019г. Первый поход в центр админ.услуг оказался неудачным – работник–«консультант» сказала, что нет скидки на пенс.взносы в налоговом кодексе, наверное я первый в нашем городе обратился с таким вопросом. Сейчас, я уже начинаю разбираться в этом, и появились вопросы на которые, возможно у Вас есть ответы или ссылки на эти темы:
1.Суммируются ли свои пенс.взносы и пенс.взносы на жену (я вкладчик)? В налоговую декларацию вписывается общая сумма моих взносов?
2.Я все платежи проводил через интернет-приложения банков. Почти по всем есть электронная копия квитанции, обязательно ли распечатывать всё на бумаге? Т.к.у меня получится по 7платежек на 12 мес. – это 84 квитанции.
3.Надо ли предъявлять выписку за 2019г по инд.пенс.счету от АПФ в налоговую, заменяет ли она банковские платежки?
4.Возможно ли сдать все документы на оформление налоговой скидки в электронном виде?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
16 февраля 2020, 15:10
Радіймо, Костянтине, дякую за питання.
Якщо ви читаєте мій блог «Пенсійний капітал» (за що моя окрема вдячність), то там вже існують всі відповіді на ваші питання (уважно перегляньте). Я теж його іноді перечитую з користю, а тут просто поділюсь своїми нинішніми враженнями.
1. Так, сумують, але внески за рідних варто рахувати у половииному вігляді, бо за власні внески повертають 18%, а за внески за рідних, — лише 9%. Якщо ваша дружина офіційно працює, то вам більш вигідно зробити їй пенсійні контракти «Сам за себе». Правда, в такому разі, їй теж доведеться разом з вами відвідувати податкову адміністрацію.
2. Так, всі квітанції треба друкувати.
3. Ні, виписка від АПФ не потрібна і вона не замінює друковані платежки. Хоча, одного разу виписка мене виручила, коли я наплутав у внесках до різних НПФ і на різні імена.
4. Ні, на жаль
AnyKey1
AnyKey1
31 января 2020, 14:13
Здравствуйте. Хотелось бы получит комментарий на счёт нфп freeflight и его валютной стратегии для уменьшения риска от девальвации? За ранее спасибо)
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
2 февраля 2020, 22:22
Радіймо, AnyKey1, я радий будь-якому питанню, але справки — то не моє. Як учасник НПФ, можу разом з вами розмірковувати. але не більше.
Я не учасник НПФ ВПФ «ФріФлайт» і не збираюсь ним стати. На мою думку, — це рекламний хід у розрахунку на неврівноважену частину населення, що обожнює інвалюту і зневажає власну. Нічого надзвичайного у валютній стратегії я не вбачаю, — рівно ті самі мождивості має кожна КУА, більш того, вона не обмежена надуманими деклараціями, до того ж, їй ніхто не заважає долати ситуаційну девальвацію за допомогою повного арсеналу і гривнєвих, і валютних активів.
Таким чином, на мій погляд, так звана «валютна стратегія» — штучна і не має будь-якої переваги над іншими цілком природними стратегіями решти НПФ. У разі ж ревальвації, така стратегія стає заручником власних нерозумних зобов'язань, що наочно і демонструє той самий ФріФлайт.
У разі, коли Рада НПФ «ФріФлайт» таки виробила особливу «революційну» валютну стратегію. то у неї варто і спитати, а у мене такого бажання досі не виникало.
sergey001234
sergey001234
28 января 2020, 20:33
Сергей, Київ
Вітаю. Я клієнт НПФ «Причетність» (Сопричастность) з 2008р. Останній два роки мій фонд звітує про збитки. Приведу свої цифри за 2019р (нажаль, повну картинку причепити неможливо):
Сума пенсійних коштів у гривнях та одиницях пенсійних активів, накопичених на користь учасника фонду:
— на початок облікового періоду (вхідне сальдо) — 24050,43 грн
— на кінець облікового періоду (вихідне сальдо) — 26250,59
Фінансовий результат — 2200,16
Чистий фінансовий результат — (-399,84)
За рік я сплатив 2600,00грн
Питання: чи все я правильно розумію про результати діяльності та чи є сенс переходити до іншого НПФ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
2 февраля 2020, 21:13
Радіймо, Сергію, дякую за питання.
Можливо, думка такого ж як ви учасника НПФ, стане вам у нагоді. Не питаю, чому ви обрали саме цей НПФ, а напишу краще за свій досвід.
З давних часів (ще СРСР) я розумів, що коли ми хочемо мати певний товар або послугу, то нам варто працювати, принаймні, бути ближче до сфери обігу (рос. обращения) саме цього товару чи послуги. Іноді достатньо було мати знайомого з тієї сфери, а потім, за вічним принципом «ти — мені, а я — тобі», — так жили численні люди.
Оскільки за природою я максималіст, то завжди шукав кращого (відомо, що кращий — ворог гарного). Саме так, облишивши власний бізнес, я вирушив працювати у найкращу в Світі і України страхову компанію життя «Alico AIG», де придбав кілька накопичувальних програм заради першої в житті власної недержавної пенсії. Потім. коли я дізнався, що в Україні з'явились НПФ, то знайшов найкращого в Україні АПФ «АЦПО», і приїхав прямо до його офісу, де щиро розповів за свої бажання. Так я поступово став учасником п'ятьох НПФ, котрі адміністрував АЦПО. Виявилось, що вельми корисно мати у власному кабінеті кілька різних за стратегією НПФ. Потім я постійно рекомендував новичкам придбавати не менше 2-3 НПФ. А чому під адмініструванням саме АЦПО? Тому, що вважав і досі вважаю його найбільш фаховим і доброчесним Адміністратором, якому я просто довіряю у багатьох фінансових питаннях. Тепер я кажу, що якщо певний НПФ обрав на ринку АПФ саме АЦПО, а він прийняв на адміністрування той чи інший НПФ, то можна бути впевненим, що цей НПФ працює законно, правильно і йому можна довіряти свої пенсійні накопичування.
А учасником вже шостого НПФ «ПриватФонд» я став, коли запросив директора його керуючого адміністратора «Паритет» на засідання дніпропетровського клубу інвесторів, де він справив на всіх нас велике враження своїм виступом.
Таким чином, я особисто знаю адміністраторів (а іноді і управляючих активами) своїх НПФ, чого і іншим колегам бажаю.
А ви, Сергію, хоча би ставили доречні питання посадовим особам своєї «Причетності»? Я впевнений, що вам пояснили би свої негативні результати. Якщо задовольнить вас їхні відповіді, то радіймо, Сергію, і доведеться вам терпіти, бо за одного битого дають двох небитих, і з часом все виправиться (навіть донецька нерухомість піде вгору). А як відчуєте нещирість, відмовки, то недовго і змінити свій НПФ на інший (а краще зразу двох). Наприклад виберіть «Соціальний стандарт» і «Династію», бо стратегії у них майже протилежні: коли сьогодні один ставить на гривню. то інший — на долар (тому і тимчасові прибутки у них різні).
З переводом пенсійних накопичень можу допомогти, — це буде швидко і недорого.
До речі, навіть у ПФУ щомісячно вносять по 22% від зарплати, і та державна пенсія нікого не задовольняє. Тому на власний пенсійний рахунок варто вносити ніяк не менше, ніж в ПФУ. Інакше, ні я, ні решта учасників вас не зрозуміємо: нам теж не вигідно і не корисно, аби ви не просто пасли задніх, а залучали більше своїх рідних, друзів, колег, бо пенсійний фонд наш спільний.
33208823
Панас Петров
16 января 2020, 23:50
Панас
Вітаю, можливо питання не на тій гілці, але маю питання щодо контракту з НПФ. Подав заявку через минфин на контракт з «Династією», зі мною зв язався агент, який запропонував підписати заяву на приєднання, прислав повідомлення про відкриття індивідуального пенсійного рахунку, що я і зробив. Заяву на приєднання разом із копією паспорта, кода відправив агенту на АЦПО. Не можу отримати відповідь від агента стосовно процедури підписання контракту. Як повинна відбуватись процедура подписання контракту, дякую.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
18 января 2020, 22:21
Радіймо, Панасе, дякую за питання (подібне раніше вже було).
Варто знати, що всі відносини з учасниками НПФ веде адміністратор, а в деяких випадках, управляючий адміністратор. Для НПВ «Династія» це АЦПО: https://acpo.com.ua/index.php Природно, що НПФ, не покладаючись лише на адміністратора, урізноманітнюють і спрощують канали пошуку учасників. Працездатність одного з таких новітних каналів ви, Панасе, випробували на собі. Якщо ви незадоволені своїм агентом, то саме адміністратору варто ставити будь-які питання. Можливо, виясниться, що ніякого повноважного агента і не було, а з вами спілкувалась автоматична программа, тобто, робот, на кшталт автовідповідача. То який же допит з магнітофону?
Як досвідчений учасник і вкладник НПФ, я вважаю за краще звертатись напрямо до адміністратора (того ж АЦПО) або до його представникам (агентам), указаних в
контактах.

