vladkravets
Владислав Кравец
Зарегистрирован:
30 марта 2017

Последний раз был на сайте:
17 ноября 2017 в 11:15
Подписчики (4):
Tapacik
Tapacik
33 года, Киев
WladK
Владислав Каричковский
Киев
busypit
busypit
ochimovskaya
Татьяна Очимовская
Председатель правления RwS bank
12 июля 2017, 10:53

Чи потрібен «Укрпошті» власний банк?

Питання виходу «Укрпошти» на фінансовий ринок України обговорюється не перший день. Створення «Поштового банку» є складовою частиною «Стратегії фундаментальної трансформації Укрпошти 2017-2021 рр» та активно лобіюється керівництвом «Укрпошти» в рамках внесення змін до законопроекту №6601 «Щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку». Закон має дозволити «Укрпошті» відкривати поточні, ощадні та карткові рахунки для громадян.

Більшість експертів схиляються до того, що створення ще одного державного банку в Україні – це утопія.

Після націоналізації «Приватбанку» Міністерство фінансів будує стратегії по скороченню присутності держави на ринку фінансових послуг (нагадаю, банківський сектор сьогодні представлений 56% державною часткою), тоді як з «Укрпоштою» фактично мова йде про видачу хоча і «урізаної», але банківської ліцензії та вихід на ринок ще одного державного банку!

Головним аргументом та конкурентною перевагою «Укрпошти» називається широке покриття та наявність понад 11,5 тис. відділень по всій Україні, 80% з яких знаходяться у віддалених частинах та сільській місцевості. Попри це 6,8 тис. відділень є збитковими…

Доречи, варіантом покриття віддалених населених пунктів України, може стати створення мобільних офісів на базі наявних державних банків. Адже мережа «Ощадбанку» сьогодні нараховує 3528 відділень, а «Приватбанку» – 2247.

Отже, врахуємо економічну складову та потенційне навантаження на Державний бюджет по створенню нового держбанку, крім того додамо екстра-бюджети в мільйонах доларів, які «Укрпошта» витратить на IT-забезпечення, навчання співробітників, технічне оснащення існуючих відділень, відтак рішення про вихід на ринок «Поштового банку» буде неоднозначним.

Не дивно, що і комерційні банки, і навіть Національний банк України ставляться до цієї ідеї з певною осторогою.

І тим не менш, питання появи «Поштового банку» було винесено на обговорення Незалежною асоціацією банків України. Наразі сформована робоча група, яка має об’єктивно оцінити положення законопроекту №6601 та вийти на конструктивний діалог із генеральним директором «Укрпошти» Ігорем Смілянським.

Поки ж більшість представників банківського ринку схильні думати, що іншої альтернативи для «Укрпошти», як надання фінпослуг у якості агента інших банків – не існує. Власне, цей механізм вже вторований шлях, на прикладі тих же споживчих кредитів, які сьогодні видаються у відділеннях «Укрпошти».

Просмотров: 890, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии (6)

+
+32
Apollo17
Apollo17
12 июля 2017, 11:41
#
Мы живем стереотипами СССР, каждый год пытаемся и изобретаем велосипед (который сразу ломается) — но зато успешно выпуливаем в воздух бюджетные деньги на утопические идеи. Зачем налогоплательщику финансировать еще одного государственного гибрида.

Есть Ощад есть Укрпочта — соединить в одно. Кто сказал, что не может быть общего отделения банкопочты.
Яркий пример ПРИВАТ — почтаматы элемент логистики. Получается государство стало счастливым обладателем самой прогрессивной технологии платежей интегрированной даже с кофеваркой и начинает пытаться финансировать создание чего то нового. БРЕД.
+
+8
Cez
Cez
12 июля 2017, 16:25
Юлий, Кривой Рог
#
Укрпочту было бы неплохо продать толковым людям, которые наконецто вывели бы ее из 20-летней воронки времени.
А сейчас у них только одни пустые показухи о дронах и электромобилях.
+
0
k1453
k1453
12 июля 2017, 16:52
Вячеслав
#
Никакой реформы укрпочты нет, нашли своего пацана, дали ему гигантскую по украинским меркам зарплату 330000гривен, и все результат ноль, сделать из укрпочты финансовое заведение, можно конечно попробовать, но лучше не надо, выход один найти эффективного собственника.но я не точен реформа, там прошла, не верите? недавно зашел на главпочтамт в Днепропетровске, на каждом окошке главного зала продают неплохой ассортимент шоколадных изделий, и наверное случайно.только одной фирмы-РОШЕН.
+
+23
Cez
Cez
12 июля 2017, 17:56
Юлий, Кривой Рог
#
Им просто Рошеном з/п выдают :)
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
13 июля 2017, 15:33
#
На базе Укрпочты и за 3 года ничего не сделаете.
на базе новой почты реальней :) и то туго
Все дело в людях, а их в Укрпочты на такие ЗП нормальных мало найдешь
+
+9
Александр Чернов
Александр Чернов
13 июля 2017, 19:15
#
Поживем увидим.

Пока у них появились интересные НОВЫЕ программы по перевозкам «экспресс доставка» и т.д… Доставка денежного перевода до двери… и т.п. С норм тарифами.

Пусть хоть сначала это осилят и введут в жизнь, а потом уже могут мечтать о почто-банке. :)

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться