17 августа 2021
Последний раз был на сайте:
23 октября 2024 в 06:39
- 11 января 2023, 7:31
Первинний ринок нерухомості вчергове підіймає ціни
Первинний ринок нерухомості вчергове підіймає ціни на нерухомість. Протягом минулого календарного року, при десятикратному зниженню попиту на майбутні об’єкти нерухомості, девелопери підіймають ціни. Це відбувалося у декілька етапів, офіційно з оголошенням у прес релізах, або тихо і буденно. На початку року 2023 стрічки новин оголосили про 15% зростання цін найбільшого девелопера країни.
Ще навесні 2022 року багато хто прогнозував «падіння» ринку на мінімум 40%, а дехто і на всі 70%. Однак, праві виявилися ті, хто аргументовано пояснював, що відсутність попиту – це не причина для такого цінового падіння на товар, який для українців був інвестиційно привабливим і разом з тим, для багатьох – омріяним і тяжкодосяжним. Звісно ж, що війна — це достатня причина для багатьох, щоб спричинити на ринку PANIC SALES. Однак, у перші місяці війни українці не мали змоги оформлювати угоди з причин закриття реєстрів нерухомого майна. І на мою думку – це була основна причина того, що не відбулися перші угоди з обвалу ринку. Як наслідок для ринку: у подальшому, коли всі оговталися від першого шоку і Київ не впав «за перші три дні, три тижні і навіть три місяці» повномасштабного вторгнення — ринок встояв.
Під час війни угоди з дисконтами до 20% — це звичайна річ. А скажіть будь ласка, хіба до війни не було акційних пропозицій від девелоперів з дисконтом 20-25%? Правильно, були. То чому сьогодні торг у 20-25% від медіанної ціни — це обвал ринку, а ще буквально вчора – це була вигідна акційна пропозиція? Гра слів і відмінність стимулюючих попит прийомів.
Однак, сьогодні занепокоєння суспільства щодо ринку нерухомості лежить у площині сприйняття «угод немає, ціни зростають». Щодо цього, варто зауважити, що для багатьох девелоперів центральної частини країни стало «досягненням» року те, що вони не збанкрутували, змогли втримати свій податковий баланс у межах життєзабезпечення компанії з прийнятними фінансовими зобов’язаннями перед постачальниками товарі і послуг, а також на фоні повної лояльності інвесторів, які не ставлять незручні питання.
Звісно ж, кореляція цін на майбутні об’єкти нерухомості з причин зростання собівартості будівництва – це поверхневе бачення стану справ на ринку у тих, хто не дотичний до того, як відбувається девелопмент від ідеї об’єкту і до введення його в експлуатацію. Не завжди стимулом продажів є зниження цін, часто стимулювання попиту відбувається саме через підняття цін.
Постає питання: підняття цін сезону зима 2023 – це економічний крок чи політичний (читай як «маркетинговий»), зроблений для самозбереження чи для майбутнього розвитку? Якщо максимально спростити, то немає ніякої різниці – відсутній попит за ціною 30 тис грн. за метр квадратний чи за 35 тис грн. Однак, для економічно-господарської діяльності суб’єкта, що діє в рамках податкового кодексу і планує свою діяльність на 2023 рік – це суттєво.
Гарні новини полягають у тому, що будь яке цінове зростання ринку сьогодні не відміняє адаптацію до попиту на ринку завтра, з застосуванням дисконтів, акцій і індивідуальних пропозицій.
|
0
|
- 16:01 Комиссия по ценным бумагам и биржам США одобрила первые гибридные ETF на базе биткоина и Ethereum
- 11:09 В Украине рассматривают изменение регулятора крипторынка
- 21.12.2024
- 16:00 Около 80 000 жителей Финляндии получили тепло от биткоин-майнинга
- 14:03 Пенсионное страхование: С начала года украинцы добровольно уплатили более 44 миллионов (инфографика)
- 11:11 ЕС может потерять криптоинвесторов из-за исключения USDT Tether из листинга
- 10:04 НБУ за неделю продал наибольший объем валюты на межбанке с 2022 года
- 20.12.2024
- 17:27 Курс валют на вечер 20 декабря: на межбанке доллар и евро подорожали
- 15:30 Сможет ли Cardano обойти Solana в бычьем ралли? ChatGPT указывает на XYZ как на скрытого лидера
- 13:42 Нацбанк смягчает ряд валютных ограничений
- 12:06 Падение биткоина и подорожание ASIC для майнинга: что нового на крипторынке
Комментарии - 24
https://www.rbc.ua/ukr/news/golova-diam-zayaviv-shcho-pislya-propozitsiyi-1673521585.html/amp
Як повідомив у своєму Telegram-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль, завдяки ініціативі президента Володимира Зеленського на платформі UNITED24 була зібрана велика частина суми, необхідна для відновлення.
«Ірпінь показав російським окупантам, що таке сила української зброї та українського духу. Саме звідси запускаємо перші проекти відновлення в межах платформи UNITED24. 18 житлових будинків будуть відновлені в Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова і мила», — сказав він.
На цьому тижні Кабінет міністрів направив перші 465 млн грн, щоб почати відновлення вже зараз. Завдяки цьому понад 4 тисячі людей зможуть повернутися до своїх домівок.
«Відновимо і відбудуємо все, що ворог пошкодив і зруйнував. Вже зараз розуміємо, де взяти 110 млрд грн на відновлення цього року. 2023-й стане роком нашої перемоги і роком початку нашого великого відновлення», — додав він.
Хоча б ті скорєшніки позавершували, що розпочали з 2018 року.
Что же господа, пойду готовить попкорн, будем смотреть рынко-пад