finance787
finance787
13 января 2020, 19:24
Династия показала доходность за декабрь 32.76% годовых.
При этом средние портфельные по ОВДП 11.96, облигации 20.50 а депозиты 17.04
За счет чего общая доходность выше 32?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
15 января 2020, 9:47
Радіймо, finance787, варто було би поставити ваше питання самому НТ ВПФ «Династія», принаймні, його КУА чи АПФ. А ми з вами. як пересічні учасники НПФ, інсайдерської інформації не маємо, а здатні лише розмислювати.
По-перше. звідки ваші цифри? Коли з саморезельтатів Династії, то чи впевнені ми, що точно розуміємо їх значення? Особисто я не впевнений, то в табличці бачу і інші цифри: 19,04% за 1 рік, 6,7% за 3 місяці, 2,73% за 1 місяць. Тут я розумію, що дохідність за 2019 рік. — саме 19,04%, а не 32.76%. як зазначили ви. До речі, той же порядок цифр у сусіднього НТ ВНПФ «Взаємодопомога» (а невдовзі заявлять за себе і інші НПФ)
Мабуть,finance787, ви праві у тому, що нам варто було би правільно читати такі звіти. Але ми не вміємо і тому невігласи. Залишається звертатись до АПФ «АЦПО» (слава Творцеві, він загальний для всіх зазначений НПФ) з проханням, аби наступні звіти про дохідність стануть для нас зрозумілішими.
З позиції ж НПФ, ці звіти. просто містифікація і легенька облуда, Зрозуміти можна. а виправдати навряд.
ViktorMe
ViktorMe
9 января 2020, 22:23
Виктор, Киев
Чи можна скористатись податковою знижкою, якщо я ФОП 3 групи та сплачую внески ЄСВ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
14 января 2020, 18:29
Радіймо, Вікторе.
Деколи бував і я у вашому положенні, і тех не користувався податковою знижкою, бо весь її сенс (принаймні. з точки зори законодавців) у тому, що надається він тим найманцям (як більш незахищених у державі), що сплачують саме ПДФО (з нього ж і повертають їм частину у вигляді знижки), і аж ніяк не ЄСВ.
Тож вам, Вікторе. залишається лише тішитись тим, що ви середній клас, що і так непогано заробляє. Або ж, паралельно організуйте собі невеличку роботу за наймом, навіть з мінімальною оплатою (навряд ви стільки вносите в НПФ, вкупі з СКЖ і Вишами).
Чи справдливий, на мій погляд. такий розподіл? Ні, не рівний, але в принципі, справедливий, бо кому дано більше можливостей, у того більше обмежень.
Що ще можна зробити? Хай за вас офіційно роблять пенсійні внески ваші рідні — платники ПДФО (хоч половину, тобто, 9% отримують), а гроші на внески заробляйте ви. Задля цього потрібні додаткові пенсійні контракти, де ви учасник, а рідні (кожний окремо) — вкладники.
Якщо ж, альтернативну пенсію захочуть і вони, то зробіть навпаки: і учасником, і вкладником буде, наприклад, ваша дружина, вона і отримує податкову знижку, а гроші на внески давайте ви. Це ще один вияв справедливості у сім'ї.
VlaDonUa
VlaDonUa
3 января 2020, 9:11
Владислав, Днепр
Добрый день.
Что скажете по Лигу Пенсию? Какие на ваш взгляд у них перспективы, есть ли смысл сейчас с ними подписывать договор? У них пока не видно никакой отчётности.

Что скажете по итогам 2019 года по НПФ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
5 января 2020, 22:58
Радіймо, Владиславе, дякую за питання, що на кінець мене потішило. Як і більшість читачів, ви настирливо підштовхуєте мене до аналітики, в той же час, як я лише учасник деяких альтернативних пенсійних систем України: https://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/125781/ Тим не менш, ви все одне пишіть, як хочете, а я стану відповідати, як хочу сам (і всі будуть задоволені).

На мій погляд, будь-яку аналітику можна, як не спростувати, то принаймні, поставити під сумнів. Тож я намагаюсь не слухати її, а думати самостійно або ж звертатись до свого внутрішнього Творця і душі. Думаю, не буває чогось гарного чи поганого взагалі (для всіх), а стосується певної людини у конкретні час і місце.
Доречно згадаю жарт від свого військового товариша Віктора Адкіна: «Щодо даного питання, у мене є власна думка, але я з нею не згодний». А згадав я Вітю, аби підтримати його у змаганні з серйозною хворобою, і впевнений, що це допоможе.

Це була передмова, а тепер відповідаю.
На моє власне враження, ТОВ «Ліга Пенсія», як заснований ним ВНПФ «Взаємодопомога», так і її материнська ГК «Ліга», виглядають вельми симпатично. Настільки симпатичними, що я готовий допомагати цій команді майже безкорисливо і самому стати вкладником/учасником НПФ «Взаємодопомога». В останньому кроці є певний ризик, але я пам’ятаю за обережність. Так, я буваю романтичним, але і розважливим.
Якщо Рада НПФ «Взаємодопомога» обрала на ринку АПФ «АЦПО», а він прийняв на адміністрування поряд з іншими зірками ринку також і ВНПФ «Взаєиодопомога», то для мене це найкраща гарантія того, що у цьому фонді все правильно і до ладу (і законно, і легально, і доброчесно). Після такого аргументу я більше не сумніваюсь у цьому НПФ.
Чи є перспектива? Саме у подібних компаніях вона і є. І тут я говорив би ширше, а не лише з погляду на поточний дохід. Взагалі, мене тішить, що до НПФ звернувся (повернувся) відповідальний і доброчесний бізнес.

Щодо результатів НПФ у 2019 році, то їх ще немає у точному сенсі. Сам я задоволений, і взагалі, і власними результатами від НПФ, а порівнювати їх між собою, не вправі (хай аналітики порівнюють, — у них така воля, а моя інша).
belbek
Євген Миколайович
2 декабря 2019, 15:34
Євген
Здравствуйте, Сергей.
Очень рад, что попал на просторах Интернета на Ваш блог, очень много интересного подчерпнул. Хочу сделать пенсионное накопление и хочу застраховать здоровье. Вот на данный момент стою перед выбором: страховая лайфовая компания с накоплением и медстраховкой или НПФ с отдельным рисковым страхованием. Либо страховая+НПФ. Прочитал еще о Best Doctors-заинтересовало, но отзывов от пользователей так и не нашел. На Ваш взгляд, что наиболее оптимально? С уважением, Евгений.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
4 декабря 2019, 14:12
Вітаю. Євгене, дякую за тепле слово. Згодний з вами, — питання оптимального варіанту непересічне у будь-якій сфері, а особливо стосовно здоров’я (в тому числі і фінансового). Розділимо ваше питання на три мої відповіді:
1. Пенсійне забезпечення в НПФ і СКЖ.
2. Здоров’я в СКЖ, СКР і окремо Best Doctors.
3. Структурні програми (комбінації).
Прошу зважати на те, що це не експертний висновок, а приватна думка споживача.
Спочатку, поки я недолюбляв СКЖ, то вважав, що більшу пенсію створять саме НПФ.
Чому так я думав? Привітів кілька:

1. В НПФ кожна копійка пенсійних внесків потрапляє на рахунок учасника, туди ж направляються 100% інвестдоходів (відповідно термінів і розмірів внесків) А в СКЖ на протязі перших 2-3 років страхова премія (внески страхувальника) привласнює сама СКЖ і направляє їх не на інвестування, а на власні потреби (зарплатня персоналу, оренду офісів, комісійну винагороду агентів і брокерів тощо). Але і у подальші роки, інвестується лише частина (біля 70%) страховий премій, а інвестиційний дохід розподіляє на дві частини: собі 15%, на рахунок застрахованої людини 85%.

2. Компанії з управління пенсійними активами (КУА), вважались більш фаховими у порівнянні з власними інвестиційними відділами СКЖ.

3. НПФ використовує новітній принцип законодавчого розподілу функцій управління, обліку і зберігання між трьома незалежними компаніями, обраних на вільному ринку, кожна з котрих мала окремого власного Державного регулятора і взаємний співний контроль. Натомість, СКЖ маючи застарілий принцип поєднання в одних руках всіх бізнесових процесів з лише одним державним регулятором, несуть для застрахованих осіб певні потенціальні ризики умисного криміналу керівництва.

4. На мій погляд, СКЖ маючи значний корупційний капітал (за рахунок страхувальників, звичайно), дозволяли собі приписки прибутковості, а можливі фінансові втрати покривати шляхом розширення кіл агентів, брокерів і відповідно, страхувальників. Зазначу, — це мої власні спостереження і припущення, сперечатись за що ні з ким не стану (коли моя провина, то моя).

5. Якщо учасник НПФ достроково розриває пенсійний контракт, то отримує 100% пенсійних накопичень (внески + інвестдохід) за виключенням податків, то особа застрахована в СКЖ, в подібних випадках отримає значно менше, ніж було внесено страхувальником. Так буває на протязі перших приблизно 7 роках, а далі викупна сума зближується з внесками і поступово перевищує їх. Податки для всіх однакові.

Тепер, по 10-15 рокам, я радикально змінив свій погляд на СКЖ не тому, що ми всі разом стали більш люблячими і добрими, а у першу чергу, з розуміння того, що за Гегелем, «все дійсне є розумним», а також, з погляду на створений нашим Великим Єдиним Вічним Творцем чудовий Світ, що є у вищому ступеню, благотворним для нас, Божих дітей. Хоча, щодо любові, дійсно, я став більш поміркованим і поблажливим до інший людей і організацій (але, — то інша історія).
Так, для себе я знайшов переваги у тому, що СКЖ здатні демонструвати приблизно таке ж зростання пенсійних накопичень, як і НПФ, просто роблять вони це принципово іншим способом. А нам залишається радіти і тому, і іншому, особливо враховуючи 18% податкової знижки від держави, якої не мають решта інших пенсійних інструментів (за які я згодом напишу окремо). Сьогодні, я однаково продовжую внески і у НПФ, і у СКЖ, хоча дещо і модернізую у наших відносинах.
Мій висновок такий: заради досягнення гідної пенсії, варто мати і НПФ, і СКЖ одночасно, а на останньому етапі, навіть об’єднувати в програму довічної пенсії
Стосовно здоров’я, попри всі мої вигадки, НПФ залишається «пасти задніх», бо не має відповідної мети і задачі. Ні, НПФ все ще здатні вирішувати медичні проблеми сім’ї, але лише за умови сумісною зладженої роботи всієї великої родини, як це наприклад, було описано тут: https://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/123029/. Але, той час мною вже втрачений.
І все ж таки, СКЖ у порівнянні з НПФ, має суттєві недоліки: Страхувати потрібно окремо кожного члена сім’ї (а це залежить від його статі, віку і стану здоров’я) і очікувати напасті саме з ним, а не з ким іншим.
Обираючи страхову програму, Євгене, зверніть увагу на те, щоби страховим випадком був саме діагноз певної хвороби (зазвичай, існують коротший і розширений їх переліки), а не факт інвалідності чи втрати працездатності. Свого часу, я сам не отримав страхової виплати, бо хвороба була, і СК, знала за це і готувала гроші, але чекала саме інвалідності, а вона мені тоді не була потрібною. Просто у 2004 році, коли я підписував договір з СКЖ, таких програм ще не було (а тепер є).

Чи можна замінити страхування життя ризиковими страховками? За основними випадками (смерть, нещасний випадок, травма) – так, але в них відсутнє головне: хвороба. Нема також госпіталізації, реабілітації, хірургічного втручання тощо.
Страхові програми з Best Doctors, мені подобаються, але насторожує не тільки відсутність відгуків, але також підозріло низька вартість і те, що цим не займаються найбільші світові СКЖ (для маленьких і ризикових СК це порівняно з авантюрою). Маючи зворотний зв’язок зі своєю СКЖ «Метлайф», я поставлю це питання і його менеджменту, бо знаю, що Метлайф ретельно вивчає роботу колег і неспроможна подібного не помітити. Як отримую відповідь, то розповім і читачам.

Великі фінансові компанії, як СКЖ і НПФ, — могутні гравці на полях нашого життя і здатні ввести в оману будь-кого (враховуючи державні органи), але ми з вами теж не останні гравці у своєму власному житті. Не збираємось дурити інших, а комбінувати на свою користь здатні. Тому, можемо об’єднати в одому флаконі (власній програмі) все найкраще, що створене людством і Творцем. Так і я, збираючись жити довше середнього людського віку, розмірковую над поєднанням деяких пенсійних накопичень в НПФ і СКЖ в страховій програмі довічної пенсії: хто проживе довше, той отримує перевагу над рештою колег, що не опікуються власним здоров’ям. До цієї теми невдовзі ми ще повернемось.

Якщо хтось зуміє скомбінувати особливим чином СКЖ, НПФ, Best Doctors, ризикові страховки чи ще щось подібне, розповідайте, — спробуємо і обговоримо цю вашу ідею, і тоді, можливо, почнемо грати командно.
88601012
Владимир Яськов
1 октября 2019, 4:09
Владимир
При оформлении налоговой льготы нужно включать в декларацию о доходах доход по депозитам в банке или достаточно указать зарплату по месту работы? Спасибо.
Как получить консультацию по стратегии семейного инвестирования в НПФ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
1 октября 2019, 11:14
З мого досвіду, Володимире, писати декларацію у повному обсязі, не потрібно (достатньо одного лише розділу, що допоможе заповнити працівник податкової інспекції). Не пишемо навіть зарплату, бо отримуємо в бухгалтерії довідку про зарплату і відрахування за минулий рік.
Дійсно, мати стратегію сіменого інвестування в НПФ, на мою думку, важливо. Консультувати не буду, але власним досвідом і баченням поділюсь. Мої контакти: uainvestor@i.ua, 050-31-21-688, 097-222-98-70, 063-70-966-71, — телефонуйте, пішіть, зустрінемось і обговоримо.
Можливо, вам достатньо буде прикладу у моєму блозі тут: https://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/123029/
88601012
Владимир Яськов
1 октября 2019, 3:49
Владимир
Здравствуйте, Сергей. Как расценивать позицию нового министра соцполитики: https://delo.ua/econonomyandpoliticsinukraine/nakopitelnaja-pensija-v-blizhajshem-buduschem-v-358513/
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
1 октября 2019, 19:42
Добрий день, Володимире.
В позиції міністра є розумні речі і сумнівні, як на мене. Оцінювати можна довго і нудно, але хай цим займаються політики і економісти. Мене, як пересічного майбутнього пенсіонера, мало цікавлять суперечки щодо другого рівня пенсійної системи Україні, бо мені достатньо третього рівня на базі НПФ.
Взагалі, я розраховую на кілька недержавних пенсій, котрі створюю самотужки:
1. Перша буде з кількох НПФ (наразі, шести НПФ мені достатньо), куди я продовжую надсилати пенсійні внески (так само робить і мій роботодавець).
2. Друга пенсія буде від страхових програм. Сьогодні їх дві, але крім пенсійних накопичень (котрі теж збільшу), я планую посилити захист здоров'я. Розумію, що для будь-якого (і не тільки) пенсіонера, це дуже важливо.
3. Третя пенсія буде від орендної нерухомості. Заради отримання відповідного досвіду і придбання таких активів, я почав працювати ріелтором.
Ще одну з куплених квартир, я збираюсь обміняти на пожиттєве забезпечення за угодою з однією з профильних компаній (одну вже знаю, я коли спитають, розповім).
І ще одну пенсію я готовий створити в банках після того, як з'явиться закон про пенсійні депозитні вклади (можливо, до цього ще далеко).

Думаю, за такі і подібні пенсійні проекти варто замислюватись і вам, Володитире, і іншім нашим вітчизникам (Міністр говорить те ж саме). За це я готовий охоче писати і обговорювати будь-де і будь-коли.
slivadima
slivadima
17 сентября 2019, 18:09
Дмитрий
Сергей, здравствуйте! Пару вопросов к вам)
(мне 40 лет) Есть ли смысл раз в месяц фиксировано отправлять по 100 грн? Инфляция не будет догонять? Больше пока не могу выделять
Если есть смысл, то нет же смысла разбивать на два НПФ?
И такой вопрос, почему не по телевизору не в интернете не встречал рекламы о НПФ?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
19 сентября 2019, 15:58
Вітаю, Дмитре.
Хвалю, що попри відсутність реклами НПФ, ви таки добралися до Мінфіна і поставили питання. А чому ж так мало чи взагалі немає реклами НПФ? Державні структури вбачають в них конкурентів державної пенсії (ПФУ), що створює залежність пересічних українців від роботодавців і влади. Зате на екранах і шпальтах дуже багато говориться за підвищення зарплат в пенсій різних категорій працюючих і пенсіонерів, пересваривши їх між собою (тобто, «Розділяй і володарюй»). Насправді, НПФ не конкурент ПФУ, а лише їм альтернатива, і не єдина, до речі. Ще я назвав би накопичувальне страхування життя (фінансове убезпечення) і оренду нерухомість.
Хто сьогодні дозволяє собі високовартісну рекламу? Індусрія споживчих ринків (їжа, ліки, побут, відпочинок, насолода, краса, емоції тощо), а у сфері недержавного пенсійного забезпечення (НПЗ) грошей обмаль: самі НПФ взагалі не мають доходів, а обслуговуючи комерційні компанії отримують жалюгідний відсоток від пенсійних активів, бо практично всі доходи розподіляються між майбутніми пенсіонерами, учасниками НПФ.
Від безнадії і розпачу, навіть один з фондів вирахував, що дешевше за рекламну акцію виявиться самостійно покласти по 10-100 гривень на нові пенсійні рахунки, аби тільки заохочувати до них людей.
Сенс участі в НПФ, навіть зі щомісячними 100 гривнями, є, тому що вирішальний фактор зростання власної недержавної пенсії — це не розмір внеску, а його регулярність і (найголовніше!) строк участі в НПФ, навіть попри те, що на певному етапі пенсійні внески можна облишити.
Я просто вставив у пенсійний калькулятор (https://acpo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=309&Itemid=386) і ваші щомісячні 100 гривень, і термін внесків до 70 років (а пенсійний вік до нього скоро добереться), і доходність пенсійних накопичень у 25% (18% у вигляді податкової знижки від держави і досить скромні 7%, як прибуток від управляючого КУА). Коли ві, Дмитре, пройдете моїм шляхом, то дізнайтесь, що ваші пенсійні накопичення досягнуть 4 840 761 гривень, котрі ви зможете забрати повністю і без податків, або ж, на протязі наступних 10 років, ви станете отримувати у середньому по 134 141 гривню на місяць, а всього одержете не багато не мало, а саме 16 096 936 гривень. І це, сподіваюсь, дасть вам можливість не просто шукати рекламу НПФ, а самому її проголошувати (і це буде «Добра новина» для багатьох українців і також, іноземцям з будь-яких сторін Світу).
Інфляція, Дмитре, звичайно буде намагатись виперидати ваш переможний пенсійний шлях, але ви в стані держати його на відстані: просто збільшуйте свої пенсійні внески на відсоток інфляйії за минулий рік. Коли держстат оголошить, що інфляція за минулий рік досягла, наприклад, 10%, то ви почніть щомісячно класти на свій пенсійний рахунок уже не 100, а 110 гривень. Сподіваюсь. це не завдасть велокої шкоди вашому сімейному бюджету.
Навіть 100 гривень можна розділити на два чи більше НПФ, але це залежить від ваших цілей, — це окрема тема для обговорювання. Коли буде бажання, звернемось і до неї.
Страницы: 123456